گام به گام با تسخیر لانه جاسوسی (۷) ؛ امام خمینی : بشکند قلم هایی که برای آمریکا کار می کند/ تمام گرفتاری های ما از آمریکا است

رهبر انقلاب امروز در دیدار با دانشجویان انجمن اسلامی مدرسه عالی ترجمه مفیدی با اشاره به جنایات دولت آمریکا در حق ملت های دیگر از جمله مردم ایران فرمودند : بشكند قلمهايي كه براي اينها دارد كار مي‎كند! و بشكند زبانها و بِبُرَّد زبانهايي كه به نفع اينها دارد صحبت مي‎كند و ملت را مي‎خواهد تباه كند!

دکتر سامی وزیر بهداری و بهزیستی طی دو نامه جداگانه که به حضورامام خمینی و مهندس بازرگان نخست وزیر نوشته شد استعفا داد . بی توجهی به نقش سیاست های خارجی و عمق مخالفت های امپریالیسم با انقلاب ایران ، عدم همکاری و وجود سانسور در سیستم ارتباط جمعی بویژه رادیو و تلویزیون در معرفی دستاوردهای انقلاب از جمله دلایل استعفای سامی محسوب می شود .

صبح امروز مهندس هاشم صباغیان وزیرکشور گفت : هیئت ویژه رسیدگی به مسائل نقاط کردنشین پنجشنبه این هفته برای بررسی و بازدید و رفع اشکالات منطقه به کردستان عزیمت میکنند . وزیرکشور اضافه کرد : اولین تصمیمی که در این زمینه گرفته شد این بود که فعالیت ارتش در کردستان متوقف گردید.

با کشف مخفیگاه فرقان در کرج لیست ترور مربوط به این گروهک کشف شد . بر اساس این لیست قرار بود این گروهک آیت الله دکتر بهشتی را ترور کند .

ادوارد کوخ شهردار نیویورک انجام تظاهرات بر ضد شاه سابق را در اطراف بیمارستانی که در آنجا بستری است را ممنوع کرد .

خبر دیگر اینکه اوضاع در شهرهای کردنشین غرب کشور ناآرام است و دیروز چندین نفر در این درگیریها کشته شدند . روابط عمومی لشکر ۶۴ارومیه اعلام کرد بر اثر تیراندازی های مهاجمان به ستون اعزامی از ارومیه به مهاباد ۵درجه دار و سرباز مجروح شدند .

امروز همچنین شیخ صباح الاحمد الصباح معاون اول نخست وزیر و وزیر امورخارجه کویت فاش کرد که کشورهای حاشیه خلیج فارس امگان تشکیل فدراسیونی شبیه ایالات متحده آمریکا را بررسی می کنند . وی گفت : نیروهای مسلح کشورهای ساحلی خلیج فارس بویژه عراق این توان را دارند که امنیت تنگه هرمز را تامین کنند .

بشکند قلم هایی که برای آمریکا کار می کند

رهبر انقلاب امروز دانشجویان انجمن اسلامی مدرسه عالی ترجمه مفیدی را به حضور پذیرفته و با آنان گفت و گو کردند .

امام خمینی در این دیدار با اشاره به جنایاتی که آمریکا در حق مردم کشورهای دیگر می کند فرمودند : شما ببينيد كه ما با چه موجوداتي مقابل هستيم! با چه موجودات كثيفي در امريكا ما مواجه هستيم. امريكا و ـ ملت را نمي‎گويم، دولت را مي‎گويم ـ دولتهاي ابرقدرت با ما چه معامله مي‎كنند. و ما باز خاضع آنها هستيم! باز براي آنها كار مي‎كنيم.

رهبر انقلاب ادامه دادند : بشكند قلمهايي كه براي اينها دارد كار مي‎كند! و بشكند زبانها و بِبُرَّد زبانهايي كه به نفع اينها دارد صحبت مي‎كند و ملت را مي‎خواهد تباه كند!

تمام گرفتاریهای ما از آمریکا است

امام خمینی فرمودند : تمام گرفتاريهاي شرق از اين اجانب است؛ از اين غرب است؛ از اين امريكاست، الآن تمام گرفتاري ما از امريكاست. تمام گرفتاري مسلمين از امريكاست. از اين امريكايي است كه صهيونيسم را آنطور تقويت كرده است و آنطور دارد تقويت مي‎كند، و برادرهاي ما را فوج فوج مي‎كُشند.(۱)

انشعاب گروه دکتر سامی از کابینه بازرگان

دکتر سامی وزیر بهداری و بهزیستی طی دو نامه جداگانه که به حضورامام خمینی و مهندس بازرگان نخست وزیر نوشته شد دلایل استعفای خود را از وزارت بهداری و بهزیستی اعلام کرد.

