هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد

هاشمی رفسنجانی:  در حالی که مردم در برهه ای  میزان حضور آنان در انتخابات ها کم شده بود با تسحیر لانه جاسوسی آمریکا خیالشان راحت شد .

برخورد مجلس ، هم به لیبرالیسم و عوامل اشاعه به اصطلاح  تمدّن و فرهنگ غربی‏و  مدّعیان مارکسیسم و عوامل شرقی به مردم اطمینان داد که کارهایی در این کشور صورت می‏گیرد.

از میان ۲ میلیون و ۶۷۷ هزار رای اخذ شده آیت الله خامنه ای با ۲ میلیون و ۳۲۴ هزار رای رتبه نخست در میان راهیافتگان به مجلس خبرگان از حوزه تهران را به خود اختصاص داده اند .

وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرد که عراق می تواند در سال ۱۹۸۳ به ارزش ۲۱۰ میلیون دلار غله از آمریکا خریداری کند .

هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد  

نماز جمعه امروز تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی و در محل دانشگاه تهران برگزار شد. هاشمی رفسنجانی در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران با اشاره به افزایش حضور مردم در صحنه انتخابات از روز اول پیروزی انتخابات تاکنون گفت : می بینیم که بعد از پیروزی انقلاب یک قوس نزولی داشتیم و یک قوس صعودی که حالا نزدیک شده ایم به آن نقطه اوج حمایت مردم ، البته فرق هم دارد ، آن روزهای اول یک مقدار احساساتی بود یعنی مردم هنوز درست نمی دانستند که چی می شود و چی می خواهند امروز مردم بعد از چهار سال دیگر فهمیده اند چی دارد می شود و چی می خواهند .

وی افزود : یعنی ارزش آرایی که امروز در صندوق می ریزند تا آرایی که چهار سال پیش می ریختند خیلی تفاوت دارد دیگر حالا بعد از چهار سال معلوم است که به کجا داریم می رویم و مردم واقعا با انتخاب دارند رای می دهند .

هاشمی با اشاره به مرحله ای از تاریخ انقلاب که حضور مردم در انتخابات ها کم رنگ شد بخصوص پس از روی کار آمدن بنی صدر اظهار داشت : مردم آن افقی را که فکر می کردند برای اسلام و انقلاب از لحاظ دینی در ماه های اول حکومت پس از هفت یا هشت ماه یک مقدار به تردید افتادند حکومت لیبرال ها و میان داری چپ ها و منحرف ها ، بخشی از مردم را در تردید فرو برد مردم دیدند آن جور مبارزه کرده اند و حالا کارشان به جایی رسیده که کسانی دارند حکومت می کنند که خیلی مودب به آداب دینی نیستند مسئله حجاب برایشان هیچ اهمیت ندارد مسئله زنا و فساد هنری برایشان اهمیت ندارد ، مسئله اصلاح ادارات هیچ اهمیت ندارد ، مایل است که اطرافشان و حتی منشی هایشان خانم های بی حجاب باشند ، مردم می بینند که این ها همان آمریکا گرایی است ، همان سوغات های غربی است و تردید در مردم افتاد که آیا این همان است که ما می خواهیم یا نیست ؟ روال کار هم نشان می داد که روز به روز این وضع دارد بدتر می شود .

ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود

هاشمی افزود : مبارزه جدی با کاباره ها نمی شد ، آن چنان مبارزه جدی با مشروبخواری نمی شد ، آن چنان مبارزه جدی با فساد نمی شد و با خیلی چیزها که آرزوی مردم بود در انقلاب دیدند که دارد نمی شود .

وی ادامه داد : مردم دیدند حکومت دست کسانی است که البتّه اسمشان مسلمان است، ازلحاظ نسلی هم مسلمان‏اند ، ممکن است نماز هم بخوانند ، خیلی هاشان هم‏می‏خوانند امّا خواست و ایده‏آلشان برای حکومت، جایی مثل سوئد یاسوئیس و آلمان است و جامعه‏ای این چنینی می‏خواهند ، مردم، جا خوردند!

