هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!

از سوی امام خمینی رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در رابطه با مسائل قضایی کشور پیام مهمی خطاب به متصدیان امور کشور انتشار یافت .

 هاشمی رفسنجانی در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت :  دانشگاهی که روح امام یقینا همیشه آن جا حاکم خواهد بود و راه امام را خواهد رفت.

 میرحسین موسوی: استعمارگران تنها از طریق سلطه فرهنگی می توانند سلطه خودشان را حفظ کنند و حفظ سلطه سیاسی و نظامی بدون سلطه فرهنگی غیر ممکن است .

 روزنامه دیلی اکسپرس: رئیس جمهور آمریکا و مشاورانش به طور بسیار سری و محرمانه بر سر تحویل ۹۰ دستگاه از پیشرفته ترین انواع هلی کوپترهای نظامی ساخت آمریکا به عراق به توافق رسیده اند .

 سپاهیان اسلام در ادامه عملیات انصارالله در میان برف و یخ و سرمای شدید کردستان توانستند مقر مهم دیگری از ضد انقلاب که در روستای صعب العبور شیان واقع شده بود را فتح کنند.

 دادستان دادگاه انقلاب اسلامی باختران در رابطه با پرونده ترور شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی : این که از سوی ضد انقلاب شایع شده بود که منافق عامل نفوذی بوده است ما این مسئله را به شدت تکذیب می کنیم.

فرمان هشت ماده ای امام خمینی برای تامین اجتماعی و قضایی مردم

از سوی امام خمینی رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در رابطه با مسائل قضایی کشور پیام مهمی خطاب به متصدیان امور کشور انتشار یافت . در بخشی از این پیام آمده است : در  تعقیب تذکر به لزوم اسلامی نمودن تمام ارگان های دولتی به ویژه دستگاه های قضایی و لزوم جانشین نمودن احکام الله در نظام جمهوری اسلامی به جای احکام طاغوتی رژیم جبار سابق لازم است تذکراتی به جمیع متصدیان امور داده شود.

در این فرمان مهم هشت ماده ای نکاتی به عموم مسئولین قضایی و سیاسی کشور تذکر داده شده است که اهم این نکات عبارتند از ؛ 

۱-هیچ کس حق ندارد کسى را بدون حکم قاضى که از روى موازین شرعیه باید باشد توقیف کند یا احضار نماید، هر چند مدت توقیف کم باشد. توقیف یا احضار به عنف، جرم است و موجب تعزیر شرعى است.

۲-هیچ کس حق ندارد در مالِ کسى چه منقول و چه غیر منقول، و در مورد حق کسى دخل و تصرف کند یا توقیف و مصادره نماید مگر به حکم حاکم شرع، آن هم پس از بررسى دقیق و ثبوت حکم از نظر شرعى.

۳-هیچ کس حق ندارد به خانه یا مغازه و یا محل کار شخصى کسى بدون اذن صاحب آنها وارد شود یا کسى را جلب کند، یا به نام کشف جرم یا ارتکاب گناه تعقیب و مراقبت نماید، و یا نسبت به فردى اهانت نموده و اعمال غیر انسانى- اسلامى مرتکب شود، یا به تلفن یا نوار ضبط صوت دیگرى به نام کشف جرم یا کشف مرکز گناه گوش کند، و یا براى کشف گناه و جرم هر چند گناه بزرگ باشد، شنود بگذارد و یا دنبال اسرار مردم باشد، و تجسس از گناهان غیر نماید یا اسرارى که از غیر به او رسیده و لو براى یک نفر فاش کند. تمام اینها جرم [و] گناه است و بعضى از آنها چون اشاعه فحشا و گناهان از کبایر بسیار بزرگ است، و مرتکبین هر یک از امور فوق مجرم و مستحق تعزیر شرعى هستند و بعضى از آنها موجب حد شرعى مى‏باشد.

