هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

امام خمینی امروز رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به مناسبت عید سعید فطر به حضور پذیرفته و به آنان توصیه کردند در جهت حل مشکلات با روحیه مسالمت آمیز و تفاهم حرکت کنند .

رهبر انقلاب در جمع سفرای کشورهنای اسلامی :  ما قبل از بیست سال به این طرف، دنبال این معنا بودیم که ممالک اسلامی، همه با هم برادر باشند، این او را تکفیر نکند، او این را تکفیر نکند. چطور اینها در مقابل «سادات» وآنهمه جنایاتی که کرده است نمی‌ایستند و تکفیری ما نشنیدیم از آنها؟

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس طی سخنانی در حضور امام اظهار داشت : اما مجلس این حال را دارد که دشمنان اسلام و انقلاب نیروهای خودشان را برای درهم شکستن اعتبار مجلس به کار گرفته اند.

حضرت آیت الله خامنه ای پس از اقامه نماز عید فطر و در خطبه های نماز اظهار داشتند :برخلاف شایعات آقای رجایی وابسته به حزب جمهوری اسلامی نیستند و ما بر آن نبودیم افرادی را که وابسته به این گروه و یا آن حزب باشند انتخاب کنیم .

نخست وزیر پس از دیدار با رهبر انقلاب : امام خمینی توصیه کردند که کادر دولت با مردم و همچنین در بین خودشان همگون و هم فکر باشند .

ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور طی سخنانی در جمع مردم کاشان اظهار داشت : من هیچ علاقه ای به جبهه بندی ندارم و تمام کوشش من به لحاظ درک و فهمی که از اسلام دارم صرف ایجاد تفاهم می شود ، من هرچه را که خلاف واقع بیابم اعلام خواهم کرد تا مردم خود از وحدت خودشان پاسداری کنند .

تاکید امام بر ضرورت تفاهم میان مسئولان در دیدار با نمایندگان

امام خمینی امروز رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به مناسبت عید سعید فطر به حضور پذیرفته و به آنان توصیه کردند در جهت حل مشکلات با روحیه مسالمت آمیز و تفاهم حرکت کنند .

اهم بیانات امام در این دیدار عبارت است از ؛

۱ – وقتی بنا شد همه با هم به حسب عقاید، یکی هستند، همه می‌خواهند خدمت بکنند، همه می‌خواهند که این مملکت را به پیش ببرند، همه می‌خواهند که این جرثومه‌های فسادی که در مملکت هست قطع بکنند، همه یک راه می‌خواهند بروند. این دیگر تخاصمی در کار نیست و نخواهد بود.

۲- اگر یک طایفه‌ای بودند، آمده بودند در مجلس و می‌خواستند مقاصد شوم خودشان را یا مقاصدی که به تَبَع آن، ابرقدرتها و خدمتگزاری به آنها بود، می‌خواستند انجام بدهند، آن وقت دعوا می‌شد. آن وقت باید هم حقیقتاً بشود. آن وقت مخاصمه هم صحیح است؛ برای اینکه مخاصمه با آن اشخاصی که توطئه‌گر هستند، اشخاصی که می‌خواهند مجلس را به هم زنند، می‌خواهند مملکت را به هم بزنند، این لازم است و باید باشد.

هیچ خوفی از ابرقدرت ها نداریم

۳- هیچ خوفی ما از ابرقدرتها نداریم. در عین حالی که دستمان از همه آن سلاحهای آدمکش کذا کوتاه است، لکن ایمانمان ما را وادار می‌کند که نترسیم، خوف نداشته باشیم. و یک ملتی وقتی یک مطلبی را همه با هم خواستند، نمی‌شود تحمیلشان کرد.(۱)

تصمیم ایران برای صدور انقلاب / حق گرفتنی است

امام خمینی امروز همچنین صادق قطب زاده وزیر امور خارجه و نمایندگان و سفرای کشورهای اسلامی را به حضور پذیرفته و در جمع آنان ترسیمی از چهره نظام اسلامی ایران را ارائه کردند .

