هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است

آیت الله هاشمی رفسنجانی: در جامعه رژیم سابق چنان چه خانواده پهلوی را کسی می توانست از روی زمین بردارد آن گروه می توانست با آن ترورها موفق باشد ولی در جامعه کنونی ما ترور نمی تواند در سقوط نظام تاثیری داشته باشد.زیرا حکام ما از مردم جدا نیستند و همان طور که می دانید کابینه ما از مردم است و اگر تمامی کابینه را ترور کنند ۲۱ نفر دیگر جای اعضای فعلی کابینه را بلافاصله خواهند گرفت.

مطمئن باشید این جامعه همان طور که از شر شاه و آمریکا راحت شد به زودی از شر تروریست ها نیز راحت می شود و مملکت به سوی سازندگی پیش خواهد رفت .

  عبد المجید معادیخواه : بدانید با وجودی که خط آمریکا نسخ شده اما آمریکا همچنان در جهت القای خط خود است و دست بردار از این انقلاب نیست لذا از این رو هر کجا و در هر زمان مشاهده کردید که خط دیگری پیدا شده که حتی کمی با خط امام و انقلاب فاصله دارد بدانید که آمریکا از همان طریق در مقام القاء خط خود هست منتهی با انعطاف پذیری بیشتر.

فرزند خردسال شهید دکتر حسن آیت ضمن بیان خصوصیات اخلاقی و فعالیت های این شهید گفت : عمال آمریکا پدر مرا با شلیک ۵۰ گلوله به شهادت رساندند ، او مردی خودساخته ، با اراده و با ایمان بود و در این راه از جان خویش دریغ نکرد و با وجود درد جسمانی که از مدت ها قبل داشت لحظه ای از تلاش برای اسلام و قرآن از پای ننشست .

آیت الله مشکینی در خطبه های امروز قم اظهار داشت : اگر تمام دولتمردان نیز از بین بروند خط امام و انقلاب از بین رفتنی نیست .

 محمد علی رجایی رئیس جمهور امروز در دیدار با وزرای خارجه کشورهای غیر متعهد گفت : ما سرنوشت جنک را در میدان جنگ تعیین می کنیم و ما این رفت و آمد ها را بی نتیجه می دانیم.

توطئه بمب گذاری در راه آهن تهران با هوشیاری سپاه پاسداران و همکاری مردم کشف و خنثی گردید .

محمد علی رجایی رئیس جمهور امروز طی حکمی آیت الله محمد جواد باهنر را به سمت نخست وزیر منصوب کرد .

آیت الله هاشمی رفسنجانی : ترور نمی تواند در سقوط جمهوری اسلامی نقش داشته باشد

آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های امروز نماز جمعه تهران با اشاره به مسئله شهدا و تروریزم گفت : این به آن معنی نیست که دشمن قوی بوده بلکه اگر مسئله ای باشد ضعف ما است .

وی گفت : از مدت ها پیش نیروهای منافق چپ و راست می دانستند که همه هفته مسئولین کشور در سالنی اجتماع می کردند همچنین نفوذ یک مخالف در حزب جمهوری اسلامی نیز مسئله بغرنجی نیست زیرا حزب یک موسسه فوق العاده دربسته ای نبود و یک نفر ضاهر الصلاح می توانسته به راحتی در طول دو سال به نحوی عمل کند تا اعتماد همه را به خود جلب کند. بنابراین انفجار بمب در مقر حزب جمهوری اسلامی نشانه قدرت مخالفین ما نیست .

ویژگی های بارز شهید بهشتی از دیدگاه هاشمی

وی در مورد شهید بهشتی نیز گفت : در تاریخ اسلام از ائمه معصومین که بگذریم شخصیتی مانند دکتر بهشتی خیلی کم داریم او مجتهد ، فقیه ، فیلسوف ، مکتب شناس ، سیاست دان ، سخن دان ، سخنران ، اهل قلم و نویسنده و مدیر و مدبر و به چهار زبان زنده روز عربی ، فارسی ، انگلیسی و آلمانی تکلم می کرد. او در کنار همه این ها مجری خوبی نیز بود و تشکیلاتی کار می کرد.

