پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید

رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سراسر کشور ، همچنین چند تن از سفرا و کارداران جمهوری اسلامی ایران ، علمای پاوه و اورامانات به همراه جمعی از اعضای اتحادیه دانشجویان ایرانی در هند صبح امروز با امام خمینی در حسینیه جماران دیدار کردند .

امام خمینی : الآن چند روز است که به من مکرر گفته شده است که دارد مملکت برای این توجهی که دارند به سفر حج، فلج می‌شود. و کلای مجلس می‌خواهند همه مشرف شوند؛ ۱۴۰ نفر یا بیشتر مشرف بشوند. البته عذر دارند، می‌گویند آقای هاشمی فرمودند که این تعطیلی آنهاست، لکن ما فکر این را بکنیم که ما امروز تعطیل داریم؟ ما امروز می‌توانیم در این وضعی که‌ کشور ما دارد، استفاده از تعطیل بکنیم؟

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس : این حادثه خیلی زشت است ، خیلی تلخ است و تعبیر من این است که اگر کشورهای اسلامی فقط با آمریکا قهر می کردند ، دعوا و جنگ و نزاع هم نمی کردند فقط می گفتند یک ماه با تو قهر هستیم و یک ماه رابطه قطع ، نفت قطع ، بازرگانی قطع ، یک ماه قهر ، جلوی این فاجعه را می گرفت که این کار را نکردند . حالا در توطئه چقدر شریک بودند ، این از مسائلی است که همه خواهند فهمید .

محسن رضایی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی : تسلیم شدن روسیه شوروی در لبنان و فرصت های طلائی که روسیه شوروی در لبنان از دست داد ، بیانگر این بود که مارکسیسم و روسیه شوروی در مقابل آمریکا تسلیم شدند و شوروی پایگاه های خودش را یکی پس از دیگری دو دستی تحویل آمریکا داد ، لذا مسئله ای که برای آمریکا الان مطرح است ، اسلام است و مسئله ای که برای اسلام مطرح است آمریکا است .

آیت الله خامنه ای رئیس جمهور : کسانی که در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه پس از آشکار شدن حقیقت باز به دشمن ما کمک می کنند با ما در حال جنگ هستند و ما آن ها را یک کشور در حال جنگ با خود به حساب می آوریم .

نماینده سوریه که به دعوت هلال احمر به ایران سفر کرده است گفت : ما به کمپ اسرا اسم کمپ نمی گذاریم ، بلکه این مکان ها را مهمانخانه نامگذاری کرده ایم و من حاضرم در مقابل تمامی جمعیت ها ایستاده و بگویم که هیچ دولت و جمعیتی نتوانسته با اسرا چنین رفتار خوبی داشته باشد و صلیب سرخ جهانی حتما باید این حقایق را به گوش جهانیان برساند .

امام خمینی : وظیفه ای بالاتر از حفظ ثغور اسلام نیست

رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سراسر کشور ، همچنین چند تن از سفرا و کارداران جمهوری اسلامی ایران ، علمای پاوه و اورامانات به همراه جمعی از اعضای اتحادیه دانشجویان ایرانی در هند صبح امروز با امام خمینی در حسینیه جماران دیدار کردند .

