هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!

سپاهیان اسلام ضمن آزاد سازی جاده مهم و استراتژیک پیرانشهر – سردشت صبح دیروز موفق شدند در یک عملیات هماهنگ ۱۵ کیلومتر دیگر از محور سردشت – مهاباد و ارتفاعات حمران در این منطقه و نیز ۱۵ روستا در این محور را کاملا از وجود ضد انقلابیون وابسته به استکبار جهانی پاکسازی کنند.

آیت الله ری شهری رئیس دادگاه انقلاب ارتش : دادگاه بر اساس ادله موجود حکم صادر می کند و نه بر اساس شایعات و یا توصیه افراد . آقای احمد عباسی  در جلسه ای که مسئله توطئه براندازی با آیت الله شریعتمداری طرح می شد رفت و آمد داشته و هیچ گونه اقدام عملی در این رابطه انجام نداده است و یا چنین اقدامی برای دادگاه اثبات نشده .

حافظ اسد رئیس جمهور سوریه با یک هیئت کنگره آمریکا که اکنون از دمشق دیدن می کند گفت : طرح رئیس جمهور آمریکا یک راه حل کلی برای بحران خاورمیانه ارائه نمی دهد .

آیت الله هاشمی رفسنجانی : خبرگان کار زیادی ندارد و در سال چند جلسه بیشتر تشکیل نمی شود و امیدواریم در صورت نیاز رهبر خود به خود معلوم باشد و مردم نیازی به رای خبرگان نداشته باشند!

آیت الله خامنه ای رئیس جمهور در پیامی خطاب به سمینار تکنولوژی و ساخت قطعات نیمه هادی در شیراز که با حضور وزیر دفاع گشایش یافت تاکید کردند : امروز سلطه های نظامی – اقتصادی جهانی در رویای آنند که روزی شما جوانان راسخ و مصمم دست نیاز به سوی آنان دراز کنید و با خروج خود از صحنه پیکار علمی راه برای تجدید حضور اربابانه آنان تحت عناوین کارشناس ، مشاور و … باز بگذارید .

در گزارشی که به وزارت انرژی آمریکا از سوی موسسه بروکینز تسلیم شده آمده است :  گسترش انقلاب اسلامی ایران به سایر بخش های خلیج فارس به نفع آمریکا و سعودی نیست و آمریکا بایستی روشن سازد که چه اقدامی را به عمل خواهد آورد.

۱۵ کیلومتر دیگر از محور مهم سردشت – مهاباد آزاد شد

دلاوران سپاه اسلام با یاری گرفتن از عنایات الهی و رهبری فرمانده کل قوا امام خمینی ضمن آزاد سازی جاده مهم و استراتژیک پیرانشهر – سردشت صبح دیروز موفق شدند در یک عملیات هماهنگ ۱۵ کیلومتر دیگر از محور سردشت – مهاباد و ارتفاعات حمران در این منطقه و نیز ۱۵ روستا در این محور را کاملا از وجود ضد انقلابیون وابسته به استکبار جهانی پاکسازی کنند.(۱)

توضیحات آیت الله ری شهری در مورد  رای دادگاه داماد آیت الله شریعتمداری

آیت الله محمدی ری شهری حاکم شرع و رئیس دادگاه های انقلاب ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح دیروز در یک مصاحبه مطبوعاتی به ابهامات موجود در رابطه با احکام صادره برای احمد عباسی و عبدالرضا حجازی و اشکالاتی را که برخی در این ارتباط مطرح ساخته اند پاسخ داد.

وی در این مورد گفت : دادگاه بر اساس ادله موجود حکم صادر می کند و نه بر اساس شایعات و یا توصیه افراد . آقای احمد عباسی در جلسه ای که مسئله توطئه براندازی با آقای شریعتمداری طرح می شد رفت و آمد داشته و هیچ گونه اقدام عملی در این رابطه انجام نداده است و یا چنین اقدامی برای دادگاه اثبات نشده .

رئیس دادگاه انقلاب ارتش ادامه داد :  نکته دیگر این که چرا دادگاه در همان ابتدا و همزمان با صدور رای برای سایر متهمین شرکت در توطئه براندازی به رهبری صادق قطب زاده حکم عباسی و حجازی را صادر نکرده است ؟ علت تاخیر این بود که چون شایعات زیادی علیه این دو فرد رایج بود و از طرف دیگر اتهامات بیشتری از آن چه در کیفر خواست آمده بود نداشتند دادگاه برای احتیاط و انجام تحقیقات بیشتر و بالاخره صدور یک رای دقیق صدور حکم را به تاخیر انداخت . بنابر این تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام شد و چون مورد اضافه ای بر آن چه قبلا موجود بود به دست نیامد دادگاه بر اساس جرم رای را صادر کرد .

وی در مورد پرونده عبدالرضا حجازی نیز گفت : سوابق نامبرده در دادستانی و در دادگاه مورد بررسی قرار گرفت ولی نکته ای که مشخص کننده یک جرم باشد برای دادگاه مطرح نشده و آن چه ثابت شده این است که نامبرده از نظر اخلاقی صلاحیت پوشیدن لباس روحانیت را ندارد.

وی در مورد محاکمه آیت الله شریعتمداری نیز گفت : در این مورد مراجع ذیصلاح مشغول تحقیقات هستند و بمحض مشخص شدن نتایج تحقیقات مراتب را به آگاهی مردم خواهیم رساند.(۲)

رئیس جمهور سوریه به هیئت آمریکایی : طرح شما را قبول نداریم

آسوشیتدپرس و رویترز گزارش دادند : حافظ اسد رئیس جمهور سوریه با یک هیئت کنگره آمریکا که اکنون از دمشق دیدن می کند گفت : طرح رئیس جمهور آمریکا یک راه حل کلی برای بحران خاورمیانه ارائه نمی دهد .