اهم بیانات امام در این جمع عبارت است از ؛

۱ – ما می‌خواهیم که همه ممالک اسلامی این ویژگیها را داشته باشد و این معنایی که در ایران تحقق پیدا کرده است در همه ممالک اسلامی باشد و این انقلاب صادر بشود به همه ممالک اسلامی و همه مستضعفان جهان در مقابل مستکبران بایستند و مسائل خودشان را اخذ کنند و حق خودشان را بگیرند و باید بدانند که حق، گرفتنی است، و الّا اعطا نخواهند کرد.

مفتی هایی که سمپاشی می کنند چرا سادات را تکفیر نمی کنند

۲- ما قبل از بیست سال به این طرف، دنبال این معنا بودیم که ممالک اسلامی، همه با هم برادر باشند، این او را تکفیر نکند، او این را تکفیر نکند. اینهایی که اینطور سمپاشی می‌کنند و مع الأسف در لباس مفتی هستند و یا مفتی اعظم هستند، اینها نمی‌دانند که این کارها بر ضد اسلام و بروفاق میل ابرقدرتهاست؟ اینها نمی‌دانند که دانسته یا ندانسته، برای ابرقدرتها دارند خدمت می‌کنند؟ چطور اینها در مقابل «سادات» وآنهمه جنایاتی که کرده است نمی‌ایستند و تکفیری ما نشنیدیم از آنها؟

ما می خواهیم مسلمانان متحد باشند

۳- ما می‌خواهیم که یک میلیارد جمعیت دنیا از مسلمین، اینطور با هم متحد بشوند. اگر متحد بشوند، نه قضیه قدس دیگر باقی می‌ماند و نه قضیه افغانستان و نه قضایای دیگر و اگر وعّاظ السلاطین بگذارند و اتحاد ما را به هم نزنند، ان شاء الله، پیروز خواهیم شد و دوَل اسلامی و ممالک اسلامی پیروز خواهند شد.(۲)

هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس طی سخنانی در حضور امام اظهار داشت : این مجلس با خصوصیت هایی که همه می دانیم نمی تواند بدون دشمن باشد ، چیزی است که در روزها و هفته ها ، آثار و علائم آن را فراوان دیده ایم اگر امام اینقدر عظیمند که دشمنان به خودشان جرات این را نمی دهند که به ایشان تعرض کنند اما مجلس این حال را دارد که دشمنان اسلام و انقلاب نیروهای خودشان را برای درهم شکستن اعتبار مجلس به کار گرفته اند. (۳)

آیت الله خامنه ای : تعیین نخست وزیر بزرگترین قدم جامعه انقلابی تاکنون

نماز عید فطر امروز و با حضور میلیونی مردم در سراسر کشور برگزار شد . در تهران حضرت آیت الله خامنه ای پس از اقامه نماز عید فطر و در خطبه های نماز اظهار داشتند : دشمن در هر قدمی که ما پیش می رویم به خاطر انتقام یک ضربه به ما زد هنگامی که رای گیری برای نظام جمهوری اسلامی می شد حوادث ترکمن صحرا را به وجود آوردند در روز قدس آن حوادث کردستان را به راه انداختند ، امروز ما بزرگترین قدمی را که باید یک جامعه انقلابی بردارد برداشته ایم و آن تعیین نخست وزیری است که از سه طرف مورد تائید است .

حمایت از نخست وزیر بر اساس معیارها 

ایشان ادامه دادند : رئیس جمهور منتخب مردم نخست وزیر را پیشنهاد داده است ، مجلس شورای اسلامی به آن رای تمایل داده و بالاتر از همه امام امت آن را مورد تائید قرار داده است . لذا مردم باید این نخست وزیر را با معیارهایی که انتخاب شده حمایتش کنند .

رجایی وابسته به حزب یا گروهی نیست

آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از خطبه ها اظهار داشتند : برخلاف شایعات آقای رجایی وابسته به حزب جمهوری اسلامی نیستند و ما بر آن نبودیم افرادی را که وابسته به این گروه و یا آن حزب باشند انتخاب کنیم . (۴)

رهنمود امام به رجایی ؛ اعضای کابینه باید همگون باشند

امروز محمد علی رجایی نخست وزیر به حضور امام رسید .

