گام به گام با تسخیر لانه جاسوسی (۸) : امام خمینی : جز تباهی از غرب صادر نمی شود / کشورهای اسلامی باید خصم اسرائیل باشند

رهبر انقلاب امروز در دیدار با اعضای کمیته امداد فرمودند : ما جنایتکارها را باید آزاد بگذاریم تا خارجی ها به ما تبریک بگویند؟! كدام حيثيت را شماها داريد پيش خارج كه حالا مي‎خواهيد از دست بدهيد؟ امام خمینی همچنین در این دیدار بر ضرورت تصفیه ادارات ، دانشگاه ها و نیز فرهنگ کشور تاکید کردند .

امام خمینی امروز همچنین در پیامی خطاب به ملت الجزایر بیست و پنجمین سالگرد استقلال الجزایر را تبریک گفتند . ایشان در این پیام از مسلمانان خواستند از سازمان های آزادیبخش حمایت کنند .

امروز همچنین سرهنگ سید رضا نبی پور رئیس پلیس تهران به علت بیماری از سمت خود استعفا کرد و سرهنگ احمد ایزد پناه رئیس اداره آگاهی به سمت رئیس پلیس تهران منصوب شد .

خبر دیگر اینکه امروزدکتر کاظم سامی وزیر پیشین بهداری و بهزیستی و عضو شورای رهبری جنبش انقلابی مردم مسلمان ایران [جاما] ضمن اعلام پذیرش استعفای خود از سوی نخست وزیر گفت : راه امام خمینی و آیت الله طالقانی را ادامه خواهیم داد .

ابوالفضل شهشهانی دادستان تهران نیز در نامه ای خطاب به نخست وزیر ۱۰روز مهلت داد تا مدارک ساواکی بودن وی را منتشر کنند . گفتنی است گذرنامه دادستان تهران با این اتهام که عضو ساواک بوده است تمدید نشده است .

امروز اولین اطلاعیه هیئت ویژه دولت برای کردستان منتشر شد . در این اطلاعیه از همه مسئولان کشوری و لشکری که به نوعی در رابطه با کارهای اداری ، نظامی و انتظامی کردستان هستند خواسته شده است « از هرگونه اظهار نظر شخصی و گفتگوی مطبوعاتی که بیشتر در تناقض با یکدیگر است خودداری کنند .»

خبر دیگر از کردستان اینکه فرماندار پاوه امروز اعلام کرد بازگشت کردهای ایرانی پناهنده به عراق به کشور آغاز شده است .

تظاهرات دانش آموزان تهرانی که گفته می شود مجاهدین خلق [ منافقین ] و حزب توده آن را ترتیب داده بودند ۶مجروح برجای گذاشت .

اکونومیست در تحلیلی با اشاره به افزایش ترور علوی ها توسط اخوان المسلمون سوریه تاکید کرد : دشوار است قبول کنیم گه شیوه های تروریستی این گروه بتواند به هدف بزرگتر یعنی سرنگونی نظام اسد در سوریه منتهی شود زیرا ارتش سوریه به صورت قاطعانه ای از نظام حمایت کرده و به آن وفادار است . این هفته نامه دوستی سوریه و اسد با ایران را دلیل دشمنی ها با نظام سوریه دانست .

ما جنایتکارها را اعدام نکنیم تا به ما تبریک بگویند؟!

رهبر انقلاب امروز با اعضای کمیته امداد دیدار و گفت و گو کردند .

اهم بیانات امام خمینی در این دیدار عبارت است از :

 • در همين چند روز اجتماع كرده بودند در يك جايي، افسرده بودند براي اينكه در ايران اشخاصي را اعدام كردند! …اين اعدامها اسباب اين مي‎شود كه ما ديگر حيثيتمان را در دنيا از دست بدهيم! ما يك حيثيتي در زمان محمدرضا داشته‎ايم، حالا داريم از دست مي‎دهيم!! ما خيلي حيثيت داشتيم؟ كدام حيثيت را شماها داريد پيش خارج كه حالا مي‎خواهيد از دست بدهيد؟ ما جنايتكارها را بگذاريم راه بروند در بين مردم و مادرها و پدرهايي كه [آنها] بچه‎هايشان را كشته‎اند، براي اينكه شما دلتان مي‎خواهد كه در خارج به شما تبريك بگويند؟