هاشمی در بخش دیگری از خطبه اول خود گفت : این خسارت عظیم که در فاجعه بمب گذاری حزب جمهوری اسلامی به وجود آمد می توانست یک جامعه معمولی را به سادگی به سقوط بکشاند جامعه ما را محکم تر ساخت و تروریسم و نفاق چپ و راست را منزوی کرد .

وی گفت : در این حادثه مجلس ۲۷ شهید و ۱۵ نفر مجروح داشت از کابینه نیز ۴ وزیر و عده زیادی معاون فعال شهید شدند حزب نیز افراد زیادی را از دست داد و قاعدتا ما می بایست پس از این حادثه تعادل خود را از دست بدهیم و دشمن غلبه می کرد اما حضور مردم در صحنه موجب این شد که مجددا فعالیت های مجلس و دولت از سر گرفته شود و همان طور که ملاحظه کردید برای رسمیت یافتن مجلس نمایندگان مجروح با تخت بیمارستان و چرخ دستی به مجلس آمدند.

چرا توطئه ترور نمی تواند نظام اسلامی را سرنگون کند؟!

امام جمعه موقت تهران در خطب دوم نیز به مسئله ترور اشاره کرد و گفت : ترور در لغت به معنی وحشت است و اگر در خود جامعه زمینه ای باشد ترور می تواند موفق باشد . در جامعه رژیم سابق چنان چه خانواده پهلوی را کسی می توانست از روی زمین بردارد آن گروه می توانست با آن ترورها موفق باشد ولی در جامعه کنونی ما ترور نمی تواند در سقوط نظام تاثیری داشته باشد.زیرا حکام ما از مردم جدا نیستند و همان طور که می دانید کابینه ما از مردم است و اگر تمامی کابینه را ترور کنند ۲۱ نفر دیگر جای اعضای فعلی کابینه را بلافاصله خواهند گرفت.

وی افزود : البته ما از ترور شخصیت ها ناراحت و رنجیده می شویم ولی هیچ وقت غصه نمی خوریم زیرا اداره کنندگان جامعه از مردم هستند.

وی گفت : اگر یک ماه پیش تروریستی را به سزای اعمالش می رساندیم ممکن بود که عده ای از افراد بگویند که این ها بی رحمند اما الان می بینید که مردم در خیابان ها ریخته اند و می گویند چرا قاطعیت در برابر تروریست ها نشان نمی دهید؟!

هاشمی همچنین گفت : مطمئن باشید این جامعه همان طور که از شر شاه و آمریکا راحت شد به زودی از شر تروریست ها نیز راحت می شود و مملکت به سوی سازندگی پیش خواهد رفت . (۱)

معادیخواه : هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد  در صدد القای خط آمریکا است

پیش از ایراد خطبه ها عبد المجید معادیخواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی به رابطه فاجعه هفتم تیرماه و خط شیطان اشاره کرد .

وی گفت : خط شیطان در فاجعه بمب گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران به کلی ریشه کن شد آمریکا  شاید ۲۰ سال کار کرده و نقشه کشیده بود و با بسیج و هماهنگ کردن تمامی نیروهای خود می خواست خط شیطان را بر مردم ما تحمیل کند اما واقعه هفتم تیر ماه این خط را نسخ کرد.

