پخش اعترافات خسرو قشقایی ؛ چگونه با مامورین سیا ارتباط گرفتم ؟! / به عینه دیدم آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان به دنبال شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی : افشاگری آیت الله اشرفی اصفهانی نسبت به خطوط وابسته و انحرافی و حضور آن بزرگوار در صحنه های نبرد نظامی و سیاسی و فکری بزرگترین عامل این جنایت فجیع بوده است این حقیقت ما را به هر چه بیشتر اهمیت دادن به اجتماع عظیم الهی و اسلامی نماز جمعه دعوت می کند .

آیت الله منتظری در پیامی به مناسبت شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی تاکید کرد : از ارگان های مسئول حفاظت و امنیت انتظار می رفت با این همه تجربه های تلخی که در دست است و با آن همه تاکید و توصیه های مکرر مقام معظم رهبری انقلاب در شرایطی که جوانان عزیز سپاه ، بسیج ، ارتش و سایر نیروهای مسلح و مردمی آنچنان در جبهه ها حماسه می آفرینند و از اسلام و انقلاب دفاع قهرمانانه می کنند مسئولین مربوطه در حفظ شخصیت های اصیل ما بیش از این تلاش نمایند و افراد با کفایت ، با لیاقت و کاردان را مسئول این مهم کنند .

محمود توکلی قائم مقام وزیر ارشاد اسلامی و سرپرست سازمان حج و زیارت طی تلگرامی خطاب به وزیر کشور و وزیر حج و اوقاف رژیم پادشاهی سعودی حمله بیشرمانه ماموران فاشیست این کشور به حجاج ایرانی را محکوم و خواستار آزادی سریع حجاج دربند شد.

خسرو قشقایی معدوم یکی از مهره های سازمان سیای امریکا در ایران در برنامه ای که عصر دیروز از شبکه سراسری سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد اعتراف کرد که برای اجرای توطئه های امپریالیسم امریکا در ایران ماهانه بیش از ۱۵۰ میلیون ریال مقرری از سازمان سیای امریکا دریافت می کرده است.

تلگرام آیت الله خامنه ای به امام امت به دنبال شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی

آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان به دنبال شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی طی تلگرامی خطاب به امام امت تاکید کردند : این حادثه غم انگیز در عین حال سند خونین افتخار آن عالم سالخورده و پارسایی است که با حضور در صحنه های نبرد حق و باطل چه در عرصه نبرد نظامی و چه در جبهه های جنگ و چه در جایگاه رفیع محراب امامت جمعه پایداری و شجاعت و حق شناسی خویش را عملا به اثبات رسانده بود .

ایشان افزودند : اینک این چهارمین شهید عالیقدر محراب که با دیگر یاران از پیش رفته اش قاطع ترین قضاوت های حق جویانه را در طرد و رد خطوط انحرافی در هنگام لازم ابراز داشته بود به جوار رحمت الهی پیوسته و از زلال فیض ویژه شهیدان سیراب گردیده است اما دست های پلیدی که آلوده به این جنایات هستند همراه با مغزهای پلید طراح آن رو سیاه تر از همیشه در انتظار لعن و نفرین مردم و عذاب و انتقام الهی زمان را می گذرانند.(۱۱)

آیت الله خامنه ای همچنین در پیامی خطاب به مردم تاکید کردند : این اقدام جنایتکارانه حاکی از وحشت عمیق دشمنان نظام جمهوری اسلامی از آئین پرشکوه و با صلابت نماز جمعه است . ائمه جمعه فقطه به این دلیل مورد کینه این جانیان قرار گرفته اند که در خط هدایت فکری و سیاسی ملت از توفیق الهی برخوردارند .

ایشان افزودند : افشاگری آیت الله اشرفی اصفهانی نسبت به خطوط وابسته و انحرافی و حضور آن بزرگوار در صحنه های نبرد نظامی و سیاسی و فکری بزرگترین عامل این جنایت فجیع بوده است این حقیقت ما را به هر چه بیشتر اهمیت دادن به اجتماع عظیم الهی و اسلامی نماز جمعه دعوت می کند . (۱۲)

آیت الله منتظری : اسلام از روز اول به شخص وابسته نبوده است

آیت الله منتظری در پیامی به مناسبت شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی تاکید کرد : فقدان این چنین شخصیت ها و چهره های موثر در انقلاب در شرایط کنونی که ابرقدرت ها برای تضعیف اسلام و مسلمین توطئه می کنند برای ملت شهید پرور ما جای تاسف شدید خواهد بود .

