میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد

فرستاده ویژه شیخ زاید بن سلطان آل نهیان رئیس امارات عربی متحده عصر دیروز با حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رئیسی جمهوری کشورمان دیدار و پیام کتبی رئيس امارات عربی متحده را تسلیم ایشان کرد.

آیت الله خامنه ای : اگر کسانی بخواهند صلح غیرعادلانه را به ما تحمیل کنند مورد قبول ما نخواهد بود زیرا ما صلح تحمیلی را هم مثل جنگ تحمیلی ناگوار و غیر قابل تحمل می دانیم . اگر متجاوز مجازات نشود ریشه تجاوز در منطقه برچیده نخواهد شد .

میرحسین موسوی نخست وزیر :  امروز در جلسه هیئت دولت مسئله هزینه های این نیرو مطرح شد که دولت بایستی تعیین کند ، در حقیقت باید پشتیبانی بکند و برادران هیئت دولت متفق القول بودجه ای را در این زمینه تصویب کردند .  به صورت متمم قانون بودجه سال به مجلس تقدیم خواهد شد. منتها من در مورد کمیت این مسئله صحبتی نمی کنم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی : هیئت های صلح کاری نکرده اند فقط از رئیس جمهوری ما و همچنین از صدام دعوت کرده اند که به مکه بروند. وقتی که ما به هیچ نحو ، حتی غیر مستقیم ، حاضر نبودیم با عراق ، پیش از خروج او از خاک ما ، وارد مذاکره شویم، این پیشنهاد که رئیس جمهوری ایران به عربستان سعودی یعنی کشوری که بر علیه ما اعلام جهاد داده و این همه کمک مالی به عراق کرده ، برود و روبروی صدام بنشیند و مذاکره کند، چه نوع پیشنهادی می تواند باشد ؟

حبیب بهادر فئودال جنایتکار شهرستان بویر احمد که تا كنون ۲۱ فقره قتل مرتکب شده و با شرارت های ممتد در میان کشاورزان و روستائیان این منطقه رعب و وحشت ایجاد کرده بود ، در جریان حمله به اردوی خوانین قشقائی که اواخر فروردین ماه سال جاری صورت گرفت کشته شده است.

یاسر عرفات : انتظار می رود نیروهای اسرائیلی ضمن تحکیم موقعیت خود پیرامون بیروت اردوگاه های پناهندگان را زیر آتش شدید از طریق زمین و دریا گرفته و سپس وارد این شهر شوند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی در ساعت ۸ بامداد امروز بر فراز شهر بیروت به پرواز در آمدند و بلافاصله آتشبارهای ضد هوایی نیروهای فلسطینی و سوری آن ها را زیر آتش گرفتند .

دیدار فرستاده ویژه امارات با آیت الله خامنه ای

فرستاده ویژه شیخ زاید بن سلطان آل نهیان رئیس امارات عربی متحده عصر دیروز با حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رئیسی جمهوری کشورمان دیدار و پیام کتبی رئيس امارات عربی متحده را تسلیم ایشان کرد.

در این دیدار که احمد عزیزی قائم مقام وزارت امور خارجه و  جمعی از مسئولین دفتر ریاست جمهوری و  نیز کاردار امارات عربی متحده در تهران حضور داشتند ابتدا عبدالله مزروعی ضمن ابلاغ سلام گرم و برادرانه رئیس امارات عربی متحده با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران ،در منطقه در جهت بهتر شناساندن اسلام و با تاکید بر لزوم گسترش هر چه بیشتر وحدت بین امت اسلامی تاکید کرد :  پیروزی بر دشمنان جز با همبستگی امت اسلام ممکن نیست  و لذا مهمترین مسئله برای امت اسلامی اتحاد است.

وی با اشاره به اهمیت نقش رسانه های گروهی گفت : رسانه های گروهی نقش مهمی در تحقق همبستگی و از بین بردن اختلافات و گسترش اتحاد میان ملل منطقه به عهده دارند و در این مرحله باید برای این منظور به کار گرفته شوند .

