هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !

رهبران عرب روز گذشته طرحی را برای حل صلح آمیز مناقشه اعراب و اسرائیل تنظیم کردند که در این طرح دولت صهیونیستی به طور ضمنی به رسمیت شناخته شده است .

سفرا و کارداران جمهوری اسلامی ایران در اروپای غربی به اتفاق احمد عزیزی قائم مقام وزارت خارجه و همچنین رایزنان فرهنگی وزارت ارشاد اسلامی در سراسر دنیا همراه اصغرزاده معاون امور بین الملل این وزارتخانه ، عصر امروز با آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان دیدار و گفت و گو کردند.

آیت الله خامنه ای رئیس جمهور : ما به عنوان دولت جمهوری اسلامی ایران مصوبات این کنفرانس را مطلقا نمی پذیریم و قبول نداریم و هر تصمیمی را که به معنای نقطه پایان گذاشتن بر حرکت و مقاومت مردم فلسطین باشد محکوم می کنیم و آن را خیانت به مردم فلسطین می دانیم .

آیت الله هاشمی رفسنجانی نماینده امام و سخنگوی شورای عالی دفاع در پایان جلسه امشب این شورا: [غربی ها و دشمنان منطقه ای ایران ] می دانند که امنیت خلیج فارس در دست ما است و تا روزی که بخواهیم خلیج فارس امن باشد ، امن است و اگر روزی مصلحت ندیدیم که امن باشد ، امن نخواهد بود . منتهی ما فکر می کنیم امنیت خلیج فارس ضروری است برای مملکت خودمان.

هیئت دولت جمهوری اسلامی پیش از ظهر دیروز به ریاست میرحسین موسوی نخست وزیر تشکیل جلسه داد و طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن ایران به کشورهای مستقل از طریق فروش نفت کمک می کند .

سرهنگ صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به ترکیب مقدس ارتش و سپاه در جبهه ها گفت : قرارگاه حمزه سید الشهدا در مرحله اول پناهگاهی برای فریب خوردگان منطقه و سپس محلی است که پس مانده ها و این جرثومه های فساد را ریشه کن خواهد کرد .

کنفرانس فاس رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخت !

منابع مغربی گفتند : رهبران عرب روز گذشته طرحی را برای حل صلح آمیز مناقشه اعراب و اسرائیل تنظیم کردند که در این طرح دولت صهیونیستی به طور ضمنی به رسمیت شناخته شده است .

هنوز جزئیات کاملی از این طرح در دسترس نیست ، ولی منابع کنفرانس گفتند که این طرح راه را برای ایفای نقش بزرگتر آمریکا در جهت دستیابی به یک راه حل صلح آمیز در خاورمیانه هموار خواهد کرد .

این گزارش می افزاید : اجلاس سران عرب طرحی را مطابق با خطوط هشت ماده ای عربستان سعودی تنظیم کرده اند که در آن دولت یهود به طور ضمنی به رسمیت شناخته می شود این منابع گفتند که این طرح خواستار سرزمینی برای فلسطینیان در ساحل غربی اشغالی رود اردن و نوار غزه است که مرکز آن بیت المقدس شرقی باشد .

طرح مذکور همچنین از اسرائیل تقاضا می کند که سازمان آزادیبخش فلسطین را به عنوان نماینده مردم فلسطین به رسمیت بشناسد .

یادآوری می شود علی ناصر محمد رئیس جمهور یمن جنوبی روز گذشته به علت به رسمیت شناختن اسرائیلر توسط اجلاس سران عرب با عصبانیت عازم کشورش شد .

از سوی دیگر یونایتدپرس گزارش داد : روزنامه النهار چاپ بیروت نوشت : یاسر عرفات رهبر سازمان آزادیبخش فلسطین گفته است : طرح صلح ریگان دارای نکات مثبتی است !

النهار در گزارشی از کنفرانس سران عرب در فاس مراکش نوشت : اظهارات عرفات در جریان بحث درباره نقش آمریکا در خاورمیانه ایراد شده است .

