موسوی خوئینی ها : قبل از هر انتخاباتی نوکران اجنبی از عدم حضور مردم صحبت می کنند /مردم مشت محکمی به دهان نوکران اجنبی زدند !

طی مراسمی با پیام آیت الله خامنه ای رئیس جمهور ، آیت الله منتظری و نیز حضور نخست وزیر دیروز دانشگاه ها بازگشایی شد .

آیت الله خامنه ای : اینک شما ای استادان مسلمان و متعهد و ای دانشجویان مومن و مبارز ، به هوش باشید که ملتی بزرگ و انقلابی ، لایق همه گونه خدمت و فداکاری ، منتظر است که پس از دهها سال وابستگی و استعمار و استثمار فرهنگی برای نخستین بار حضور اسلام و طعم شیرین استقلال را در دانشگاه های خویش احساس کنند این انتظار بحق را پاسخگو باشید .

آیت الله منتظری : یک انقلاب اساسی و کامل در تمام شئون و رشته های فرهنگی ما شاید سال ها به طول انجامد و به صرف طرح ها و برنامه های ذهنی و به دور از جریان عمل نمی توان به هدف اصلی رسید بلکه باید در عمل و در برخورد عینی با مسائل و مشکلات به یک انقلاب عینی و به دور از ذهن گرایی دست یافت از این رو نباید فکر کنیم که انقلاب فرهنگی به پایان رسیده باید با شروع کار دانشگاه ها و به کار گیری استعدادهای اساتید و دانشجویان مومن به انقلاب اسلامی و دادن امکانات لازم به آنان انقلاب فرهنگی را بارور ساخت.

میرحسین موسوی نخست وزیر در مراسم بازگشایی دانشگاه ها : با نگاهی به تمام جوامع در طول تاریخ در یک سطح جغرافیایی می بینیم نیروهای شیطانی برای راه افتادن خود و برای مبارزه با نیروهای حق طلب ، از ارزش های مطلوب در آن جوامع استفاده می کنند.

وقتی به سرنوشت دانشگاه در طول صد و حتی پنجاه سال اخیر نگاه می کنیم و همچنین به تاریخ دانشگاه بعد از انقلاب نگاه کنیم می بینیم که ضد انقلاب و ایادی آمریکا و ابرقدرت ها سعی کرده اند از ارزش های مورد اعتماد ملت حداکثر استفاده را بکنند و به همین دلیل انقلاب فرهنگی و بیرون راندن آن ها از دانشگاه ها ارزش فراوانی دارد .

آسوشیتدپرس: پس از آن که ایران اعلام کرد خواستار کاهش تولید نفت عربستان سعودی است کمیته بررسی بازار اوپک دیروز به این سازمان توصیه کرد قیمت نفت برای یک سال دیگر همچنان ثابت بماند .

خبرگزاری فرانسه از پاریس گزارش داد کمیته بین الملل سوسیالیست پیرامون خاورمیانه که روز گذشته در پاریس تشکیل جلسه داد از یک راه حل مسالمت آمیز برای لبنان بر اساس طرح ریگان و پیشنهادات کنفرانس سران عرب در فاس پشتیبانی کرد .

حافظ اسد رئیس جمهور سوریه و دبیر کل حزب بعث این کشور در جلسه کمیته مرکزی دیروز این حزب گفت : موضع سوریه در برابر امپریالیسم و صهیونیسم تغییر نکرده و نخواهد کرد .

موسوی خوئینی ها: قبل از هر انتخاباتی در ایران یک عده یاوه گو و نوکر اجنبی شایع می کنند مردم در انتخابات شرکت نخواهند کرد زیرا تورم بالا رفته هیچ چیز پیدا نمی شود اما بعد از انتخابات می بینیم مردم با حضور خود در انتخابات مشت محکمی به دهان نوکران اجنبی می زنند.

دانشگاه ها بازگشایی شد

طی مراسمی با پیام آیت الله خامنه ای رئیس جمهور ، آیت الله منتظری و نیز حضور نخست وزیر دیروز دانشگاه ها بازگشایی شد .

در این مراسم که نخست وزیر و رئیس ستاد مشترک ، گروهی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، نمایندگانی از حوزه علمیه ، جامعه روحانیت مبارز ، استادان دانشگاه و انبوهی از دانشجویان حضور داشتند پیام آیت الله خامنه ای قرائت شد .