آن گاه رئیس جمهور کشورمان ضمن اظهار امیدواری نسبت به گسترش و استحکام روابط سالم و برادرانه بین دو کشور و با اشاره به جنگ تحمیلی و انتشار شایعات نادرست و اکاذیب از سوی دشمنان انقلاب اسلامی گفتند : شما حتما می دانید تبلیغات تا چه حد در باز کردن فضای برادری و یا بستن و منجمد نمودن این فضا نقش دارد. در بعضی از کشورهای منطقه به نظر می رسد روزنامه ها، مجلات ، رادیو و تلويزيون فقط آفریده  شده اند تا علیه جمهوری اسلامی ایران تبلیغات کنند . البته طبیعی است که در قبال این اقدامات خویشتن داری ما نیز حدی دارد ما در این جا صریحا می گوئیم که اقدامات متقابل ما بسیار اندک و ناچیز بوده است .

آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به مطامع آمریکا در کشورهای منطقه نیز گفتند : اگر این کشورها بخواهند خود را تسلیم آمریکا کنند تا آن جا که به ما ارتباط پیدا نکند به خودشان مربوط است به هر حال ما در مقابل آمریکا مقاومت می کنیم و با توکل به خداوند متعال یقین داریم پیروز خواهیم شد .

صلح تحمیلی را همانند جنگ تحمیلی می دانیم

رئیس جمهور کشورمان همچنین با اشاره به تلاش های هیئت های صلح و با تاکید بر سه شرط اصلی جمهوری اسلامی ایران برای تحقق صلح گفتند : اگر کسانی بخواهند صلح غیرعادلانه را به ما تحمیل کنند مورد قبول ما نخواهد بود زیرا ما صلح تحمیلی را هم مثل جنگ تحمیلی ناگوار و غیر قابل تحمل می دانیم . اگر متجاوز مجازات نشود ریشه تجاوز در منطقه برچیده نخواهد شد . اگر قدرتمندی فقط به استناد این که قدرتی دارد به خود حق تجاوز به دیگران را دهد به این ترتیب سنگ روی سنگ بند نخواهد شد و ما مایل نیستیم که در خلیج فارس چنین وضعی پیش آید.از نظر ما بدیهی است که تهدید قدرت های بزرگ هم عواقبی غیر از آن که تاکنون برای ما به بار آورده نخواهد داشت و این در حالی است که وسوسه پذیری دولت های مرتجع منطقه را تهدیدی نه برای خود که برای تمام ساکنین منطقه می دانیم .

آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به تجاوزات رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان نیز اظهار داشتند : امروز وقت آن رسیده است که تا همه کسانی که تاکنون لفظا به پشتیبانی از محرومین لبنان و ملت فلسطین پرداخته اند عملا صداقت خود را به ثبوت برسانند و از این فرصت برای مبارزه جدی با اسرائیل غاصب استفاده کنند . (۱)

موسوی : در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد

صبح دیروز مهندس میرحسین موسوی نخست وزیر در یک  مصاحبه مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی با حضور خبرنگاران داخلی شرکت کرد و به سئوالات مختلف آن ها از جمله موضع دولت جمهوری اسلامی ایران در مورد تجاوز رژیم صهیونیستی ، اجلاس آینده کشورهای غیر متعهد ، سفر هیئت کنفرانس اسلامی به ایران و عراق  و … اعلام کرد .

میرحسین موسوی در مورد موضع دولت جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تجاوز رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان و سفر هیئت ایرانی به سوریه گفت : ما همان قدر که در این جا احساسی در هم ریختگی می کنیم و طبیعتا به مقابله با تجاوز پرداختیم و می پردازیم در آنجا هم با این تجاوز به مقابله خواهیم پرداخت . منتها واقعیت ها در حال حاضر خیلی دگرگون شده است. ملت ما و انقلاب ما در موقعیتی است که می تواند سریع تر ، روشن تر قوی تر و مستقیم تر با مسئله اسرائیل رو برو بشود.

نخست وزیر گفت : گرچه از همان اوايل پیروزی انقلاب، ملت ما اراده خودش را یعنی مقابله با اسرائیل نشان داده ولی الان فرصتی هست که ملت ما اراده منسجم خودش را برای مقابله با خطر صهیونیزم و امپریالیزم در منطقه نشان دهد. در این زمینه شورای عالی دفاع تصمیماتی گرفته است که طبیعتا دولت نیز با شورای عالی دفاع هماهنگی کرده است و در این زمینه،  هماهنگی مطلوب ، چشمگیر و اسلامی بین شورای عالی دفاع و دولت وجود دارد.

