هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند

آیت الله هاشمی رئیس مجلس شورای اسلامی در سمینار سفرا و کارداران جمهوری اسلامی در باره مذاکره با دشمنان نیز گفت : نباید از موضع ضعف صحبت کرد بلکه باید از موضع قدرت با دشمن برخورد کنیم .

جمهوری اسلامی موظف نیست و نمی تواند امکانات در اختیار گروه های مخالف و ضد انقلاب قرار دهد تا آنها افکارشان را ترویج دهند این افراد می توانند با هزینه شخصی و در حدود قوانین جمهوری اسلامی نظرات خود را ترویج دهند.

یک گروه مسلح ۱۱ نفره توسط سپاه پاسداران و نیروهای بسیج در جنگل های آمل به دام افتاد.

آیت الله بهشتی طی سخنانی در اجتماع تالار رازی دانشکده پزشکی مشهد اظهار داشت : شرط حفظ انقلاب جلوگیری از تحرکات برخی گروه ها علیه اسلام و توجه کامل به شعار نه شرقی و نه غربی است.

در حالی که رئیس جمهور دیروز در نامه ای خطاب به رهبر انقلاب از پیروزی های گسترده در جبهه ها خبر داده بود امروز خبرهای رسیده از جنگ ابعاد فاجعه آمیزی از خلاف گویی بنی صدر را نشان می دهد.

در پی پاتک نیروهای عراقی  ۱۶۰ نفر از رزمندگان اسلام از جمله تعدادی از دانشجویان پیرو خط امام و نیز حسین علم الهدی و حسین خوشنویسان فرمانده رزمندگان مهندسی رزمی جهاد مستقر در شهر سوسنگرد به شهادت رسیدند و بیش از ۴۰۰ نفر دیگر هم زخمی شدند.

ستاد عملیاتی حزب کومله در تهران کشف و ۳۶ نفر از اعضای این ستاد و همچنین کادر رهبری شاخه نظامی کومله پس از چندین ساعت درگیری دستگیر شدند.

نشریه نیوزیک آمریکا در نظرسنجی در خصوص مسئله گروگانهای آمریکایی به این نتیجه رسید که نیمی از شهروندان این کشور به پرداخت پول در قبال آزادی جاسوس ها مخالفند.در این نظرسنجی ۴۷ درصد از شرکت کنندگان با پذیرش شرایط ایران مخالف و ۶۰ درصد نیز به ادامه مذاکرات رای داده اند.

روزنامه ایزوسینا ارگان رسمی دولت شوروی خبر داد آمریکا در تدارک حمله نظامی به خلیج فارس است.

شبکه «ان بی سی» گزارش داد ایران با مبلغی که آمریکا می خواهد به عنوان وثیقه برای آزادی گروگانها بدهد موافقت کرده است.

هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند

آیت الله هاشمی رئیس مجلس شورای اسلامی در سمینار سفرا و کارداران جمهوری اسلامی اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی را تشریح کرد.

وی گفت : نمایندگان ایران نباید در هیچ جا موضعی بگیرند که به نفع ظالم باشد در برابر ظالم نمی توان سکوت کرد .

وی ادامه داد : هر جا جریانی غیرحق دیده شود و نماینده جمهوری اسلامی نیز در کنار آن باشد این ظلمی به اسلام است .

وی در باره مذاکره با دشمنان نیز گفت : نباید از موضع ضعف صحبت کرد بلکه باید از موضع قدرت با دشمن برخورد کنیم .

رئیس مجلس خطاب به سفرا گفت : در زمینه سیاست خارجی تاکنون کاری صورت نگرفته است و باید در این زمینه بسیار کوشید و شما نمایندگان ایران در خارج از کشور مسئولیت سنگینی در رساندن رسالت انقلاب دارید.(۱)

نمی توان با هزینه مردم نظرات ضد انقلابی را ترویج کرد

هاشمی همچنین در یک سخنرانی دیگر خطاب به فرهنگیان گفت : مردم اجازه نمی دهند در مدارس مسائل مخالف اسلام تدریس شود.