نخست وزیر پس از این دیدار طی مصاحبه ای با خبرگزاری پارس اظهار داشت : امام خمینی توصیه کردند که کادر دولت با مردم و همچنین در بین خودشان همگون و هم فکر باشند . (۵)

بنی صدر : کشور ما دارای مشکلات اساسی است

ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور طی سخنانی در جمع مردم کاشان اظهار داشت : در حال حاضر کشور ما بدون مشکلات اساسی نیست اما هیچ مشکلی نیست که وقتی همه یک ملت می خواهند و تصمیم دارند از پیش پا برداشته نشود .

ملت گوسفند وار دنباله روی نمی کند !

وی ادامه داد : آن دشمنان داخلی و خارجی جمهوری که گمان می کنند مشکلات وقتی اضافه شدند و موانع فراوان شدند و در هر زمینه برای پیشرفت مانع ایجاد کردند و بن بست به وجود آوردند ملت ما مایوس می شود و دست از حمایت جمهوری بر می دارد اشتباه می کنند این ملت ملت مصممی است و ملتی نیست که گوسفند وار دنباله روی کند .

جمهوری اسلامی ساقط شدنی نیست

بنی صدر اظهار داشت : آنها بهتر است عبرت بگیرند و بدانند که این رژیم سرنگون شدنی نیست بهتر است که فریاد تاریخ و صدای رسای این ملت بزرگ را بشنوند و دست از توطئه ها بردارند.

رئیس جمهور همچنین گفت : رژیم های خارجی که در اطراف ایران در خاک ما توطئه می کنند بدانند که توطئه های آنها به جایی نمی رسد ، میلیون ها زن و مرد ایرانی سربازان پاسدار انقلاب و حافظ حاکمیت کشور خویش هستند .

من هیچ علاقه ای به جبهه بندی ندارم / تمام کوشش من در جهت ایجاد تفاهم است !

بنی صدر در مورد مسائل داخلی نیز گفت : من هیچ علاقه ای به جبهه بندی ندارم و تمام کوشش من به لحاظ درک و فهمی که از اسلام دارم صرف ایجاد تفاهم می شود ، بار دیگر به همه هموطنان و خواهران و برادران خودم هشدار می دهم بهتر است رویه های گذشته را رها کنید و برخوردها را کنار بگذارید .

تهدید رئیس جمهور به افشاگری

رئیس جمهور در ادامه تهدید کرد : من هرچه را که خلاف واقع بیابم اعلام خواهم کرد تا مردم خود از وحدت خودشان پاسداری کنند . (۶)

پی نوشت

  1. صحیفه امام ، جلد ۱۳ ، صفحه ۹۹
  2. صحیفه امام ، جلد ۱۳ ، صفحه ۹۳
  3. اطلاعات ، ۲۲ مرداد ۱۳۵۹ ، صفحه ۱۵
  4. اطلاعات ، ۲۲ مرداد ۱۳۵۹ ، صفحه ۱۰
  5. اطلاعات ، ۲۲ مرداد ۱۳۵۹ ، صفحه ۶
  6. اطلاعات ، ۲۲ مرداد ۱۳۵۹ ، صفحه ۲، سخنان بنی صدر مبنی بر این که علاقه ای به جبهه بندی و ایجاد تقابل نداشته و همواره در جهت ایجاد تفاهم میان مسئولان کشور حرکت می کند  بلافاصله از سوی خود وی نقض می شود و وی تهدید می کند که در صورتی که امری را خلاف عقاید و خواسته های خود بداند و بیابد بلافاصله به مردم اطلاع خواهد داد تا خود اقدام کنند ! اقدامات بعدی بنی صدر نیز موید این واقعیت است که وی هیچ اعتقادی به لزوم وحدت رویه مسئولان کشور در شرایط خطیر اوایل انقلاب نداشته و همواره در جهت ایجاد تفرقه میان مسئولان گام بر می داشته است . در روزها و ماه های آینده که تعیین وزرای کابینه و نیز دفاع مقدس و لزوم تقویت هر چه بیشتر جبهه ها از اهمیت زایدالوصفی برخوردار خواهد بود برخوردهای رئیس جمهور وقت را به نظاره خواهیم نشست تا ببینیم که وی چگونه در جهت ایجاد تقابل و یا وحدت میان مردم و مسئولان حرکت می کند . 

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

یازده + 6 =

WpCoderX