بی توجهی به نقش سیاست های خارجی و عمق مخالفت های امپریالیسم با انقلاب ایران ، عدم همکاری و وجود سانسور در سیستم ارتباط جمعی بویژه رادیو و تلویزیون در معرفی دستاوردهای انقلاب و زمینه سازی فرهنگی و انقلابی ، عدم تجانس در هیئت وزیران و تمایلات گروهی و فرقه ای و دسته بندی برای کسب قدرت بیشتر از دلایل استعفای وزیر بهداری محسوب می شود . (۲)

جاما سازمان سیاسی که دکتر سامی وابسته به آن است در توجیه علت استعفای یکی از رهبران خود نوشت : نبودن یک سازمان منسجم و دربرگیرنده اکثریت مردم از یک طرف و تکیه بر ضوابطی از قبیل متشرع بودن و متخصص و مدیربودن از سوی دیگر در انتخاب وزرا و مسئولین بدون در نظر گرفتن تجانس فکری و عقیدتی آنها درباره انقلاب و آینده آن ترکیبی را بوجود می آورد که بعد ا منشا گرفتاریها و مشکلات بسیاری خواهد گشت .

در پی انتشار استعفای دکتر کاظم سامی جنبش انقلابی مردم مسلمان ایران جاما با صدور بیانیه ای با تجزیه و تحلیل دلایل این استعفا کارگزاران دولت را به تدارک توطئه تبلیغاتی علیه دکتر سامی متهم کرد و طی آن از سه وزیر عضو جاما خواست به علت انقلابی نبودن دولت سنگر مبارزه خود را به میان مردم بیاورند . (۳)

فعالیت ارتش در کردستان متوقف شد

صبح امروز مهندس هاشم صباغیان وزیرکشور گفت : هیئت ویژه رسیدگی به مسائل نقاط کردنشین پنجشنبه این هفته برای بررسی و بازدید و رفع اشکالات منطقه به کردستان عزیمت میکنند .

وزیرکشور اضافه کرد : اولین تصمیمی که در این زمینه گرفته شد این بود که فعالیت ارتش در کردستان متوقف گردید و برای اینکه اخبار کردستان یک نواخت انتشار یابد بعد از این کلیه اطلاعات و اخبار این هیئت طی اطلاعیه هایی صادر و انتشار خواهد یافت .

وزیر کشور گفت : این هیئت بدنبال آن سه کار خودش که مسائل عمرانی ، سیاسی و نظامی منطقه است برنامه های خود را در منطقه دنبال خواهد کرد .

گفتنی است این هیئت در امور منطقه کردستان اختیارات تام دارد و برای راه حلهای پیشنهادی احتیاجی به اظهار نظر دیگر مقامات کشوری نخواهد داشت . (۴)

لیست گروه فرقان برای ترور شخصیت ها

با کشف مخفیگاه فرقان در کرج لیست ترور مربوط به این گروهک کشف شد .

گروه فرقان که پیش از این سپهبد قره نی و آیت الله مطهری ، حاج مهدی عراقی را به شهادت رسانده و در ترور هاشمی رفسنجانی ناکام مانده بود در اطلاعیه ای که از مخفیگاه کشف شد خبر از ترور آیت الله بهشتی داده است .

گفته می شود گروهک فرقان پیش از ترور اطلاعیه ها را تهیه کرده و پس از اقدام آن را پخش می کند . (۵)

آیت الله بهشتی در این زمینه گفت: در تمام طول زندگی این توفیق راا داشته ام که از مرگ مطلقا نمی ترسم.(۶)

حمله مهاجمان مسلح به کارخانجات نظامی مسجد سلیمان

کارخانجات نظامی هخامنش مسجد سلیمان شبانه مورد حمله مهاجمان قرار گرفت .

این حمله طی دو شب متوالی انجام شد و در اولین حمله مهاجم با مسلسل کلاشینکف بسوی نگهبانان کارخانه آتش گشودند و پس از مدتی فرار کردند .

در دومین حمله ۵مهاجم که لباس نظامی بر تن داشتند بسوی کارخانه حمله کردند . مهاجمان با مقاومت شدید نگهبانان روبرو شده و فرار کردند . (۷)

شهردار نیویورک تظاهرات بر ضد شاه سابق را ممنوع کرد

ادوارد کوخ شهردار نیویورک انجام تظاهرات بر ضد شاه سابق را در اطراف بیمارستانی که در آنجا بستری است را ممنوع کرد .

وی گفت : به دلیل رعایت حال بیماران بستری در بیمارستان نیویورک این تصمیم گرفته شده است .

گفتتی است در چند روز گذشته گروه های متعددی از ایرانیان مقیم آمریکا علیه شاه سابق در این کشور تظاهرات کرده اند . (۸)

درگیری در غرب کشور ادامه دارد

گزارش های رسیده حاکی است که اوضاع در شهرهای کردنشین غرب کشور ناآرام است و دیروز چندین نفر در این درگیریها کشته شدند .