وی ادامه داد : از ارگان های مسئول حفاظت و امنیت انتظار می رفت با این همه تجربه های تلخی که در دست است و با آن همه تاکید و توصیه های مکرر مقام معظم رهبری انقلاب در شرایطی که جوانان عزیز سپاه ، بسیج ، ارتش و سایر نیروهای مسلح و مردمی آنچنان در جبهه ها حماسه می آفرینند و از اسلام و انقلاب دفاع قهرمانانه می کنند مسئولین مربوطه در حفظ شخصیت های اصیل ما بیش از این تلاش نمایند و افراد با کفایت ، با لیاقت و کاردان را مسئول این مهم کنند .

وی ادامه داد : شیطان بزرگ و ایادی داخلی آن بدانند ، اسلام تاکنون با همین خون های پاک و مقدس آبیاری شده و مردم مسلمان و فداکار سال ها شهادت در راه خدا را که سنت و راه و رسم اولیای معظم دین است با جان و دل پذیرفته و از آن استقبال می نمایند .

آیت الله منتظری همچنین تصریح کرد : دشمنان اسلام با تحلیل های مادی خود می پندارند که با گرفتن چهرهای روحانی و خدمتگزار به این انقلاب شکوهمند ضربه می زنند آن ها باید بدانند که اسلام از روز نخستین به نص قرآن شریف به شخص یا اشخاص وابسته نبوده و اکنون هم با رشد و آگاهی روز افزون که در اثر پیروزی انقلاب و هدایت ها و رهبری های مستمر و پیگیر مقام معظم رهبری برای ملت ما به دست آمده است صاحبان اصلی انقلاب که همین مردم شریف و مستضعف می باشند پیوسته در صحنه و مراقب آن بوده و هستند . (۱۳)

دولت عربستان باید حجاج زندانی را آزاد و در یافتن حاجیان مفقود اقدام کند

محمود توکلی قائم مقام وزیر ارشاد اسلامی و سرپرست سازمان حج و زیارت طی تلگرامی خطاب به وزیر کشور و وزیر حج و اوقاف رژیم پادشاهی سعودی حمله بیشرمانه ماموران فاشیست این کشور به حجاج ایرانی را محکوم و خواستار آزادی سریع حجاج دربند شد.

در این تلگرام آمده است ماموران سعودی به حجاج ایرانی که در کنار مرقد مطهر رسول اکرم (ص) و قبور متبرکه ائمه (ع) که به دعا و زیارت مشغول بوده اند یورش برده و عده کثیری را مجروح و مصدوم و عده زیادی را دستگیر و برخلاف تمام شئون انسانی و اسلامی افراد مصدوم و زخمی را به زندان ها منتقل نموده اند.

وی ادامه داد : این مامورین همچنین به ساختمان محل استقرار حمله کرده با شکستن شیسشه و در و پنجره و تخریب ساختمان نامبردگان را دستگیر و به ایران اعزام داشته اند و همچنان بدون وقفه به دستگیری و بازداشت و ضرب و شتم و اهانت ادامه می دهند.

در این تلگرام سرپرست سازمان حج و زیارت جمهو رى اسلامی ایران بازداشت عده ای از مدیران و خدمه کاروان های حج و حمله به اماکن مسکونی زائران ایرانی خانه خدا را که در این یورش های شبانه حتی از بی احترامی به زنان هم فروگذار نکرده اند محکوم کرد و قطع برق محل اقامت بعضی از کاروان ها و تلفن مرکز اداری ستاد حج ایران و توقیف اتومبیل ها و پرسنل هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را که برخلاف تمام ضوابط و مقررات بین المللی می باشد تقبیح نموده است.

محمود توکلی در قسمت دیگری از تلگرام خود به وزیر کشور رژیم پادشاهی حاکم بر عربستان نوشته است من به عنوان قائم مقام وزیر ارشاد اسلامی و رئیس سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران شدیدا به این اعمال اعتراض نموده و می خواهم که در اسرع وقت موضوع را رسیدگی نموده و اعلام دارند که چنین رفتاری را نسبت به زائران خانه خدا چگونه توجیه می کنند ، من این اعمال وقیحانه را نسبت به حدود ۹۰ هزار زائر و ملت انقلابی ایران که پوزه بزرگترین جنایتکاران را به خاک مالیده است محکوم می کنم و از مقامات مسئول قبل از هر چیز می خواهم که توضیح دهند مصدومین و مجروحین را که طبق اطلاع موثق در وضع بدی قرار دارند و در بازداشتگاه های دولت عربستان سعودی به سر می برند فورا آزاد کنند و نسبت به یافتن کسانی که در این جریان ناپدید شده اند اقدام سریع معمول دارند و کلیه خسارات مادی و معنوی را فورا جبران نمایند.(۱۴)

پخش اعترافات خسرو قشقایی ؛ چگونه با مامورین سیا ارتباط گرفتم ؟!