در حالی که انتظار می رفت عرفات در این نشست به سران عرب که کمکی به فلسطینی ها در نبرد با اسرائیل نکرده اند حمله کند وی طی سخنانی اظهار داشت : ما برای قصاص یا متهم کردن به این جا نیامده ایم و می خواهیم صفوف اعراب را متحد کنیم . (۱)

وظیفه سفرا و کارداران جمهوری اسلامی از منظر آیت الله خامنه ای

سفرا و کارداران جمهوری اسلامی ایران در اروپای غربی به اتفاق احمد عزیزی قائم مقام وزارت خارجه و همچنین رایزنان فرهنگی وزارت ارشاد اسلامی در سراسر دنیا همراه اصغرزاده معاون امور بین الملل این وزارتخانه ، عصر امروز با آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان دیدار و گفت و گو کردند.

رئیس جمهور در این دیدار ضمن تاکید بر این که کار شما چه سفرا و کارداران و چه نمایندگان فرهنگی در واقع هر دو یک فعالیت را ، ولی از دو طریق انجام می دهید ، گفتند : کار شما در واقع ایجاد رابطه بین انقلاب اسلامی که در نظام جمهوری اسلامی تجسم و عینیت پیدا کرده است ، با خارج از کشور است. این کار شما از دو منظر دارای اهمیت است : اول آنکه فعالیت های خارج از کشور از نظر سیاسی و از نظر فرهنگی بدنه بیرونی انقلاب اسلامی و جمهوری مارا تشکیل می دهد که اگر به درستی و دقیقا بیان نشود ، انقلاب و به تبع آن جمهوری اسلامی در ابهام و سکوت خواهد ماند و فضا را برای تفسیرها و گزارشات و اظهار نظرهای مغرضانه باز و فراهم خواهد کرد .

محصور شدن یک انقلاب در یک کشور به معنای نابودی انقلاب

ایشان ادامه دادند : دوم اینکه تفکر و مبانی این انقلاب ، محدود به کشور ما و مخصوص به این ملت نیست . جوشش انقلابی یک ملت در صورتی تداوم خواهد داشت که بتواند در رابطه با اذهان و افکار و زمینه های متعدد ذهنی و دل های مردم دنیا قرار بگیرد و در این صورت است که انقلاب خواهد ماند ، و الا محصور شدن یک انقلاب در محدوده یک کشور و یک ملت به معنای نابودی آن انقلاب خواهد بود .

رئیس جمهور ضمن تشکر از زحمات و خدمات سفر ا و کارداران گفتند : سفر ا و کارداران جمهوری اسسلامی کسانی هستند که وجو د آنها به عنوان یک حکایتی از جمهوری اسلامی است و باید هم این گونه باشد. پیام انقلاب توسط اعمال و رفتار و برخورد و تفکر شخصی و تشکیلاتی آنها منعکس خواهد شد ، نه به وسیله فعالیت و تلاش خارج از محدوده و حوزه کار رسمی و سیاسی آنها ، شما ماموریت دارید که نظر و سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران را در نوع و کیفیت و کمیت مطلوب در رابطه با دولت های مقیم تامین کنید ، محیط داخل سفارتخانه محیط ایران است و لذا باید فضا طوری باشد که وقتی کسی که وارد سفارتخانه شد ، بیابد که این محل ، جزئی از ایران اسلامی است و جمهوری اسلامی را در آنجا مشاهده و احساس کند.

آیت الله خامنه ای افزودند : نماینده سیاسی جمهوری اسلامی در خارج از کشور مامور بهسازی و پیش بردن کمیت و کیفیت علائق و ارتباطات ما با کشوری که در آن ماموریت دارد می باشد.

باید از نیروهای ایرانی در خارج به عنوان بازوی فعال استفاده کرد

آیت الله خامنه ای خطاب به حاضرین گفتند : باید از نیروهای ایرانی که در خارج از کشور هستند ، به عنوان یک بازوی فعال استفاده شود.

رئیس جمهور ادامه دادند : کلیه نیروهایی که در خارج هستند باید به عنوان بازوان فعال و مغزهای متفکر در مسیر سیاست های جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته شود و در آن صورت است که نمایندگان ما تنها و غریب نخواهند بود.

آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه در مورد فعالیت های فرهنگی که بدنه بیرونی انقلاب اسلامی ایران را می سازد تا کنون فعالیت چشمگیری نشده است ، گفتند : رابطه فرهنگی ، بخصوص برای جمهوری اسلامی که یک انقلاب با زیربنای فرهنگی غنی است از اساسی ترین و مهم ترین اقدامات است. اما اگر بخواهیم فرهنگ خود را به کشورهای جهان ارائه کنیم ، احتیاج به ابزاری داریم که آن ابزار رابطه ای فرهنگی در کشورهای خارجی می باشد . ما که به اندیشه خود و تفکری که انقلاب ما بر پایه آن به وجود آمده مومن هستیم و در مقابل امواج گوناگون فرهنگی و سیاسی از ارائه آن فکر مفتخر و به آن مباهات می کنیم ، باید آن را ارائه دهیم و نمایندگی های فرهنگی ما نیز باید همه تلاش های ممکن را در چهارچوب دیپلماسی کشور جمهو رى اسلامی ایران برای ارائه این مهم انجام دهند . شما می توانید از شخصیت بارز امام ، حرکات بی نظیر مردم ، از قبیل اجتماعات آن ها ، فداکاری های آنها در میدان های جنگ و واقعیت های موجود مردم مسلمان انقلابی ایران شروع کنید .

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کردند : ما اگر در ارائه و تفسیر درست مبانی اسلام و قرآن موفق شویم و مردم دنیا واقعیت ها برایشان روشن شود آن کسانی که نان اسلام را می خورند و از اسلام کمترین بویی نبرده اند رسوا خواهند شد. امروز تنها کشور و تنها ملتی که بر مبنای اسلام حرکت می کند جمهوری اسلامی است و این رسالت بر عهده شما است که این حقیقت را به گوش مردم جهان برسانید .

آیت الله خامنه ای فاجعه به رسمیت شناخته شدن اسرائیل را تسلیت گفتند

رئیس جمهور همچنین با اشاره به سناریوی جنایتکارانه آمریکا و اسرائیل علیه فلسطینی ها و طرح آن در کنفرانس فاسی گفتند : این اجلاس یک قدم تکمیلی برای توطئه حمله سه ماه اخیر اسرائيل به لبنان بوده است . در واقع اهداف و اقعی این طرح عبارت است از : خنثی و نابود کردن جو شش انقلاب اسلامی در منطقه که می توانست با وجود حرکت انقلابی برادران فلسطینی رنگ و جلا و امکان بیشتری پیدا کند. آمریکا سران مرتجع عرب را خوب می شناسد و می داند که راه رسیدن به امیالش این است که کمترین فشار را بر آن ها و ارد کند و آنها هم بر اثر اختلاف و تفرقه و خودخواهی های گوناگون ، فشارها را تحمل نمی کنند و ایده ها و افکار و سیاست های املاء و تحمیل شده را به جان و دل می پذیرند .

رئیس جمهور ضمن ابراز تاسف شدید ازتصمیم اخیر کنفرانس سران عرب در فاس گفتند : این حرکت آنها عبارت است از ذبح کردن و خنثی و ناکام نمودن حرکت عظیم انقلابی مردم فلسطین که بر اثر تظاهرات ، مقاله ها، سخنرانی ها و غيره در ایجاد سازمان مقاومت فلسطین تحقق و عینیت پیدا کرده بود یعنی در حقیقت خط بطلان کشیدن بر روی تمامی تلاش ها و جان فشانی ها و کوشش های انجام شده از سال ۱۹۴۷ می باشد و این فاجعه مصیبت بار به مباشرت اسرائیل و با تشویق و کارگردانی آمریکا و به کمک مستقیم و غیر مستقیم حکام مرتجع عرب انجام گرفت. ما امروز به همه آزادگان جهان و مسلمانان دنیا و به ویژه ملت فلسطین این حادثه غم انگیز را تسلیت می گوئیم .

ایران هر تصمیمی که به معنای پایان مقاومت فلسطین باشد نمی پذیرد و آن را خیانت می داند

آیت الله خامنه ای در پایان گفتند : این سران عرب به چه حکمی و بنا بر چه وظیفه ای است که برای ملت فلسطین تصمیم می گیرند؟ هیچ کس اعم از عرب وغیر عرب حق ندارند برای مردم فلسطین به غیر از مصلحت آنها تصمیم بگیرد و هرگونه تصمیم برای سرنوشت فلسطین و فلسطینیان فقط به عهده و مربوط به خود آنهاست. این مسئله ، مسئله ای فلسطینی و در چهارچوب بزرگتر ، اسلامی است و به هیچ کس دیگری ارتباط ندارد ، ما به عنوان دولت جمهوری اسلامی ایران مصوبات این کنفرانس را مطلقا نمی پذیریم و قبول نداریم و هر تصمیمی را که به معنای نقطه پایان گذاشتن بر حرکت و مقاومت مردم فلسطین باشد محکوم می کنیم و آن را خیانت به مردم فلسطین می دانیم . (۲)