موسوی گفت : شورای عالی دفاع تصمیم گرفته است که با این مسئله بطور جدی روبرو بشود و مسئله اعزام نیرو را مطرح کرد و تصویب شد و هیئتی برای بررسی این موضوع به سوریه رفتند . امروز در جلسه هیئت دولت مسئله هزینه های این نیرو مطرح شد که دولت بایستی تعیین کند ، در حقیقت باید پشتیبانی بکند و برادران هیئت دولت متفق القول بودجه ای را در این زمینه تصویب کردند .  به صورت متمم قانون بودجه سال به مجلس تقدیم خواهد شد. منتها من در مورد کمیت این مسئله صحبتی نمی کنم.

نخست وزیر همچنین گفت : ما منتظریم تا این هیئتی که به سوریه رفته است برگردد تا ما دامنه کار را دقیق تر بررسی بکنیم . ولی کلیات مسئله در هیئت دولت و رسیدگی می شود.

امپریالیزم گور خودش را کنده است

موسوی همچنین گفت : ولی من فکر می کنم که امپریالیزم با این کارش و در حقیقت با دست های خویش گور خودش را در منطقه می کند و یگ گام دیگر به هلاکت نهائی و نابودی خودش نزدیک تر شده است  .

کنفرانس بغداد محکوم به شکست است

 نخست وزیر در مورد اجلاس آینده کشورهای غیر متعهد در بغداد و موضع ایران در قبال این کنفرانس نیز گفت : این کنفرانس از هم اکنون محکوم به شکست است ، حالا چه تشکیل بشود و یا تشکیل نشود . بخاطر اینکه اگر این کنفرانس در بغداد تشکیل بشود ، در حقیقت نقض تمام آن تعهداتی است که جنبش عدم تعهد برای خودش پذیرفته است. و ما شواهد بسیار زیادی را می بینیم که کنفرانس در بغداد تشکیل نخواهد شد و اگر هم تشکیل شود به حالت ناجور و ناقصی تشکیل خواهد شد که بدتر از تشکیل نشدن آن است. البته شرایط جنگی که در منطقه حکم فرماست طبیعتا این احساس را در کنفرانسی که در آنجا قرار است تشکیل شود، به وجود خواهد آورد که امنیت کافی و جود  ندارد. اصولا مسئله انتخاب صدام به عنوان رئیس جنبش غیرمتعهدها یک حالت مضحک و غیرعقلائی پیدا می کند. به اعتقاد من اگر این کنفرانس در بغداد تشکیل شود در حقیقت با این کار تیر خلاصی به مغز جنبش غیر متعهدها شلیک شده و جنبش غیر متعهدها نخواهد توانست قد خودش را در مقابل این ضربه ای که خورده است ، راست کند.

هیئت صلح کنفرانس اسلامی چیزی برای گفتن نداشت

نخست وزیر درباره سفر هیئت کنفرانس اسلامی به دو كشو ر ایران و عراق نیز گفت: این ها چیز تازه ای برای گفتن نداشتند که عنوان کنند. در صورتی که به نظر ما واقعیت ها آن چنان آشکار و مبین هست که بر ذهن های روشن ملت های مختلف و سران کشورهای اسلامی اثر بگذارد تا تصمیمات قاطع در این زمینه بگیرند. چیزی که برای ما اهمیت دارد این است که ما تقریبا حرف هائی که الان در رابطه با رژیم صدام می زنیم، همان حرف هائی است که او ایل جنگ می زدیم و همه فکر می کردند که ما شکست خوردیم و نیروهای دشمن در خاک ما هستند. الان که ما قدرت خودمان را در خرمشهر نشان داده ایم مجددا همان حرفها را می زنیم و همان شرایط را داریم و گامی از آن شرایط به عقب نخواهیم گذاشت و فرقی که الان با آن زمان دارد این است که ما از مو ضع بالاتر و قوی تری صحبت می کنیم، و این مسئله را عراق و هم پیمانانش می پذیرند و یا ما مجبورشان می کنیم که بیذیرند.

منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد

نخست وزیر اظهار داشت :  اگر ما برگردیم و ملاک و معیار را اراده ملت ها بشمریم ، یقینا این حمله و ستم ها اراده یک میلیارد مسلمان جهان را برای مقابله با امپریالیزم و صهیونیزم منسجم تر خواهد ساخت . و نشان خواهد داد که مبارزه با امپریالیزم فقط در مرزهای اسرائیل خلاصه نمی شود بلکه این موضوع باعث خواهد شد که منافع امریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد تهاجمات تازه ای قرار بگیرد و ما امیدواریم که چنین بشود .

