هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !

نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته تهران نیز به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد .

آیت الله هاشمی رفسنجانی : مسئولین باید وظیفه خودشان را انجام دهند و کسانی هم که با ما هر کس آشنا هستیم ، حتی برادر خودمان و زن و بچه مان که نزدیک تر و بیشتر نمی شود که هیچ توقعی از هیچ مقامی نمی توانیم داشته باشیم . اگر داشته باشیم گناه است که به خاطر ارتباط با ما یک امتیازی داشته باشند. حتی خودمان هم نداریم . هیچ تفاوتی نباید باشد .

مطمئن باشند غربی ها ، مخصوصا مردم غرب ، حالا دولت هایشان که خیلی چیزها را می دانند ، به مردم غرب می گویم ، مخصوصا مطمئن باشند ، آن روزی که ایران از منبع نفتش توسط عراق که نمی شود ، حالا توسط آمریکا یا دیگران ، بخواهد در خلیج فارس از منبع نفتش محروم بشود ، همراه ما ، همه اروپا از نفت خلیج فارس محروم خواهد شد .

عوامل گروهک های ضد انقلاب در یکی از روستاهای اطراف مهاباد بر سر باج گیری از روستائیان و تقسیم آن به شدت با هم درگیر شدند که در نتیجه آن ۲۰ تن از طرفین درگیر به هلاکت رسیدند.

هاشمی : گروهی می خواهند از آزادی ها علیه انقلاب سوء استفاده کنند

نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته تهران نیز به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد .

هاشمی رفسنجانی در خطبه اول نماز جمعه گفت : اگر فرض کنیم که ما بتوانیم جامعه ای داشته باشیم و مردمی تربیت کنیم که مردم در کسب و کارشان سالم حرکت کنند ، احتکار نکنند ، ربا نخورند ، گران فروشی نکنند ، حرام خوری مطلقا نکنند و به حقشان قانع باشند در آن صورت اصلا نوبت به بحث های بعدی نمی رسد نه کنترل دولت لازم داریم و نه کارهای دیگر . این که ما صحبت از کنترل دولت می کنیم و بحث از نظارت حکومت است و موادی که در قانون اسلام تعبیه شده بر پایه جلوگیری از این تبعیض و ظلم و فساد ، این ها همه در زمینه جامعه منحرفی است که نمی خواهد بحق خودش قانع باشد .

وی ادامه داد : من فکر می کنم تاریخ هم همین است و حرکت انبیا هم در تاریخ تا آن جایی که آدم از قصه هایی که در قرآن از برخورد انبیا با متجاوزین آمده ، روی همین محور می چرخد .

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت : این از آن بحث هایی است که جامعه انقلابی ما اگر به آن توجه بکند ، می تواند راهگشا در حرکت های انقلابی امروز و زندگی فردای ما باشد . اگر نبودند متجاوزان و کسانی که به حقوق خودشان قانع نیستند ، بسیاری از این نیروهایی که مصرف کنترل جامعه می شود و بسیاری از این فشارهایی که از طرف حکومت بر مردم وارد می شود اصلا زمینه پیدا نمی کرد .

خطیب جمعه تهران اظهار داشت : اگر احتیاجی به پاکسازی پیدا می کنیم در محیط ادارات ، برای این است که افرادی هستند که در محیط اداره سالم حرکت نمی کنند و از حدود و حقوقشان تجاوز می کنند . اگر دانشگاه را می بندند ، برای این است که نیروهایی وجود دارند که از دانشگاه باز آزاد ، می خواهند علیه ملت و جامعه و انقلاب سوء استفاده کنند .

اسناد سری کشور چگونه در برخی روزنامه ها منتشر می شد ؟!

هاشمی رفسنجانی گفت : شما یادتان است بعد از پیروزی انقلاب ، در کشور و جامعه ما آزادی و میدان دادن به افکار و عقاید و گروه ها و احزاب و جمعیت ها و انجمن ها به حدی بود که خود آن ها گاهی تعبیر به هرج و مرج می کردند . هر کس که یک فکری داشت ، برای فکر خودش یک علم هم درست کرده بود و یک نشریه هم برایش داشت کسی هم حرفی نداشت . هر چه کاغذ توی این مملکت پیدا می شد با آزادی و با همه چاپخانه ها اعم از دولتی و غیر دولتی صرف طبع نشریه ها و پخش افکار گروه ها و شخصیت های سیاسی می شد و هیچ مانعی هم نداشت .

