محمد هاشمی : صدا و سیما باید دنبال کننده خط انقلاب و امام باشد

حدود ۶۰۰ شکایت از وزارت خانه ها ، ادارات دولتی ، ارگان ها و نهادهای انتظامی و واحدهای قضائی دادسراهای انقلاب مستقر در ادارات دولتی و وزارتخانه ها تسلیم دفتر ستاد پیگیری فرمان امام در تهران شد .

میرحسین موسوی نخست وزیر پس از پایان جلسه دیروز هیئت دولت در گفت و گویی با خبرنگاران گفت : عمق پیام امام اجرای قاطع موازین اسلام از جمله مقابله با تروریست های اقتصادی است.

نخست وزیر در پیامی به سمینار انجمن های اسلامی وزارت بهداری: انجمن های اسلامی بایستی پیام سرنوشت ساز امام را نصب العین خویش قرار داده و هشیاری انقلابی خود را نیز حفظ نمایند ، به طوری که حرکات مشکوک ضد انقلاب را که هدفی جز براندازی ندارد زیر نظر داشته و بدون افشای اسرار صرفا مسئولین را از این گونه حرکات آگاه سازند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ ضمن تائید به اسارت گرفته شدن مردم غیرنظامی ایران توسط متجاوزین عراقی به دولت عراق پیشنهاد داد تا غیر نظامیان مسن را به ایران بازگرداند.

محمد هاشمی مدیر عامل صدا و سیما گفت : نباید هیچ گونه جناح بندی و وابستگی در رادیو و تلویزیون وجود داشته باشد و این ارگان باید دنبال کننده خط اصیل انقلاب و خط امام باشد خطی که همان اسلام راستین است و حتی دشمنان نیز به پیروز بودنش اذعان دارند.

سخنگوی وزارت خارجه : شاهد تلاش رژیم اشغالگر قدس در جهت تحمیل یک موافقت نامه سیاسی بر لبنان به بهانه عادی ساختن روابط با این کشور می باشیم و ما ضمن محکوم نمودن این تلاش ها آن را گامی در جهت گسترش موافقت نامه کمپ دیوید می دانیم.

مصر که روزانه بیش از ۷۰۰ هزار بشکه نفت تولید می کند برای دومین بار در یک ماه قیمت نفت خود را کاهش داده است .

رادیو دولتی لندن روز گذشته در بخش عربی خود طی گزارشی به اوضاع وخیم اقتصادی عراق و کمبود نیروی کار در این کشور به دلیل اعزام اجباری اکثر کارگران به جبهه های جنگ اعتراف کرد.

۶۰۰ شکایت تسلیم ستاد پیگیری فرمان امام در تهران شد

حدود ۶۰۰ شکایت از وزارت خانه ها ، ادارات دولتی ، ارگان ها و نهادهای انتظامی و واحدهای قضائی دادسراهای انقلاب مستقر در ادارات دولتی و وزارتخانه ها تسلیم دفتر ستاد پیگیری فرمان امام در تهران شد .

یک مقام آگاه در دفتر هیئت پیگیری فرمان امام در تهران ضمن اعلام این خبر گفت : برابر تصمیم گیری ستاد مرکزی پیگیری فرمان امام قرار شد ۲۰ هیئت و هر هیئت مرکب از سه نفر که تشکیل شده اند از یک حقوق دان ، یک روحانی و یک نماینده از قوه مجریه برای رسیدگی به شکایات مبنی بر فرمان ۸ ماده ای امام امت به استان ها سفر کنند و اولین هیئت مزبور که هیئت تهران است کار خود را از روز سه شنبه ۷ دی در ساختمان دخانیات سابق واقع در خیابان کریم خان زند رسما آغاز کرد . (۱)

نخست وزیر : عمق پیام امام مبارزه با تروریست های اقتصادی است

میرحسین موسوی نخست وزیر پس از پایان جلسه دیروز هیئت دولت در گفت و گویی با خبرنگاران گفت : عمق پیام امام اجرای قاطع موازین اسلام از جمله مقابله با تروریست های اقتصادی است.

وی اظهار داشت : هدف امام پیاده شدن قوانین اسلام و جلوگیری از تخلفات و سوء استفاده از قدرت است و با افرادی که احتکار کنند و اعمال خلاف شرع انجام دهند به سختی مقابله خواهد شد.

