هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم

رئیس دیوان عالی کشور و نخست وزیر در پیام مشترکی خطاب به امام خمینی : دولت در وهله اول یک خدمتگزار برای اسلام و مسلمین است و هیچ چیز برتر از اسلام فقاهتی برای دولت نیست .

غرضی وزیر نفت : ایران از پایه گذاران اصلی اوپک است و طبق اساسنامه اوپک در این دوره دبیر کل اوپک از سوی ایران معرفی می شود.

هاشمی رفسنجانی: ما طلبکاریم که وارد خاک عراق می شویم و وقتی که صدام را تنبیه کردیم نیروی خود را برای تجاوز به کار نمی بریم .

 در اثر انفجار بمبی در نزدیکی دفتر خبرگزاری عراق در مرکز بغداد ۶ نفر کشته و تعدادی نیز مجروح شدند .

دادستانی های انقلاب و سپاه موظف به همکاری با هیئت ویژه

به دنبال فرمان مهم امام امت از سوی موسوی تبریزی دادستان کل انقلاب اسلامی ایران پیامی خطاب به دادستانی های انقلاب اسلامی سراسر کشور فرستاده شد . در بخشی از این پیام آمده است : مطلقا احکام کلی به سپاه و یا کمیته ها برای بازرسی منازل و مغازه ها و دستگیری و جلب و بازداشت افراد ندهند و در صورتی که تا به حال صادر شده است همه را ملغی اعلام نمایند .

در بند ۶ این پیام همچنین تاکید شده است : دادستانی های انقلاب و سپاه موظفند با هیئت هایی که از طرف رئیس محترم کشور و نخست وزیر محترم کشورمان اعزام می شوند کمال همکاری را بنمایند و اطلاعات لازم را در اختیار آنان بگذارند سهل انگاری در این امر تخلف محسوب می شود.(۱)

پیام مشترک  نخست وزیر و رئیس دیوان عالی کشور به حضور امام

در پی فرمان مهم امام امت از سوی رئیس دیوان عالی کشور و نخست وزیر پیام مشترکی خطاب به امام خمینی رهبر انقلاب منتشر شد .

در بخشی از این پیام آمده است : ضرورت اجرای اسلامی کردن هرچه بیشتر ساخت های اداری ، نهادها و سازمان های کشور همراه با تدوین قوانین جدید کشوری با موازین اسلامی را مسئولین قضایی و اجرایی احساس کرده و میکنند ، دولت خدمتگزار در این مدت کوشیده است تا هر چه سریع تر به سمت اسلامی کردن ساختار نهادهای دولتی و قوانین کشوری حرکت نماید . هم اکنون در شورای اقتصاد مهم ترین لوایح مربوط به زیر ساخت اقتصادی نظام جمهوری اسلامی با همراهی برادران روحانی دنبال می گردد.

در این پیام مشترک همچنین آمده است : دولت در وهله اول یک خدمتگزار برای اسلام و مسلمین است و هیچ چیز برتر از اسلام فقاهتی برای دولت نیست و مسلما چهارچوبی که دولت برای حرکت خود انتخاب کرده است همان اسلام فقاهتی است . (۲)

ایران دبیر کل آتی اوپک را تعیین می کند

وزیر نفت گفت : پیش کشیدن موضوع تعیین سهمیه نفت برای کشورهای عضو اوپک را ایران پیشنهاد کرد ، ایران معتقد است برای کنترل بازار نفت می بایست یک سقف تولید را در نظر گرفت تا بتوان از این طریق منافع تولید کنندگان را حفظ کرد .

غرضی آن گاه به تعیین دبیر کل جدید که در این دوره از سوی جمهوری اسلامی ایران تعیین می شود اشاره کرد و گفت : ایران از پایه گذاران اصلی اوپک است و طبق اساسنامه اوپک در این دوره دبیر کل اوپک از سوی ایران معرفی می شود ما از این امر حمایت می کنیم تا اساسنامه اوپک دقیقا اجرا شود . بعد از گذشت ۲۲ سال اینک ایران برای دومین بار دبیرکل برای اوپک تعیین می کند .

