هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس

آیت الله هاشمی رفسنجانی : امروز در جامعه ای که ولایت فقیه دارد تمامی مجریان قانون در مسئولیتشان اعتبار شرعی دارند و تبعیت از قانون وظیفه دینی و اجتماعی است.
خبرگزاری فرانسه گزارش داد افغانستان به طور کامل و قاطعانه طرح ایران را در مورد حل مسئله افغانستان که در ۱۷ نوامبر به مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه شده بود رد کرد .

بر اثر انفجار بمب در قسمت شمالی فروشگاه مرکزی قدس حداقل ۴ تن به شهادت رسیده و ۲۶ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

در یک کشور یا قانون باید حکومت کند یا هرج و مرج

آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به شکست کنفرانس فاس گفت : کشورهای اسلامی باید برای آزادی بیت المقدس یک ارتش مشترک تشکیل دهند.

وی در خطبه اول نماز جمعه امروز به عکس العمل مردم مسلمان و آگاه جمهوری اسلامی ایران و استقبال نهادها و چهره های انقلابی از بحث حکومت قانون در هفته گذشته اشاره کرد و گفت : در یک جامعه یا باید قانون حکومت کند و یا هرج و مرج و دیکتاتوری باشد جامعه ای که از قانون پیروی نکند باعث هرج و مرج می شود و عکس العملی دارد که دیکتاتوری است و دیکتاتوری نیز چون خلاف طبیعت و فطرت انسان است عکس العملش هرج و مرج است و این حالت تکرار می شود تا دوباره به حکومت قانون برسد .

وی ادامه داد : البته ممکن است پیامبری بیاید و یا رهبری باشد که قانونی بیاورد که این خارج از وضع داخلی جامعه است . هاشمی گفت : اگر ما مایلیم سالم و راحت و با آسایش و فضیلت زندگی کنیم راهی غیر از این نداریم که تسلیم قانون شویم و خوشبختانه ما به دنبال قانون دیگری هم نمی گردیم چون مسلمانیم اسلام برای ما بهترین قوانین را دارد .

می خواهند بگویند این مملکت امنیت ندارد

وی سپس با اشاره به روی کار آمدن حکومت مشروطه سلطنتی به جای حکومت قاجار به دلیل این که وجود هرج و مرج در جامعه دیکتاتوری رضاخان جایگزین آن شد گفت : اگر بمبی در راه آهن منفجر می شود کسی که بمب را منفجر می کند این قدر شعور دارد که کشتن یک زن و بچه در پله های راه آهن نه حکومت را ساقط می کند و نه ضربه به سیاست کشور می زند عمق قضیه چیز دیگری است آن ها می خواهند بگویند که این مملکت امنیت ندارد .  خطیب جمعه تهران اظهار داشت : قوانین امروز حتی اگر از رژیم سابق مانده باشند مانند رساله هستند و امروز عبور از چراغ قرمز تنها یک خطا نیست بلکه گناه است و این ها قوانینی هستند که تا تصفیه شوند معیار ما می باشند.

کشوری که ولی فقیه دارد همه مجریان اعتبار شرعی دارند

هاشمی گفت : امروز در جامعه ای که ولایت فقیه دارد تمامی مجریان قانون در مسئولیتشان اعتبار شرعی دارند و تبعیت از قانون وظیفه دینی و اجتماعی است. هاشمی در خطبه دوم با اشاره به کنفرانس شکست خورده فاس گفت : کمپ دیوید یک بار بین جهان اسلام نفاق افکند ولی بار دیگر کمپ دیوید دیگری به وجود آمد و از این نظر ما از جهت پایداری ملت ها تشکر می کنیم که با موضعی قاطع کنفرانس را به هم زدند.

ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس

امام جمعه موقت تهران ادامه داد : این ننگ را دنیای اسلام به کجا ببرد و این زشتی را چگونه ما در دنیا تحمل بکنیم که مسئولان کشورهایی که اسمشان اسلام است یک طرحی بدهند و به خاطر آن دور هم جمع بشوند و نتوانند درباره آن حرف بزنند.

وی افزود : شما باید طرحی می دادید که وسیله نجات این مردم می شد ، این طرح هم زیاد مشکل نیست ، بیش از ۵۰ کشور می شوند بیایند و یک تیپ از نیروهایشان را با ابزار کامل و به اندازه همان تیپ هم پول بدهد و از داوطلبان هم بخواهند که تا به بیت المقدس هم نرسند حق ندارند برگردند از طرفی بگوئیم هر کشوری با اسرائیل قطع رابطه نکند به او اسلحه بدهد او را از نفت محروم کنیم و رابطه مان را هم با آن ها قطع کنیم اگر یک سال با آن ها این چنین عمل کنیم اگر پیروز نشدید اگر اسرائیل از بین نرفت اگر شکست نخورد اگر صهیونیست ها دست و پایشان را جمع نکردند و اگر آمریکا در تصمیمش تجدید نظر نکرد و رابطه اش با ما عوض نشد . (۱)

رژیم کابل طرح ایران را رد کرد

خبرگزاری فرانسه گزارش داد افغانستان به طور کامل و قاطعانه طرح ایران را در مورد حل مسئله افغانستان که در ۱۷ نوامبر به مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه شده بود رد کرد .  در اعلامیه ای که هیئت نمایندگی افغانستان روز گذشته برای والدهایم ارسال داشت آمده است : پیشنهادات ایران یک دخالت آشکار در امور داخلی افغانستان است.