جنایات آمریکا ناشی از حب قدرت است

اهم بیانات امام خمینی در این دیدار عبارت است از ؛

 • اساس این گرفتاری هایی که بشر به آن مبتلاست ، از زمان آدم صفی الله تا امروز و از امروز تا روز حشر، آنکه بشر به آن مبتلاست و اساس تمام فسادها و جنگها و ظلمها و تعدیها و تجاوزها بر آن محور است، اساسش حب نفس است که شعبه‌هایی از این حب نفس و مظاهری که دارد که اگر ملاحظه بفرمایید، این مظاهری که پایه‌اش حب نفس است، بشر را به تباهی کشیده و می‌کشد و انبیا هم برای اصلاح این امر آمده‌اند و مع الأسف، آن طوری که آنها می‌خواستند، موفق نشده‌اند و گمان ندارم که هیچ کس موفق بشود.
 • حب قدرت است که امریکا را وادار می‌کند که این جنایتهایی که در طول تاریخ بی‌سابقه است، انجام بدهد. و حب سلطه و ریاست است که شوروی را برمی‌انگیزد که اینطور با مردم دنیا و مظلومین دنیا رفتار کند. و حب نفس است که کشورهای اسلامی، سران کشورهای اسلامی در مقابل جنایاتی که از این قدرتها واقع می‌شود و از وابستگان آنها واقع می‌شود، بی تفاوتند.
 • اگر این حب نفس در این سران کشورهای اسلامی نبود و این حب جاه و قدرت نبود، با این فجایع که واقع شده است ، با این ظلمهایی که واقع شده است بر ایران و بدتر از او بر لبنان، نمی‌نشستند و تماشا کنند.

شیطان تنها سراغ آمریکا و شوروی نمی رود

 • شیطان فقط نمی‌رود سراغ صدام و امریکا و شوروی. او همه جا هست و مظاهر شیطان، که نفس اماره خود ماست، پیش همه هست. چنانچه یک وقت دیدید که حب این را دارید که به مردم زور بگویید، حب این را دارید که مردم پیش شما خاضع باشند، بدانید که از آن حظ شیطانی پیشتان هست.

اگر اسرائیل غلبه کند فرمانروای همه بلاد اسلامی می شود

 • یک وقت امریکا بر مردم غلبه می‌کند و شوروی غلبه می‌کند، یک وقت اسرائیل غلبه می‌کند. اسرائیل امروز فرمانفرمای این بلاد اسلامی دارد می‌شود و اگر این بی‌تفاوتی و این کمک و این طفره زدن برای اینکه بشناسند اسرائیل را به رسمیت، اگر این به نتیجه برسد، او فرمانفرمای همه‌شان خواهد شد.
 • اسرائیل قناعت نمی‌کند به آنجایی که هست؛ قدم قدم پیش می‌رود و هر قدمی که رفت، هی می‌گوید ما کاری نداریم، همین است، فردا قدم بالاتری برمی‌دارد؛ امروز لبنان است، فردا – خدای نخواسته – سوریه، پس فردا عراق است و همین‌طور.

توطئه ای که امام متوجه آن شد

 • ما را مبتلا کردند به جنگ عراق. توطئه تدارک دیدند که ما برویم سراغ اسرائیل تا عراق تقویت بشود، آن وقت عراق و اسرائیل بیایند سراغ ما. ما این توطئه را فهمیدیم و آقایانی که متصدّی امورند توجه کردند و گفتند راه ما این است که از این راه برویم. اگر از آن راه ما رفته بودیم، امروز عراق وضعش با ما غیر از این بود و اسرائیل هم به دنبال او، با ماطور دیگری بود.

چرا با ایران مخالفت و مقابله می شود؟!

 • اگر شما قدرتمند نبودید که آنها با شما مقابله نمی‌کردند. چون می‌بینند که یک قدرتی اینجا هست، شما باید بدانید که این قدرت، قدرت بازوی شما و من و سایر افراد نیست، این یک قدرت الهی است. یک قدرت اسلامی است. یک قدرت ایمان است که این کار را انجام داده، ایمان است که شما را وادار می‌کند بروید و برای اسلام فداکاری کنید و ایمان است که در جبهه‌ها این عزیزان ما در جنگ تا حد شهادت حاضر هستند. و تا این ایمان را حفظ کردید و تا این تعهد به اسلام را حفظ کردید، هرگز نخواهید آسیب دید.

امروز جبهه ها نیاز به حضور مردم دارد

 • ما امروز در حال جنگ هستیم؛ هم جنگ سیاسی و هم جنگ نظامی. الآن ما با تمام این قدرتهایی که در جهان است و آنهایی که تبع قدرتهای بزرگ هستند، در حال جنگیم؛ یعنی، آنها به ما حمله می‌کنند و ما در حال دفاعیم. باز وقت آن نرسیده است که بگوییم خیر، ما خودمان هستیم و مستقلیم و همه چیزها تمام شده. خیر، الآن جبهه‌ها احتیاج به افراد دارد.