مغزهایی که باید فرار کنند

 • مي‎گوييد مغزها فرار مي‎كنند، اين مغزهاي پوسيده بگذار فرار كنند. اين مغزهايي كه براي اجانب كار كردند، اين مغزهايي كه جزء سازمان امنيت بودند، بگذار فرار كنند. شما براي آنها خيلي افسرده نباشيد. اين مغزها بايد فرار كنند. البته الآن مي‎بينند اين مغزها مي‎بينند كه نمي‎توانند در اينجا آن استفاده‎هايي كه مي‎كردند استفاده كنند، حالا از اينجا فرار مي‎كنند دنبال همان معاني كه دلشان مي‎خواهد مي‎روند.

مگر هر مغزی شریف است ؟!

 • مگر هر مغزي كه علم ـ به قول شما ـ در آن بود اين مغز شريف است؟ احمدي هم در زمان رضا خان دكتر بود، لكن دكتري بود كه با آمپولِ خودش، مرگ بر مردم تزريق مي‎كرد!

باید ادارات ، دانشگاه ها و فرهنگ تصفیه شوند

 • بايد ادارات تصفيه بشود. بايد فرهنگ تصفيه بشود. بايد دانشگاهها تصفيه بشود. بايد به دست اشخاصي بيفتد كه پيوندش با رضا خان پهلوي و با محمدرضا خان پهلوي در سالهاي طولاني نبوده. اينهايي كه با آنها پيوند دارند نمي‎توانند مملكت ما را اداره كنند، اينها بايد تصفيه بشوند، دولت بايد تصفيه كند اينها را.

کشور مال زاغه نشین ها است

 • مملكت مال اين زاغه‎نشينان اطراف تهران است. كه من خدا مي‎داند براي اينها غصه مي‎خورم. و براي اينها تا حالا فكري نشده. مملكت مال اينهاست. نهضت را اينها پيش برده‎اند.

این مغزهای فرار به درد ما نمی خورد / هرکسی می خواهد برود راه باز است

 • ما اين مغزها را مي‎خواهيم كه از امريكا پا مي‎شود مي‎آيد اينجا مي‎گويد من آمده‎ام براي كمك؛ نه پا بشود فرار كند از اينجا! اين مغزهاي فرّار به درد ما نمي‎خورد، بگذار فرار كنند. اگر شما هم مي‎دانيد كه در اينجا جايتان نيست، شما هم فرار كنيد! راه باز است. مملكت ما آدم مي‎خواهد حالا؛ نه مغزهايي كه مي‎روند در پناه انگلستان و در پناه امريكا.(۱)

جز تباهی از غرب صادر نمی شود

امام خمینی امروز همچنین در پیامی خطاب به ملت الجزایر بیست و پنجمین سالگرد استقلال الجزایر را تبریک گفتند .

رهبر انقلاب در این پیام تاکید کردند : كشورهاي افريقا و آسيا و ساير كشورهاي دربند در قاره‎هاي ديگر بايد بدانند كه آنچه از غرب و شرق توطئه‎گر و استعماري و از امريكاي متجاوز بر كشورهاي ستم‎كشيده صادر مي‎شود تباهي و فساد آن قابل مقايسه با اصلاح آن نيست.

کشورهای اسلامی باید خصم اسرائیل باشند

امام خمینی همچنین تاکید کردند : كشورهاي اسلامي بايد در مقابل اسرائيل اشغالگر ـ كه اكثر گرفتاريهاي كشورهاي اسلامي به دست آن است ـ موضع خصمانه داشته باشند و با تمام نيرو از آرمان فلسطين و لبنان عزيز دفاع كنند. كشورهاي اسلامي بايد از سازمانهاي آزاديبخش سراسر جهان دفاع كنند. (۲)

تغییرات وسیع در شهربانی کشور

سرهنگ سید رضا نبی پور رئیس پلیس تهران به علت بیماری از سمت خود استعفا کرد و سرهنگ احمد ایزد پناه رئیس اداره آگاهی به سمت رئیس پلیس تهران منصوب شد .

