هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم

 مردم مسلمان و متعهد تهران امروز در یک راهپیمایی باشکوه و خیره کننده طرح آمریکایی فهد و طرفداران آن را محکوم کردند.
معمر قذافی رهبری لیبی امروز گفته است که در کنفرانس هفته آینده سران عرب در فاس شرکت نمی کند.
آیت الله جوادی آملی : عزت در پرتو پیوند با خداست و بس ، یکی از بدترین و ننگین ترین ماده های طرح فهد آن است که گروهی را که خدا ذلیل نامیده ما عزیز بدانیم و به رسمیت بشناسیم .
آیت الله هاشمی رفسنجانی: من این را با صراحت می گویم که رژیم اشغالگر قدس در تاریخش حتی یک امتیاز کوچک حاضر نبوده که بدهد بلکه همیشه امتیاز می خواهد.

لیبی کنفرانس سران عرب در فاس را تحریم کرد

یاسر عرفات رئیس کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین چهارشنبه شب گذشته در بیروت با عبدالکریم فرستاده حسن دوم شاه مراکش دیدار و گفت و گو کرد .  فرستاده شاه مراکش در این دیدار پیام حسن دوم را تسلیم عرفات نموده و از وی دعوت کرد در کنفرانس سران عرب در فاس شرکت کند.

در همین حال خبرگزاری فرانسه از پاریس گزارش داد که معمر قذافی رهبری لیبی امروز گفته است که در کنفرانس هفته آینده سران عرب در فاس شرکت نمی کند. وی گفته است : مردم عرب به شرکت کنندگان در کنفرانس سران عرب که در بیست و پنجم نوامبر کار خود را آغاز خواهد کرد این حق را نداده اند که به آرمان عرب خیانت کنند و صهیونیسم را به رسمیت بشناسند.

قذافی با اشاره به نمیری رئیس جمهور سودان نیز گفت : نمی توانم با کسانی که اسرائیل را به رسمیت شناخته و با بگین ملاقات می کنند و در تشییع جنازه سادات خائن شرکت می کنند به دور یک میز بنشینم.

خبر دیگر این که وزیران خارجه کشورهای عضو جبهه پایداری امروز به دیدار های دو روزه خود پایان دادند و ضمن محکوم کردن سیاست های آمریکا در زمینه طرح هشت ماده ای عربستان سعودی به توافق کلی دست نیافتند. نمایندگان جبهه پایداری متشکل از کشورهای سوریه ، لیبی و الجزایر ، یمن جنوبی و سازمان آزادیبخش فلسطین به منظور اتخاذ یک استراتژی مشترک پیش از شرکت در کنفرانس سران عرب در فاس در عدن تشکیل جلسه داده بودند.(۱)

میلیون ها نفر در راهپیمایی سراسری امروز طرح فهد را محکوم کردند

مردم مسلمان و متعهد تهران امروز در یک راهپیمایی باشکوه و خیره کننده که از نقاط مختلف این شهر تا دانشگاه تهران و لانه جاسوسی برگزار شد طرح آمریکایی فهد و طرفداران آن را محکوم کردند.

آیت الله جوادی آملی عضو شورای عالی قضایی طی سخنانی در جمع نمازگزاران جمعه و راهپیمایان با اشاره به وفات آیت الله علامه طباطبایی اظهار داشت : علامه سی سال قبل از این در تفسیر المیزان ضرورت دفاع دین ، حمایت از مکتب ، لزوم جانبداری از وحی و حتمی بودن پاسداری از قرآن را با آیات قرآن مستدل کرد .

آیت الله جوادی آملی ادامه داد : روش استاد این بود که آیات قرآن را در کنار هم می دید و محتوای پربارشان را می نوشت ، علامه طباطبایی سی سال نگذاشت مکتب های مادی گرای از دو بلوک شرق و غرب به ایران بیایند و کوشید با اعزام شاگردهای تربیت شده مکتبی به دو بلوک [پیام اسلام را] مخصوصا غرب برساند. قبل از این که مسئله انقلاب فرهنگی مطرح شود ، این پیر خرد کوشید با نوشتن شیعه در اسلام دانشکده شیعه شناسی غرب را تغذیه کند.

وی با نگاهی مجدد به طرح فهد گفت : بیگانه می کوشد اول مراکز ملی و مذهبی را در هم بکوبد بعدا جامعه را تباه کند بعد کل نظام را به هم بریزد دولت جمهوری اسلامی ایران طرح فهد را طرحی ننگین و ذلت بار نامید چون این مکتب می گوید : عزت در پرتو پیوند با خداست و بس ، یکی از بدترین و ننگین ترین ماده های طرح آن است که گروهی را که خدا ذلیل نامیده ما عزیز بدانیم و به رسمیت بشناسیم .