آیت الله هاشمی رفسنجانی : مردم طوری عمل کنند که نشان دهد از جنگ خسته نشده اند

آیت الله هاشمی رفسنجانی نماینده امام و سخنگوی شورای عالی دفاع در پایان جلسه امشب این شورا گفت : در طول هفته جنگ ، مردم باید طوری عمل کنند که نشان دهند جنك آنها را خسته نکرده و رزمندگان را تشویق کنند.

هاشمی در پایان جلسه شورای عالی دفاع ضمن اظهار این مطلب از مسئولین برگزاری مراسم هفته جنگ خواست مردم را در جریان مسائل جنگ و حواشی آن و توطئه های تبلیغاتی دشمن قرار دهند.

در پایان این جلسه که به ریاست آیت الله خامنه ای رئیس جمهور و رئیس شورای عالی دفاع و با شرکت هاشمی رفسنجانی نماینده امام در این شورا ، مهندس موسوی نخست وزیر، تیمسار سر سرتیپ ظهیر نژاد رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران، سرهنگ سلیمی وزیر دفاع ، محسن رضایی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با حضور دکتر ولایتی وزیر امور خارجه ، سرهنگ صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ، شمخانی قائم مقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و کمال خرازی مسئول تبلیغات جنگ تشکیل شد ، هاشمی رفسنجانی طی گفتگویی پیرامون مسائل مطروحه در این جلسه اظهار داشت : امشب گزارشی از وضع جبهه های جنوب و غرب به جلسه ارائه شد. مقدار نسبتا زیادی از وقت جلسه را صرف رسیدگی به آثار تاسیس قرارگاه حمزه سیدالشهداء «ع» در استان های کردستان و آذربایجان غربی و موفقیت های این قرارگاه و مسئله هماهنگی پایان جنگ با حل مسئله کردستان و آغاز سازندگی در آن مناطق کردیم. در این رابطه از پاکسازی هایی که این قرارگاه کرده خبرهای خوبی دادند.

خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است

هاشمی رفسنجانی در پاسخ سئوالی پیرامون ادامه تبلیغات رسانه های گروهی غرب ، مبنی بر نا امن بودن تنگه هرمز با اشاره به اهداف ضد اسلامی و مرحله ای امپریالیسم در رابطه با جنگ گفت: در این مرحله آنها موفق نشدند. می خواستند صدور نفت ما را متوقف کنند که خوشبختانه هم با حرکت سریع نیروهای دفاعی ما در منطقه و هم با اعلام به جایی که شرکت بیمه کرد و کارهای دیگری که شد ، توانستیم ثابت کنیم که در اطراف جزیره خارک امنیت کامل وجود دارد و الان کشتی ها می آیند و نفتشان را می گیرند و می روند و خود آن ها می دانند که امنیت خلیج فارس در دست ما است و تا روزی که بخواهیم خلیج فارس امن باشد ، امن است و اگر روزی مصلحت ندیدیم که امن باشد ، امن نخواهد بود . منتهی ما فکر می کنیم امنیت خلیج فارس ضروری است برای مملکت خودمان.

ضد انقلاب داخلی همواره هماهنگ با خارج عمل می کند

هاشمی رفسنجانی سپس در پاسخ به سئوالی در مورد بمب گذاری اخیر گفت : برنامه های ضد انقلاب در داخل همیشه هماهنگ با ضد انقلاب در کل جهان است. زمانی که کنفرانس سران عرب مطرح شد و فلسطینی ها را از لبنان خارج کردند و ما آن طور موضع گرفتیم و در آستانه حرکت جدیدی که ما می بایست در جبهه ها داشته باشیم و هماهنگ با تبلیغات غربی ها در خلیج فارس ، اینها هم در اینجا دست به چنین عملی زدند و خواستند مثلا ادای انقلابیون عراق را در بیاورند که در بغداد بسیار به موقع برای منتفی کردن کنفرانس سران غیرمتعهدها عملیاتی کرده بودند. منتهی این حرکت آنقدر زشت بود که خودشان هم جرات نکردند به عهده بگیرند ، چون جز آبروریزی چیزی برایشان نداشت.