وی گفت : چه قدرتی می توانست این شیطنت پیچیده آمریکا را از بین ببرد جز الله اکبرهای افرادی چون بهشتی در زیر سقف دفتر حزب؟

معادیخواه در همین زمینه گفت : بدانید با وجودی که خط آمریکا نسخ شده اما آمریکا همچنان در جهت القای خط خود است و دست بردار از این انقلاب نیست لذا از این رو هر کجا و در هر زمان مشاهده کردید که خط دیگری پیدا شده که حتی کمی با خط امام و انقلاب فاصله دارد بدانید که آمریکا از همان طریق در مقام القاء خط خود هست منتهی با انعطاف پذیری بیشتر.

نماینده مردم تهران سپس به سیاست جدید مزدوران آمریکا در داخل ایران اشاره کرد و گفت : این ها امروز با توجه به این که خط اسلام و امام در جامعه حاکم شده و حکومت می کند هر نوع ضعفی را که به وجود می آید می خواهند مستقیما به این خط ربط دهند و این خط را به حساب خود خدشه دار سازند. درست است که نیروهای انقلابی و دولتی منسجم و هماهنگ هستند اما عوامل آمریکا هنوز هم در بدنه جامعه وجود دارد و مشکلات زیادی را ممکن است برای ما به وجود آورد .

۵۰ گلوله برای شهادت آیت انقلاب

پس از سخنان نماینده تهران فرزند خردسال شهید دکتر حسن آیت ضمن بیان خصوصیات اخلاقی و فعالیت های این شهید گفت : عمال آمریکا پدر مرا با شلیک ۵۰ گلوله به شهادت رساندند ، او مردی خودساخته ، با اراده و با ایمان بود و در این راه از جان خویش دریغ نکرد و با وجود درد جسمانی که از مدت ها قبل داشت لحظه ای از تلاش برای اسلام و قرآن از پای ننشست .

وی گفت : اگر به خاطر داشته باشید آقای بنی صدر با کشف یک نوار که آن را یک توطئه معرفی می کرد می خواست پدرم را بر سر دار ببرد ولی اکثریت مردم ما خوب می دانستند که این نوار توطئه نیست بلکه واقعیت ها است و الان نیز برای همگان مطالب آن نوار به واقعیت پیوسته است.

وی گفت : پدرم به رغم تهمت ها ، دروغ ها و جوسازی ها که برای او ایجاد کردند و تمامی نیروهای مزدور داخلی و خارجی به او می تاختند ترسی به خود راه نداد و به سوی هدف حرکت کرد.

آیت ، آیت …قسم به خون پاکت راهت ادامه دارد …

جمعیت نماز گزار امروز پس از سخنان فرزند شهید آیت شعار می دادند ؛

آیت ، آیت قسم به خون پاکت راهت ادامه دارد .

اقدام دادستانی دوام انقلاب است ، خون شهیدان ما منتظر جواب است .

منافق مسلح لحظه آخر تو است ، چوبه دار ملت منتظر سر تو است .(۲)

آیت الله مشکینی : اگر تمام دولتمردان نیز از بین برودند خط امام و انقلاب ماندنی است

آیت الله مشکینی در خطبه های امروز قم اظهار داشت : اگر تمام دولتمردان نیز از بین بروند خط امام و انقلاب از بین رفتنی نیست .

وی گفت : انسان همچنان که دارای بدن است بدن و روح و روان نیز دارای صفات مختلف است و زیبایی ها و زشتی ها دارد . یکی از زشتی های روان حب ریاست است و جاه طلبی است که یکی از خطرناک ترین صفات انسان است و گاهی چنان این صفت در انسان رشد می کند که هم خود او را از بین می برد و هم جامعه را نابود می کند .

آیت الله مشکینی افزود : روایات و احادیث فراوانی برای این صفت انسان آمده است ، رئیس جمهور سابق ما که خدا او را از فرانسه به ایران آورد و تحت لوای روحانیت رئیس جمهور یک کشور زنده شد که با یک چنین انسان های انقلابی رئیس جمهور شد ، وای بر این انسان خبیث که به فکر افتاد دولت را ساقط کند ، امام را از بین ببرد ، پهلوی را دوباره برگرداند ، اف بر تو ای انسان دیوانه و پست ، حب ریاست انسان را به کجا می کشاند.