وی ادامه داد : روزنامه هایی که مال این دولت بودند ، افرادی در همان روزنامه ها هر چه می خواستند می نوشتند و کسی هم حرفی نداشت . صدا و سیما که بی شک تمام وجود و هستیش مال ملت است ، می دیدید که اعلامیه های گروهک ها و گروه ها وافکار آن ها در آن جا خوانده می شد و تازه طلبکار هم بودند ، همان موقع بعضی هاشان می گفتند آزادی نیست . و در آن جریان هم اگر صحیح حرکت می کردند ، انقلاب ضرر نمی کرد و توده هم نفع می برد ، چون آن ها حرف حسابی برای ارائه کردن نداشتند و توده و مردم و انقلاب و رهبری حرف داشت و عمل داشت . یک عده ای افتادند به سودء استفاده . از محیط روزهای اول استفاده کردند ، اسلحه خانه ها را غارت کردند و شما می دانید ، در کمیته ها نفوذ کردند و همان اسلحه هایی را که مردم تحویل می دادند به کمیته ها ، آن ها منتقل می کردند به خانه های تیمی . توی ادارات نفوذ کرده بودند و اسناد سری سازمان های کشور را بر می داشتند و توی روزنامه هاشان می نوشتند و رویش تحلیل می کردند و رابطه با دشمن برقرار کرده بودند و جاسوسی می کردند صریحا . هر کاری به فکرشان می رسید که می شود با آن ضربه ای به این انقلاب زد ، می کردند و هیچ کس هم جلوی دستشان را نمی گرفت .

چون رای نداشتند و مردم به آن ها رای نمی دادند می گفتند مجلس غیرقانونی است !

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت : همه این ها را داشتند و چون موقع رای که می شد رای نمی آوردند و رای نداشتند ، می گفتند مجلس غیرقانونی است ، خبرگان غیرقانونی است ، قانون اساسی غیر قانونی است ، رفراندوم را قبول نداریم …همه این ها را هم زیر سوال می گرفتند .

وی ادامه داد : وقتی مجلس از حق قانونی خود استفاده کرد و بنی صدر سلب صلاحیت شد به خیابان ها ریختند ، در این شرایط حکومت چه می کند ؟ اکثریت چه می کند ؟ و جامعه چه می کند ؟ باید یک مقدار فشار ایجاد شود و طبعا در این فشاری که ایجاد می شود یک عده ای هم اگر شرایط درست بود ، باید حرفشان را می زدند محروم می شوند از حرف زدن . پس کنترل دولت روی جامعه و فشار روی بخش ها عامل اصلیش آن ها هستند . یعنی آن هایی که امروز حرفی می زنند و اشکال و ایرادی از این بابت دارند ، بروند یقه آن هایی را بگیرند که توی زندانند یا پاریس هستند و یا توی خانه های امن مخفی شده اند و مواد منفجره می سازند که مردم را منفجر کنند . این چیزی روشن است .

دولت باید براین این اقشار زندان بسازد

هاشمی گفت : این آقایان خودشان هستند که این بساط را درست می کنند و مردم معمولی ، توده مردم ، متن اصلی جامعه و مصرف کننده که همیشه مظلوم ترین مردم این گونه جوامع می شوند این ها احتیاج به حمایت دارند ، احتیاج به دفاع از حقوقشان دارند ، دولت باید سهمیه بندی کند ، باید قانون احتکار بگذراند ، باید دادگاه مبارزه با احتکار و گرانفروشی درست بکند ، دولت باید زندان برای این ها بسازد ، دولت باید نیرو برای این کارها بگذارد ، مراقب و ناظر بگذارد و همه این کارها را بکند .