آیت الله هاشمی : با بی قانونی و شعار با مردم برخورد نمی کنیم

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت : حاکمیت قانون چیزی است که نیاز این مقطع خاص زمانی جمهوری اسلامی است ، امام فرمودند که امسال سال قانون است ، در این راه مجلس شورای اسلامی قدم های موثری برداشته و چند موضوع مهم را تدوین و تصویب کرده است و در هفته های آینده نیز چند قانون تصویب می شود .

وی افزود : ثروتمندترین مردم روزگار حریص ترین مردم روزگارند ، محدود کردن این توسعه طلبی کار قانون است.

رئیس مجلس همچنین گفت : ما با دو مشکل روبرو هستیم مشکل دوستان نادان و مشکل دشمنان دانا و مکار. دشمنان دانا مرتب توطئه می کنند که در این مملکت اعتماد نباشد تبلیغات می کنند کمبود درست می کنند پول های مردم را به اشکال مختلف نمی گذارند در کار تولیدی و رفع مشکلات به جریان بیفتد. دوستان ما هم گاهی با خامی و حسن نیت راه را برای آنان باز می کنند و البته ما همه را دوست نمی دانیم . در نهادها در ادارات افرادی هستند که هم مردم را ناراضی می کنند و هم نهاد را بدنام می کنند و دقیقا همان کاری را می کنند که دشمن می خواهد انجام می دهند.

امام جمعه موقت تهران سپس با تاکید بر این مسئله که با شعار نمی شود مسائل را حل کرد گفت : باید با دقت حرکات دوست از دشمن جدا شود.پس آن چه ما می خواهیم این است که مملکت ما حالت اعتماد به خود بگیرد و حدود و حقوق همه معین شود و تا به این نقطه نرسیم نمی توانیم یک کشور جا افتاده داشته باشیم . برای این کار باید هم دوستان را کنترل کنیم و هم جلوی توطئه دشمنان را بگیریم .

هاشمی در خطبه دوم با حمله به طرح فهد گفت : طرح این مسئله برای حل مشکل خاورمیانه و حضور نیروهای به اسم واکنش سریع آمریکا ولی به مفهوم واقعی نیروهای اشغال سریع یا تجاوز سریع به کشورهای دیگر است .

هاشمی گفت : طرح خائنانه عربستان سعودی جدا از طرح آمریکا نیست طرحی می دهند و نقطه مثبتی در آن می گذارند که دولت فلسطین در بخشی از مناطق اشغالی تاسیس شود که از آن حیله های بزرگ روزگار است .

وی همچنین گفت : اسرائیل ۴۵۰ ملیون دلار پول نفت به ایران بدهکار است [بابت فروش نفت در زمان شاه] و به دلیل قطع روابط این مبلغ را به ایران پرداخت نمی کند عرب ها هم به این مسئله آگاهند.

اسرائیل همیشه امتیاز می خواهد !

وی افزود : مسئله اصلی آن است که وجود دولتی با نام اسرائیل در منطقه خطرناک است . ما یک اصل سیاسی داریم و این است که تجاوز گر همیشه برای ادامه تجاوز فرصت می خواهد.من این را با صراحت می گویم که رژیم اشغالگر قدس در تاریخش حتی یک امتیاز کوچک حاضر نبوده که بدهد بلکه همیشه امتیاز می خواهد.

بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم

خطیب جمعه تهران همچنین گفت : بیت المقدس را اسرائیل بدون زور تحویل نمی دهد فقط با زور می شود بیت المقدس را از اسرائیل گرفت و این زور هم جدای از مبارزه با اصل اسرائیل نیست تا اسرائیل را در تل آویو شکست ندهیم در بیت المقدس نمی توانیم شکست بدهیم .  هاشمی در پایان گفت : این طرح اگر در کنفرانس فاس تصویب شود باید فاس را به عنوان مرکز خیانت به مصالح اسلام و مسلمین و منطقه در تاریخ ثبت کرد.(۲)

پی نوشت ها

۱- جمهوری اسلامی ، ۳۰ آبان ۱۳۶۰ ، صفحه ۴

۲- جمهوری اسلامی ، ۳۰ آبان ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۰

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

یک × یک =

WpCoderX