هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!

آیت الله خامنه ای رئیس جمهور طی سخنانی با اشاره به کمبودها و امکانات موجود جمهوری اسلامی ایران و با تاکید به شناخت واقعیت ها اظهار داشتند : ما وارث یک کشور ویران هستیم و متاسفانه این واقعیت تلخی است ، از همین رو است که باید اولویت استفاده از امکانات محدود موجود کشور را به مناطق محروم تر بدهیم . 

کنفرانس جهانی حج که در لندن تشکیل شده بود در قطعنامه پایانی خود تاکید کرد «این سمینار معتقد است که حرمین در حجاز و مناطق مجاور آن همگی از امت اسلامی می باشد و اداره آن ها می بایست سرانجام به نهادی که به همین منظور ایجاد می گردد سپرده شود»

کاظم اخوان خبرنگار و عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی که برای ثبت مقاومت ها و حماسه آفرینی های رزمندگان فلسطینی ، لبنانی ، سوری و جنبش امل و همچنین نشان دادن جنایات وحشیانه صهیونیست ها به دمشق رفته بود در راه عزیمت به بیروت به همراه دیپلمات های ایرانی در دره بقاع به اسارت مزدوران کتائب [فالانژیست های لبنان] در آمد و تاکنون هیچ گونه اطلاعی از سرنوشت وی در دست نیست .

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که در مشهد به سر می برد طی سخنانی گفت : ما آن روزی موفق می شویم ، آن روزی انقلابی می شویم و آن روزی مسلمان می شویم که بتوانیم خودمان را کمتر از دیگران ببینیم .

خبرگزاری پی تی ای هند دیروز به نقل از یک منبع موثق از هاوانا گزارش داد جنبش غیرمتعهدها از هند درخواست خواهد کرد که اجلاس سران غیر متعهد در دهلی نو برگزار شود .

سرهنگ معمر قذافی رهبر لیبی اعلام کرد : کشورهای عربی هیچ راهی جز اعزام ده لشکر و ارسال ۵۰۰ جنگنده به سوریه برای جنگ علیه اسرائیل ندارند .

سید محمد موسوی خوئینی ها نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  : ما در سیاست خارجی باید حالت تهاجمی داشته باشیم . قبل از انقلاب جنگ آمریکا از طریق شاه بود اما اکنون رو در رویی با خود آمریکا است .

آیت الله خامنه ای : باید اولویت استفاده از امکانات به مناطق محروم داده شود

استانداران شرکت کننده در سمینار مشترک هیئت دولت و استانداران پس از پایان این سمینار پیش از ظهر دیروز با آیت الله خامنه ای رئیس جمهور دیدار و گفت و گو کردند .

در این دیدار آیت الله خامنه ای رئیس جمهور طی سخنانی با اشاره به کمبودها و امکانات موجود جمهوری اسلامی ایران و با تاکید به شناخت واقعیت ها اظهار داشتند : ما وارث یک کشور ویران هستیم و متاسفانه این واقعیت تلخی است ، از همین رو است که باید اولویت استفاده از امکانات محدود موجود کشور را به مناطق محروم تر بدهیم . (۱)

حرمین متعلق به کل جهان اسلام است

کنفرانس جهانی حج که در لندن تشکیل شده بود در قطعنامه پایانی خود تاکید کرد «این سمینار معتقد است که حرمین در حجاز و مناطق مجاور آن همگی از امت اسلامی می باشد و اداره آن ها می بایست سرانجام به نهادی که به همین منظور ایجاد می گردد سپرده شود»

در بند دیگری از این قطعنامه آمده است : سمینار با نهایت تاسف اشاره می نماید که ساختمان ها و یادگارهای تاریخی در حجاز خراب و ویرانه شده اند و از مقامات می خواهد که در شناخت و نگهداری و حفاظت چنین بناهای تاریخی بکوشند و اقدامات لازم را انجام دهند و بناهای تاریخی را که ناپدید شده اند می بایست محل آنها مشخص گردد و علامت گذاری شوند. (۲)

فالانژیست ها خبرنگار ایرانی را ربودند

کاظم اخوان خبرنگار و عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی که برای ثبت مقاومت ها و حماسه آفرینی های رزمندگان فلسطینی ، لبنانی ، سوری و جنبش امل و همچنین نشان دادن جنایات وحشیانه صهیونیست ها به دمشق رفته بود در راه عزیمت به بیروت به همراه دیپلمات های ایرانی در دره بقاع به اسارت مزدوران کتائب [فالانژیست های لبنان] در آمد و تاکنون هیچ گونه اطلاعی از سرنوشت وی در دست نیست .

وی یکی از عکاسان برجسته خبرگزاری جمهوری اسلامی است که آثارش در نمایشگاه عکس برگزیده ۷۵ عکاس حرفه ای و آماتور رتبه اول را به دست آورد .