وی ادامه داد : ما خواستار صلح جامع هستیم ولی به شرط آن که تمامی عوامل چنین صلحی موجود باشد ، سوریه در پی یک نقش مهم در مذاکرات صلح آتی برای خاورمیانه است.

گفتنی است ریگان پیشنهاد داده است به فلسطینی ها در ساحل غربی رود اردن خودمختاری داده شود .(۳)

هاشمی رفسنجانی : ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مصاحبه ای نظرات خود را در مورد انتخابات مجلس خبرگان بیان داشت و گفت : خبرگان کار زیادی ندارد و در سال چند جلسه بیشتر تشکیل نمی شود و امیدواریم در صورت نیاز رهبر خود به خود معلوم باشد و مردم نیازی به رای خبرگان نداشته باشند!

وی گفت : تشکیل مجلس خبرگان در قانون اساسی پیش بینی شده است ، این مجلس همیشگی نیست چون کار زیادی ندارند و ممکن است در سال چند جلسه داشته باشند وجود خبرگان چون مربوط به مسئله رهبری است لازم می باشد گرچه ممکن است در این مرحله ضرورتی برای کار مجلس خبرگان نداشته باشیم .

وی ادامه داد : چون قانون با صراحت می گوید که اگر کسی از مراجع مثل امام از طرف توده مردم به عنوان رهبری شناخته شد و مورد قبول واقع گردید خود به خود او رهبر است و احتیاج به خبرگان ندارد که آن ها رهبر تعیین کنند .

هاشمی اضافه کرد : در زمان امام که انشاء الله خیلی طولانی خواهد بود و ما به این زودی ها نیاز به رهبر جدیدی نخواهیم داشت و امیدواریم که عمر امام خیلی طولانی شود و بعد از امام هم انشاء الله رهبری مشخص باشد و مردم نیاز به رای خبرگان نداشته باشند ولی این احتیاطی است که مجلس خبرگان باید وجود داشته باشد تا اگر زمانی شرائطی پیش آمد که لازم شد رهبر یا شورای رهبری تعیین شود و احتیاج به رای داشت این خبرگان رای بدهند . البته این خبرگان اگر در زمان امام انتخاب شوند بهتر است .

وی در توضیح این استدلال خود گفت : برای این که طبعا خبرگان وقتی در زمان امام انتخاب شدند و ایشان بر انتخابات صحه گذاشتند انتخابات از یک اعتبار بهتری برخوردار است و خبرگان اعتبار بیشتری خواهند داشت.

هاشمی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت : خود بنده هم از تهران نامزد انتخابات خبرگان خواهم شد . (۴)

بیگانگان به دنبال حضور تحت عناوینی چون کارشناس و مشاور در ایران هستند

آیت الله خامنه ای رئیس جمهور در پیامی خطاب به سمینار تکنولوژی و ساخت قطعات نیمه هادی در شیراز که با حضور وزیر دفاع گشایش یافت تاکید کردند : امروز سلطه های نظامی – اقتصادی جهانی در رویای آنند که روزی شما جوانان راسخ و مصمم دست نیاز به سوی آنان دراز کنید و با خروج خود از صحنه پیکار علمی راه برای تجدید حضور اربابانه آنان تحت عناوین کارشناس ، مشاور و … باز بگذارید .

ایشان افزودند : هر گامی که صنعتگران متعهد ما در مسیر همفکری و تبادل نظر علمی به منظور شناخت دقیق امکانات خودی ، بسیج نیروهای مادی و معنوی و سرمایه های فنی و تکنولوژیک بر می دارند دشمنان جمهوری اسلامی را مایوس تر از پیش می سازند . (۵)

گسترش انقلاب اسلامی تهدیدی علیه عربستان و آمریکا

یونایتدپرس از گزارشی خبر داد که دیروز به وزارت انرژی آمریکا تسلیم شده است ، در این گزارش آمده است رژیم عربستان سعودی را خرابکاری های داخلی و نیروهای خارجی تهدید می کند.

در این گزارش که به وسیله موسسه بروکینز تهیه شده آمده است که سعودی بزرگترین صادر کننده نفت جهان در برابر یک رشته روی دادهایی که در اواخر دهه ۱۹۸۰ که به طور عمده خارج از کنترل آن می باشد آسیب پذیر است . میزان صادرات کنونی نفت عربستان روزانه ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه است که ۲۰ درصد نیاز نفت جهان را تامین می کند با این همه این کشور می تواند این میزان را به دو برابر افزایش دهد .

این گزارش ادامه می دهد : تاکنون عربستان سعودی از ثباتی خارق العاده در قرن بیستم برخوردار بوده است و این بدین معنا نیست که می تواند روی یک آینده آرام نیز حساب کند.

در گزارش مزبور خطراتی که رژیم عربستان را تهدید می کند برشمرده شده و آمده است : گسترش انقلاب اسلامی ایران به سایر بخش های خلیج فارس به نفع آمریکا و سعودی نیست و آمریکا بایستی روشن سازد که چه اقدامی را به عمل خواهد آورد.(۶)

پی نوشت

۱اطلاعات ، ۲۷ آبان ۱۳۶۱ ، صفحه ۲

۲اطلاعات ، ۲۷ آبان ۱۳۶۱ ، صفحه ۲

۳اطلاعات ، ۲۷ آبان ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۶

۴ جمهوری اسلامی ، ۲۷ آبان ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۰

۵ .کیهان ، ۲۷ آبان ۱۳۶۱ ، صفحه ۳

۶کیهان ، ۲۷ آبان ۱۳۶۱ ، صفحه ۴

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

پنج × سه =

WpCoderX