آیا نمایندگان می توانند به بهانه تعطیلات به حج بروند ؟! / مگر می شود کشور را تعطیل کرد؟!

 • الآن چند روز است که به من مکرر گفته شده است که دارد مملکت برای این توجهی که دارند به سفر حج، فلج می‌شود. و کلای مجلس می‌خواهند همه مشرف شوند؛ ۱۴۰ نفر یا بیشتر مشرف بشوند. البته عذر دارند، می‌گویند آقای هاشمی فرمودند که این تعطیلی آنهاست، لکن ما فکر این را بکنیم که ما امروز تعطیل داریم؟ ما امروز می‌توانیم در این وضعی که‌ کشور ما دارد، استفاده از تعطیل بکنیم؟ و شورای قضایی هم می‌گویند بسیاریشان می‌روند. شورای نگهبان هم، خوب، ایشان هم می‌روند و از سایر قشرها هم همین‌طور. اگر واجب باشد مکه، خوب، هیچ کس جلویش را نمی‌تواند بگیرد؛ باید هم بروند، اگر حج فریضه باشد، مگر اینکه یک فریضه بالاتر از آن باشد با حفظ ثغور اسلام که همه فرائض را کنار می‌گذارد.

امروز آن چه مهم است حفظ ثغور اسلام است

 • [آن چه مهم است ] حفظ ثغور اسلام است ؛ حفظ نظام اسلام است ؛ حفظ ثغور اسلام است. حفظ ثغور اسلام جزءِ فرایضی است که هیچ فریضه‌ای بالاتر از آن نیست؛ حفظ اسلام است.
 • این‌طور کوچ کردن به جوار بیت الله با آن همه ثوابهایی که دارد، بر غیر اشخاصی که واجب عینی است، آیا الآن صلاح می‌دانند آقایان که این مملکت را به حال تعطیل درآورند؟ و – خدای نخواسته – یک وقت یک صدمه‌ای وارد بشود به کشورتان، علاوه بر یک نگرانی‌های دیگری که هست.(۱)

پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید

در این دیدار که علی اکبر ولایتی وزیر امور خارجه و موسوی تبریزی دادستان کل انقلاب نیز شرکت داشتند ، ابتدا رئیس مجلس شورای اسلامی از سوی حاضران ولادت امام رضا (ع) را به حضور امام امت تبریک و تهنیت گفت .

وی اظهار داشت : به نظر بنده حادثه لبنان این فاجعه به زشتی و وقاحت و رسوایی که اتفاق افتاد ، نمونه اش را در تاریخ دنیا نمی توانیم پیدا کنیم و به همین دلیل مسئولیت جمهوری اسلامی شدید شده است . در لبنان در کشوری که بیش از دو سوم جمعیتش یعنی حدود دو میلیون نفر مسلمان است و صد ها هزار فلسطینی مسلمان آن جا جمع شده بودند یک اقلیت مسیحی ، آن هم بخش فالانژش که این ها از کثیف ترین مردم دنیا هستند یعنی فالانژ واژه ای شده است که امروز کتائب لبنان که می دانیم این ها هم عامل بیگانه اند هم جانی اند و هم نسبت به مردم لبنان ستمگرند ، در یک چنین کشوری که رزمندگان فلسطین و آوارگان به آن پناه برده بودند و مردم ۱۵ سال مرارت مسلح شدن را کشیده بودند و آن همه مشکلات را تحمل کرده بودند در چنین کشوری با حمایت رسمی اسرائیل با لشکر کشی اسرائیل و با حمایت بی پرده آمریکا که حتی قطعنامه های بسیار ساده را در سازمان ملل وتو کرد در جلوی چشم این همه کشور اسلامی و این همه سلاطین نفت و این همه قدرت و این همه مدرسه علمیه و این همه عالم و دانشمند اسلامی که در همه دنیا این را می دیدند و در مقابل چشم این همه موسسات حقوق بشر این جنایت عظیم با لشکر کشی اسرائیل اتفاق افتاد و یک جریان خبیثی را بر مردم حاکم کردند به صورت رسمی و علنا اعلام می کنند که ما در کنار آمریکا ایستاده ایم .