سرهنگ نبی پور سال ها ریاست کلانتریهای تهران را بعهده داشت و قبل از انقلاب برکنار شده بود اما پس از پیروزی انقلاب به ریاست پلیس تهران منصوب شد .

با انتصاب سرهنگ احمد ایزدپناه به ریاست پلیس تهران تیمسار سرتیپ محمودیان نیز بسمت ریاست اداره آگاهی منصوب شد . رئیس جدید آگاهی قبلا معاون این اداره بود و پس از پیروزی انقلاب به معاونت شهربانی رسیده بود .

همچنین سرهنگ رضا صفایی نراقی بریاست اداره بازرسی ، سرهنگ فیروزان بریاست کارگزینی و سرهنگ حسین میرسعیدی بریاست اداره اماکن انتخاب شدند . (۳)

دکتر سامی : راه امام و آیت الله طالقانی را دنبال خواهیم کرد

دکتر کاظم سامی وزیر پیشین بهداری و بهزیستی و عضو شورای رهبری جنبش انقلابی مردم مسلمان ایران [جاما] پس از انتشار بیانیه این تشکل در زمینه استعفای وی گفت : راه امام خمینی و آیت الله طالقانی را ادامه خواهیم داد .

وی افزود : وقتی امام برای مصلحت انقلاب و مردم علی وار سکوت می کنند ما ابوذر وار باید برخروشیم و کوچه های شهرمان را و شهرهای کشورمان را و کشورهای امتمان را از فریاد حق طلب خود پر کنیم .

وی گفت : ابوذر رهرو علی بود و ما نیز راه ابوذر زمانمان طالقانی و علی زمانمان امام خمینی را دنبال خواهیم کرد . (۴)

سامی همچنین گفت : استعفای من این ویژگی را دارد که دیگران را با واقعیت ها آشنا می سازد . (۵)

وی در گفت و گویی دیگر با روزنامه کیهان از پذیرش استعفای خود توسط نخست وزیر خبر داد . (۶)

فرصت ده روزه دادستان تهران به نخست وزیر

ابوالفضل شهشهانی دادستان تهران در نامه ای خطاب به نخست وزیر ۱۰روز مهلت داد تا مدارک ساواکی بودن وی را منتشر کنند .

در این نامه آمده است : چندی پیش تقاضای تمدید گذرنامه کرده بودم ، مدتی خبری نشد تا اینکه اداره گذرنامه اعلام کرد ممنوع الخروج هستم ، آقای چمران نیز به من گفتند اسم شما در لیست ساواکی ها در آمده است .

وی ادامه داد : آقای دکتر اسدالله مبشری همکار سابق جنابعالی و بنده نیز طی نامه ای اعلام کردند که نام ایشان هم در لیست ساواکی ها است .

در بخش دیگری از این نامه آمده است : تقاضا میکنم دستور فرمائید هرگونه سابقه ای که مبنی بر ساواکی بودن من در دست است به فوریت برای اطلاع عموم منتشر نمایند تا همه از چند و چون کار آگاه شوند ، بدیهی است اگر در طول ده روز آینده این کار صورت نگیرد برای حفظ حیثیت خود اقدام موثرتری خواهم کرد . (۷)

اولین اطلاعیه وزرای ویژه مسائل کردستان

امروز اولین اطلاعیه هیئت ویژه دولت برای کردستان منتشر شد .

در این اطلاعیه آمده است : از همه مسئولان کشوری و لشکری که به نوعی در رابطه با کارهای اداری ، نظامی و انتظامی کردستان هستند یادآور میشود از هرگونه اظهار نظر شخصی و گفتگوی مطبوعاتی که بیشتر در تناقض با یکدیگر است خودداری کنند .