اخطار هاشمی به کارکنان دولت ؛ در جمهوری اسلامی بخش خصوصی نباید فعال تر از دولت باشد

خطیب جمعه تهران اظهار داشت : من اخطار می کنم به کارمندان و کارکنان دولت . در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست که موسسات بخش خصوصی از موسسات دولتی فعال تر باشد . بر عکس باید باشد . یعنی آن روزی که یک انسانی در تجارتخانه خصوصی ، در کارخانه خصوصی و حتی در کارخانه خودش بهتر از تجارتخانه دولت و اداره و کارخانه دولت کار بکند ، این آدم مسلمان نیست ، مسلمان حاضر نمی شود منافع یک سازمان شخصی را مقدم بدارد بر منافع همه این مردم . چطور مسلمانی این طور پیدا می شود ؟

وی گفت : داستان این ها با داستان آن تروریست های سیاسی یکی است ، آن تروریست های اقتصادی و این تروریست های اداری ، هیچ فرقی نمی کند . یعنی اگر بنا شد که اخلالگر در اداره ای پیدا شد ، مثل محتکر در بازار است . محتکر بازار هم مثل اسلحه به دست و نارنجک به دستی است که نماز جمعه را منفجر می کند . این ها همه در یک دیدار اجتماعی و یک تحلیل اجتماعی وضعشان همه مثل هم است هیچ فرقی ندارد .

نگذارید یک قلم سرخ روی همه بکشند

هاشمی در ادامه خطبه های جمعه تهران اظهار داشت : اگر می خواهید یک روزی یک کار بزرگی نشود و یک قلم سرخی روی همه نکشند و تجدید نظر نکنند در همه چیز ، آن هایی که دستشان آلوده است اگر مغرض نیستند ، خودشان به فکر بیایند و گناه و انحراف و تجاوز را قبلا اصلاح کنند ، من این را در همه بخش های اجتماع بدون استثنا عرض می کنم ، در حرکت های سیاسی ، اگر سالم حرکت کنند ، توی این مملکت طبق قانون اساسی ما احزاب متعدد را تحمل می کنیم و آزادی ها را در حد معقول می دهیم و در حدود قانون همه می توانند حرکت کنند . ولی اگر بخواهند از آزادی ، بمب بسازند ، تروریست درست کنند و جاسوسی کنند و همان کارهایی که می کردند این نمی شود ، جلویشان را می گیرند و محدودیت که آمد دیگران هم از این ها ضربه می خورند .

هیمنه اسلام با قاطعیت دادگاه های انقلاب نشان داده شد

وی گفت : هیمنه اسلام را ما با قاطعیت دادگاه های انقلاب و با شهامت و فداکاری پاسداران و کمیته ها و حزب الله که در صحنه بودند ، توانستیم نشان بدهیم و این همه خلافکار خرابکار را در مدت کوتاهی از آن طاغی های رژیم گذشته گرفته تا مدعیان مبارزه با آمریکا که عاملان آمریکا هستند همه این ها را سرجای خودشان نشاندیم.

هیج یک از آشنایان ، همسر و فرزندان من نمی توانند توقعی از هیچ مقامی داشته باشند / نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند

هاشمی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به سوء استفاده برخی افراد از ارتباط با وی گفت : تذکر می دهم که همه ملت ایران بدانند ما در رابطه با مسئولیت های مملکتی و کارهای اجتماعی با هیچ کس حتی بچه های خودمان ، برادرهای خودمان و نزدیک ترین افراد خانواده خودمان هیچ اختصاص و مزیتی در ارتباط ما نیست . یعنی اگر کسی مثلا عکسی با امثال بنده داشت این نشان هیچی نیست غیر از این که تصادفا کنار هم قرار گرفته ایم و عکس برداشته شده است…مسئولین باید وظیفه خودشان را انجام دهند و کسانی هم که با ما هر کس آشنا هستیم ، حتی برادر خودمان و زن و بچه مان که نزدیک تر و بیشتر نمی شود که هیچ توقعی از هیچ مقامی نمی توانیم داشته باشیم . اگر داشته باشیم گناه است که به خاطر ارتباط با ما یک امتیازی داشته باشند. حتی خودمان هم نداریم . هیچ تفاوتی نباید باشد .