وزیر نفت کشورمان همچنین گفت : کشورهای اروپایی در گذشته با نفت ارزان اقتصاد فعلی خود را بنا کردند . ایران طی ۷۸ سال یعنی از سال ۱۹۰۵ به بعد نزدیک به ۳۰ میلیارد بشکه نفت با قیمت بسیار کم در مقایسه با قیمت سایر انرژی ها به جهان صادر کرده است . انقلاب اسلامی توانست قیمت هر بشکه نفت را از ۱۲ دلار به ۳۷ دلار افزایش دهد . دشمنان سعی کردند به طرق مختلف این قیمت را بشکنند در حال حاضر قیمت پایه نفت ۳۴ دلار برای هر بشکه است و ایران ضمن حمایت از این نرخ اعتقاد دارد که همین نرخ ۳۴ دلار برای هر بشکه نفت عادلانه و به سود کشورهای تولید کننده نیست . (۳)

هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم

کادر فرماندهی گردان های قدس نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به اتفاق سرهنگ صیاد شیرازی فرمانده این نیرو پریشب با آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند .

در این دیدار هاشمی رفسنجانی اظهار داشت : ما که اهل جنگ نیستیم ، ما تجاوز نکرده و نخواهیم کرد و جنگ را به کشور دیگران تحمیل نخواهیم کرد ، الان هم که می خواهیم وارد عراق بشویم اولا آن ها هنوز در خاک ما هستند و ثانیا حقوقمان را می خواهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر ادامه دفاع مقدس رزمندگان اسلام تاکید کرد و گفت : ما از صدام مطالباتمان را می خواهیم ، ما باید جواب خون شهدا و معلولین و مصدومین را بدهیم ، ما باید جواب این همه خانواده های داغدار و اوقات عزیزی که از رزمندگان در سنگرها تلف شده و جواب خسارت های جنگ و آواره های عزیز را بدهیم . ما طلبکاریم که وارد خاک عراق می شویم و وقتی که صدام را تنبیه کردیم و حقمان را گرفتیم دنیا می بیند که جمهوری اسلامی هر قدر هم که نیرومند باشد نیروی خود را برای تجاوز به کار نمی برد .

هاشمی افزود : کوچکترین کشورها در کنار ما همین کشورهای چند صد هزار نفری خلیج فارس که این روزها دارند با پررویی به دشمن ما کمک می کنند و به آن ها راه و بندر می دهند و تبلیغات می کنند خواهند دید که ما اهل عفو هستیم ولی آمادگی ضروری است اگر دشمنان بفهمند که ما آماده نیستیم بار دیگر همین خیال خام و کشتارها تکرار می شود . (۴)

هاشمی همچنین در دیدار با جمعی از کارگران عضو شاخه کارگری حزب جمهوری اسلامی گفت : جمهوری اسلامی اجازه نمی دهد حق یک کارگر زحمتکش به جیب کسانی برود که زحمت نمی کشند . (۵)

انفجار دفتر خبرگزاری عراق ۶ کشته بر جای گذاشت

در اثر انفجار بمبی در نزدیکی دفتر خبرگزاری عراق در مرکز بغداد ۶ نفر کشته و تعدادی نیز مجروح شدند . به دنبال انفجار دفتر خبرگزاری ها کلیه خطوط تلفنی و تلکس با خارج از کشور قطع گردید . این انفجار چهار ماه بعد از انفجار وزارت برنامه ریزی عراق صورت می گیرد که توسط انقلابیون مسلمان عراقی صورت گرفت.

به دنبال انفجار ساختمان خبرگزاری عراق در بغداد روز گذشته عوامل رژیم بعث عراق یک نگهبان وزارت نفت کویت را که دارای تابعیت عراقی است در روز روشن ربودند .

شاهدان عینی گفتند هنگامی که دو نفر از عوامل بعث این نگهبان را از محل کارش ربودند وی با فریاد استمداد می طلبید ، تاکنون از سرنوشت این نگهبان اطلاعی در دست نیست.(۶)

پی نوشت:

۱-اطلاعات ، ۲۷ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۲

۲- جمهوری اسلامی ، ۲۷ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۰

۳- کیهان ، ۲۷ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۴

۴- جمهوری اسلامی ، ۲۷ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲

۵- کیهان ، ۲۷ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۰

۶-  کیهان ، ۲۷ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۲۰

پژوهشگر: سید روح الله امین آبادی

مطالب مرتبط

 

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

19 − سه =

WpCoderX