وی اظهار داشت : ای انسان ها خدا نعمتی که به شما داد قدرش را بدانید و این شخص با رجوی عزیزش به آن جا رفته و با کمال پر رویی می گوید من رئیس جمهوری قانونی ایران هستم ! ای مردم بدانید تمام این ترورها زیر نظر این شخص یعنی بنی صدر است و بنی صدر دیگر کور خوانده است که به ایران برگردد و رجوی را نخست وزیر کند.(۳)

رئیس جمهور : ما سرنوشت جنگ را در میدان نبرد تعیین می کنیم / رفت و آمد هیئت های صلح بی نتیجه است

محمد علی رجایی رئیس جمهور امروز در دیدار با وزرای خارجه کشورهای غیر متعهد گفت : ما سرنوشت جنک را در میدان جنگ تعیین می کنیم و ما این رفت و آمد ها را بی نتیجه می دانیم.

وزرای خارجه کشورهای کوبا ، هند ، زامیبیا و نماینده سازمان آزادی بخش فلسطین ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه امروز با محمد علی رجایی رئیس جمهور دیدار  و گفت و گو کردند.

در این دیدار میرحسین موسوی وزیر امور خارجه و نیز چند تن از اعضای عالیرتبه وزارت امورخارجه حضور داشتند .

وزیر خارجه کوبا به نمایندگی دیگر اعضای این کمیته انتخاب رجایی به عنوان رئیس جمهور تبریک گفت و مراتب تاثر خود و اعضای هیئت و ملت هایشان را به مناسبت حادثه زلزله کرمان به دولت و ملت ایران ابراز داشت .

وی سپس هدف از آمدن مجدد هیئت را که پیگیری کوشش های قبلی است مشروحا بیان داشت .

رجایی در پاسخ به وی در زمینه تجاوز آشکار صدام و قساوت ها و جنایت هایش در جنگ تحمیلی و حمله های وحشیانه اش به اماکن غیرنظامی و کشتار زنان و مردان و کودکان مسلمان و انقلابی ایران که در برابر این تجاوز ایستاده اند و از انقلاب و شرف و ناموس و تمامیت کشورشان دفاع می کنند سخن گفت و افزود : باید بگویم که سفر هیئت های حسن نیت برخلاف آن چه انتظار می رفت برای روشن شدن موضع متجاوز و وضعیت ملتی که مورد تجاوز قرار گرفته فایده چندانی نداشته است و به نظر ما که با دید انقلابی به حرکات نگاه می کنیم این رفت و آمد ها فرصت را برای صدام فراهم می آورد تا بتواند در سایه مذاکرات ، تجاوزات خود را موجه جلوه دهد و برای مردم ما گهگاه تردید هایی به وجود آورده که در دفاع از میهن و انقلاب می توانسته است مضر باشد که خوشبختانه رهنمودهای امام و دیگر رهبران انقلاب آن ها را از این تردید احتمالی بیرون آورده است .

رئیس جمهور افزود : اجازه بدهید جمله ای را که در ملاقات اول گفتم با سرافرازی یادآوری کنم ، ما سرنوشت جنگ را در میدان جنگ تعیین می کنیم و امروز که نزدیک به ۱۱ ماه از این تجاوز آشکار می گذرد مردم رزمنده و انقلابی ما با قدرت هر چه تمام تر این مطلب را ثابت کردند و قلم های توانای خود را در خون های پاکشان فرو بردند تا کلام آخر را در نابودی دشمن بنویسند.

رجایی در ادامه سخنانش گفت : ما تجربه کرده ایم و شما نیز خواهید دید کسی که خون می ریزد و خرابی به بار می آورد فقط به دنبال توجیه اعمال خود می باشد و برای رفت و آمد شما ارزش اصولی قائل نیست و این موضع عراق است .