امام خمینی در بند دیگری از این بیانیه متذکر شدند :  آنچه ذکر شد و ممنوع اعلام شد، در غیر مواردى است که در رابطه با توطئه‏ها و گروهکهاى مخالف اسلام و نظام جمهورى اسلامى است که در خانه‏هاى امن و تیمى براى براندازى نظام جمهورى اسلامى و ترور شخصیتهاى مجاهد و مردم بیگناه کوچه و بازار و براى نقشه‏هاى خرابکارى و افساد فى الأرض اجتماع مى‏کنند و محارب خدا و رسول مى‏باشند، که با آنان در هر نقطه که باشند، و همچنین در جمیع ارگانهاى دولتى و دستگاههاى قضایى و دانشگاهها و دانشکده‏ها و دیگر مراکز با قاطعیت و شدت عمل، ولى با احتیاط کامل باید عمل شود.(۱)

3

دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود !

هاشمی رفسنجانی در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت : من پس از مشورت های بسیار با هیئت دولت ، دانشمندان و اعضای شورای اقتصاد و نظر موافق آنان تصمیم گفتیم که مسئله ایجاد دانشگاه آزاد اسلامی را با مردم مطرح کنیم که این امر ما را بیشتر تشویق کرد .

وی در ادامه با اشاره به درخواست کمک از امام خمینی به منظور قدم اول در این راه گفت : خوشبختانه امام خمینی مبلغی در حدود یک میلیون تومان به این امر اختصاص دادند که ما هم اکنون از پول امام تبرکا داریم سنگ های اولیه این بنا را می گذاریم و خود این مسئله برای ما بهترین آغاز می باشد .

وی همچنین اظهار داشت : دانشگاهی که روح امام یقینا همیشه آن جا حاکم خواهد بود و راه امام را خواهد رفت این مدرسه نظیر مدارسی است که امام در آن به تحصیل پرداخته اند و شامل رشته هایی است که با نیاز زندگی مردم بیشتر در ارتباط است . (۲)

موسوی : استعمارگران با سلطه فرهنگی می توانند سلطه خودشان را حفظ کنند

میرحسین موسوی در مجمع فوق العاده دانشجویی به مناسبت سالگرد وحدت حوزه و دانشگاه گفت : استعمارگران تنها از طریق سلطه فرهنگی می توانند سلطه خودشان را حفظ کنند و حفظ سلطه سیاسی و نظامی بدون سلطه فرهنگی غیر ممکن است .

نخست وزیر آن گاه با اشاره به اهداف استعمارگران از تاسیس و راه اندازی دانشکده ای به نام مردم شناسی گفت : استعمارگران توسط این رشته شناخت عمیق از اصول و عقاید و فرهنگ جهان سوم به دست آورده و نقشه هایشان را بر اساس آن طراحی می کنند .

دانشگاه در ایران برای اسلام ستیزی تاسیس شد

موسوی با بیان این که اسلام ستیزی در تمام ابعاد آن در زمان رضا خان ظاهر شد گفت : باید دید دانشگاه که رضاخان خائن و عامل انگلیس تاسیس کرد چه نقشی را بازی کرد و مبلغ چه ارزش هایی بود که در آن صورت است که می توان انقلاب فرهنگی را حس کرد .

موسوی گفت : با توجه به تاریخ باستان شناسی متوجه می شویم که استعمار فرهنگی که سازمان یافته است و جنبه جهانی هم دارد سعی داشته پیکر امت واحد اسلامی را خرد کند و برای هر یک از کشورهای اسلامی یک شناسنامه اسلامی مجزا و جدا از دیگر کشورهای اسلامی ایجاد نماید .

وی با تاکید بر این مطلب که استعمار مصر است که قبل از هر چیز فرهنگ ملت ها را از بین ببرد گفت : برنامه حذف مکتب خانه ها و جایگزین کردن مدارس کار استعمار بود ، رژیم سابق در سیاست اسلام زدایی چه از طریق دانشگاه و چه از طریق دانشگاه و چه از راه های دیگر با مارکسیست ها یک خط را دنبال می کرد و به عبارت ساده تر مارکسیست ها در اسلام زدایی جامعه ما با رژیم تشریک مساعی می کردند . (۳)

آمریکا ۹۰ هلیکوپتر نظامی در اختیار صدام می گذارد

روزنامه دیلی اکسپرس که منعکس کننده نظرات دولت انگلیس است در شماره ۱۳ دسامبر ۱۹۸۲ تحت عنوان کوشش ریگان در سرپوش گذاشتن بر روی قرارداد بزرگ فروش سلاح به عراق می نویسد : ریگان رئیس جمهور آمریکا و مشاورانش به طور بسیار سری و محرمانه بر سر تحویل ۹۰ دستگاه از پیشرفته ترین و جدید ترین انواع هلی کوپترهای نظامی ساخت آمریکا به عراق یکی از مشتریان مهم سلاح های ساخت شوروی به توافق رسیده اند .