همچنین عکس های مختلف کاظم اخوان بارها در روزنامه ها و نشریات مختلف جهانی چاپ شد و در معرض دید خوانندگان مطبوعات جهان قرار گرفت . (۳)

هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که در مشهد به سر می برد طی سخنانی گفت : تلاش کنید که ادارات ما واقعا از حالت فرمول خشک اداری خارج شده و به خدمات تبدیل شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : ما آن روزی موفق می شویم ، آن روزی انقلابی می شویم و آن روزی مسلمان می شویم که بتوانیم خودمان را کمتر از دیگران ببینیم .

وی افزود : ما باید در افقمان که نگاه می کنیم ، اول خدا را ببینیم اول جامعه را ببینیم و اول ملت را ببینیم بعد خودمان را و اصلا انقلابی و غیر انقلابی تفاوتش در همین است .

هاشمی در یک مصاحبه دیگر نیز در زمینه جنگ گفت : الان جبهه ها یک مقداری آرام است اما مطمئن نیستیم که این آرامش خیلی طول بکشد ، زیرا سر و صدای تبلیغات در دنیا طوری است که می خواهند بار دیگر عراق را تحریک کنند تا به مقدار بیشتری مقاومت کند ، البته پیشرفت نکردن ما را به حساب مقاومت عراق یا به حساب عدم توانایی ما می گذارند ما حرفی نداریم قبلا هم این حرف را می زدند که البته در عمل معلوم شد و همین باعث می شود که بعثی ها خیال کنند می توانند بمانند .

وی ادامه داد : شاید ناچار شویم یک یا دو ضربه دیگر بزنیم و باز ترجیح می دهیم این ضربه ها بیرون از شهرها در مراکز نظامی باشد ، نه در مراکز غیرنظامی .

وی گفت : اگر نخواهند تسلیم شوند ممکن است ما مجبور شویم یک مقدار وسیع تر و عمیق تر کار کنیم ، روی هم رفته در جنوب آمادگی ضربه زدن را داریم ، ضمنا اگر این مقاومت ها ادامه پیدا کند ، احتمال می دهیم که در آینده ما در غرب ناچار شویم یک مقدار به بغداد نزدیک شویم که از خدا می خواهیم چنین نباشد .

هاشمی با انتحار دانستن عملیات تهاجمی عراق گفت : البته آن ها می توانند دفاع کنند ، چون دفاع آسان است اگر گوشه و کنار نیروهایشان را جمع کنند یک قدری در بیابان آب بیندازند ، یک مقداری سنگر بکنند و مین بگذارند ، و یک مقدار هم از عوارض طبیعی زمین استفاده کنند می توانند در یک جاهایی یک دفاعی بکنند ولی دفاعشان هم حدی دارد و طولانی نمی تواند باشد.(۴)

کنفرانس سران عدم تعهد در هند برگزار می شود

خبرگزاری پی تی ای هند دیروز به نقل از یک منبع موثق از هاوانا گزارش داد جنبش غیرمتعهدها از هند درخواست خواهد کرد که اجلاس سران غیر متعهد در دهلی نو برگزار شود .

همین گزارش حاکی است که این کنفرانس در صورت قبول هند در سه ماه اول سال آینده [۱۹۸۳] در دهلی تشکیل خواهد شد .

از طرف دیگر فیدل کاسترو رئیس فعلی جنبش عدم تعهد طی نامه ای از هند خواست تا در جلسه فوق العاده وزرای خارجه جهت بررسی عدم تشکیل کنفرانس در بغداد شرکت کند .

سخنگوی وزارت خارجه هند دیروز گفت : این موضوع در حال بررسی است .

در گزارش خبرگزاری پی تی ای همچنین آمده است که پیشنهاد تشکیل کنفرانس غیر متعهدها در هند در تاریخ ۲۱ اوت [۳۰ مرداد] در هاوانا در جلسه فوق العاده وزرای خارجه به هند داده خواهد شد .

گفتنی است هفته آینده هاشمی رفسنجانی و وزیر خارجه عراق به هند سفر خواهند کرد و این هفته هفته بسیار مهمی برای تصمیم گیری هند محسوب می شود . (۵)

قذافی : اعراب ده لشکر به سوریه برای جنگ با اسرائیل اعزام کنند

سرهنگ معمر قذافی رهبر لیبی اعلام کرد : کشورهای عربی هیچ راهی جز اعزام ده لشکر و ارسال ۵۰۰ جنگنده به سوریه برای جنگ علیه اسرائیل ندارند .

قذافی گفت : لیبی آماده است در صورتی که اعراب آماده اجرای این طرح باشند ، یک لشکر با تسلیحات نظامی و یک اسکادران از هواپیماهای خود را برای جنگ علیه رژیم اشغالگر قدس اعزام کند.

