هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست

آیت الله خامنه ای رئیس جمهور :«وحدت»، کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب خونبار ما بوده و هست و حفظ و ادامه‌ی آن، به آسیب‌ناپذیری انقلاب و نیل به اهداف انقلابی و حفظ کامل دستاوردهای آن خواهد انجامید.

نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد.

حجت الاسلام ناطق نوری وزیر کشور: آن چه که به عنوان قانون در این جامعه است باید از نظر ما محترم باشد  اگر جایی قانون از قبل مانده ناقص است راه حلش قانون شکنی نیست.

آیت الله هاشمی رفسنجانی : اگر بخواهیم دست آمریکا را ببندیم با حرف نمی شود آمریکا حرف ندارد که ماها نوکر او باشیم ولی به او فحش بدهیم این برای او مهم نیست بیائیم جدی عمل کنیم.

کافیست کشورهای خلیج فارس یک ماه نفت ندهند یعنی بگویند ما شیرهای نفت را می بندیم اگر هم آمدند منفجر می کنیم به خدا اگر چنین عملی بکنید آمریکا جرات نمی کند از اسرائیل حمایت بکند.

پیام مهم آیت الله خامنه ای به سمینار وحدت حوزه و دانشگاه

 آیت الله خامنه ای رئیس جمهور طی پیامی به مناسبت برگزاری سمینار هفته وحدت حوزه و دانشگاه تاکید کردند : تخصیص این روز به این مناسبت، ناشی از نیاز مبرمی بود که در جامعه‌ی انقلابی ما احساس میشد. چرا که «وحدت»، کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب خونبار ما بوده و هست و حفظ و ادامه‌ی آن، به آسیب‌ناپذیری انقلاب و نیل به اهداف انقلابی و حفظ کامل دستاوردهای آن خواهد انجامید.

بقا و استمرار انقلاب به وحدت استوار بود

ایشان در این پیام ادامه دادند : بقا و استمرار انقلاب ما که پس از تأییدات الهی، به وحدت اقشار مختلف ملت، بر محور اسلام و رهبری مرجع و امام عزیز و عظیم امت، متکی و استوار بود، جز با اتکالِ به خدا و حفظ وحدت همه جانبه، امکان پذیر نخواهد بود و هر اقدامی که در راه حفظ وحدت بعمل آید، عمل صالحی است که باید مورد تأیید و پشتیبانی کاملِ مسؤولان و دست‌اندرکاران قرار گیرد.

وحدت یک ارزش اجتماعی و قبل از آن یک نیاز اجتماعی است

آیت الله خامنه ای در ادامه تاکید کردند :  روشن است که «وحدت» یک ارزش اجتماعی و قبل از آن، یک ضرورت و نیاز اجتماعی است، بخصوص در جامعه‌ای که راه تحوّل را میرود. اما دیدیم و شنیدیم که حتّی قبل از پیروزی انقلاب نیز، شعار «روحانی، دانشجو، پیوندتان مبارک» در راهپیمائی‌های عظیم و میلیونی مردم انقلابی کشور ما، یکی از شعارهای اصلی و اساسی بود.

اکنون مجال چون و چرا نیست / حرم در پیش است و حرامی در پس

آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از این پیام با تاکید بر این نکته که « اکنون مجال چون و چرا نیست» افزودند :  امروز  «حَرم در پیش است و حرامی درپس» صلای وحدت خلق را به گوش جان بشنویم و از شکست‌های تاریخی که نتیجه‌ی قهری اختلاف و افتراق بوده است، بپرهیزیم. از حوادث تاریخ، شکست‌های بزرگ، ناکامی‌های گذشته و از همه مهمتر، از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، درس عبرت بگیریم و بشنویم که توده‌های عظیم و میلیونی ملتی مبارز و مصمّم و مقاوم و ایثارگر، بانگ وحدت سرداده‌اند.

۷ نکته مهم آیت الله خامنه ای برای اجرایی شدن وحدت حوزه و دانشگاه

ایشان در ادامه به ۷ نکته مهم تاکید کردند که خلاصه این نکات عبارت است از ؛

– اساتید و دانشجویان عزیز و ارجمند دانشگاه ها، علیرغم توطئه‌ها و تبلیغات دشمنان ، شناخت محیط طلبگی را در برنامه کار خود قرار دهند.

–  روحانیون با حضور در دانشگاهها، عملی متقابل انجام دهند. در دانشگاهها نکات بسیاری برای آموختن وجود دارد و ذهن‌های آماده‌ای برای یاد گرفتن.

– نظامِ طلبگی، نظام کشف نشده‌ای است. شناختن نظام طلبگی برای دانشگاهیان و متقابلاً آگاهی از نظام آموزش دانشگاهی برای مدرسان حوزه‌های علمیه، بدون تردید آموزنده و الهام‌بخش خواهد بود.

–  انقلاب اسلامی ایران، قبل از هر چیز، یک انقلاب معنوی است…خلأ معنویت، از آفات اجتماعی در رژیم گذشته بوده است. دانشگاهها و حوزه‌ها برای دفع این آفت، در خود و در جامعه، نقش مهم و مسؤولیت عمده بر عهده دارند.

نظریه علم برای علم افسانه کهنه ای است / این نظریه در جامعه انقلابی پذیرفتنی نیست

–  نظریه «علم برای علم» افسانه‌ی کهنه‌ای است که بخصوص در یک جامعه‌ی انقلابی پذیرفتنی نیست. علم اگر برای انسان، برای آرمانهای انسانی، برای بشریت که غایت آن، رسیدن به خدا است باشد، معنی پیدا میکند. و حوزه‌های علمیه و دانشگاهها را به تفکر در این باب دعوت می کنم.