بنابراین اعلامیه دولت جمهوری خلق افغانستان صمیمانه از محافل مسئول در ایران خواسته است نظر واقع گرایانه ای نسبت به انقلاب افغانستان داشته باشد و از تحمیل مفاهیم مذهبی کهنه بر ملت افغانستان خودداری کنند و راه مذاکره با دولت افغانستان را برای عادی کردن مناسبات دو کشور در پیش گیرند.

گفتنی است ایران پیشنهاد داده بود : نیروهای شوروی از افغانستان عقب نشینی کنند و یک نیروی اسلامی حافظ صلح به وجود آید و یک شورای حکومتی متشکل از روحانیون افغانی و نمایندگان پاکستان ، ایران و یک کشور ثالث مسلمان تشکیل شود.(۲)

ادعای دخالت ایران در امور داخلی افغانستان در حالی مطرح می شود که این کشور از سوی شوروی اشغال شده است و هر طرحی برای عادی سازی امور در افغانستان و خروج قوای متجاوز با عنوان دخالت در امور داخلی افغانستان رد می شود !

۴ شهید و ۲۶ زخمی در انفجار بمب در خیابان حضرت ولی عصر

بر اثر انفجار بمب در قسمت شمالی فروشگاه مرکزی قدس حداقل ۴ تن به شهادت رسیده و ۲۶ نفر دیگر نیز مجروح شدند. در ساعت ۱۶ و ۴۵ دقیقه عصر امروز یک بمب بسیار قوی که در داخل یک ماشین جیب بلیزر جاسازی و در کوچه پزشک مابین پمپ بنزین خیابان ولی عصر و فروشگاه قدس پارک شده بود منفجر گردید .  بر اساس همین گزارش شدت انفجار به حدی بود که دیوار شمالی فروشگاه قدس و تمامی دستگاه ها و پمپاژهای پمپ بنزین مجاور فروشگاه منهدم و شیشه های بیش از ۱۰ اتومبیل و یک اتوبوس در حال عبور خرد شد .

بر اثر انفجار ۲ تن که مشغول زدن بنزین به خودروهای خود بودند به اتفاق یک زن و کودک به طرز فجیعی به شهادت رسیدند و همچنین چند تن که در حال عبور از خیابان بودند زخمی شده و به بیمارستان های سجاد ، مهر ، ساسان و فیروز گرد انتقال یافتند که حال سه تن از آنان وخیم است . (۳)

پی نوشت:

۱- جمهوری اسلامی ، ۷ آذر ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۲ ، سخنان آیت الله هاشمی در خطبه های نماز جمعه ۶ آذر ۱۳۶۰ و تاکید وی بر ضرورت رعایت قانون و این که قانون در جمهوری اسلامی حکم شرع را داشته و مجریان قانون در نظامی که ولایت فقیه وجود دارد دارای اعتبار شرعی هستند ناخودآگاه آدمی را به سال ۸۸ رهنمون می سازد . در این سال اصحاب و سران فتنه نه تنها از قوانین عادی کشور عبور کرده و حرمتش را پاس نداشتند که شعار مرگ قانون اساسی را نیز سردادند ! در این سال هاشمی در خطبه های نماز جمعه مشهور خود هر چند بر ضرورت رعایت قانون پای فشرد ولی هرگز از قانون شکنان اعلام برائت نکرد و نگفت که این قانون شکنان چه کسانی هستند ؟ کسانی که قانون اساسی و روند تعریف شده در آن را قبول ندارند یا کسانی که مقابل این قانون شکنان ایستاده اند ؟! ای کاش هاشمی برای عبور از قانون اساسی و هتک حرمت آن به اندازه عبور از چراغ قرمز که در خطبه های ۶ آذر ۱۳۶۰ به آن اشاره کردند نیز ارزش و اهمیت قائل می شدند و این هتک حرمت را به صراحت رد می کردند.

۲- اطلاعات ، ۷ آذر ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۶

۳- جمهوری اسلامی ، ۷ آذر ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۰

پژوهشگر : سید روح الله امین آبادی

مطالب مرتبط

 

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

سه × 5 =

WpCoderX