هاشمی در ادامه تشریح عوامل دوری مردم از حضور در صحنه در یک برهه از دوران پس از انقلاب گفت : در کنار این، مسایل دیگری هم بود. آن هایی که می‏خواستند انقلابی عمل‏کنند و نشانه تبلور اسلام برای این انقلاب بودند – مخصوصاً نهادها – حدود وحقوق اسلامی را کمتر مراعات می‏کردند ؛  مثلاً ما برای زمین موات قانون‏می‏گذراندیم ، می‏رفتند و زمین های درخت دار مردم را هم می‏گرفتند. دادگاه‏می‏خواست محاکمه بکند ، کسی را که هیچ ربطی نداشت می‏گرفت و بعداًمی‏ریختند و اموالش را می‏بردند و خانه‏های مردم را بی‏جهت تصرّف‏می‏کردند. هنوز هم بعضی از آن ها هستند. ریختند و هتل ها و ساختمان های بزرگ‏را گرفتند و آن جوری تصرّف کردند. مردم دیدند تقوای مالی هم نیست. این‏عامل، بعدها بخصوص حربه‏ای به دست عدّه‏ای از روحانی ها داد که بعضی هاشان‏ساده‏اند و برخیشان نیز شیطان.

مردم با دیدن سفارتخانه آمریکا و رفت و آمد به آن ناامید شدند

وی با اشاره به برخی نفوذی ها گفت : عناصر برخی از نهادهای انقلابی احمقانه این کارها را می‏کردند؛ آدم های‏خوبی بودند امّا بعضی هاشان شیطان بودند، نفوذی بودند، اصلاً رفته بودند تادادگاههای انقلاب، جهاد و همه نهادها را بدنام کنند.

هاشمی افزود :  مردم دیدند که حکومت دست لیبرالهاست، آمریکا هم دارد برمی‏گردد،سفارتخانه آمریکا هم که دوباره محلّ بیا و برو عدّه‏ای است و در آنجا کارهایی‏درست می‏کنند. در رادیو و تلویزیون نیز چپی‏ها و هنرمندان چپ نما، بیشترخودشان را نشان می‏دهند و همان اوضاع گذشته است. مطبوعات هم بدتر ازهمه به جان نهادهای انقلابی، روحانیت و شخصیّت ها افتاده‏اند و آن‏کثافت کاریها را در می‏آورند. هنر و ادبیات نیز به آن صورت درآمده و نهادهای‏انقلابی هم در جاهایی به مال مردم تجاوز می‏کنند.

رئیس مجلس گفت :  در چنین اوضاع و احوالی بود که تعداد آرا کاهش یافت، و بنی صدر که‏انتخاب شد افت بیشتری یافت. البتّه با انتخاب بنی‏صدر، در لیبرال ها وروشنفکر نماها امید بیشتری پیدا شد. توده واقعی مردم هم گفتند که او برای‏چهار سال آینده انتخاب شد. از این رو در انتخابات مجلس، تعداد آرا باز هم‏پایین آمد و به ده – یازده میلیون رسید. قوس نزولی حمایت مردم از انقلاب،یک واقعیت است که – به نظر خودم – به مهمترین عوامل آن اشاره کردم.

با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد

خطیب جمعه تهران ادامه داد : این موج، بعد از انتخابات و تشکیل مجلس شورای اسلامی و تهاجم‏اسلامی خط امام تغییر کرد. دانشجوها، آن لانه فساد [سفارت آمریکا] راگرفتند و خیال مردم تا اندازه‏ای راحت شد. عدّه دیگری از دانشجوها، برای‏تعطیلی دانشگاه ها اقدام کردند و خیال مردم از فساد دیگری نیز آسوده شد. مجلس ، هم به لیبرالیسم و عوامل اشاعه به اصطلاح  تمدّن و فرهنگ غربی‏هجوم برد و هم به مدّعیان مارکسیسم و عوامل شرقی. سرانجام مردم دیدندکارهایی صورت می‏گیرد.

 هاشمی رفسنجانی اظهار داشت : آنانی که مورد هجوم قرار گرفته بودند، هجومشان را به صورت ترور وکارهای دیگری که می‏دانید، به سوی خطّ امام برگرداندند. امّا این کار به نفع آنهانشد و این هجوم ها، خطّ امام را مظلوم‏تر، صادق‏تر، سالم‏تر و مستقیم‏تر نشان‏داد. شهادت های بزرگی که صورت گرفت، نیروهای عظیمی که از دست دادیم وخسارت های هنگفتی که خوردیم و جنایت های بزرگی که دشمنان انقلاب علیه ماانجام دادند، وقتی انسان فکر می‏کند می‏بیند هریک از آنها نقطه اتّکا و عظمتی‏بود که از مردم گرفته شد و آدم از عمق دلش ناراحت می‏شود. امّا خونهای‏آنهاست که این کمبودها و خسارتها را جبران می‏کند.

خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت : ضدّانقلاب که وضع را این چنین دید، درصدد انگیزه درست کردن برای‏مخالفان برآمد؛ و یکی از کارهایی که کرد به خشونت کشیدن بود. ضدّانقلاب‏فکر کرد تروریسمی که به راه می‏اندازد از دو حال خارج نیست: یا موفّق‏می‏شود و سران را از میدان به در می‏کند و مردمِ بدون رهبر و حیران را تحت‏کنترل در می‏آورد؛ و یا حکومت را به خشونت، انتقام‏گیری، اعدام، توقیف وریختن در خانه‏ها وا می‏دارد، و سوژه‏ای برای دنیا می‏سازد و در داخل کشورهم تحریکاتش را پیش جوانها عَلَم می‏کند و می‏گوید این نظام اینهاست ومخالف‏تراشی می‏کند. امّا خوشبختانه با بیداری مردم در هر دو جهت موفّق‏نشد و شکست خورد.

هاشمی همچنین گفت :  انگیزه دیگری که خیال می‏کردند وجود دارد و از دستشان گرفته شد، همین‏دانشگاه بود. بسته شدن دانشگاه ها، برای ضدّانقلاب، چیزی بسیار مطلوب‏بود؛ آنجا هم دو طرف مسأله را قبول داشتند و می‏گفتند یا دانشگاه ها هست وما مملکت را از اینجا تضعیف می‏کنیم و یا نیست و آن موقع می‏گوییم این‏حکومت ضدّعلم، ضدّتخصّص و ضدّترقّی و تمدن است. امّا توجیه خوب‏مردم و اطّلاع و رشد فکری آنها، این انگیزه را نیز از آنها گرفت. مردم، حرکت های‏بعدی و خدمت هایی را که در طول تعطیل دانشگاهها شد دیدند. باز شدن‏دانشگاهها نیز شروع شد. فردا شاهد مراسم رسمی گشایش دانشگاه خواهیدبود.

جمهوری اسلامی در دانشگاه ضد علم نیست ضد آشوب و اخلال گری است

وی در مورد برخورد با فساد در دانشگاه ها نیز گفت :  در همین دانشگاه تهران و دانشگاههای دیگر، قدمهای محکمی برداشته شد.عناصر ناباب را تصفیه کردند و بیرون ریختند، عناصر صالح را نگه داشتند،عناصر نیمه حال و بینابین را نیز برای اصلاح نگه می‏دارند. براین اساس،دنیا فهمید و مردم هم فهمیدند که حکومت، نه ضدّ علم است و نه ضدّدانشگاه بلکه ضدّفساد، آشوب و اخلالگری است.

هاشمی با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان و تلاش ها برای تحریم این انتخابات گفت :  آنها می‏خواستند علما را جدا کنند و تفرقه‏انگیزی کنند که نشد. این، امرمهمّی بود؛ زیرا بسیاری از مراجع ما مقلّدین فراوانی دارند که اگر به یک‏رادیوی بیگانه بگویند که انتخابات را تحریم کرده‏اند، قهر کرده‏اند و از این گونه‏حرفها، آثاری بر آن مترتّب است. مخالفان رندانه می‏کوشیدند تا نگذارندعدّه‏ای از مردم به خاطر حسّ دینی در پای صندوقها حاضر شوند. تمام آنهابلااستثنا انتخابات را تحریم کردند. رادیو هم داشتند؛ رادیو آمریکا، رادیوانگلیس، آلمان، اسرائیل و بغداد همه‏شان گفتند و هیچ کس نبود – حتّی دردورترین روستاها – که نفهمیده باشد مخالفان، انتخابات را تحریم کرده‏اند.سلطنت‏طلب‏ها، اشرفی‏ها، رضاپهلوی‏ها، بنی‏صدرها، رجوی‏ها، ازهاری‏هاو هرکس که بود (آن قدر جمع شدند که نمی‏توان اسمشان را گفت) تحریم‏کردند

 هاشمی همچنین گفت :  انتخاباتی با این وسعت انجام بشود، مردم به این خوبی شرکت بکنند و سه‏چهار ساعت در صف بمانند و پاهایشان روی زمینها مثل یخ بشود تا خود را به‏صندوقها برسانند. تهدیدی هم در کار نبود. صحبت از مُهر انتخاباتی بود. چهارسال است انتخابات برگزار می‏شود؛ مگر با آنهایی که مُهر انتخاباتی ندارند چه‏کرده‏اند؟ آنهایی که قبلاً هم تحریم کرده بودند، همین جا راه می‏روند. عدّه‏ای ازلیبرالها در جمعیت خودشان انتخابات را تحریم کردند و گفتند رأی نمی‏دهیم.ما چه کارشان داریم. هرکس مدّعی است که در تمام انتخابات این حکومت،یک نفر را با زور پای صندوق برده‏اند، آن یک نفر را اینجا بیاورد و جایزه‏بگیرد. ما در همین تریبون نمازجمعه به او جایزه می‏دهیم!