وی افزود : این تشییع جنازه با شکوهی که مردم از شهدای این فاجعه کردند ، باز نمایشی از حمایت مردم از انقلاب و استقبالشان از شهادت بود.

بدتر از این نمی شود که سران عرب اسرائیل را تثبیت کنند و به رسمیت بشناسند

هاشمی رفسنجانی پیرامون خبرهای منتشر شده از کنفرانس فاس و گزارش خبرگزاری ها مبنی بر به رسمیت شناخته شدن اسرائیل توسط این کنفرانس با تاکید بر اینکه این ملت ها هستند که تصمیم می گیرند نه سران دولتهای عرب ، گفت : من هنوز قضاوتی ندارم و منتظر آخرین خبر قطعی هستم ، لیکن به نظر ما بدتر این است که سران کشورهای اسلامی یا عربی و جود اسرائیل را قبول کنند و در این مرحله کسی نمی تواند بیش از این خیانت کند و این مقدار خیانت هم گام بسیار خطرناکی است که سران کشورهای عربی به طرف تثبیت موقعیت اسرائیل بر خواهند داشت.

وی افزود: البته ما از کنفرانس سران عرب از این جهت خائفیم و حرف هایمان را از قبل زده ایم و این امر در صورت وقوع به همان اندازه که گامی است در جهت تثبیت اسرائیل، گامی هم هست در جهت تصمیم گیری ملت ها برای یک حرکت صحیح ، چون این حرکت ها دیگر برای ملت های عرب قابل توجیه نیست که خود این آقایان گفتند ، مصر را به خاطر خیانت کمپ دیوید نمی توانیم در کنفرانس بپذیریم و اگر این امر واقع بشود ، از آن کمتر نیست و همه شان دنبال مصر راه افتاده اند.

عراق با پول سعودی ها و کویت و اردن با ایران می جنگد

هاشمی رفسنجانی همچنین در این مورد که بعضی از گزارشات حاکیست که در کنفرانس سران عرب به نحوی از عراق حمایت شده گفت : جزو گزارشاتی که امروز عصر مخابره شده و در برخی کشورهای عربی هم این مسئله گفته شده ، آن است که بر اساس منشوری که کشورهای عربی داشته اند معلقا نوعی حمایت اظهار شده و ما هنوز واقعیت تصمیمات آنجا را نمی دانیم. خبرها فعلا در هر حدی که هست ، به صورت های مختلف به ما رسیده است. به نظر من این مسئله خیلی نمی تواند اهمیت داشته باشد. اکثریت کشورهایی که در کنفرانس شرکت کرده اند، بیش از حرف درگذشته به عراق کمک عملی کرده اند، پول داده اند، اسلحه داده اند، تبلیغاتشان در خدمت عراق بوده ، هنوز هم می کنند و هنوز هم کشتی های حامل اسلحه از بندرهای کویت ، عربستان سعودی ، اردن و مصر به طرف عراق می آیند و هنوز هم عراق با پول آن ها دارد می جنگد. اردن و مصر که رسما اعلام کرده اند از عراق حمایت می کنند. حتی اردن ارتشیان را به اسم داوطلب فرستاد.

وی افزود: این ها در جریان جنگ ، مطلب تازه ای بیش از گذشته نیست . ما از کشورهای جبهه پایداری مطمئنیم و آنها در موضع ما با ما شریکند و بعضی از آنها از ما شدیدتر هم هستند. یعنی دشمنی آنها با صدام اگر از ما بیشتر نباشد، کمتر هم نیست و ما از این جهت نگرانی نداریم و بلکه شاید این مسئله مفید هم باشد که بعضی از آن چیزهایی که می خواستند، مخفی کنند رو شود.