وی اظهار داشت : نه مردم و نه عدالت و نه آزادی این را می پذیرند که با خرج مردم فکر غیرمقبول ترویج شود.

رئیس مجلس گفت : ما نمی گوئیم مخالفان حق زندگی در ایران ندارند ولی این رویه کجا معمول است که کسی را آورده خرجش را بدهند و بچه های خود را در اختیار او بگذارند تا بیاید و بگوید انقلابتان دروغ است افکارتان دروغ است آن چه که پدر و مادرتان می گویند دروغ است و همه چیز را نفی کنند .

جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند

هاشمی گفت : جمهوری اسلامی موظف نیست و نمی تواند امکانات در اختیار گروه های مخالف و ضد انقلاب قرار دهد تا آنها افکارشان را ترویج دهند این افراد می توانند با هزینه شخصی و در حدود قوانین جمهوری اسلامی نظرات خود را ترویج دهند.(۲)

یک گروه مسلح در جنگل های آمل به دام افتاد

یک گروه مسلح ۱۱ نفره توسط سپاه پاسداران و نیروهای بسیج در جنگل های آمل به دام افتاد.

در پی تجسسی که دادگاه انقلاب اسلامی ، سپاه پاسداران و نیروهای بسیج شهر آمل در جنگل های اطراف شهر به عمل آوردند موفق شدند یک گروه ۱۱ نفره مسلح را دستگیر و تحویل دادگاه انقلاب این شهر دهند.

در بین افراد دستگیر شده یک گروهبان نیروی هوایی و یک گروهبان نیروی دریایی رژیم طاغوت و یک دختر ۱۷ یا ۱۸ ساله دیده می شوند.(۳)

آیت الله بهشتی : ما چماق را بر سر آمریکا فرود می آوریم

آیت الله بهشتی گفت : ما چماق را بر سر آمریکا فرود می آوریم.

وی طی سخنانی در اجتماع تالار رازی دانشکده پزشکی مشهد اظهار داشت : شرط حفظ انقلاب جلوگیری از تحرکات برخی گروه ها علیه اسلام و توجه کامل به شعار نه شرقی و نه غربی است.

آیت الله بهشتی گفت : چپ ها چندین بار تا به حال به این جامعه هجوم آورده اند و بخصوص به نسل جوان که آنان را ببلعند اما به برکت روحانیت حمله چپ همیشه شکست خورده است . (۴)

ادعای رئیس جمهور که به فاصله یک روز دروغ از آب درآمد

در حالی که رئیس جمهور دیروز در نامه ای خطاب به رهبر انقلاب از پیروزی های گسترده در جبهه ها خبر داده بود امروز خبرهای رسیده از جنگ ابعاد فاجعه آمیزی از خلاف گویی بنی صدر را نشان می دهد.

بر اساس گزارش های رسیده پاتک‌های سنگین ارتش عراق، با استفاده از تیپ ۱۰ زرهی و با همکاری تیپ ۴۳ زرهی از لشکر ۹  آغاز شد.

با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش عراق و نیز به‌کارگیری موشک‌های ضد تانک مالیوتکا لشکر ۱۶ با برجای گذاشتن حدود ۱۳۰ تانک و نفربر از جمله ۸۷ تانک چیفتن به مواضع اولیه خود در شمال رودخانه کرخه بازگشت.

 ارتش عراق موفق شد تانک‌های‌‌ رها شده خود را که در عملیات دیروز  از دست داده بود بازپس بگیرد.

در این عملیات ۱۶۰ نفر از رزمندگان اسلام از جمله تعدادی از دانشجویان پیرو خط امام و نیز حسین علم الهدی و حسین خوشنویسان فرمانده رزمندگان مهندسی رزمی جهاد مستقر در شهر سوسنگرد به شهادت رسیدند و بیش از ۴۰۰ نفر دیگر هم زخمی شدند.

