هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟

رهبر انقلاب امروز در حکمی خطاب به نخست وزیر تاکید کردند : لازم است طرح قانون اساسي را ـ كه شوراي طرحهاي انقلاب، مشغول تدوين و تكميل آن هستند ـ با سرعت تكميل، و به تصويب شوراي انقلاب برسانید .

در بخشی از این حکم آمده است : لازم است ملت مبارز ايران هر چه زودتر سرنوشت آينده مملكت خويش را به دست گيرد و ثمره انقلاب عظيم اسلامي خود را در همه روابط و نظامات اجتماعي به دست آورد و حقوق از دست رفته خود را باز يابد، و عدالت اسلام را در همه شئون جامعه پياده كند. از اين رو طرح قانون اساسي را ـ كه شوراي طرحهاي انقلاب، مشغول تدوين و تكميل آن هستند ـ با سرعت تكميل، و به تصويب شوراي انقلاب برسانید .

در ادامه این حکم تاکید شده است : [این قانون را ] هر چه زودتر در اختيار افكار عمومي بگذاريد تا همه صاحبنظران و تمامي اقشار ملت ـ در مدت محدودي كه تعيين مينماييد ـ پيشنهادها و نظرات خود را درباره آن ابراز نمايند؛ و بنابر تصميمي كه با تبادل نظر با شوراي انقلاب و دولت گرفته شد، ترتيبي دهند تا مردم هر استان و هر يك از اقليتهاي مذهبي نمايندگان صاحبنظر خود را به تعدادي كه شوراي انقلاب اسلامي و دولت تعيين ميكنند، انتخاب كنند. و مجلس متشكل از نمايندگان مردم با توجه به همه پيشنهادهاي مفيدي كه رسيده است مواد قانون اساسي را به صورت نهايي بررسي و تنظيم نمايند. و سعي شود كه در آن كليه حقوق و آزاديها و فرصتهاي رشد و تعالي و استقلال اين ملت بر مبناي موازين اسلامي ـ كه ضامن حقوق حقه همه افراد است و اكثريت قريب به اتفاق مردم ايران بدان رأي مثبت داده است ـ پيشبيني گردد.

ما از آزادی منهای قرآن بیزاریم / اسلام منهای روحانیت خیانت است

رهبر انقلاب امروز گروه های مختلف مردم را به حضور پذیرفتند .

اهم بیانات امام در این دیدار ها عبارت است از :

  1. [در دیدار با بانوان سازمان حمايت از خانوادهها (از قم) و اهالي بناب] ما اگر تمام آزاديها را به ما بدهند، تمام استقلالها را به ما بدهند و بخواهند قرآن را از ما بگيرند، نميخواهيم. ما بيزار هستيم از آزادي منهاي قرآن، ما بيزار هستيم از استقلال منهاي اسلام، ما بيزار هستيم از اينكه بگويند اسلام منهاي روحانيت. اسلام منهاي روحانيت خيانت است. ميخواهند اسلام را ببرند، اول روحانيت را ميبرند؛ اول ميگويند اسلام را ميخواهيم، روحانيت را نميخواهيم! روحانيت استثنا بشود، اسلام در كار نيست. اسلام با كوشش روحانيت به اينجا رسيده است.

اگر در امتحان الهی موفق نشویم …

  • [نمايندگان اقشار مختلف مردم و عشاير] اگر از امتحان بد درآييم، ممكن است كه باز عنايت خدا برگردد، آزادي سلب شود، استقلال گرفته بشود. همين دنيا ممكن است كه ما اگر ـ چنانچه ـ برخلاف موازين الهي رفتار كنيم و اين آزادي را اسباب دست براي تعدي به مظلومان قرار بدهيم، در همين دنيا ممكن است ما مجازات بشويم. و اميد است كه در همين دنيا مجازات بشويم، مجازات ما به عالم ديگر نرسد! مجازات عالم ديگر غير از اين مجازاتهاست! ما نميتوانيم تصور آن مجازاتها را بكنيم. اگر ما خطاكار هستيم ـ خدايا! اگر ما خطاكار هستيم، اگر اين آزادي را ما وسيله قرار دهيم از براي تعدي به مظلومان، ولو يك نفر باشد، تعدي به زيردستان، ولو يك نفر باشد ـ خدايا! ما را در همين عالم عذاب كن، نگذار برسد به عالم ديگر.