این که می گویند ایران از شرایط خود برای پایان جنگ عدول کرده دروغ است

نماینده امام درشورایعالی دفاع آنگاه در پاسخ به این سئوال که در ارتباط با سفر وزیر خارجه الجزایر به کشورمان برخی از مطبوعات بین المللی و خبرگزاریهای غربی گزارش دادند که ایران از دو شرط خود برای خاتمه یافتن جنگ صرف نظر کرده است نظرتان در این باره چیست؟ اظهار داشت : دروغ گفته اند . هنوز اصلا مذاکره ای نشده است. ما از اظهارات ایشان در این سفر این مطلب را برداشت کردیم که مقداری در جهت خواست های ما جلو رفته اند. البته هنوز به حد خواست های ما نرسیده اند و خیلی فاصله دارند و تا ما احساس نکنیم که دشمن جدا می خواهد جنگ را خاتمه دهد و حاضر است تسلیم حق شود ، به طور جدی وارد مذاکره هم نمی شویم. ما با ایشان حرف های گذشته را تکرار کردیم و اصولا خواسته های ما چیزی نیست که بتوانیم از آنها تنزل کنیم.

ادعای مضحک صدام در خورد خسارات ایران در دو سال ابتدایی جنگ

نماینده امام در شورای عالی دفاع آنگاه در پاسخ سئوال خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مورد ادعای عراق مبنی بر اینکه از ابتدای جنگ تاکنون ۸۳۴ فروند هواپیما و هلیکوپتر و بیش از ۴ هزار تانک ایران را منهدم کرده و بیش از دویست هزار نفر از رزمندگان مسلمان ما را به شهادت رسانده است ، گفت : البته این اظهارات عراق که گزاف است و مثل همه حرف های دیگرش دروغ، اما به هرحال ما در محاسبه غرامت ها روی این حرف های خودشان هم به عنوان سند حساب می کنیم ، منتهی ما چیزی بیشتر از حقوق واقعی خودمان نمی خواهیم و خسارت های واقعی را از آنها خواهیم گرفت. (۳)

کمک ایران به کشورهای مستقل از طریق فروش نفت

هیئت دولت جمهوری اسلامی پیش از ظهر دیروز به ریاست میرحسین موسوی نخست وزیر تشکیل جلسه داد و طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن ایران به کشورهای مستقل از طریق فروش نفت کمک می کند .

در این جلسه مهندس غرضی وزیر نفت که اخیرا به آفریقا سفر کرده بود گزارش بازدید از ۱۵ کشور آفریقایی و ملاقات با سران این کشورها و همچنین وضع سیاسی ، اقتصادی کشورهای مزبور را به اطلاع هیئت وزیران رساند و پس از بحث و تبادل نظر در این زمینه کلیات پیشنهاد وزارت نفت مبنی بر تقدیم ماده واحده راجع به کمک به کشورهای مستضعف که سیاست های نه شرقی و نه غربی را تعقیب می کنند به تصویب رسید . (۴)

محسن رضایی : جنگ به مرحله بسیار جدید و تعیین کننده رسیده است

سرهنگ صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی و محسن رضایی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از ظهر دیروز ضمن شرکت در یک مصاحبه مطبوعاتی و رادیو و تلویزیونی در شهرستان ارومیه اوضاع جبهه های نبرد حق علیه باطل در جنوب و غرب کشور و نیز اهداف و عملیات قرارگاه حمزه سید الشهدا را تشریح کردند .

محسن رضایی در این گفت و گو اعلام کرد : در حال حاضر جنگ تحمیلی به مرحله بسیار جدید و تعیین کننده رسیده و امیدوارم که با کمک مردم مسلمان هر چه زودتر تکلیف صدام و حزب بعث تعیین شود .

سرهنگ صیاد شیرازی نیز با اشاره به ترکیب مقدس ارتش و سپاه در جبهه ها گفت : قرارگاه حمزه سید الشهدا در مرحله اول پناهگاهی برای فریب خوردگان منطقه و سپس محلی است که پس مانده ها و این جرثومه های فساد را ریشه کن خواهد کرد . (۵)

پی نوشت

  • اطلاعات ، ۱۸ شهریور ۱۳۶۱ ، صفحه ۲۰
  • جمهوری اسلامی ، ۲۰ شهریور ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲
  • اطلاعات ، ۲۰ شهریور ۱۳۶۱ ، صفحه ۳
  • کیهان ، ۱۸ شهریور ۱۳۶۱ ، صفحه ۲
  • جمهوری اسلامی ، ۱۸ شهریور ۱۳۶۱ ، صفحه ۲

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

سه × سه =

WpCoderX