وی ادامه داد : این همه جنایت را ما می بینیم کشورهای به اصطلاح اسلامی و علمای این همه بلاد ، الازهرها و دانشگاه های مدینه منوره و سایر کشورهای اسلامی از اندونزی گرفته تا مغرب این ها همه نشسته اند و دارند نگاه می کنند و متاسفانه کنفرانس آینده سران کشورهای اسلامی هم می خواهد بر این جنایت هولناک صحه بگذارد .

هاشمی گفت : این حادثه خیلی زشت است ، خیلی تلخ است و تعبیر من این است که اگر کشورهای اسلامی فقط با آمریکا قهر می کردند ، دعوا و جنگ و نزاع هم نمی کردند فقط می گفتند یک ماه با تو قهر هستیم و یک ماه رابطه قطع ، نفت قطع ، بازرگانی قطع ، یک ماه قهر ، جلوی این فاجعه را می گرفت که این کار را نکردند . حالا در توطئه چقدر شریک بودند ، این از مسائلی است که همه خواهند فهمید .

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود گفت : این حادثه هولناک توجه مستضعفان دنیا را به جمهوری اسلامی بیشتر کرد ، یعنی امروز هیچ مرجعی در دنیا شناخته نمی شود که خواست های محرومان دنیا را تعقیب کند ، هیچ مرجع رسمی شناخته نمی شود ، نه یک حزبی ، نه یک گروهی ، نه یک مدرسه ای ، نه یک دانشگاهی ، نه یک دولتی ، نه یک موسسه جهانی، این جمهوری اسلامی با این فاجعه عظیمی که در لبنان اتفاق افتاد ، یک دفعه تحقیقا مطمح انظار جمع زیادتری از محرومان دنیا و مخصوصا دنیای اسلامی می شود و وظیفه ما و مسئولیت ما به شدت سنگین می شود و مسئولیت این پاسداران سنگین می شود که اگر امروز در این جبهه جان می دادند فردا جبهه های دیگری در انتظارشان خواهد بود.(۲)

محسن رضایی : امروز اسلام و آمریکا در مقابل هم قرار دارند

محسن رضایی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در جریان این دیدار طی سخنانی اظهار داشت : در سمیناری که اخیرا تشکیل شد و اوضاع جبهه های جنگ و تلاش های جدید امپریالیسم آمریکا و اروپا بار دیگر مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و در این تحلیل با فاجعه ای که در لبنان اتفاق افتاد به این نتیجه رسیدند که تضاد اصلی با اسلام ، آمریکا است و آمریکا هم تضادش با اسلام است .

وی ادامه داد : تسلیم شدن روسیه شوروی در لبنان و فرصت های طلائی که روسیه شوروی در لبنان از دست داد ، بیانگر این بود که مارکسیسم و روسیه شوروی در مقابل آمریکا تسلیم شدند و شوروی پایگاه های خودش را یکی پس از دیگری دو دستی تحویل آمریکا داد ، لذا مسئله ای که برای آمریکا الان مطرح است ، اسلام است و مسئله ای که برای اسلام مطرح است آمریکا است . (۳)

آیت الله خامنه ای : کشورهایی که به دشمن ما کمک کنند در حال جنگ با ما هستند

صبحگاه مشترک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی متشکل از پرسنل لشکر ۷۷ پیروز خراسان ، ژاندارمری و شهربانی و برادران جان برکف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، بسیج سپاه و کمیته انقلاب اسلامی خراسان با حضور آیت الله خامنه ای و همزمان با سالروز میلاد با سعادت هشتمین پیشوای شیعیان جهان حضرت امام رضا (ع) برگزار شد .