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است : از شخصیت های مذهبی و سیاسی و روزنامه نگاران گرامی نیز انتظار دارد به اهمیت واکنش هایی که پیرامون رویدادهای تاسف بار درباره کردستان از خود نشان می دهند بخصوص زیان شایعه پراکنی ها توجه کافی داشته و با موضوعی که به آینده وحدت ملی و سرنوشت انقلاب اسلامی ایران بستگی دارد با احساس مسئولیت لازم روبرو شوند . (۸)

تظاهرات دانش آموزان ۶مجروح برجای گذاشت

تظاهرات دانش آموزان تهرانی که گفته می شود مجاهدین خلق [ منافقین ] و حزب توده آن را ترتیب داده بودند ۶مجروح برجای گذاشت .(۹)

راهپیمایان خواستار لغو ممنوعیت فعالیت های سیاسی در مدارس ، برچیده شدن مدارس ملی ، بازپرداخت شهریه ها ، تحصیلات رایگان برای تمام اقشار ، ایجاد آموزش و پرورش یکسان در تمام سطوح ، ایجاد مدارس رایگان شبانه برای شاغلین و تغییر متون درسی بودند . (۱۰)

به دنبال این تظاهرات سلیمی مدیر کل آموزش و پرورش تهران در یک مصاحبه تلویزیونی گفت : رایگان شدن تحصیل و از میان برداشتن شهریه در نواحی بالای شهر عملی نیست و وزارت آموزش و پرورش کوشش خواهد کرد که سطح آموزش در مدارس جنوب شهر را به سطح مدارس شمال شهر برساند . (۱۱)

مجاهدین خلق و حزب توده ایران با انتشار بیانیه های جداگانه ضمن حمایت از خواسته های دانش آموزان اعلام کردند دخالتی در این تجمع نداشتیم . (۱۲)

تشکر یاسر عرفات از امام خمینی

یاسر عرفات رئیس کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین در پیامی برای امام خمینی از مجاهدات جمهوری اسلامی ایران در دفاع از حقوق حقه ملت فلسطین در مجامع بین المللی قدردانی کرد . (۱۳)

زدو خورد و تیراندازی در بوکان

بر اثر درگیری ها در بوکان سه پاسدار مجروح و یک درجه دار به شهادت رسید .

مجروحین و پیکرشهید با یک فروند هلی کوپتر به بیمارستان کرمانشاه انتقال یافت . خلبان این هلیکوپتر گفت : در حال حاضر پیکر یک شهید دیگر و نیز چند مجروح در محل درگیری مانده است که به علت نامساعد بودن هوا نتوانستیم آنها را به کرمانشاه بیاوریم .

وی گفت : درگیری ها در بوکان همچنان ادامه دارد . (۱۴)

خبر دیگر از کردستان اینکه فرماندار پاوه امروز اعلام کرد بازگشت کردهای ایرانی پناهنده به عراق به کشور آغاز شده است .

بر اساس گزارش های رسیده هر روز تعداد زیادی از کردهای ایرانی پناهنده عراق از طریق مرز نوسود به کشور باز می گردند . (۱۵)

دستگیری رئیس شرکت نفت مهاباد به اتهام سرقت

مدیر شرکت نفت مهاباد به همراه دو نفر از اعضای حزب دموکرات کردستان بوسیله کمیته میاندوآب دستگیر شد .

این شخص به اتهام سرقت ۱۶۰هزار تومان از صندوق شرکت نفت مهاباد دستگیر شده است . (۱۶)

دانشجویان اشرار را دستگیر کردند

گروهی از افراد غیردانشگاهی که در محوطه دانشکده فنی دانشگاه تهران به منظور ایجاد آشوب دست به پاره کردن اعلامیه ها و پوستر ها و حمله به میزهای کتابفروشی داخل این دانشکده کرده بودند توسط دانشجویان این دانشکده دستگیر و به سالن اجتماعات این دانشکده منتقل شدند . (۱۷)

مدیر کل مستعفی راه آهن به جرم جاسوسی دستگیر شد

مهندس اکبر خبیری مدیرکل سابق راه آهم که چند روز قبل استعفا کرده بود به اتهام ارتباط با مقامات آمریکایی و دادن اطلاعات به آنان بوسیله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در راه آهن تهران دستگیر شد . (۱۸)

ترور ها اسد را ساقط نمی کند

افزایش سریع میزان ترور علوی های سرشناس در سوریه توسط اخوان المسلمون این کشور روند رو به رشدی به خود گرفته است .

اکونومیست در تحلیلی با اشاره به این موضوع نوشت : دشوار است قبول کنیم گه شیوه های تروریستی این گروه بتواند به هدف بزرگتر یعنی سرنگونی نظام اسد در سوریه منتهی شود زیرا ارتش سوریه به صورت قاطعانه ای از نظام حمایت کرده و به آن وفادار است .