هدف از سفر نماینده ویژه امارات به ایران

 نخست وزیر در پاسخ  به سئو ال یکی از خبرنگاران که پرسید هدف از سفر نماینده ویژه امارات متحده عربی به ایران چیست ؟ گفت : ما تقریبا از چند ماه پیش سعی کردیم که به کشورهای کوچک در خلیج فارس بفهمانیم که ایران قصد تجاوز به خاک آن ها را ندارد و در فکر توسعه طلبی نیست و آن ها می توانند در کنار ملت و کشور و نظام انقلابی ما به آسودگی زندگی بکنند . استمرار و پایداری در این سیاست کم کم  صدق نیت ما را به آن ها نشان داده است . کشور امارات جزو  اولین کشورهایی است که متوجه این مسئله شد و از دو سه ماه پیش قراینی نشان میدهد که آنها دوست دارند رو ابط خودشان را با ما بهبود بخشند و طبیعی است که واقعیت های جدیدی هم در منطقه به وجود آمده و سیاست روشنی که دولت در پیش گرفته از طریق مسئولین مختلف در این زمینه اعلام شده است ، یک نوع اطمینانی در این کشور به وجود آورده به طوریکه می تواند با کشور و دولت ما با آسودگی و با خیال راحت زندگی بکند. آنها خوب احساس کردند که منافعشان در پیوستن و جوش خوردن با نقشه های رژیم صدام نیست . تمام اینها را ما می توانیم باعث این مسافرت بدانیم و ما این مسافرت را به فال نیک می گیریم و عنوان یک پیروزی برای دیپلماسی خودمان در خلیج فارسی می توانیم بشماریم .

تاکید موسوی بر استفاده از سلاح نفت در مبارزه با ابرقدرت ها

موسوی در مورد نقش نفت در حاکمیت مستضعفین نیز گفت : این یک چیز شناخته شده ای برای ملت ما هست که تمام گردونه های تمدن غربی و جهان صنعتی با نفت می چرخد و این نفت به مقدار زیادی در اختیار کشور های مستضعف جهان و مخصوصا در اختیار کشورهای اسلامی است. بسته شدن شیرهای نفت به روی غرب به معنای خاموش شدن تمام دستگاه ها و گردونه ها خواهد بود. برای همین یک ابزار کار آمدی می تواند در دست ملل مستضعف باشد. تا همچون سلاحهای دیگر آنها را برضد صهیونیزم و امپریالیزم به کار گیرند.

موسوی ادامه داد : آن چه که به ما مربوط می شود این است که ما سعی کردیم بعد از انقلاب از نفت به صورت سلاح استفاده بکنیم همان روزهای اول انقلاب می بینیم که نفت را بر روی آمریکا ، آفریقای جنوبی و اسرائیل می بندیم و به آنها نمی فروشیم و بعد هم در مورد نفت مخصوصا در ماه های اخیر، از آن به صورت یک ابزار کار آمدی برای گسترش روابط خارجی خودمان با کشورهای دوست استفاده کردیم و به نظر ما می آید که کم کم تسلط ما برای استفاده از این ماده حیاتی در جهات سیاسی در حال زیاد شدن است ، منتها نه جهات سیاسی برای برتری طلبی و توسعه طلبی ، بلکه در جهت احقاق حقوق مستضعفان جهان .(۲)

وضعی که پیش آمده حاصل توطئه آمریکا است

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده امام در شورای عالی دفاع طی مصاحبه ای در مورد تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان و شرکت آمریکا و اعضای پیمان آتلانتیک و دول مرتجع منطقه در این تجاوز ، و توی تصمیم شورای امنیت از سوی آمریکا و پیشنهاد اخیر هیئت صلح کنفرانس اسلامی سخن گفت.

وی با اشاره به سفر هیئت عالی رتبه نظامی ایران به سوریه اظهار داشت : به محض این که اعلام شود نیروهای ما می توانند در جبهه حضور داشته باشند ، در هر حد که نیاز باشد به آن جا خواهیم رفت .