وی گفت : دولت ، دولت اسلامی است و مقرراتی دارد و انتظار می رود که همه به این مقررات احترام بگذارند و کسانی که خلاف مقررات عمل کنند قوه قضائیه و دولت با شدت در چهارچوب قانون با آنان مقابله خواهد کرد .

وی همچنین گفت : آن چیزی که مسئولین باید عمل کنند این است که به کیان انقلاب اسلامی و منافع عموم ملت اهمیت بیشتری دهند و سر و صدای عده ای معدود نباید مانع کار آنان شود . (۲)

حرکات مشکوک ضد انقلاب هدفی جز براندازی ندارد

نخست وزیر در پیامی به سمینار انجمن های اسلامی وزارت بهداری تاکید کرد « بدون شک حضور انجمن های اسلامی در ادارات ، دانشگاه ها ، مدارس ، کارخانجات و موسسات مختلف توطئه ها را خنثی و نقش بر آب کرد »

وی ادامه داد : تلاش شایسته و درخور تحسین انجمن های اسلامی جهت شناسایی عناصر مسخ شده غرب و شرق و افراد وابسته به جریان هایی که آبشخور آن ها در فراسوی مرزها ، بلکه اقیانوس ها بوده خدمتی بس بزرگ برای حفظ انقلاب از آفت ها و آسیب ها محسوب می شود»

نخست وزیر در ادامه تاکید کرده است : انجمن های اسلامی بایستی پیام سرنوشت ساز امام را نصب العین خویش قرار داده و هشیاری انقلابی خود را نیز حفظ نمایند ، به طوری که حرکات مشکوک ضد انقلاب را که هدفی جز براندازی ندارد زیر نظر داشته و بدون افشای اسرار صرفا مسئولین را از این گونه حرکات آگاه سازند.(۳)

صلیب سرخ جهانی اسارت غیر نظامیان ایران را در عراق تائید کرد

کمیته بین المللی صلیب سرخ ضمن تائید به اسارت گرفته شدن مردم غیرنظامی ایران توسط متجاوزین عراقی به دولت عراق پیشنهاد داد تا غیر نظامیان مسن را به ایران بازگرداند.

نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران ضمن ارسال یادداشتی به وزارت امورخارجه کشورمان اعلام کرد که ۷۴ اسیر ایرانی که اسارتشان قبلا توسط دولت عراق به اطلاع مقامات دولت ایران رسیده است همگی از نظر کمیته بین المللی صلیب سرخ غیر نظامی به حساب می آیند.

خبر دیگر این که اسرای عراقی مستقر در اردوگاه های ساری ، حشمتیه ، تهران ، قوچان و پرندک مبلغ ۲۴۰ هزار ریال را جهت کمک در امر بازسازی مناطق ویران شده جنگی اهدا کردند.

همچنین اسرای متخصص عراقی داوطلب خدمت در جهاد سازندگی شدند.(۴)

محمد هاشمی : صدا و سیما باید دنبال کننده خط انقلاب و امام باشد

خط مشی و ویژگی های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در جلسه ای با حضور مدیرعامل سازمان صدا و سیما و برخی از مسئولین نهادهای انقلاب اسلامی فارس تشریح شد .

در این جلسه محمد هاشمی مدیر عامل صدا و سیما گفت : نباید هیچ گونه جناح بندی و وابستگی در رادیو و تلویزیون وجود داشته باشد و این ارگان باید دنبال کننده خط اصیل انقلاب و خط امام باشد خطی که همان اسلام راستین است و حتی دشمنان نیز به پیروز بودنش اذعان دارند.(۵)

سخنگوی وزارت خارجه : مذاکرات رژیم صهیونیستی با لبنان برای گسترش کمپ دیوید است

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان دیشب در ارتباط با شروع مذاکرات مربوط به خروج نیروهای اسرائیل از لبنان طی گفت و گویی به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت : پس از ماه ها کشتار و غارت و تجاوز نیروهای صهیونیستی بالاخره رژیم اشغالگر قدس و دولت لبنان مذاکرات خود را بر سر خروج نیروهای صهیونیستی در لبنان آغاز کردند .