هاشمی رفسنجانی ترور شد

آیت الله هاشمی رفسنجانی امشب در اتاق پذیرایی خانه مسکونی خود واقع در درازشیب مورد سوء قصد قرار گرفت و مجروح شد .

مهاجمان که دو نفر بودند اعلامیه ای را با امضای گروه فرقان در خانه هاشمی رفسنجانی به جای گذاشتند .

ترور هاشمی

هاشمی پس از انتقال به بیمارستان مورد عمل جراحی قرار گرفت و حال مزاجی وی خوب اعلام شده است .

اشغال رادیو و تلویزیون تبریز

رادیو و تلویزیون تبریز ظهر امروز مورد هجوم مسلحانه قرار گرفت و اشغال شد .

رادیو وتلویزیون مرکز تبریز بعد از ظهر امروز توسط یک گروه مسلح مجهز به ژ-۳ و یوزی اشغال شد و تمام کارکنان آن به گروگان گرفته شدند .

مهاجمین که بیش از سی نفر بودند با شلیک هوایی شدید به مرکز تلویزیون ریختند و تمام کارکنان را از اتاق های خبر و پخش برنامه بیرون کرده و گروگان گرفتند .

مهاجمین مسلح و اشغال کنندگات مرکز رادیو و تلویزیون در توجیه یورش مسلحانه خود به این مرکز اظهار داشتند که علت این کار آنان عدم فیلمبرداری از تظاهرات آنان در اعتراض به امپریالیسم آمریکا است که همان روز جریان داشت .

مقامات مسئول تلویزیون با اعلام این که از راهپیمایی آنان فیلمبرداری شده و پخش خواهد شد خواستار پایان گروگان گیری شدند ولی مهاجمین تا چندین ساعت حاضر به پایان دادن به اشغال رادیو و تلویزیون نشدند .

پس از رفع اشغال مرکز رادیو و تلویزیون تبریز توسط گروه مهاجم کارکنان رادیو و تلویزیون این مرکز به عنوان اعتراض به عدم امنیت جانی و شغلی خود دست به تحصن زدند.

تظاهرات گسترده علیه آمریکا در سراسر کشور

به دنبال تصویب قطعنامه ضد ایرانی در سنا تظاهرات ضد آمریکایی سراسر کشور را فرا گرفت.

دیروز با دعوت حزب جمهوری اسلامی اعتراض به دخالت سنای آمریکا در امور داخلی ایران و محکوم ساختن قطعنامه سنای آمریکا دهها هزار نفر از مردم تهران در شهر تهران دست به راهپیمایی زده و در میدان ۱۷ شهریور گردآمدند .

طبیعت انقلاب ما دشمن ساز است

هاشمی رفسنجانی در این تجمع طی سخنانی گفت : این طبیعت انقلاب ما است که دشمن ساز است آنها که انقلاب ما را آزمایش کردند می دانند که این انقلاب نه رنگ شرقی می پذیرد و نه رنگ غربی ، ما تا به حال در رابطه با آمریکا چه سودی برده ایم که امروز از آنها بترسیم ، کشورهایی که ثروت و نفت و مغزهای متفکر ما را بردند و در عوض به ما اسلحه هایی تحویل دادند که هیچ گاه حتی در خارج از مرزها هم به درد ما نخورد .

نقاب حقوق بشر قدرت پوشاندن چهره کریه شما را ندارد

وی در ادامه سخنان خود خطاب به دشمنان انقلاب اسلامی و استعمارگران گفت شما بدانید که دیگر نقاب حقوق بشر قدرت پوشاندن چهره کریه و منفور شما را ندارد و آن چهره را اگر پشت ده نقاب هم بپوشانید خودش را نشان می دهد .

درگیری مردم با کمونیست ها در مقابل سفارت آمریکا

تظاهرات ضد آمریکایی امروز نیز در تهران ادامه پیدا کرد و مردم مقابل سفارت آمریکا تجمع کردند .