از رئیس مجلس سئوال شد : با توجه به اینکه پیشروی نیروهای رژیم غاصب صهیونیستی همچنان ادامه دارد و متجاوزین بیش از ۲۵۰۰ کیلومتر از اراضی جنوب لبنان را غصب کرده اند ، آخرین تدابیر نظامی ایران برای مقابله با اسرائیل چیست و سفر هیئت نظامی ایران به سوریه تاکنون چه نتایجی داشته است؟

وی در پاسخ گفت : این وضعی که پیش آمده محصول توطئه امریکا است. ما می دانیم که از ابتدا اشغال قسمت هائی از لبنان در برنامه اسرائیل بوده است. اسرائیل این مناطق و بسیاری از مناطق دیگر را برای خود غذایی لازم و حیاتی تلقی می کند و فضای موجود خود را کافی نمی داند . کشورهای اسلامی هم این موضوع را می دانند و بارها هم در این رابطه اعلام خطر شده است ولی آمریکا این روزها با کمک کشورهای ارتجاعی منطقه مثل اردن ، مصر، عربستان و سایر کشورها ، زمینه سازی کرده و طو ری وانمود می کردند که خطر اصلی در منطقه ، جمهوری اسلامی ایران و در حقیقت اسلام است .

غربی ها تابه حال روی خطر کمونیزم تکیه و همه نهضت ها را به این بهانه سرکوب می کردند . حالا اسلام را برای منافع نامشروع شان خطر جدی می بینند و به نحوی تبلیغ کردند تا نیروهای اسلامی را به مواجهه با جمهوری اسلامی متوجه کنند و می بینیم که در جریان جنگ تحمیلی عراق بر علیه ایران ، تا زمانی که عراق پیشرفت می کرد و  پیروز بود ، همه آن ها خوشحال بودند. ولی از روزی که ایران عملیات تهاجمی خود را آغاز کرد و پیروزی های چشمگیر به دست آورد ، این ها خطر اسلام و جمهوری اسلامی را بزرگ جلوه دادند. امروز هم به جای اینکه نیروهای اسلامی برای دفاع از فلسطین متوجه مرزهای اسرائیل شود ، بسیاری از اسلحه ها و اموال دنیای اسلام برای سرکوبی جمهوری اسلامی به بغداد فرستاده می شود و تبلیغات آنها هم به همین منوال در خدمت تجاوزات حزب بعث عفلقی قرار می گیرد .

مدعیان حمایت از فلسطین حتی یک قدم برنداشته اند

هاشمی گفت : این هایی که اکنون مدعای حمایت از فلسطین دارند   در جریان اشغال جنوب لبنان توسط رژیم اشغالگر قدس و سرکوبی فلسطینیان و مشاهده این همه کشتار و جنایت جانیان صهیونیستی ، یک قدم مو ثر برنداشتند . ولی ما با این که در کشورمان گرفتار یک جنگ تحمیلی  هستیم و جنگ با رژیم متجاوز عراق اولین مسئله  ما هست ، به سرعت اقدام کردیم و یک هیئت نظامی به سوریه فرستادیم تا با فلسطینی ها و سوریه هماهنگی لازم را ایجاد کنند و مشخص شود آنها انتظار دارند که ما چه کارهایی را در آنجا انجام دهیم و از دست ما چه کاری ساخته است.

وی افزود : صبح امروز به ما اطلاع داده شد برای هماهنگ کردن نیروهایی که از سوی ایران اعزام خواهند شده با نیروهای موجود مردمی فلسطینی و سوری مستقر در لبنان ، نیاز به برنامه ریزی هائی است که در شرف انجام است . به محض این که اعلام شو د نيرو هاى ما می توانند در جبهه حضور داشته باشند، در هر حد و اندازه ، که نیاز باشد به آنجا خواهیم رفت .

درخواست هاشمی از ملت های عدالتخواه منطقه

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : ما از مردم مسلمان و عدالت خواه منطقه می خواهیم دولت هایشان را تحت فشار بگذارند که تمامی امکانات خود را در راه دفع ظلم از جنوب لبنان و دفع شر اسرائیل از منطقه بکار برند تا این سرطانی که منطقه را آلوده کرده و هر روز که می گذرد بیشتر آلوده می کند، نابود شود . زیرا اگر امکانات سیاسی ، نظامی و اقتصادی کشورهای اسلامی به کار گرفته نشود همواره باید منتظر چنین گرفتاری هایی باشیم.