قذافی همچنین گفته است : من آماده ام که این نیروها را شخصا فرماندهی کنم . (۶)

گفتنی است به دنبال پیشنهاد قذافی سوریه از این پیشنهاد استقبال کرد و ژنرال مصطفی طلاس اعلام کرد سوریه برای ارتش های عرب جهت جنگ با دشمن صهیونیستی هیچ گونه شرطی تعیین نمی کند . (۷)

موسوی خوئینی ها : آمریکا اسرائیل را برای مقابله با اسلام ایجاد کرده است

سید محمد موسوی خوئینی ها نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با کیهان نظرات خود را در بخش های مختلف تبیین کرد .

وی با بیان این که آمریکا و هم پیمانانش برای جلوگیری از رشد و نمو اسلام اسرائیل را ایجاد کردند گفت :  دو قدرت جهانی آمریکا و شوروی احساس می کردند که در مورد اسرائیل می توانند با یکدیگر کنار بیایند ، اما در مورد رشد قدرت اسلام نه .

خوئینی ها تاکید کرد : قدرت های جهانی با توجه به تحلیلی که از اسلام داشتند به این نتیجه رسیده بودند که اگر اسلام رشد کند و گسترش یابد نمی توان با آن سازش کرد .

وی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت : تحزب ، احزاب و گروه های سیاسی بگونه ای که در دنیا رایج است در اسلام وجود ندارد .

خوئینی ها همچنین با بیان این که «منطقه خاورمیانه منطقه ای است که آمریکا نمی تواند از آن صرف نظر کند » گفت : آمریکا کشورهای اطراف اسرائیل را به عنوان مبارزه با آن به خود وابسته کرد .

وی ادامه داد : بسیاری از ملت ها علیرغم نارضایتی از دولت هایشان به خاطر مبارزه صوری آن ها با اسرائیل در خیلی از زمینه ها کوتاه آمدند .

خوئینی ها در باره سیاست خارجی شوروی نیز گفت : تصور من این است که مسئولین شوروی در سیاست خارجی شان تجدید نظر می کنند . شوروی اگر در یک منطقه یک ریال خرج می کند می خواهد در جایی دیگر به اندازه همان یک ریال پیدا کند . شوروی چه بخواهد چه نخواهد عراق در دامن آمریکا افتاده است .

وی ادامه داد : در رابطه با سیاست خارجی ما باید این انعطاف را به خرج بدهیم که اگر کشوری چند درصد پشت به آمریکا کرده است تقویتش کنیم .

خوئینی ها همچنین گفت : ما در سیاست خارجی باید حالت تهاجمی داشته باشیم . قبل از انقلاب جنگ آمریکا از طریق شاه بود اما اکنون رو در رویی با خود آمریکا است .

وی تاکید کرد : اگر کسی در میدان عمل تجربه ای نداشته باشد در مبارزه با بلوف دشمن میدان را خالی می کند.(۸)

پی نوشت

  1. کیهان ، ۱۷ مرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۴
  2. اطلاعات ، ۱۷ مرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۳
  3. کیهان ، ۱۷ مرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۶
  4. اطلاعات ، ۱۷ مرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۴ ، سخن هاشمی مبنی بر این که اگر دیگران را بالاتر از خود دیدیم انقلابی هستیم در تعارضی عجیب و تاسف بار با اظهارات و مواضع دهه نود او دارد . مرحوم هاشمی رفسنجانی چند سال پیش گذشته با توهین به روستانشینان گفته بود «بعضی‌ها اصلاً آن موقع‌ها نبودند و در کوچه‌های روستاهایشان می‌گشتند، ولی الآن آمده‌اند و انقلابی شده‌اند.» این سخنان فارغ از مواضع سیاسی هاشمی نشان دهنده آن است که وی روستانشینی را ننگی می دانست که می شد با استفاده از آن رقبا را تحقیر و از عرصه خارج کند ، حال آن که بسیاری از انقلابیون روستایی بوده و اصولا انقلاب از روستاها و مناطق محروم شکل گرفت و این محرومین و مستضعفین بودند که به یاری امام آمدند و آن حضرت را یاری کردند و حال چگونه است که هاشمی علیرغم مواضع دیروز خود که انقلابی بودن را در بالاتر دیدن دیگران نسبت به خود می دانست روزگاری دیگر رقبا را با کلید واژه روستایی تحقیر می کرد جای سوال دارد سوالی که پاسخ آن را باید در تغییرات گسترده هاشمی در طول سالیان متمادی پس از دهه شصت علیرغم این ادعا که وی دارای ثبات بوده و دیگران تغییر کرده اند جست و جو کرد .
  5. اطلاعات ، ۱۷ مرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲
  6. اطلاعات ، ۱۷ مرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲
  7. جمهوری اسلامی ، ۱۷ مرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲
  8. کیهان ، ۱۷ مرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۳ ، ۱۴ و ۱۵

 

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

18 − ده =

WpCoderX