فصل دادن‏اطمینان و آرامش خاطر به مردم رسیده است

خطیب جمعه تهران ادامه داد : حالا با این مردم چه باید کرد؟ کشوری که این جوری جا افتاده و این گونه درحال جنگ، انتخابات را برگزار می‏کند و مشغول سازندگی است، چه نیازی‏دارد که ما برای تثبیت انقلاب، از شرع، قرآن، قانون، اخلاق و رأفت و رحمت‏اسلامی بگذریم؟ شما مردم هیچ نیازی ندارید. امام، گروهک های ضدّانقلاب راجدا کردند؛ با آنها با حساب خاصّی رفتار می‏شود. عامّه مردم این کشور،اینهایی که با پای خود رفتند و رأی دادند (آنهایی هم که نرفتند، روی آنها هم‏حساب می‏کنیم) دیگر نیاز ندارند که رفتار غیرصحیح با آنها بشود. فصل دادن‏اطمینان و آرامش خاطر به مردم رسیده است. تمام زمینه‏ها برای اینکه هرکس‏با هر فکری بتواند در این مملکت بماند و زندگی کند و مطمئن باشد که اگرخلاف نکند هیچ کس معترض او نخواهد شد، فراهم شده است.

رئیس مجلس افزود : دیگر نمی‏توانیداشاعه فحشا بکنید؛ آن مراحل گذشت. تصفیه کن‏ها مواظب باشند. امام باصراحت فرمودند کسی که در زمان شاه یا زمان بنی‏صدر، خطایی کرده است‏نباید تا ابد چوب خطای آن زمان را بخورد. زمانی آدم خشونت می‏کند که پایه حکومت لغزان است و آن وقت مسأله‏ای‏نیست. حالا دیگر این حرفها نیست. دانشگاهها دارد باز می‏شود؛ مواظب باشیدبچه‏های مردم را بی‏جهت یا کم جهت بیرون نکنید. بگذارید و یک بار دیگرامتحان کنید. بار دیگر به آنها میدان بدهید تا ببینند مملکت آرام گرفته و همه‏چیز عادّی است؛ آنها هم بیایند و عادی بشوند.(۱)

آخرین نتایج انتخابات خبرگان در تهران اعلام شد

سرپرست فرمانداری تهران اعلام کرد که شمارش آرای مجلس خبرگان تهران ساعت ۱۸ امروز – به جز ۶ شعبه اخذ رای – پایان یافت . از میان ۲ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۸۴۴ رای اخذ شده آیت الله خامنه ای با ۲ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۴۲۸ رای رتبه نخست در میان راهیافتگان به مجلس خبرگان از حوزه تهران را به خود اختصاص داده اند .

بعد از آیت الله خامنه ای حجج اسلام و آیات هاشمی رفسنجانی ، موسوی اردبیلی ، مشکینی ، امامی کاشانی ، محمدی گیلانی ، صانعی ، باقری کنی ، اسدی خوانساری ، رضوانی ، آذری قمی ، خسروشاهی ، راستی کاشانی ، ایروانی ، خلخالی ، ری شهری و حقی از سوی مردم تهران به مجلس خبرگان رهبری راه یافتند . (۲)

گسترش روابط تجاری آمریکا با صدام

وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرد که عراق می تواند در سال ۱۹۸۳ به ارزش ۲۱۰ میلیون دلار غله از آمریکا خریداری کند . مدیرکل فروش های وزارت کشاورزی آمریکا تصریح کرد که اعتبار لازم برای فروش غله به عراق تامین شده است. بر این اساس خریدهای عراق شامل ۱۲۰ میلیون دلار گندم و ۸۰ میلیون دلار برنج خواهد بود . (۳)

پی نوشت:

۱-جمهوری اسلامی ، ۲۷ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۲ ، ۳ ، ۹ و ۱۱

۲- اطلاعات ، ۲۷ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۶

۳-اطلاعات ، ۲۷ آذر ۱۳۶۱، صفحه ۱۶

پژوهشگر: سید روح الله امین آبادی

مطالب مرتبط

 

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

هفده + چهارده =

WpCoderX