مقامات مطلع از منابع اطلاعاتی می گویند فروش هلی کوپترهای شرکت هاگزسوما که مجهز به تورهای جت می باشند به طریقی صورت گرفته که در صورت ظاهر یک معامله عادی تجاری به نظر برسد و این سیاست به دلیل جلوگیری از ایجاد جنجال در کنگره آمریکا علیه سیاست های فروش اسلحه ریگان در جهت حمایت از رژیم های دیکتاتوری ضد کمونیست اتخاذ شده است .

13940925000021_photol

به قرار معلوم وزارت امورخارجه آمریکا به طور محرمانه اجازه صدور گواهی های تجاری لازم برای تحویل هلی کوپترهای آمریکایی به عراق را داده است . این هلی کوپترها از طریق یک شرکت ظاهرا تجاری در اردن به عراق ارسال می گردد . (۴)

مقر مهم ضد انقلاب در منطقه شیان آزاد شد

رزمندگان غیور اسلام در میان سرمای شدید کوه های سر به فلک کشیده کردستان همچنان سرکوب عمال و وابستگان دو ابرقدرت شرق و غرب و ایادیشان را با جان و دل ادامه می دهند.

بر پایه گزارش واحد خبر روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه کردستان ظرف چند روز اخیر سپاهیان اسلام متشکل از برادران سپاه ، ارتش ، ژاندارمری و برادران پیش مرگ کرد مسلمان با یاری خدا و در ادامه عملیات انصارالله در میان برف و یخ و سرمای شدید کردستان توانستند مقر مهم دیگری از ضد انقلاب که در روستای صعب العبور شیان واقع شده بود را فتح کنند.

روستای شیان فاقد هرگونه راه ماشین رو بوده و رزمندگان اسلام پس از آزاد سازی این روستا ، روستاهای دوشان و نبوه را که آن ها هم از توابع سنندج می باشند و برای ضد انقلاب نقاط مهمی محسوب می شدند را پاکسازی کردند . (۵)

هویت عامل ترور شهید آیت الله اشرفی اصفهانی اعلام شد

حجت الاسلام والمسلمین افشاری حاکم شرع و فرهادیان دادستان دادگاه انقلاب اسلامی باختران طی مصاحبه ای در خصوص مسائل مختلف و منجمله رسیدگی به پرونده ترور شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی توضیحاتی دادند .

فرهادیان دادستان دادگاه انقلاب اسلامی باختران در مورد رسیدگی به پرونده ترور شهید آیت الله اشرفی اصفهانی گفت : این پرونده در دو بعد در مراجع قضایی مورد بررسی قرار گرفت یکی در مورد قصور احتمالی مامورین انتظامی و محافظین شهید بود که قسمت مربوط به برادران سپاه رسیدگی و حکم لازم صادر شد و قسمت مربوط به برادران شهربانی نیز در حال رسیدگی می باشد .

وی اضافه کرد : یک قسمت دیگر پرونده مربوط به شناسایی منافق معدوم بود که موفق به این کار شدیم نام وی محمد حسین کرمی از اهالی همدان می باشد که مدت ها از خانواده اش متواری بوده است .

وی آن گاه گفت : این که از سوی ضد انقلاب شایع شده بود که منافق عامل نفوذی بوده است ما این مسئله را به شدت تکذیب می کنیم و ضد انقلابیون به این وسیله قصد تضعیف دارند . (۶)

پی نوشت:

۱-صحیفه امام ، جلد ۱۷ ، صفحه ۱۳۹  ، گفتنی است فرمان هشت ماده ای امام به تاریخ ۲۴ آذر صادر شده و در روزنامه های ۲۵ آذر بازتاب یافته است .

۲-کیهان ، ۲۵ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۲

۳- جمهوری اسلام ، ۲۵ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۰

۴- کیهان ، ۲۵ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۲۰

۵- جمهوری اسلامی ، ۲۵ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۲

۶- اطلاعات ، ۲۵ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۴

پژوهشگر: سید روح الله امین آبادی

مطالب مرتبط

 

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

1 × دو =

WpCoderX