در این مراسم آیت الله خامنه ای اظهار داشتند : امروز بحمدالله نیروهای مسلح ما قوام یافته اند و بهترین کلاس برای آن ها جنگ است ، هم برای آموختن و هم برای تجربه ، مجاهدت در راه خدا ، فضایل و انسانیت است .

ایشان با اشاره به افتخاراتی که ارتش اسلام در جهان کسب کرده گفتند : نیروهای مسلح ما تجربه کردند که می توان در راه خدا فداکاری کرد و امروز رزمندگان ما در میان ارتش های جهان افتخارات بزرگی کسب کرده اند و بالاترین افتخارات آن ها حرکت در راه خدا و جای داشتن در قلوب مردم است .

رئیس شورای عالی دفاع افزود : جمهوری اسلامی ایران با ارتش عظیم خود ، علیرغم تبلیغات واهی دشمنان ، هیچ گاه به فکر کشور گشایی نیست و قصد ندارد که به مرزهای همسایگان حمله کند و ما بارها گفته و می گوئیم ارتش ما ارتش متجاوز نیست و نیروهای رزمنده ما ، برای صلح تلاش می کنند و ما در این جنگ تحمیلی مدت دو سال با تمام توان به میدان آمدیم و دشمن را به عقب راندیم .

ایشان در ادامه تصریح کردند : این جنگ با طراحی قدرت های سیطره جوی جهان ، به منظور نابود کردن شعله انقلاب اسلامی و گسترش آن به جهان بر ما تحمیل شد و اگر لشکر صدام ، به مرزهای ما تجاوز نمی کرد ما هرگز از مرزهای آن ها عبور نمی کردیم ، اما تجاوز کردند و ما متقابلا به دفاع از شرف ، استقلال و میهن اسلامیمان و مهم تر از همه به دفاع از انقلاب اسلامی خود برخواسته و مردانه مبارزه کردیم و خداوند ما را پیروز کرد .

آیت الله خامنه ای تاکید کردند : امروز در سراسر جبهه ها از نفت شهر که هنوز در اشغال متجاوزان رژیم عفلقی صدام است تا آن جا که برای دفاع از امنیت شهرهای خود لازم باشد مبارزه می کنیم .

آیت الله خامنه ای ادامه دادند : ما نمی نشینیم تا دشمن در پشت مرزها متمرکز شود و هر روز شهرهای مرزی ما را از جمله آبادان و خرمشهر بمباران کند ، ما از خاک مقدس خود دفاع می کنیم .

رئیس جمهور خاطرنشان کردند : این دشمن به جز زبان زور زبان دیگری نمی فهمد با او نمی توان با صلح و از در مسالمت درآمد ما مجبوریم آتش توپخانه دشمن را از شهرهای خود خاموش کنیم و بدین لحاظ تا نقطه ای پیش می رویم که این مهم صورت پذیرد تا نقطه ای دشمن را عقب خواهیم راند که امکان زندگی سالم هم وطنانمان در کنار مرز ها فراهم شود . ما با همان روحیه ای که از دزفول ، اهواز ، سوسنگرد و از شهرهای غرب دفاع کرده ایم از خرمشهر و آبادان و نفت شهر نیز دفاع می کنیم .

ایشان گفتند : اگر معتقدیم رژیم متجاوز صدام باید سرنگون شود و به تعویض مهره های این رژیم قانع نیستیم بدین دلیل است که طبیعت این رژیم زورگویی تحمیل و تجاوز است و این امر دخالت در امور داخلی دیگران محسوب نمی شود ، بلکه دفاع از امنیت بزرگترین و قدرت مندترین کشور منطقه یعنی ایران و دفاع از تمامی کشورهای مسلمان در این منطقه حساس است .

رئیس جمهوری خطاب به نیروهای مسلح گفتند : نبرد دلاورانه و پاسداری و استقامت امروز شما نه تنها میلیون ها مردم مسلمان کشور خود بلکه میلیون ها انسان مسلمان دیگر کشورهای همجوار و منطقه خاورمیانه را نیز از خود خشنود می کند و خشنودی خدا از همه خشنودی ها بالاتر است .