در این تجمع جنبش مسلمانان مبارز ،  چریک های فدایی خلق و گروهی از تشکلات کارگری حضور داشتند .

در مقابل سفارت آمریکا میان گروه های چپ گرا و کمونیست و مردم درگیری هایی روی داد. مردم که شاهد سوء استفاده کمونیست ها از تظاهرات ضد آمریکایی خود بودند علیه این گروهها شعار می دادند .

مسعود رجوی : امام خمینی انقلاب را از انحراف حفظ می کند

مراسم دیگری نیز در محل ترمینال تهران [پارک خزانه ] از سوی مجاهدین خلق [منافقین] برگزار شد .

مسعود رجوی از سرکردگان سازمان مجاهدین خلق [منافقین] در این مراسم گفت : همین روزها ما درابعادی بسیار وسیع تر چنین موقعیتی را در مورد رهبری انقلاب حضرت آیت الله العظمی خمینی چنین موقعیتی را در مورد ایشان هم می بینیم ایشان فراتر از آن هستند که منحصر باشند به یک جمعیت یا دسته یا حزب بخصوص بلکه در ورای تمام احزاب به تمام اقشار و طبقات خلق تعلق دارند و براستی هم که این تعلق چه مسئولیت سنگینی با خود دارد مسئولیت متحد کردن تمام طبقات و اقشار مردم و هدایت مبارزات آنها در یک کانال درست ، در مسیر درست و ممانعت از اینکه مبارزه به مسیرهای انحرافی برود و انداختن مبارزه در صراط مستقیم ضد استعماری .

بارها گفته ایم بعد از شاه نوبت آمریکا است

رجوی ادامه داد : در طول مبارزه بارها گفتیم بعد از شاه نوبت آمریکا است و امروز نوبت آمریکا فرا رسیده است ، امروز ما برای همان در اینجا گردهم آمده ایم ، این همان رمز مقدس وحدت ما است ، دیروز مرگ بر شاه خائن بود و امروز مرگ بر امپریالیسم آمریکا .

مخالفت آمریکا دلیل اصالت کار دادگاهها

رجوی در ادامه به اعدام سران رژیم گذشته در دادگاه های انقلاب اشاره کرده و گفت : اگر هیچ دلیل و حجتی نبود بر اصالت کار این دادگاهها تنها و تنها اعتراض امپریالیستها کافی بود .

وی ادامه داد : هر چیزی را از ضدش می شناسند یک فرد را یک سازمان را یک گروه را یک رهبری را و یک انقلاب را اگر دشمن ، ضد خلقی است اگر دشمن ضد تکاملی است اگر استعمارگر و اگر صهیونیست است بگذار شدیدتر به حمله بکند .

چه کسی در سال های اخیر این همه کشتار کرد ؟!

رجوی در بخش دیگری از سخنان خود با حمله به آمریکا اظهار داشت : در همین سال های اخیر چه کسی یک میلیون نفر را در اندونزی کشتار کرد ، چه کسی سه میلیون نفر را در ویتنام کشتار کرد ؟ چه کسی دهها هزار نفر را در شیلی کشتار کرد ؟ چه کسی اسرائیل این نوزاد نامشروع را از خودش در خاورمیانه به جای گذاشت ؟ چه کسی کودتای سال ۳۲ را در ایران به راه انداخت ؟

پیام آیت الله طالقانی به مناسبت سالروز شهدای مجاهدین خلق اولیه

آیت الله طالقانی در پیامی به مناسبت سالگرد کشته شدن ۵ تن از موسسین سازمان مجاهدین خلق تاکید کرد : امروز برای تجلیل از شهدایی جمع شده اید که از خون پاک آن ها پس از هفت سال سیلاب ها برخاستند ، همانها که برای درهم کوبیدن شرک و بتها و اقامه توحید به پا خواستند ، دشمن مشترک هم از همین جهت از آنها انتقام گرفت .

آیت الله طالقانی در پیام خود افزود : آنها شاگردان مومن و دل داده مکتب قرآن بوده گوهرهایی بودند که در تاریکی درخشیدند ، حنیف نژاد ، بدیع زادگان ، عسکریزاده ، مشکین قلم ، ناصر صادق از همین تابندگان بودند ، اینها راه جهاد را گشودند و امامت و رهبری حضرت آیت الله خمینی آن راه را به ثمر رساند و تکامل بخشید .