وی گفت : حضور نیروهای صهیونیست در لبنان خطری جدی برای امنیت منطقه و در جهت تحقق رویاهای توسعه طلبانه صهیونیستی می باشد .

سخنگوی وزارت خارجه همچنین گفت : در همین راستا شاهد تلاش رژیم اشغالگر قدس در جهت تحمیل یک موافقت نامه سیاسی بر لبنان به بهانه عادی ساختن روابط با این کشور می باشیم و ما ضمن محکوم نمودن این تلاش ها آن را گامی در جهت گسترش موافقت نامه کمپ دیوید می دانیم.(۶)

مصر قیمت نفت خود را کاهش داد

مصر که روزانه بیش از ۷۰۰ هزار بشکه نفت تولید می کند برای دومین بار در یک ماه قیمت نفت خود را کاهش داده است .

قیمت نفت حوزه سوئز این کشور از اول ژانویه با کاهش ۷۵ سنت در هر بشکه به ۳۱ دلار کاهش می یابد.(۷)

رادیو لندن : رژیم بعث عراق قادر به تامین بودجه جنگ نیست

رادیو دولتی لندن روز گذشته در بخش عربی خود طی گزارشی به اوضاع وخیم اقتصادی عراق و کمبود نیروی کار در این کشور به دلیل اعزام اجباری اکثر کارگران به جبهه های جنگ اعتراف کرد.

این رادیو گزارش داد : عراق که تا سال گذشته بزرگترین بازار برای شرکت های خارجی در خاورمیانه به شمار می رفت هم اکنون با مشکلات اقتصادی سختی مواجه شده و با وجود کمک های بلا عوض سعودی و دیگر حکام منطقه خلیج فارس به ارزش بیش از ۳۰ میلیارد دلار دیگر قادر به تامین بودجه جنگی و دیگر برنامه های عمرانی و اقتصادی کشور نیست .

رادیو دولتی لندن مهم ترین مشکل اقتصادی رژیم بعث عراق را کاهش صادرات نفتی عراق پس از اقدام سوریه خواند و یادآور شد سوریه سال گذشته به دلیل تجاوز عراق به ایران خط لوله نفتی عراق را که از خاک سوریه می گذرد مسدود کرد.

رژیم عراق که قبل از جنگ روزانه به میزان سه میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت صادر می کرد هم اکنون تنها قادر به صدور روزانه ۴۰۰ هزار بشکه نفت از طریق خط لوله ترکیه است.

یادآوری می شود رژیم سعودی روزانه حدود ۷۰۰ هزار بشکه نفت این کشور را به حساب صدام می فروشد و در آمد حاصل از آن را به عنوان کمک بلاعوض در اختیار صدام قرار می دهد.

رادیو لندن بودجه تسلیحاتی رژیم عراق در جنگ را ماهانه یک میلیارد دلار خواند و با اشاره به تحولات جنگ و پیروزی های گسترده نیروهای ایران ادامه داد : به نظر می رسد که هم پیمانان صدام در خلیج فارس نیز از دادن وام های بیشتر به رژیم وی نگران هستند و دولت های ژاپن ، آلمان غربی و ترکیه که از صادرکنندگان اصلی کالا به عراق هستند احتمالا بر اثر وخامت اوضاع اقتصادی رژیم صدام با ضررهایی مواجه خواهند شد.

روزنامه جسارت چاپ کراچی نیز طی گزارشی نوشت : رژیم عراق آذرماه سال جاری حقوق کارمندان و کارگران را ده درصد کاهش داده است و رژیم صدام برای آتش افروزی بیشتر و دنبال کردن توطئه های تجاوزگرانه خود در جنگ با ایران اسلامی با کمبود ارز و بودجه کافی نظامی روبرو است . (۸)

پی نوشت

۱ اطلاعات ، ۹ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۲

۲جمهوری اسلامی ، ۹ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۸

۳اطلاعات ، ۹ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۴

۴اطلاعات ، ۹ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۳

۵اطلاعات ، ۹ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۴

۶کیهان ، ۹ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۳

۷اطلاعات ، ۹ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۶

۸ اطلاعات ، ۹ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۶

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

10 + دوازده =

WpCoderX