اکونومیست در ادامه تحلیل خود نوشت : این ترورها تنها برای ترساندن علوی ها و نیز ایجاد تفرقه میان مردم سوریه طراحی شده است .

شایعه سازی سلاح دیگر تروریست ها در سوریه

بر اساس این گزارش مخالفان اسد در سوریه علاوه بر ترور از سلاح شایعه نیز استفاده می کنند ، شایعه سازی علیه نزدیکان حافظ اسد یکی از مواردی است که تاکنون از سوی معارضین آزموده شده است .

این هفته نامه در ادامه دلیل اصلی دشمنی ها با سوریه و اسد را دوستی این کشور با ایران دانست و نوشت : از زمانی که سوریه دوستی خود را با ایران اعلام کرده است عراق و رئیس جمهور آن صدام از هیچ نوع عداوتی نسبت به این کشور دریغ نمی ورزند . (۱۹)

برقراری یک جامعه سوسیالیست در افغانستان

حفیظ الله امین رئیس جمهوری افغانستان ضمن مصاحبه ای در کابل با خبرنگاران آلمان شرقی گفت : قانون اساسی آینده افغانستان این کشور را در راه ایجاد یک جامعه سوسیالیست قرار خواهد داد . (۲۰)

حفیظ الله امین ماه گذشته در یک کودتا علیه تره کی زمام امور را در افغانستان بدست گرفت ، تره کی به طرز مشکوکی چندی پیش درگذشت .

پی نوشت

 • صحیفه امام ، جلد ۱۰، صفحه ۳۹۸ ، گفتنی است ششم آبان ماه سال ۵۸جمعی از اساتید دانشگاه های کشور با آیت الله شریعتمداری دیدار کرده و از فرار مغزها و سیاست های فرهنگی پیش گرفته شده بعد از انقلاب بشدت انتقاد کردند . یکی از اساتیدی که در ملاقات حضور داشت گفت : «ما بوسیله انقلاب بزرگ و شکوهمندمان حیثیت و اعتباری کسب کردیم ولی متاسفانه شلاق زدن در خیابان ها اعتبار و حیثیت ما را در تمام دنیا بی اعتبار می کند . اعدام های پیاپی به صور مختلف و احیانا زن حامله ای باشد …کودک ۱۲ساله یا مرد ۹۰ساله اعتبارمان را لطمه وضربه میزند» رک اطلاعات ، ۶آبان ۱۳۵۸، صفحه ۱، امام خمینی در دیدار با اعضای کمیته امداد با اشاره به این جلسه فرمودند :« بعد هم ميگويند كه يك بچه دوازده ساله را اعدام كردهاند! خوب، اين را آنهايي كه با ما مخالفاند ميگويند…آنها ميگويند كه يك بچه دوازده ساله را؛ آنها ميگويند يك زن حامله را، و الاّ نه بچه دوازده ساله اعدام ميشود، و نه زن حامله اعدام ميشود. چه حرفهايي است كه شما ميزنيد؟ چرا كمك ميكنيد به استعمار؟ چرا كمك ميكنيد به رژيم شاهنشاهي؟اي مغزهاي پوسيده! اي انسانهاي از بين رفته! بيدار بشويد يك قدري. چرا اين طور بحث ميكنيد؟ چرا اسلام را تخطئه ميكنيد؟ چه شده شما را كه اسلام را تخطئه ميكنيد؟»رک صحیفه امام ، جلد ۱۰، صفحه ۳۹۸
 • صحیفه امام ، جلد ۱۰، صفحه ۳۹۵
 • اطلاعات ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۱
 • اطلاعات ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۲
 • کیهان ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۲
 • کیهان ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۲
 • اطلاعات ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۲
 • اطلاعات ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۲
 • کیهان ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۱
 • اطلاعات ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۲
 • اطلاعات ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۲
 • اطلاعات ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۱۲
 • اطلاعات ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۲
 • اطلاعات ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۲
 • کیهان ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۳
 • جمهوری اسلامی ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۱
 • اطلاعات ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۲
 • جمهوری اسلامی ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۲
 • کیهان ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۴
 • اطلاعات ، ۸آبان ۱۳۵۸، صفحه ۱۲

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

20 − 16 =

WpCoderX