آیت الله خامنه ای تصریح کردند : انتظار ملت از دانشگاه ها پس از انقلاب فرهنگی

در بخشی از پیام آیت الله خامنه ای آمده است : امروز دانشگاه ها که روزی به دست توانا و قدرتمند امت حزب الله و به قصد و نیت پاکسازی حریم آن از لوث آثار و افکار غرب زده ، شرق زده و طاغوت زده به روی عناصر ضد اسلام و انقلاب بسته شده بود به دست همین امت و به روی دانشگاهیان متعهد و مسئول بازگشوده می شود .

ایشان افزودند : ملتی که یک کشور را با نثار خون عزیزترین فرزندان خویش از غاصبان و ستمگران بازستانده بود توانست سنگر دانشگاه را نیز از زیر سلطه عوامل ضد انقلاب خارج کند ، جای جای صحن دانشگاه ها که به خون دانشجویان و مردم مسلمان رنگین شده بود گواه است که ضد انقلاب تا محیط دانشگاه را به عرصه جنگ با ملت تبدیل نکرد و تا مغلوب ملت نشد از دانشگاه ها خارج نگردید .

آیت الله خامنه ای افزودند : نخستین اقدام مخالفان و معاندان با این حرکت عظیم فرهنگی ملت پس از خروج از دانشگاه ها کوشش در جهت القا و رواج این اندیشه بود که با تعطیل دانشگاه ها درهای علم و فن و دانش بسته شد . شبکه های تبلیغاتی امپریالیستی و صهیونیستی جهان ، شب و روز این شعار را تکرار کردند و گروه های چپ شرقی همراه با گروه های چپ شاهنشاهی نیز به این تبلیغات دامن زدند . اما گذشت روزها و ماه ها ثابت کرد که این اقدام هشیارانه مردم آغاز حرکتی به سوی استقلال علمی ، صنعتی و فرهنگی بوده است .

آیت الله خامنه ای افزودند : آنان که می پنداشتند علم و فن و فرهنگ جز از طریق اتکا به غرب یا شرق به دست نمی آید دیدند که این بار نیز ملت بی اعتنا به توصیه مدعیان میان تهی ، راه خویش را یافته و به سوی سرمنزل مقصود در حرکت است .

ایشان خطاب به دانشگاهیان تاکید کردند : اینک شما ای استادان مسلمان و متعهد و ای دانشجویان مومن و مبارز ، به هوش باشید که ملتی بزرگ و انقلابی ، لایق همه گونه خدمت و فداکاری ، منتظر است که پس از دهها سال وابستگی و استعمار و استثمار فرهنگی برای نخستین بار حضور اسلام و طعم شیرین استقلال را در دانشگاه های خویش احساس کنند این انتظار بحق را پاسخگو باشید . (۱)

آیت الله منتظری: انقلاب فرهنگی هنوز به پایان نرسیده است

آیت الله منتظری نیز در پیام خود تاکید کرده است : رژیم فاسد گذشته با اسلام زدایی از نظام دانشگاه ها در ایران توانست بزرگترین خدمت را به اربابان جهان خوار خود بنماید و قشری عظیم از جامعه ما را در مسیر اهداف استعماری قرار دهد از این رو پس از پیروزی انقلاب عظیم اسلامی و غلبه سیاسی و نظامی ملت ما بر دشمن شروع انقلاب در فرهنگ و نظام حاکم بر دانشگاه ها یکی از نیازهای به موقع بود .

وی با بیان این که انقلاب فرهنگی به پایان نرسیده است افزود : یک انقلاب اساسی و کامل در تمام شئون و رشته های فرهنگی ما شاید سال ها به طول انجامد و به صرف طرح ها و برنامه های ذهنی و به دور از جریان عمل نمی توان به هدف اصلی رسید بلکه باید در عمل و در برخورد عینی با مسائل و مشکلات به یک انقلاب عینی و به دور از ذهن گرایی دست یافت از این رو نباید فکر کنیم که انقلاب فرهنگی به پایان رسیده باید با شروع کار دانشگاه ها و به کار گیری استعدادهای اساتید و دانشجویان مومن به انقلاب اسلامی و دادن امکانات لازم به آنان انقلاب فرهنگی را بارور ساخت.(۲)

میرحسین موسوی : شیاطین پشت ارزش های جامعه سنگر می گیرند

میرحسین موسوی نخست وزیر در مراسم بازگشایی دانشگاه ها گفت : با نگاهی به تمام جوامع در طول تاریخ در یک سطح جغرافیایی می بینیم نیروهای شیطانی برای راه افتادن خود و برای مبارزه با نیروهای حق طلب ، از ارزش های مطلوب در آن جوامع استفاده می کنند.