– فلسفه‌ی ناهماهنگی و ناهمگونی دانشگاه و حوزه علمیه از القائات دشمنان خدا و خلق است: «متصل، جانهای مردان خداست» …دانشگاهیان و روحانیون برای رد این نظر، و خنثی کردن نقشه دشمنان، باید با هوشیاری عمل کنند و عملاً نادرستی آن را به اثبات برسانند.

– تشکیل سمینارها و ایجاد گردهمائی‌ها در زمینه وحدت بین حوزه و دانشگاه، تا روزی که این وحدت عملاً و بنحو گسترده حاصل شود ضروری است.(۱)

راه حل ناقص بودن قانون قانون شکنی نیست

نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد. پیش از خطبه های نماز جمعه علی اکبر ناطق نوری وزیر کشور طی سخنانی گفت :

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به ضرورت اجرای قانون گفت : آن چه که به عنوان قانون در این جامعه است چه آن چه که از قبل مانده است و هنوز ما فرصت تجدید نظر در آن ها را نداریم اما موظف به اجرایش هستیم تا قانون دیگری را جایگزین کنیم و آن چه که بعد از طریق مجلس شورای اسلامی و با تائید و تصویب شورای محترم نگهبان به صورت مصوبه بیرون آمده است تمام باید از نظر ما محترم باشد  اگر جایی قانون از قبل مانده ناقص است راه حلش قانون شکنی نیست.

هاشمی : در اسلام غیبت مظلوم از ظالم جایز است

پس از سخنان ناطق نوری آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران با اشاره به اربعین حسینی گفت : در دین اسلام غیبت حرام است ولی در یک حالت می توان غیبت کرد و آن جایی است که مظلوم بخواهد غیبت ظالم را بکند که این را اسلام اجازه داده است . (۲)

بر کسی که علیه انقلاب قیام می کند اشک نمی ریزند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مظلوم نمایی ضد انقلاب گفت : آدمی که جسد آیت الله مدنی را قطعه قطعه می کند این در دنیا نمی تواند مظلوم نمایی کند هزار تا رادیو هم برای این روضه بخوانند ، اگر این جوری بود مظلوم تر از همه خوارج نهروان بودند که چهار هزار نفرشان را حضرت علی در یک روز از دم تیغ گذراند و جسدشان را زیر خاک کرد ، کسی که در مقابل حق ، انقلاب و مردم و مستضعفین قیام می کند آن هم با آن نحوه خشن شما در شیراز اتوبوس را آتش زدید آن جنایت را کردید مردم شیراز دیگر برای شما نمی توانند اشک بریزند حالا هر چقدر مظلوم نمایی کنید .

هاشمی گفت : ضد انقلاب فکر می کرد جمهوری اسلامی را در یک مسیری قرار می دهد که مجبور شود خشونت به خرج دهد و به دنبال خشونت آن ها مظلوم نمایی خواهند کرد که ببینید جمهوری اسلامی چه جنایت هایی که نمی کند ! آن ها نمی دانستند ملتی که جنایت های منافقین را می بیند دیگر در مقابل برخورد با این منافق اشک نمی ریزد و دلش به رحم نمی آید . مردم ترحم بر این ها را جایز نمی داند و معتقد است ترحم بر پلنگ تیزدندان ستم کاری بود بر گوسفندان.

با حرف نمی شود با اسرائیل برخورد کرد

خطیب جمعه تهران در خطبه دوم نماز نیز با اشاره به تعدی اسرائیل به بلندی های جولان گفت :با فشار جمهوری اسلامی ایران طرح فهد شکست خورد اما آمریکا برای دلگرم کردن نوکرانش چراغ سبز به اسرائیل داد که بلندی های جولان را پارلمان اسرائیل رسما ضمیمه کند که ما حرفمان را در این باره زده ایم و فکر نمی کنیم با حرف بشود مسئله را حل کرد و این جواب هایی هم که از طرف دولت های عربی و اسلامی می دهند کافی نمی دانیم

آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست

وی ادامه داد : باید کار کرد اگر بخواهیم دست اسرائیل را ببندیم باید دست آمریکا را ببندیم و اگر بخواهیم دست آمریکا را ببندیم با حرف نمی شود آمریکا حرف ندارد که ماها نوکر او باشیم ولی به او فحش بدهیم این برای او مهم نیست بیائیم جدی عمل کنیم به جای این که بنشینید ۵۰ سنت ، ۷۰ سنت از هر بشکه نفت بزنید و به جیب آمریکا ، انگلیس ، فرانسه ، آلمان و ژاپن و کشورهای صنعتی دیگر بریزید بیائید یک مقدار مثل ایران تحمل مشکلات بکنید و بایستید و بگوئید ما دیگر نفت نمی دهیم کافیست کشورهای خلیج فارس من همه را نمی گویم کشورهای خلیج فارس عربستان ، کویت ، قطر ، امارات ، عراق و ایران این ها بگویند ما نفتمان را نمی دهیم یک ماه نفت ندهند یعنی بگویند ما شیرهای نفت را می بندیم اگر هم آمدند منفجر می کنیم به خدا اگر چنین عملی بکنید آمریکا جرات نمی کند از اسرائیل حمایت بکند . (۳)

پی نوشت:

۱- اطلاعات ، ۲۸ آذر ۱۳۶۰ ، صفحه ۱ و ۱۵

۲- جمهوری اسلامی ، ۲۸ آذر ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۱ و ۱۲

۳- جمهوری اسلامی ، ۲۹ آذر ۱۳۶۰ ، صفحه ۴

پژوهشگر : سید روح الله امین آبادی

مطالب مرتبط

 

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

4 × دو =

WpCoderX