 

صحیفه امام ، جلد ۷ ، صفحه ۴۸۲

 

صحیفه امام ، جلد ۷ ، صفحه ۴۸۴

 

صحیفه امام ، جلد ۷ ، صفحه ۴۸۸

 

اطلاعات ، ۵ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۱

 

اطلاعات ، ۵ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۲

 

اطلاعات ، ۵  خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۴

 

اطلاعات ، ۶ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۴

 

اطلاعات ، ۶ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۹ ، ، در سال ۱۳۴۴، دوازده سال پس از کودتای ۲۸ مرداد و ۲ سال پس از سرکوب خونین قیام پانزده خرداد، سه تن از اعضای سابق جبهه ملی دوم و نهضت آزادی، تصمیم گرفتند در مبارزه علیه رژیم شاه، سازمانی با مشی مسلحانه به وجود آورند. محمد حنیفنژاد (۲۶ ساله) مهندس کشاورزی، سعید محسن (۲۶ ساله) مهندس راه و ساختمان و عبدالرضا نیکبین رودسری (۲۳ ساله) دانشجوی ریاضی که تحصیلات دانشگاهی خود را نیمه تمام گذارده بود، هسته اولیه گروه را تشکیل داده و یک سال بعد علیاصغر بدیعزادگان (۲۵ ساله) مهندس شیمی به این جمع پیوست.

این افراد با آنکه شخصاً مذهبی بودند و نسبت به عقاید و رفتار مذهبی خویش توجه و حساسیت داشتند، اما از نظر سیاسی و ایدئولوژیک پرورشیافته جبهه‌ملی و نهضت آزادی بودند.

مهندس بازرگان، خود نیز بعدها تأکید کرد که مجاهدین خلق «فرزندان نهضت آزادی» هستند و مبانی فکری و تعلیمات اولیه آن مأخوذ از بحثها و کتابهای وی و نهضت آزادی بوده است.

در چهارم خرداد سال ۱۳۵۱، محمد حنیف نژاد و چهار تن از بنیانگذاران و اعضای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران، در تپه های اوین اعدام شدند .  سازمان مجاهدين خلق(که بعدها طی انحرافاتی که پس از شهادت کادرهای مسلمان خود پیدا کرد به منافقين تغییر ماهیت داد)، نام سازمان مسلحي است كه در اواسط دهه ۱۳۴۰ براي مبارزه با حكومت محمد رضا شاه پهلوي تشكيل شد. بنيانگذاران اين سازمان، محمد حنيف نژاد، سعيد محسن و علي اصغر بديع زادگان نام داشتند كه در پانزدهم شهريور ۱۳۴۴، اين سازمان را تاسيس كردند.

اين ۳ تن از فعالان مسلمان جبهه ملي دوم ايران بودند كه پس از تشكيل نهضت آزادي از فعالان يا هواداران آن سازمان بودند. محمد حنیف نژاد به عنوان مرکزی ترین حلقه ی بنیانگذار سازمان، خود مبارزی بود که بشدت تحت تأثیر افکار افرادی نظیر بازرگان، شهید آیت الله مطهری و دکتر علی شریعتی قرار داشت. اين سازمان كه مشي مبارزه مسلحانه را برگزيده بود، اين مشي را از سركوب قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ توسط رژيم شاه و نيز بي‌ثمر بودن مبارزات گذشته و نهايتا فراگير بودن جنبشهاي مسلحانه و فرهنگ استفاده از سلاح در منطقه و جهان استنتاج كرده بود.

در اوسط سال ۱۳۵۰، جمعی از نیروهای مذهبی تهران پس از مذاکره با محمد حنیف نژاد و اعضای مرکزی سازمان، با این سازمان ائتلاف نمودند و در همین زمان کمکهای مردمی از جانب روحانیت تهران به سازمان مجاهدین خلق، شدت بیشتری پیدا کرد. درز کردن خبر این ائتلاف میان حزب الله تهران با مجاهدین خلق، موجب وحشت سران رژیم شاه و روسای ساواک شده، و به دستور محرمانه ای برای تشکیل گروهی زبده برای درهم شکستن و نفوذ به درون سازمان مجاهدین خلق منجر گشت. 