وی افزود : آن ها همیشه پشت ارزش های مطلوب یک جامعه سنگر می گیرند هیچ نیروی شیطانی با ادعای خیانت به استعمار و استثمار وارد معرکه نمی شود بلکه به عنوان گسترانیدن عدل ، علم و فضیلت ها است که وارد معرکه می شود . اگر در غرب نگاهی به شعارهای سران سرمایه داری شود  مشاهده می شود همیشه به عنوان حفظ آزادی ها برای منافع گروهی اندک و شرکت های چند ملیتی دست به جنایت می زنند .

موسوی گفت : در ویتنام ، خلیج فارس ، اقیانوس هند حاضر می شوند و از رژیم های ارتجاعی و خونخوار منطقه دفاع می کنند ، در شرق نیز همین مسئله وجود دارد برای دفاع از منافع طبقه پرولتاریا طبقه جدیدی برای بهره گیری از نعماتی که متعلق به همه مردم است به وجود می آورند.

نخست وزیر گفت : برای ادامه سلطه شان و ادامه صدور فرهنگ شرک آمیزشان و برای جهانخوارگیشان هیچ کدام از غرب و شرق با عنوان جهان خواری نیات واقعی خود را برملا نمی کنند و در این زمینه غرب و شرق به یک معنا متحدند و علیه تمام نیروهای مستضعف جهان سوم عمل می کنند .

نخست وزیر گفت : آمریکا به بهانه حضور شوروی در افغانستان حضور خود را در اقیانوس هند ، خلیج فارس و تنگه هرمز توجیه می کند و شوروی  هم به بهانه سلطه جویی آمریکا و حضور ناوگان آمریکا در اقیانوس هند است که حضور خود را در افغانستان توجیه می کند ، این یک معامله است یک بهانه برای ادامه سلطه بر جهان سوم و کشورهای اسلامی است که بدون این بهانه ها نه آمریکا و نه شوروی در منطقه نمی توانند حضور نیرومندی داشته باشند .

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود کفت : وقتی به سرنوشت دانشگاه در طول صد و حتی پنجاه سال اخیر نگاه می کنیم و همچنین به تاریخ دانشگاه بعد از انقلاب نگاه کنیم می بینیم که ضد انقلاب و ایادی آمریکا و ابرقدرت ها سعی کرده اند از ارزش های مورد اعتماد ملت حداکثر استفاده را بکنند و به همین دلیل انقلاب فرهنگی و بیرون راندن آن ها از دانشگاه ها ارزش فراوانی دارد . (۳)

ایران خواستار کاهش تولید نفت عربستان شد

گفت و گوهای مقدماتی وزیران نفت اوپک دیشب در وین پایان یافت . در جلسات صبح و بعد از ظهر تنظیم یک برنامه تولید برای جلوگیری از کاهش بهای نفت مورد بررسی قرار گرفت.

کنفرانس وزیران نفت اوپک ساعت دوازده و نیم امروز آغاز به کار می کند .

آسوشیتدپرس از وین گزارش داد : پس از آن که ایران اعلام کرد خواستار کاهش تولید نفت عربستان سعودی است کمیته بررسی بازار اوپک دیروز به این سازمان توصیه کرد قیمت نفت برای یک سال دیگر همچنان ثابت بماند .

عتیبه رئیس این کمیته گفت : تولید اوپک در سال ۱۹۸۳ باید مطابق تقاضا باشد ولی افزود : کمیته بررسی بازار اوپک در پی تقاضای ایران برای این که عربستان تولید خود را کاهش دهد تا ایران بتواند میزان تولید نفت خود را بالا ببرد حداکثری برای تولید نفت پیشنهاد نخواهد کرد .