روابط عمومی لشکر ۶۴ارومیه اعلام کرد بر اثر تیراندازی های مهاجمان به ستون اعزامی از ارومیه به مهاباد ۵درجه دار و سرباز مجروح شدند .

از سنندج نیز گزارش شد که که ۲فروند هلی کوپتر حامل گروهی از پاسداران از این شهر بسوی سردشت و بانه پرواز کرد .

از بوکان نیز خبر می رسد که در درگیریهای دیروز این شهریک پاسدار به شهادت رسید .

در قصر شیرین نیز مهاجمان مسلح با سلاح های سنگین به مقر سپاه حمله کردند . (۹)

تشکیل فدراسیون کشورهای عربی حوزه خلیج فارس

شیخ صباح الاحمد الصباح معاون اول نخست وزیر و وزیر امورخارجه کویت فاش کرد که کشورهای حاشیه خلیج فارس امگان تشکیل فدراسیونی شبیه ایالات متحده آمریکا را بررسی می کنند .

وزیر خارجه کویت ضمن مخالفت با مداخله نیروهای خارجی در منطقه گفت : نیروهای مسلح کشورهای ساحلی خلیج فارس بویژه عراق این توان را دارند که امنیت تنگه هرمز را تامین کنند . (۱۰)

عرفات خواستار استفاده از سلاح نفت شد

یاسرعرفات که در عراق به سر می برد از کشور های عربی خواست تا از سلاح نفت علیه کشورهای غربی استفاده کنند .

وی گفت : این حق ملت های عرب است که از تمام سلاحها از جمله سلاح اقتصادی استفاده کنند زیرا که نبرد حاضر یک نبرد عادی نیست . (۱۱)

چرا لیست ساواکی ها منتشر نمی شود

گروهی از کارکنان بانک مرکزی ایران طی نامه ای خدمت امام خواستار انتشار اسامی آن گروه از افراد ساواک شدند که مرتبا از طریق بانک مرکزی برای آنها ارز فرستاده شده است .

در این نامه تاکید شده است : بیش از هشت ماه از به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ما میگذرد ، اما هنوز بانک مرکزی ایران لیست افراد ساواکی خارج از کشور را که پیوسته مقدار متنابهی ارز از طریق این بانک دریافت میداشته اند منتشر ننموده است و مردم ایران را از این موضوع حساس و هویت افراد ساواکی بی خبر نگهداشته است . (۱۲)

اعتراض به اشغال هتل ها توسط افراد مشکوک

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام نسبت به اقدامات برخی افراد مشکوک چپگرا نسبت به اشغال برخی از هتل ها و ساختمان ها اعتراض کردند .

در حالی که روز گذشته عده ای با نام و عنوان دانشجو با حمله به هتل اینترنشنال واقع در خیابان دانشگاه مشهد این هتل را اشغال کردند گروهی از مردم و دانشجویان به این اقدام اعتراض کردند .

دانشجویان و مردم موفق شدند این هتل را از اشغال خارج کنند ، گروهی از دانشجویان نیز در تهران و مقابل هتل های اشغال شده تجمع کرده و با قرائت بیانیه ای این اقدامات را به گروه های چپ گرا و مارکسیست نسبت دادند که به دنبال سوء استفاده از موقعیت پیش آمده با نام مبارزه با سرمایه داری و آمریکا هستند . (۱۳)

پی نوشت

 • صحیفه امام ، جلد ۱۰، صفحه ۳۸۸
 • کیهان ، ۷آبان ۱۳۵۸، صفحه ۱
 • اطلاعات ، ۷آبان ۱۳۵۸، صفحه ۱و۱۲ / کیهان ، ۷آبان ۱۳۵۸، صفحه ۱۲
 • اطلاعات ، ۷آبان ۱۳۵۸، صفحه ۲
 • اطلاعات ، ۷آبان ۱۳۵۸، صفحه ۲
 • جمهوری اسلامی ، ۷آبان ۱۳۵۸، صفحه ۱
 • اطلاعات ، ۷آبان ۱۳۵۸، صفحه ۲
 • اطلاعات ، ۷آبان ۱۳۵۸، صفحه ۲
 • اطلاعات ، ۷آبان ۱۳۵۸، صفحه ۳
 • اطلاعات ، ۷آبان ۱۳۵۸، صفحه ۱۲
 • اطلاعات ، ۷آبان ۱۳۵۸، صفحه ۱۲
 • اطلاعات ، ۷آبان ۱۳۵۸، صفحه ۱۲
 • جمهوری اسلامی ، ۷آبان ۱۳۵۸، صفحه ۲

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

نوزده − پنج =

WpCoderX