 بنيانگذاران سازمان، در ابتدا ۶ سال را مصروف سازماندهي، جذب نيرو و كسب آموزشهاي نظامي كردند، ولي در شهريور ۱۳۵۰، در يك يورش ساواك، نزديك به۹۰ درصد افراد سازمان بدون اينكه حتي يك تير شليك كنند، دستگير شدند و به‌جز چند نفر كه اعدام شدند، بقيه از جمله مسعود رجوي تا زمان پيروزي انقلاب، در زندان به سر بردند.

در اين ميان، فردي بنام احمد رضايي از جمله اعضاي مركزي سازمان بود كه در شهريور ۵۰ دستگير نشد و توانست فرار كند. وي بعدها در نبود اعضاي دستگير شده سازمان، رهبري سازمان را بر عهده داشت. و تا زمان شهادتش در ۲۵ خرداد ۱۳۵۲، نقش مهمي در رهبري و سازماندهي مجدد عمليات نظامي مجاهدین ايفا كرد. بدين ترتيب بقاياي سازمان، فعاليت خود را ادامه داد و سازمان با چند عمل مسلحانه در جامعه شناخته شد.

پس از کشته شدن رضائی به عنوان آخرین حلقه ی مسلمان کادرهای اصلی مجاهدین، مسعود رجوی با سوءاستفاده ای ماهرانه و درحالیکه یکی از خویشاوندان او در دربار شاه نفوذ جدی داشت، نه تنها اعدام نشد بلکه توانست در جنگ قدرتی که مابین او به عنوان جناح مذهبی نمای مجاهدین با تقی شهرام به عنوان جناح چپزده ی مجاهدین راه اُفتاده بود، نقش ظاهرأ مثبت تری از خود ایفا نماید و اعتباری میان اعضای باقی مانده ی مجاهدین پیدا کند.

در این میان تقی شهرام که خود نیز بنا بر اخباری توسط ساواک از زندان شمال کشور فراری داده شده بود، رهبری بخش تغییر ایدئولوژیک داده ی سازمان(که بعدها با نام سازمان پیکار فعالیت کرد) را بدست گرفت و توسط هوادارانش چند تن از اعضای مسلمان این سازمان از جمله مجید شریف واقفی را به شکل فجیعی به شهادت رساندند. این عمل تقی شهرام و هوادارانش، موجی از نفرت و خشم را در میان قشرهای مذهبی جامعه ایجاد و زمینه ی بهره برداری عمیق ساواک را فراهم ساخت.

حقیقت اینست که سازمان مجاهدین خلق پس از دست دادن کادرهای اولیه  و مسلمان خود، با نفوذ و خط دهی های مستمر ساواک، از متون سابق خود که قرآن و نهج البلاغه بود بدور اُفتاد و به کتب مارکسیستی روی آورد. این انحراف در هر دو شاخه ی مذهبی نما و چپ زده ی مجاهدین بشدت نمود پیدا کرد به گونه ای که روحانیت تهران که یکی از حامیان اصلی سازمان مجاهدین خلق ایران به شمار میرفت، با احساس این انحراف فکری، کمکهای خود را به سازمان قطع نمود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، رهبری مغرور و تازه ی سازمان مجاهدین خلق بجای همراهی در صفوف انقلاب و همگامی با امام راحل رحمت الله علیه، با دوری آشکار از خط مشی بنیانگذاران و کادرهای اولیه این سازمان، با موضعگیری به نفع سازمانهای مارکسیستی، به نیروهای مذهبی و آرمانهای اسلامی خیانت کرد و دست به مشی مسلحانه بر ضد انقلاب پر شکوه اسلامی بُرد.

این سازمان البته امروزه کاملأ از آرمانهای اولیه ی خود فاصله گرفته و جالب اینجاست که اینرا آشکارا و با ادعای مسخره ی "انقلاب ایدئولوژیک" به رُخ دیگران میکشاند!

 

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

11 − 8 =

WpCoderX