کشف ستادعملیات حزب کوموله در تهران

ستاد عملیاتی حزب کومله در تهران کشف و ۳۶ نفر از اعضای این ستاد و همچنین کادر رهبری شاخه نظامی کومله پس از چندین ساعت درگیری دستگیر شدند.

پس از کشف این ستاد مقادیر زیادی اسلحه و مهمات جنگی از این مقر حزب کومله در جاده ساوه بدست آمد.

سخنگوی گروه ضربت کمیته منطقه ۱۲ پس از این کشف اعلام کرد: اعضای ستاد عملیاتی حزب کومله در تهران مزدورانی را با حقوق مکفی استخدام می کردند و پس از آموزش همراه با تجهیزات نظامی مخفیانه به کردستان می فرستادند.(۵)

نظر سنجی در آمریکا در خصوص گروگانها

 نشریه نیوزیک آمریکا در نظرسنجی در خصوص مسئله گروگانهای آمریکایی به این نتیجه رسید که نیمی از شهروندان این کشور به پرداخت پول در قبال آزادی جاسوس ها مخالفند.

در این نظرسنجی ۴۷ درصد از شرکت کنندگان با پذیرش شرایط ایران مخالف و ۶۰ درصد نیز به ادامه مذاکرات رای داده اند.

۷۸ درصد از کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند با پرداخت ۲۴ میلیارد دلار ودیعه برای آزادی گروگانها مخالفت کرده اند.

نیوزیک گزارش داد که ۴۳ درصد از مردم آمریکا به اعمال تحریم های سیاسی و اقتصادی علیه ایران در صورت محاکمه گروگانها رای داده اند.

اقلیت ۳۳ درصدی هم با استفاده از گزینه نظامی علیه ایران موافقت کرده اند.(۶)

دخالت نظامی آمریکا در جنگ تحمیلی

روزنامه ایزوسینا ارگان رسمی دولت شوروی خبر داد آمریکا در تدارک حمله نظامی به خلیج فارس است.

این روزنامه در گزارش خود آورده است؛ آمریکا با جنگ عراق علیه ایران قصد دارد نیروهای انقلاب اسلامی را تضعیف و شرایط لازم برای مداخله نظامی در امور داخلی ایران را فراهم کند.

این گزارش می افزاید: طلای سیاه( نفت) منطقه هدف اصلی محافل امپریالیستی است که به آن چشم طمع دوخته اند.(۷)

پذیرش پیشنهاد آمریکا در خصوص گروگانها

شبکه «ان بی سی» گزارش داد ایران آخرین پیشنهاد آمریکا برای حل مسئله گروگانها را پذیرفته است.

این شبکه امریکایی با قطع برنامه های عادی خود با پخش این خبر  گزلرش دادکه ایران با مبلغی که آمریکا می خواهد به عنوان وثیقه برای آزادی گروگانها بدهد موافقت کرده است.

از سوی دیگر، در دیدار خصوصی محمد علی رجایی نخست وزیر با امام خمینی جزییات پیشنهادات آمریکا که از سوی هیئت الجزایری به ایران واصل شده  است را به اطلاع ایشان رساندند.(۸)

پی نوشت

  1. کیهان ، ۱۶ دی ۱۳۵۹ ، صفحه ۱۱
  2. کیهان ، ۱۶ دی ۱۳۵۹ ، صفحه ۳
  3.  کیهان ، ۱۶ دی ۱۳۵۹ ، صفحه ۱۲
  4. جمهوری اسلامی ، ۱۶ دی ۱۳۵۹ ، صفحه ۱۲
  5.  اطلاعات ، ۱۸ دی ۱۳۵۹ ، صفحه ۱۴
  6. اطلاعات ، ۱۶ دی ۱۳۵۹ ، صفحه ۳
  7. اطلاعات ، ۱۶ دی ۱۳۵۹ ، صفحه ۳
  8. اطلاعات ، ۱۷ دی ۱۳۵۹ ، صفحه ۲

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

نه + شانزده =

WpCoderX