آمادگی سرکوب دشمن در همه مناطق را داریم

ایشان با تاکید بر این نکته که در تمامی جبهه ها ابتکار عمل با ما است گفتند : ما آماده ایم تا دشمن را در هر یک از مناطق مرزی سرکوب کنیم و خواهیم کرد . قدرت رزمندگان ما آن چنان بالا است که با وجود همه گونه کمک نظامی و انسانی رژیم عراق قادر به مقاومت در مقابل ما نخواهد بود .

رئیس جمهور با اشاره به حمایت کشورهای مرتجع عرب از صدام گفتند : کسانی که در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه پس از آشکار شدن حقیقت باز به دشمن ما کمک می کنند با ما در حال جنگ هستند و ما آن ها را یک کشور در حال جنگ با خود به حساب می آوریم .

رئیس شورای عالی دفاع در پایان سخنان خود ضمن تاکید بر حسن رفتار نیروهای مسلح گفتند : امروز بار دیگر با خدا پیمان می بندیم که رفتار خود را با موازین انقلاب و اسلام هرچه بیشتر هماهنگ کرده و گام های خود را در جهت آینده بندگان صالح خدا برداریم . (۴)

هیچ کشوری با اسرای جنگی رفتار ایران را ندارد

اعضای هیئت های جمعیت هلال احور سوریه و صحرا که برای بازدید از ویرانی های جنگ تحمیلی در غرب کشور به استان باختران سفر کرده بودند عصر امروز به دیدارشان پایان دادند و به تهران بازگشتند .

هیئت های مذکور در حالی که معاون سیاسی – اداری و مشاور نظامی – سیاسی استانداری باختران آن ها را همراهی می کردند از ویرانی های قصر شیرین که به صورت تلی از خاک در آمده است هم چنین سرپل ذهاب دیدن کردند و در پادگان اباذر نماز جماعت را با رزمندگان اسلام خواندند .

نمایندگان هلال احمر کشورهای سوریه و صحرا که به دعوت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران جهت بازدید از خسارات جنگ تحمیلی و نحوه رفتار جمهوری اسلامی ایران با اسرای عراقی و امکانات رفاهی که در اختیار آنان قرار گرفته و همچنین فعالیت های جمعیت هلال احمر در رابطه با جنگ تحمیلی و ضایعات حوادث طبیعی به کشور دعوت شده اند با فیروزآبادی سرپرست جمعیت هلال احمر دیدار کردند .

طی این دیدار دکتر فیروزآبادی در رابطه با رفتار با اسرا گفتند : ما بر اساس رافت اسلامی و سفارشات امام در رابطه با رعایت مقررات اسلامی درباره اسرا از آن ها به بهترین وجه نگهداری می نمائیم .

همین گزارش نیز حاکیست نماینده سوریه در این دیدار گفت : ما به کمپ اسرا اسم کمپ نمی گذاریم ، بلکه این مکان ها را مهمانخانه نامگذاری کرده ایم و من حاضرم در مقابل تمامی جمعیت ها ایستاده و بگویم که هیچ دولت و جمعیتی نتوانسته با اسرا چنین رفتار خوبی داشته باشد و صلیب سرخ جهانی حتما باید این حقایق را به گوش جهانیان برساند .

وی همچنین خواستار نظارت بر وضعیت اسرای ایرانی در عراق شد و در پایان یادآوری کرد که شهدای بهشت زهرا خود نشانگرد ایثار و شهادت طلبی یک ملت است . (۵)

پی نوشت

۱-صحیفه امام ، جلد ۱۶ ، صفحه ۴۵۸

۲-کیهان ، ۱۰ شهریور ۱۳۶۱ ، صفحه ۳

۳-اطلاعات ، ۱۰ شهریور ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۴

۴-جمهوری اسلامی ، ۱۰ شهریور ۱۳۶۱ ، صفحه ۴

۵-اطلاعات ، ۱۰ شهریور ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۱

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

15 + بیست =

WpCoderX