حمله اسرائیل به لبنان با حمایت آمریکا و رضایت مرتجعین عرب صورت گرفت

رئیس مجلس در مورد وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد مبنی بر محکوم کردن تجاوز اخیراسرائیل به لبنان از سوی امریکا  و اظهار مسئولان پنتاگون مبنی بر اینکه در ارسال سلاح به اسرائیل از طرف امریکا هیچ وقفه ای پیش نخواهد آمد ، با توجه به نامه حکام عربستان سعودی مبنی بر استمداد از ریگان برای جلوگیری از تجاوز اسرائیل نیز گفت :  کابینه اسرائیل در روزی که این رژیم به لبنان حمله کرد جلسه فوق العاده تشکیل داد و اعلام کرد که در چهارچوب سیاست آمریکا در منطته عمل می کند یعنی قضیه آن قدررو شن است که خود اسرائیل هم آن را اعلام می کند. به هیچ وجه نمی توان شک و تردیدی به خود راه داد برنامه ای که هم اکنون در جنوب لبنان اجرا می شود با همفکری و همراهی آمریکا و همراهانش در غرب ، اعضای پیمان آتلانتیک و اگر نگوئیم شرکت ، حداقل با جلب رضایت ارتجاع منطقه انجام می پذیرد. در این شرایط از کشوری که در شورای امنیت حق و تو دارد ما چه انتظاری می توانیم داشته باشیم . اگر ما تردیدی در رضایت آمریکا در این مسئله داشتیم ، می نشستیم و بحث می کردیم. ولی یقینا این برنامه ، برنامه آمریکایی – غربی است .

آمریکا برای باز کردن شیرهای نفت به زور متوسل نمی شود

وی افزود : آن چه که مهم است و باید به آن توجه کرد این است که کشورهای عربی و اسلامی می توانند خیلی سریع جلوی این تجاوز را بگیرند. ولی تاکنون هیچ اقدامی نکرده اند و اگر همین امروز کشورهای خلیج فارس از قبیل کویت و عربستان اعلام کنند که تا اسرائیل از جنوب لبنان باز نگردد دیگر نفت صادر نمی کند ، آمریکا به این رژیم اجازه ادامه تجاوز نخواهد داد. کشورهای خلیج فارس می توانند به راحتی دستور بستن شیرهای نفت را بدهند . زیرا نیازی به پول نفت ندارند و حساب های آن ها مملو از ذخائر ارزی است و بی شک آمریکا برای باز کردن شیرهای نفت متوسل به زور نخواهد شد . زیرا توسل به زور یعنی تخریب منابع نفتی در منطقه و تخریب منابع نفتی ولو اینکه منجر به از کار افتادن آن ها برای مدت کوتاهی شود باعث ایجاد بحران عظیم در اروپا و آمریکا خواهد شد و این کار یعنی خفه شدن غرب در نتیجه امریکا بی شک متوسل به زور نمی شود.

این کشورها اگر یک ذره قلبشان با دنیای اسلام بود و اگر با اسرائیل نبودند و راست می گفتند و واقعا با فلسطینی ها بودند حداقل همان طور که کاخ های خودشان نشسته اند دستور می دادند که شیرهای نفت را ببندند تا اسرائیل از لبنان بیرون برود . در این روز ۵ روز طول نمی کشد و مسائل حل خواهد شد زیرا غرب نمی تواند قطع نفت را حتی به مدت ۵ روز تحمل کند .

وی ادامه داد : متاسفانه انسان هیج تردیدی نمی تواند داشته باشد که این حکومت ها یا خائن هستند و یا آن قدر ضعیف اند که از خودشان در مقابل آمریکا هیچ گونه اراده ای ندارند.

به نظر ما حمله به لبنان برای نجات صدام است

هاشمی افزود : ما هنوز همه ابعاد توطئه تجاوز اخیر اسرائیل رانمی بینیم ، به نظر ما این جریان برای نجات صدام است و باید منتظر عواقب دیگر آن باشیم که البته با هوشیاری مردم امیدواریم جلوی عواقب بعدی آن گرفته شود.

چرا هاشمی در سال ۶۱ مخالف پایان جنگ بود ؟!

 رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که اعضای هیات صلح کنفرانس اسلامی در پایان جلسات چهار روز خود گفته اند : « حمله اسرائیل به جنوب لبنان لزوم هرچه سریع تر برقراری صلح بین ایران و عراق را تاکید می کند . موضع جمهوری اسلامی ایران با توجه به شرایط کنونی چیست ؟ » گفت: ما بدون تجاوز اسرائیل به لبنان هم معتقد بودیم صلح فوریت و ضرورت دارد . چون با گذشت هر روز از جنگ بین ما و عراق ، نیروهای بیشتری از بین می رود و خسارت ها و تلفات تازه ای به وجود می آید . اما برای ما بدتر از جنگ ، این است که به تجاوز عراق و این کار زشت و خیانت بسیار عظیمی که صدام مرتکب شده است با یک دید سطحی و با بی تفاوتی نظر کنیم . اما این مسئله را که اجازه دهیم عراق در خاک ما بماند و آتش بس را بپذیریم ، برای منطقه از جنگ خطرناکتر و بدتر می دانیم . اگر حتی عراق حاضر شود که بدون تنبیه و بدون پرداخت خسارات از خاک ما بیرون رود و ما بپذیریم که صدام با وجود جنایت ۲۰ ماهه اش در ایران اسلامی بدون تعقیب رها شود، این را هم برای آینده منطقه بسیاز خطرناک می دانیم . ما ضمن اینکه اعتقاد داریم این جنگ باید هر چه زودتر پایان یابد ، معتقدیم که باید به طور عادلانه خاتمه پذیرد و ضمنا درسی باشد برای کشورهای دیگر که در آینده به فکر تجاوز به کشور همسایه شان نیفتند .

افشای پیشنهاد مضحک کنفرانس اسلامی از سوی هاشمی

هاشمی در مورد نشست اخیر هیئت صلح کنفرانس اسلامی  نیز گفت: این آقایان کاری نکرده اند، فقط از رئیس جمهوری ما و همچنین از صدام دعوت کرده اند که به مکه بروند. وقتی که ما به هیچ نحو ، حتی غیر مستقیم ، حاضر نبودیم با عراق ، پیش از خروج او از خاک ما ، وارد مذاکره شویم، این پیشنهاد که رئیس جمهوری ایران به عربستان سعودی یعنی کشوری که بر علیه ما اعلام جهاد داده و این همه کمک مالی به عراق کرده ، برود و روبروی صدام بنشیند و مذاکره کند، چه نوع پیشنهادی می تواند باشد ؟

وی ادامه داد :  انجام این عمل از سوی ما بسیار زشت است و این همان کاری است که سادات با اسرائیل کرد و این همه فساد منجمله همین تجاوز به لبنان را به دنبال داشت. به نظر ما این آخرین اقدام کنفرانس اسلامی بسیار ناپخته بوده است و آن ها هیچ راهی غیر تسلیم شدن در برابر حق ندارند. آن ها باید بگویند که متجاوز باید محکوم شود  و حقوق مظلوم باید داده شود ، زیرا خواست اسلام و مصلحت منطقه در این است و این قاطعیت ، در برابر متجاوز یک ضرورت است و این قانون بین المللی است و باید باشد . زیرا در غیر این صورت هر کسی که قدرتش بیشتر شد طمعش گل می کند.

مقاومت در برابر آمریکا و دیگر قدرت ها رسالت اسلامی است

رئیس مجلس در پایان گفت : مابه عنوان یک رسالت اسلامی و یک و ظیفه انقلابی برای اینکه این درس بزرگ را به دنیا بدهیم و ملت های جهان را با وظایفشان آشنا کنیم حاضریم قربانی بدهیم و این خسارت را تحمل کنیم . و به دنیا بفهمانیم که اگر ملتی در مقابل آمریکا و انگلیس و شوروی و فرانسه و همه عواملشان قرار گرفت ، می تواند از حق خودش دفاع کند. همچنانکه ما تا به حال توانسته ایم این کار را انجام د هيم.(۳)

فئودال قاتل کشته شد

حبیب بهادر فئودال جنایتکار شهرستان بویر احمد که تا كنون ۲۱ فقره قتل مرتکب شده و با شرارت های ممتد در میان کشاورزان و روستائیان این منطقه رعب و وحشت ایجاد کرده بود ، در جریان حمله به اردوی خوانین قشقائی که اواخر فروردین ماه سال جاری صورت گرفت کشته شده است. این مطلب زمانی روشن شد که برادران پاسدار ژاندارم یاسوج  7 تن از هم دستان نامبرده را که بدنبال حمله به اردوی خوانین فارس متواری شده بودند دستگیر کردند و پس از اعترافات دستگیر شدگان مبنی بر کشته شدن این فئودال تجسس های لازم به عمل آمد و جنازه حبیب بهادر در منطقه پاکسازی شده به دست آمد . (۴)

آخرین خبرها از تجاوز اسرائیل به جنوب لبنان

به گفته مقامات فلسطینی در سومین روز تهاجم به لبنان توسط رژیم صهیونیستی نزدیاث به ۵۸ هزار  سرباز اسرائیلی وارد خاک لبنان شده اند.