افشاگری هاشمی علیه توطئه های آمریکا در منطقه / سه ضلع مثلث آمریکا در منطقه

وی ادامه داد : همان طور که بارها گفته شده بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تعادل سیاست آمریکا در منطقه برهم خورد ، آمریکا قبلا یک مثلث درست کرده بود : اسرائیل ، مصر ، ایران . شاه ، بگین و سادات. البته در کنارشان هم شیطان بچه های دیگری بودند که در خلیج فارس و جاهای دیگر هم بودند . مثل اردن و امثال این ها که خیلی مهم نبودند . این سه پایگاه اصلی مثلث که شاید رکن مهمش همین ایران بود . ایران زمان شاه ، انقلاب اسلامی ایران یک ضلع مثلث را از آمریکا گرفت و تبدیل کرد به پایگاهی علیه آن دو ضلع دیگر و به خاطر قدرت اسلام و قدرت انقلاب ، خاصیت آن دو ضلع را در هدایت سیاست آمریکا تضعیف کرد . آمریکا به فکر افتاد که این ضلع را جبران کند . از چند مسیر وارد میدان شد . اول که امیدوار بود همین انقلاب را تبدیل بکند به یک جریان غربی – لیبرالیسمی که خود به خود همان خاصیت سادات را داشت . یعنی سادات ثانی در ایران ، در آن هدف شکست خورد .

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت : کودتا خواست بکند که به شکل نظامی این جا را تبدیل کند به پایگاه رسمی خودش ، این هم موفق نشد و شکست خورد . جنگ شروع شد که عراق را تحمیل کرد و این تروریسم هم از داخل یا با هدف نابودی کامل انقلاب یا تضعیف انقلاب که این ضلع ناموزون برای آمریکا موقعی وجود آورد ، نتواند آن دو ضلع مثلث را نابود بکند و به جای این ضلع ، در جنوب خلیج فارس از کشور های کوچک منطقه شورایی به وجود آورد که آن ها بتوانند تا موقعی که این ضلع از اختیار آن ها خارج است ، آن ها با همکاری صدام و دیگران بتوانند نقش ضلع دیگر مثلث را ایفا بکنند و سیاست آمریکا در منطقه متوازن باشد .

فداکاری ملت و رهبری دلیل شکست آمریکا در سیاست هایش

وی اظهار داشت : این حرکت آمریکا بود و تا به حال در این جهت ، همیشه شکست خورد است و شکستش هم معلول بیداری و فداکاری این ملت و رهبری های قاطع معصوم گونه امام ما است که در لحظات حساس ، حرکت شده است اما حالا در این مرحله اخیر که سوریه و ما لااقل از بعضی جهات حرکت های مشابه داشتیم و جنوب لبنان کانون بسیار نیرومندی شده بود برای انقلاب اسلامی ، چون آن جا ۶۰۰ هزار فلسطینی بود ، نزدیک یک میلیون شیعه و بیش از ۷۰۰ -۸۰۰ هزار مسلمان غیر شیعه و اهل سنت ، و انقلابی های دیگری هم بودند که لااقل ضد آمریکا بودند حالا اگر مسلمان نبودند ، ضد آمریکا بودند .

تلاش آمریکا برای نجات اسرائیل

هاشمی گفت : آن کانون عظیم در آن جا فشار می آورد روی یکی از ضلع های ترک خورده مثلث آمریکا یعنی اسرائیل از طریق لبنان تحت فشار بود به شدت سوریه در این میان نقش اساسی داشت که فشار عراق را از روی جمهوری اسلامی ایران کم می کرد و با قطع روابطش و بستن لوله های نفت و بستن راه های ترانزیتی ، عراق را در زحمت انداخت . آمریکا کاملا احساس کرد که ضلع دوم مثلث هم تحت فشار است و ضلع سوم که حسنی مبارک بود ، او نمی توانست کاری بکند . او به تنهایی در دنیای عرب نمی توانست موثر باشد .

وی افزود : آمریکا برنامه ای ریخت که این جا ضمن این که ضلع اصلی این پایگاهش را که اسرائیل است ، نجات بدهد ، آن جا را متحرک کند و پر و بال جمهوری اسلامی ایران را قطع کند و فشار را روی جمهوری اسلامی زیاد بکند و یکی از کانون های خطر را متلاشی کرد . یعنی موفق شد فلسطینی های مظلوم و محروم را که مدتی پیش یک بار دیگر تمرکزشان در اردن به هم خورده بود و با فاجعه سپتامبر سیاه آن ها را متفرق کرده و منتقل کردند به لبنان ، تا امروز که این ها دوباره جان گرفتند و آماده شدند برای کار ، حرکت آغاز شد برای متلاشی کردن فلسطینی ها و به هم زدن نیروهای در حال انسجام «امل» و مسلمان های انقلابی لبنان که این حرکت هم در این مرحله تا امروز موفق بوده است . البته من این را موفقیت نهایی نمی دانم ، مثل موفقیت های شاه در بعضی از برنامه هایش می دانم.