رئیس جمهور ادامه داد : ما همچنین بر این عقیده هستیم که متجاوز را باید با گلوله بیرون کرد و به یاری خداوند و همت مردم انقلابی خود این کار را خواهیم کرد چون برای عمر و وقت شما ارزش قائل هستیم این رفت و آمدها را بی نتیجه می دانیم لذا اگر شما به عراق امیدوار هستید تا از اجرای اصل اول منشورتان از طرف او مطمئن نشده اید این ماموریت را دنبال نکنید.البته این بدان معنا نیست که به ایران نیائید بلکه شما همیشه خوش آمده اید و ما از آمدنتان خوشحال می شویم.

رجایی در پایان و در پاسخ به سخنان وزیر خارجه هند و با تشکر از حسن نیت آن ها گفت : عراق موشک های نه متری بر روی مردم بی دفاع ما می اندازد و جوانان انقلابی ما خون های خود را تقدیم می کنند و شما می خواهید با نصیحت به این وضعیت خاتمه دهید؟ متاسفم که بگویم این کار هرگز به این صورت به نتیجه نخواهد رسید . ما توصیه می کنیم یک بار دیگر و برای آخرین بار آن چه به عنوان منشور آورده اید حتی فقط اصل اول آن را برای صدام بازگو کنید . (۴)

۳ چمدان حاوی بمب در ترمینال مسافربری کشف شد

توطئه بمب گذاری در راه آهن تهران با هوشیاری سپاه پاسداران و همکاری مردم کشف و خنثی گردید .

در این رابطه دو تن از عاملین بمب گذار همراه سه چمدان مواد منفجره دست ساز پرقدرت که حدود ۵۵ پوند بود و در جداره چمدان ها جاسازی شده کشف شد.

عاملین بمب گذار قصد داشتند چمدان ها را در یک ساعت معین در سه نقطه راه آهن تهران منفجر کنند که با انفجار آن ها ده ها نفر بیگناه کشته می شدند.

عاملین بمب گذار به حکم دادگاه انقلاب اسلامی مرکز امروز اعدام شدند.(۵)

رئیس جمهور حکم نخست وزیری آیت الله باهنر را صادر کرد

محمد علی رجایی رئیس جمهور امروز طی حکمی آیت الله محمد جواد باهنر را به سمت نخست وزیر منصوب کرد .

در این حکم آمده است : اینجانب در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت شهید پرور و انقلابی ایران به خداوند قادر متعال سوگند یاد کرده ام که : پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور باشم و همه استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت هایی که به عهده گرفته ام به کار گیرم و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور و ترویج دین و اخلاق ، پشتیبانی از حق و گسترش عدالت سازم و از هرگونه خودکامگی بپرهیزم و از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است حمایت کنم . در حراست از مرزها و استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشور از هیچ اقدامی دریغ نورزم و با استعانت از خداوند و پیروی از پیامبر اسلام و ائمه اطهار قدرتی را که ملت به عنوان امانتی مقدس به من سپرده است همچون امینی پارسا و فداکار نگاهدار باشم و آن را به منتخب ملت پس از خود سپارم . از خداوند می خواهم که شما را بازوی توانایی برای رئیس جمهور در عمل به تعهدات این سوگند قرار دهد.(۶)

پی نوشت

  1. اطلاعات ، ۱۷ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۴
  2. اطلاعات ، ۱۷ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۴
  3. اطلاعات ، ۱۷ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۴
  4. اطلاعات ، ۱۷ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۲
  5. اطلاعات ، ۱۷ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۲
  6. اطلاعات ، ۱۷ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۲، در انتهای این حکم تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۶۰ دیده می شود ولی بر اساس گزارش مطبوعات از جمله روزنامه اطلاعات گویا در روز ۱۶ مرداد به آیت الله باهنر نخست وزیر ابلاغ شده است .

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

7 + پانزده =

WpCoderX