خسرو قشقایی معدوم یکی از مهره های سازمان سیای امریکا در ایران در برنامه ای که عصر دیروز از شبکه سراسری سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد اعتراف کرد که برای اجرای توطئه های امپریالیسم امریکا در ایران ماهانه بیش از ۱۵۰ میلیون ریال مقرری از سازمان سیای امریکا دریافت می کرده است.

خسرو قشقایی معدوم که در خرداد ماه سال جاری به هنگام فرار از ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شیراز دستگیر شده بود ، در مورد زمان شروع توطئه هایش علیه انقلاب اسلامی گفت : مدت ۲۵ سالی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در خارج از ایران بودم، با عناصری چون شاپور بختیار، داریوش فروهر ، صادق قطب زاده ، بنی صدر و عناصر اصلی جبهه ملی فعالیت داشتم.

خسرو قشقایی

وی گفت : مدتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و آمدن به ایران در آلمان زندگی می کردم. سپس در ایران از طریق ارتباط تلفنی که از هتل محل اقامتم در تهران با مامورین سیای آمریکا داشتم ، ضمن دریافت خط مشی اجرای توطئه ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، چگونگی اوضاع داخلی کشور را به اطلاع آنها می رساندم.

سال ۵۹ برای اجرای یک کودتا به جنوب رفتم ولی مردم همکاری نکردند !

وی افزود : پس از پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس برنامه ای که از طرف امریکا تهیه و هماهنگ شده بود، من با افرادی چون مدنی و بنی صدر ارتباط برقرار کردم و در سال ۵۹ با کمک های مالی آمریکا و همکاری شاپور بختیار، ناصر قشقائی برادرم و پسرش عبدالله برای تهیه نفرات و امکانات جهت اجرای یک کودتای آمریکایی به جنوب رفتم و برخلاف آنچه تصور می کردیم که بتوانیم به طور گسترده همکاری مردم را جلب کنیم، پس از مدتی با مخالفت عظیم آن ها روبرو شدیم.

وی همچنین گفت : در نخستین توطئه هایمان در استان فارس که ایجاد اغتشاش و درگیری بین مردم بود ، نیروهای ما مرکب از عده ای عناصر خود فروخته و قاچاقچی ، آخرین درگیری که در مهکویه فارس صورت گرفت ، توسط مردم قلع و قمع شد و مجبور به فرار از منطقه شدند.

خسرو قشقایای اعتراف کرد : پس از قلع و قمع توسط مردم از بین سه راه چاره ای که برای نجات از این مهلکه داشتیم عده معدودی در مناطق کوهستانی فراری شدند ، گروهی از دولت تامین گرفتند و تعداد کمی نیز احتمالا تسلیم نیروهای انتظامی شدند .

وی افزود: مدتی قبل از دستگیری در جریان ملاقاتی با بنی صدر که در پاریس انجام شد ، به تشویق وی به آمریکا رفتم و از طریق آشنایی که با ژان والر یکی از دوستانم در آمریکا داشتم ، با رئیس اداره ایران در وزارت خارجه امریکا ملاقات کردم و در پی يك سرى مذاکرات کلی ، تصميم گرفته شد با وی در تماس باشم.

قشقایی در مورد منابع مالی خود نیز گفت : در هشت سال قبل از انقلاب که در خارج به سر می بردم ، ساواک ماهانه ۹۰ هزار ریال برای ما می فرستاد و پس از مراجعت به ایران ، توسط عبدالرحمن برومند و مدنی حدود دو میلیون تومان در اختیار ما گذاشته شد و پس از آن به طور اساسی از طریق آمریکا هزینه برنامه های ما تامین می شد.

دریافت حقوق ماهیانه از سیا

وی اعتراف کرد : آمریکایی ها از طریق نماینده ای که در شیراز داشتیم، به طور متوسط ماهانه با ارسال ۱۵۰ میلیون ریال مقرری ، هزینه و مخارج توطئه های ما علیه جمهوری اسلامی ایران را تامین می کردند.

قشقایی در افشای ماهیت عناصر خود فروخته و فراری ایران اظهار داشت : در خارج از کشور با بنی صدر، مدنی، بختیار و نزیه و عبدالرحمن برومند که یکی از هم دوره های تحمیلی بختیار و عوامل وی بود ، ارتباط داشتیم که در پیام هایشان غالبا تقاضای به آشوب کشاندن منطقه فارس، مقاومت در برابر اقدامات پرشور مردمی و ایجاد کردستان دومی در فارس را داشتند.