در این حال به گفته خبرنگارانی که از دمشق وارد بیروت شده اند سوریه  نیروهای زرهی و موشک های سام جدید وارد خاک لبنان کرده است .

به گزارش یونایتدپرس صد ها تانك اسرائیلی برای صعود از یک تپه استراتژیک که بر خطوط دفاعی سوریه در دره بقاع مشرف است آماده  شده اند .

هدف از این صعود تصرف تقاطع مدیرج و دهرالبیور است .

این تقاطع ها در ۲۰ کیلو متری شرق بیروت قرار دارند و تنها راه های باقی مانده از دره بقاع به داخل خاك سوریه محسوب می شوند.

بر اساس همین گزارش در حالی که نبرد شدیدی در حومه شهر ساحلی و محاصره شده صيدا شاهراه شمالی منتهی به بیروت در جریان است توپخانه سوریه مواضع نیروهای اسرائيلی را گلوله باران می کنند.

پیش بینی عرفات از تجاوز اسرائیل

یاسر عرفات یکی از سران فلسطین می گوید : انتظار می رود نیروهای اسرائیلی ضمن تحکیم موقعیت خود پیرامون بیروت اردوگاه های پناهندگان را زیر آتش شدید از طریق زمین و دریا گرفته و سپس وارد این شهر شوند.

یکی از نزدیکان یاسر عرفات در این زمینه گفت :  اسرائیلی ها وارد بیروت خواهند شد. نیروهای اسرائیلی فعلا به ۱۰ کیلو متری بیروت که ستاد های سازمان آزادی بخش فلسطین آن واقع است رسیده اند.

این شخصی که خواست نامش فاش نشود گفت : اما  آن ها ابتدا به شدت شهر را بمباران خواهند کرد و به گلوله بسته و سپس آن را اشغال خواهند کرد.

 خوشی آمدند . بگذارید ما این جنالث را ادامه دهیم.» رى افزود که افکار یاسر عرفات منعکس هیکند. عرفات روز چہارشنبه با آلکساندر سولداتف سفیر شوروی و شفیق وزان نخست وزیر لبنان قبل از حضور در شورایعالی نظامی سازمان آزادی بخش فلسطین دیدار کرد.

اوضاع فوق العاده در بیروت

۴  کشتی جنگی اسرائیلی ظهر دیروز منطقه الدوزاعی در جنوب غربی ساحل بیروت را بمباران کرد.

بنا بر همین گزارش در حالی که  در اثر این حمله تعدادی از خانه های مسکونی مردم در منطقه الدوزاعی ویران شده است نیروهای مشترک و مردم مسلح بیروت تلاش می کنند تا از آتش این کشتی ها جلوگیری کنند .

هم اکنون کشتی هاو ناوچه های جنگی اسرائیل از سواحل غربی بیروت تا جنوب صور در رفت و آمد بوده و اقدام به بمباران متناوب سواحل غربی بیروت کرده اند .

این حملات و همچنین تلاش مکرر صهیونیست ها جهت پیاده کردن نیرو در ساحل خلده در چند کیلومتری بیروت سبب شده است تا ساکنین بیروت غربی منازل خود را ترک کرده و به سوی مناطق الجبل و بعلبک بروند . در همین حال رادیوی بیروت نیز پیوستنه از مردم می خواهد تا از تردد در خیابان های پایتخت خودداری کنند تا هدف بمباران های متجاوزین صهیونیست قرار نگیرند.

خبر دیگر این که فرماندهی مشترک فلسطین – لبنان دیشب ادعای رژیم اشغالگر قدس مبنی بر تصرف شهر دامور را تکذیب کرد .

آخرین خبرها نیز حاکیست جنگنده های رژیم صهیونیستی در ساعت ۸ بامداد امروز بر فراز شهر بیروت به پرواز در آمدند و بلافاصله آتشبارهای ضد هوایی نیروهای فلسطینی و سوری آن ها را زیر آتش گرفتند . (۵)

پی نوشت

  1.  جمهوری اسلامی ، ۲۰ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۰
  2. کیهان ، ۲۰ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۲
  3. کیهان ، ۲۰ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۲۰
  4. اطلاعات ، ۲۰ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۹
  5. اطلاعات ، ۲۰ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۲۰

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

1 × 4 =

WpCoderX