رئیس مجلس گفت : فشاری که سوریه منتقل می کرد به عراق ، آن ها از آن طرف منتقل کردند به سوریه ، یعنی سوریه را تحت فشار قرار دادند برای این که فشاری که از سوریه منتقل می شده به عراق کم بشود ، که طبعا در این طرف ، ما هم ضعف آن فشار را از آن جا احساس بکنیم .

می خواهند اسرائیل را به صورت دو فاکتو به رسمیت بشناسند

هاشمی با اشاره به تشکیل کنفرانس سران عرب گفت : می خواهند اسرائیل را اگر بتوانند به صورت یک واقعیت ، دو فاکتو ، قبول کنند ، اگر بتوانند …که البته ما معتقدیم چیز غیر ممکنی است و حتی خیال می کنم در خود لبنان هم به این آسانی جمیل ها و امثال این ها نمی توانند بمانند. مگر این که مثل اسرائیل باشد . آن وقت دیگر جمیل معنا ندارد . مثل یافا و حیفا می شود . آن فکر دیگری است.

وی با اشاره به توطئه غرب برای حمله به خارک و تحت فشار قرار دادن ایران از نظر اقتصادی گفت : از آن طرف هم عربستان شیرهای نفت را باز کند ، ارزان بفروشد ، زیاد بدهد ، با شرایط مناسب بدهد که ایران را از لحاظ اقتصادی و از لحاظ منبع ارزی تحت فشار قرار بدهد ولی ما در گذشته نشان داده ایم که حتی با ۲۰۰ هزار بشکه نفت هم که صادر کردیم روی پا ایستادیم و جنگ را اداره کردیم .

اگر ایران از منابع نفتی خلیج فارس محروم شود اروپا نیز محروم خواهد شد

هاشمی ادامه داد : مطمئن باشند غربی ها ، مخصوصا مردم غرب ، حالا دولت هایشان که خیلی چیزها را می دانند ، به مردم غرب می گویم ، مخصوصا مطمئن باشند ، آن روزی که ایران از منبع نفتش توسط عراق که نمی شود ، حالا توسط آمریکا یا دیگران ، بخواهد در خلیج فارس از منبع نفتش محروم بشود ، همراه ما ، همه اروپا از نفت خلیج فارس محروم خواهد شد .

اگر بخواهند امنیت خلیج فارس برای ایران ناامن شود مقداری دور تر را نیز ناامن خواهیم کرد

وی گفت : ما از اول جنگ اعلام کردیم که امنیت خلیج فارس را تامین می کنیم و این دو سال هم عمل کردیم و ناوگان ما از تنگه هرمز تا آخرین نقطه خلیج فارس را تامین کرده است . این کار را می توانیم و از عهده مان هم ساخته است . همین طور که می توانیم تامین کنیم ، یک مقدار دورتر از خلیج فارس را هم می توانیم ناامن کنیم ، اگر بنا شد که ناامن بکنیم و امنیت آن جا را دیگران بخواهند بر هم بزنند ، نسبت به ما بخواهند برهم بزنند ، ما همان طور که در جنگ بیکار نبودیم ، همان طور که قدرتمان را نشان دادیم ، همان طور که در سیاست قوی بودیم ، همان طور که با برنامه های سیاسی حساب شده ، کنفرانس سران غیر متعهد و وزرای خارجه غیرمتعهدها را از بغداد کندیم ، این قدرت را در انجام مراحل بعدی که می گوئیم داریم .

photo_2015-09-03_15-39-13

سران عرب باید برای مبارزه با آمریکا و اسرائیل دور هم جمع شوند

هاشمی اظهار داشت : کنفرانس سران عرب اگر تشکیل شد ما هیچ وقت مخالفتی با اصل کنفرانس ها نداریم و حتی مدعی هستیم که باید مسلمان ها دور هم بنشینند ، شاید به توافقی برسند ، اما برای مبارزه با اسرائیل و آمریکا و جهاد علیه کفر باید دور هم بنشینند . (۱)