وی افزود : کاندیداتوری من برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در اجرای برنامه های آمریکا علیه جمهوری اسلامی بود که به تشویق بنی صدر مطرح شد و قرار بود من به عنوان مهره مستقیم آمریکا در مجلس نفوذ کنم.

وی اعتراف کرد: در اجرای این برنامه ها میلیون ها ریال صرف هزینه تبلیغات کاندیداتوری من برای مجلس شورای اسلامی شد.

انتظار بنی صدر به دنبال آزادی من از زندان !

قشقایی در مورد شرکت مستقیم بنی صدر در اجرای توطئه های آمریکا در ایران گفت : من در سال ۵۹ پس از دستگیری توسط نیروهای انقلاب اسلامی توسط بنی صدر از زندان آزاد شدم و به دنبال آن بنی صدر شخص نجات دهنده من ، مکرر تاکید داشت به پاس این خدمتی که به من کرده بود من برای حمایت از او منطقه فارس را بسیج کنم.

وی در مورد انگیزه تشکیل اردوهای مسلح در منطقه فارس نیز گفت: این اردوها که با تشویق آمریکائی ها ، بختیار و مدنی تشکیل شد ، هدف جمع آوری نیروهای بیشتر برای اجرای توطئه های آمریکا را به دنبال داشت که در حاشیه آن قصد داشتیم با ایجاد جو نارضایتی و نا امیدی در بین مردم ، جمهوری اسلامی را تضعیف کرده و در نهایت ، منطقه آزادتری برای فعالیت هایمان در فارس به وجود بیاوریم.

قشقایی در مورد چگونگی ارتباط های خود باگروه های ضدانقلاب گفت: این ارتباط ها در دو مرحله صورت گرفت. در مرحله نخست از گروه مائوئیست شخصی به اسم ایرج کشکولی و رنجبران که مائوئیست بودند و در مرحله بعد که پس از سی ام تیر صورت گرفت، تعداد زیادی از عناصر ، از جمله چندین نفر از سازمان منافقین به ما پیوستند که یکی از آنها شخصی موسوم به علی بود که با ساختن بمب در جریان به شهادت رساندن آیت الله دستغیب شرکت داشت.

وی دراین مصاحبه اعتراف کرد : من یک سال قبل از دستگیری از سه طریق خلیج فارس، کردستان و بلوچستان قصد فرار از ایران را داشتم که پس از عدم موفقیت در فرار از دو طریق اول توسط شخصی بنام جهان پولاد یکی از ایادیمان با تهیه و سایل مقدماتی تصمیم گرفتیم از طریق زاهدان به پاکستان و از آنجا به کشورهای خارج فرار کنیم و در شیراز دستگیر شدیم.

به عینه دیدم آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

وی در پایان این مصاحبه که ۱۵ دقیقه به طول انجامید ، به عنوان یک مهره مستقیم سازمان سیای آمریکا و بازوی اجرایی امپریالیسم آمریکا در ایران عاقبت نافرجام توطئه های خود علیه نظام جمهوری اسلامی ایران را مصداق بارز بیان ضد امپریالیستی امام امت که «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» دانست و گفت: من با حمایت های همه جانبه ای که از سوی آمریکا می شدم و همکاری های زیادی که عناصر ضد انقلاب اسلامی با من داشتند، نتوانستم همکاری مردم را در اجرای برنامه هایم جلب کنم و در نهایت توطئه هایم به شکست انجامید و از نزدیک لمس کردم که واقعا آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.(۱۵)

پی نوشت

  • کیهان ، ۲۴ مهر ۱۳۶۱ ، صفحه ۲
  • کیهان ، ۲۴ مهر ۱۳۶۱ ، صفحه ۲
  • جمهوری اسلامی ، ۲۳ مهر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲
  • اطلاعات ، ۲۵ مهر ۱۳۶۱ ، صفحه ۲
  • کیهان ، ۲۴ مهر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۹ ، آیت الله هاشمی رفسنجانی در خاطرات روز ۲۳ مهر ۱۳۶۱ خود در این زمینه می نویسد : امروز عصر فیلم‌ مصاحبه‌ خسرو قشقایی‌ را که‌ اعدام‌ شده‌ گذاشتند. صریحا اعتراف‌ کرد که‌ باهدایت‌ آمریکایی‌ها عمل‌ می‌کرده‌، با اشاره‌ بنی‌صدر با آنها ارتباط برقرار کرده‌ و با گروهک‌هامخصوصا منافقین‌ همراه‌ و شریک‌ بوده‌اند که‌ آنها سه‌ قرص‌ سیانور به‌ او هدیه‌ کرده‌اند و در راه‌ فراربه‌ خارج‌ دستگیر شده‌ است‌.

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

15 + 1 =

WpCoderX