محمد غرضی وزیر نفت کشورمان در جلسه جمعه عربستان را متهم ساخت که تحت فشار ابرقدرت ها بازارها را از نفت لبریز می سازد وی از سازمان اوپک خواست تقاضای تهران را بپذیرد.(۴)

بین الملل سوسیالیست از طرح ریگان و فاس پشتیبانی کرد

خبرگزاری فرانسه از پاریس گزارش داد کمیته بین الملل سوسیالیست پیرامون خاورمیانه که روز گذشته در پاریس تشکیل جلسه داد از یک راه حل مسالمت آمیز برای لبنان بر اساس طرح ریگان و پیشنهادات کنفرانس سران عرب در فاس پشتیبانی کرد .

رهبر حزب سوسیالیست پرتقال و رئیس این کمیته لزوم عقب نشینی نیروهای خارجی از لبنان ، شناسایی کشوری به نام اسرائیل و تصمیم گیری آزادانه از سوی ملت فلسطین را جهت استقرار صلح در خاورمیانه مورد تاکید قرار داد . (۵)

حافظ اسد : تنها راه رسیدن به صلح موازنه استراتژیک است

حافظ اسد رئیس جمهور سوریه و دبیر کل حزب بعث این کشور در جلسه کمیته مرکزی دیروز این حزب گفت : موضع سوریه در برابر امپریالیسم و صهیونیسم تغییر نکرده و نخواهد کرد .

وی افزود : سوریه راه مبارزه را در پیش گرفته و تنها راه رهایی از چنگال امپریالیسم و صهیونیسم و آزادی کلیه اراضی اشغالی و رسیدن به یک صلح عادلانه همان برقراری موازنه استراتژیکی با دشمن است و سوریه نیز تسلیم را نپذیرفته است .

رئیس جمهور سوریه خطاب به سران مرتجع عرب نیز گفت : آن ها که دسیسه به کار برده و یا به کار خواهند برد باید بدانند که ملت ها خواب نیستند و خیانت افراد و گروه ها را نخواهند بخشید.

وی گفت : از ما می خواهند واقع بین باشیم و واقعیت را قبول کنیم ، ولی آیا این واقع گرایی یعنی این که اشغال خاکمان توسط دشمنان را باید بپذیریم و به دشمن اجازه بدهیم به اهداف خود برسد و شرف و کرامت خود را زیر پا بگذاریم ؟ (۶)

موسوی خوئینی ها : مردم مشت محکمی به دهان نوکران اجنبی زدند

موسوی خوئینی ها طی سخنانی در مراسم نماز جمعه زنجان که پریروز انجام شد گفت : مردم مشت محکمی به دهان نوکران اجنبی با حضور در انتخابات مجلس خبرگان زدند .

خوئینی ها گفت : ابرقدرت ها می خواهند بدانند ملت ایران که این همه شهید می دهد و محاصره اقتصادی شده است هدفش چیست ؟

وی افزود : در کدام کشور سراغ دارید ۴ سال بعد از انقلاب ۹ بار انتخابات انجام شده باشد ، این ها همه به برکت اسلام است . مردم از این حکومت چه دیده اند ؟

وی افزود : آمریکا به این نتیجه رسیده است که مردم ایران به دنبال جاه و مقام نیستند و همه هدفشان اسلام است و بس ، مشا ملت غیور دروغ پردازی های شوروی را ثابت کردید که می گفت « هر کشوری با آمریکا مبارزه کند ما به آن کشور کمک می کنیم » لذا دیدیم نه تنها شوروی به ایران کمک نکرد بلکه به دولت متجاوز عراق سلاح و جنگنده نیز داد تا انقلاب ما را از بین ببرد.

موسوی خوئینی ها افزود : قبل از هر انتخاباتی در ایران یک عده یاوه گو و نوکر اجنبی شایع می کنند مردم در انتخابات شرکت نخواهند کرد زیرا تورم بالا رفته هیچ چیز پیدا نمی شود اما بعد از انتخابات می بینیم مردم با حضور خود در انتخابات مشت محکمی به دهان نوکران اجنبی می زنند.(۷)

پی نوشت

۱کیهان ، ۲۸ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۴

۲ کیهان ، ۲۸ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۴

۳ جمهوری اسلامی ، ۲۸ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۰

۴اطلاعات ، ۲۸ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲

۵اطلاعات ، ۲۸ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲

۶اطلاعات ، ۲۸ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲

۷اطلاعات ، ۲۸ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۶

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

9 + 3 =

WpCoderX