صهیونیست ها مواضع جدیدی را در لبنان اشغال کردند

خبرگزاری امارات متحده عربی از بیروت به نقل از خبرگزاری فلسطینی وفا گزارش داد نیروهای اسرائیلی امروز طی آخرین نقض آشکار توافق های خود با فیلیپ حبیب ضمن پیشروی به سوی شمال بیروت مواضع جدیدی را از کویته تا سلطان ابراهیم را به اشغال خود در آوردند.

بر اساس این گزارش بهانه اسرائیل برای تجاوز اخیر خود این است که رستوران سلطان ابراهیم را مرکز ستاد خود جهت پاکسازی بزرگراه بیروت – خالده قرار دهد .

به قرار اطلاع به خاطر خودداری های قبلی اسرائیل مبنی بر عقب نشینی از این منطقه نیروهای چند ملیتی نتوانسته اند در آن جا مستقر شوند .

لازم به یادآوریست که توافق های منعقده با فیلیپ حبیب امنیت اردوگاه های فلسطینی را تضمین می کند اما اقدامات اخیر اسرائیل بار دیگر امنیت این اردوگاه ها را به خطر انداخته است . (۲)

گروهک های آمریکایی هنگام باج گیری از روستائیان با خود درگیر شدند !

عوامل گروهک های ضد انقلاب در یکی از روستاهای اطراف مهاباد بر سر باج گیری از روستائیان و تقسیم آن به شدت با هم درگیر شدند که در نتیجه آن ۲۰ تن از طرفین درگیر به هلاکت رسیدند.

هنگامی که عوامل گروهک های دمکرات و کومله قصد باج گیری از مردم یکی از روستاها را داشتند با هم اختلاف پیدا می کنند و سپس درگیر می شوند . (۳)

پی نوشت

  • کیهان، ۱۳ شهریور ۱۳۶۱ ، صفحه ۲۱ و ۲۲ ، از مواضع ضد آمریکایی – اسرائیلی آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال ۶۱ و تباین آن با مواضع امروز وی اگر بگذریم به بخشی دیگر از سخنان وی می رسیم که هاشمی در این بخش می گوید هیچ یک از آشنایان من به دلیل وابستگی به من حق نداشته و ندارند انتظاری از جمهوری اسلامی و نهادها و ارگان های آن داشته باشند و اگر انتظاری هم وجود داشته باشد این انتظار گناه بوده و ناوارد است و حال این سخنان را با رویکرد سال های گذشته ایشان منطبق کنیم به نتیجه تاسف باری می رسیم ، مهدی هاشمی فررزند آیت الله که امروز به دلایلی که خارج از حوصله این نوشتار است در دادگاه جمهوری اسلامی محکوم و در حال تحمل حبس است و خانواده و نزدیکان آیت الله هاشمی بارها بعد از محکومیت مهدی هاشمی به زندان در نامه ها و مصاحبه هایی انتظارات غیرقانونی خود از دستگاه قضا و نیز جمهوری اسلامی را مطرح کرده اند …انتظاراتی که این خانواده را تافته ای جدا بافته از ملت ایران نشان می دهد و مردم از خود می پرسند آیا اگر کسی جز مهدی هاشمی که منتسب به خانواده و خاندان هاشمی است متهم شده و دادگاه برای او حکم زندان صادر کند نیز چنین می تواند قانون را به سخره گرفته و یا آن را رد کند و علیه این قانون و حکم دستگاه قضا بیانیه صادر و مصاحبه کند ؟! سوالی که هاشمی با توجه به خطبه های ۱۲ شهریور ماه سال ۱۳۶۱ خود بایستی بدان پاسخ دهد . هاشمی باید به این سوال جواب دهد که آیا انتظار خود او ، خانواده اش ، همسر و فرزندانش از جمهوری اسلامی گناه نیست ؟!
  • اطلاعات ، ۱۳ شهریور ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۶
  • جمهوری اسلامی ، ۱۳ شهریور ۱۳۶۱ ، صفحه ۲

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

پنج × 5 =

WpCoderX