طرح بنی صدر برای حل مسئله فلسطین ؛ بگذار اسرائیل همه کشورهای عربی را بگیرد / گسترش جنگ به نفع ما است!

ابوالحسن بنی صدر : می گویند اگر جنگی رخ دهد اسرائیل همه کشورهای عربی را می گیرد ، چه بهتر از این ،  بگذارید که این صحنه جنگی که به ما تحمیل می شود گسترش یابد ، مستضعفان این سرزمین از پخش شدن قوای اسرائیل در سرزمین های ما هیچ ضرری نمی کنند.

 

آیت الله خامنه ای : ملت ایران باید بداند همچنان که یک طلسم شکست ناپذیر را در این منطقه شکست یعنی یعنی حکومت جبار و غاصب پهلوی را توانست در منطقه شکست بدهد همچنین این طلسم دوم اسرائیل را انقلاب ما خواهد شکست و از بین خواهد برد .
طی مراسمی با حضور رئیس جمهور عصر امروز سفارت فلسطین در تهران به صورت رسمی گشایش یافت .
ابوالحسن بنی صدر : می گویند اگر جنگی رخ دهد اسرائیل همه کشورهای عربی را می گیرد ، چه بهتر از این ،  بگذارید که این صحنه جنگی که به ما تحمیل می شود گسترش یابد ، مستضعفان این سرزمین از پخش شدن قوای اسرائیل در سرزمین های ما هیچ ضرری نمی کنند.
 مقادیر زیادی سلاح و مهمات از منزل یکی از جاسوس های مرتبط با سازمان مجاهدین خلق [منافقین] کشف و ضبط شد .
امتیاز روز قدس بر روزهای دیگر ملی
آیت الله خامنه ای در خطبه های نمازجمعه امروز تهران به مناسبت روز قدس فرمودند : روز قدس روز اتحاد صفوف همه مسلمانان از همه ملت ها و کشورها است ، روز اسلام است روز انسانیت و انقلاب و روز امام ما است .
ایشان ادامه دادند : پس از انقلاب پیروزمند ملت ایران ما مردم ایران روزهای یادبود متعددی داشته ایم روز ۲۲ بهمن ، ۱۵ خرداد ، ۱۷ شهریور و روزهای دیگر ، اما در میان همه این روزهای یادبود روز قدس از دو نظر دارای امتیاز و برجستگی می باشد . اول اگر آن روزهای دیگر مربوط به ملت ایران است روز قدس مربوط به ملت ایران و همه ملت های مسلمان است در روز قدس همه ملت های مسلمان بلکه ملت های مستضعف عالم احساس همبستگی و همدردی با ملت ایران می کنند .
آیت الله خامنه ای افزودند : امتیاز دوم روز قدس این است که آن روزهای دیگر روز خاطره فداکاری ها و پیروزی های گذشته است اما روز قدس روز تعلیم و همت گماشتن بر فداکاری ها و پیروزی های آینده است .
تا زمانی که غده چرکین اسرائیل در منطقه وجود دارد پیروز نشده ایم
خطیب جمعه تهران اظهار داشتند : انقلاب ایران اگر در داخل مرزها به پیروزی رسید این به معنای آن نیست که ما قانع بشویم و فکر بکنیم پیروزی نهایی را به دست آورده ایم تا وقتی که این زخم متعفن این غده چرکین در دل سرزمین های اسلامی و عربی به نام دولت غاصب اسرائیل وجود دارد ما نمی توانیم احساس کنیم که پیروز شده ایم نمی توانیم حضور دشمن خود را در کنار گوش خود در سرزمین های غصب شده ملاحظه کنیم .
اسرائیل به دست ملت ایران از بین خواهد رفت
ایشان همچنین در مورد آینده فلسطین و سرنوشت رژیم اشغالگر قدس تاکید کردند : ملت ایران باید بداند همچنان که یک طلسم شکست ناپذیر را در این منطقه شکست یعنی بزرگترین دژهای مستحکم را در منطقه خاورمیانه بلکه در سراسر آسیا توانست متلاشی کند دژ بزرگ و نیرومند امپریالیسم یعنی حکومت جبار و غاصب پهلوی را توانست در منطقه شکست بدهد همچنین این طلسم دوم را که به صورت یک قدرت افسانه ای درآمده است انقلاب ما خواهد شکست و از بین خواهد برد .
آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه با اشاره به حماسه آفرینی دانشجویان ایرانی در آمریکا فرمودند : امروز در برابر ما همه قدرت های مادی صف بسته اند ما از این ها نه تنها هراسی به خود راه نمی دهیم بلکه مطمئن هستیم که همه این تجهیزات در مقابل ملتی که آماده شهادت است ارزشی ندارد.
پیشنهاد آیت الله خامنه ای ؛ تغییر نام بسیج ملی به سپاه قدس
آیت الله خامنه ای در ادامه به روز قدس سال گذشته اشاره کرده و اظهار داشتند : در این روز آیت الله طالقانی پیشنهاد آموزش نظامی به جوانان و کودکان را در مساجد و مدارس را مطرح کردند ، با فرمان امام خواسته آن مرحوم محقق شد و امروز من پیشنهاد می دهم نام بسیج ملی به سپاه قدس مبدل شود . (۱)
گفتنی است امروز همزمان با تهران راهپیمایی روز قدس در سراسر کشور به صورت میلیونی برگزار شد .
سفارت فلسطین در تهران گشایش یافت
طی مراسمی با حضور دکتر ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور عصر امروز سفارت فلسطین در تهران به صورت رسمی گشایش یافت .
در این مراسم که هانی الحسن عضو کمیته مرکزی فتح ، سید حسین خمینی ، اسقف کاپوچی و جمعی از روحانیون و تعدای از سفرای کشورهای اسلامی حضور داشتند حجت الاسلام محمد منتظری طی سخنانی با اشاره به راهپیمایی سراسری روز قدس گفت : امیدواریم که سرزمین مقدس قدس هر چه زودتر به صاحبان اصلی آن یعنی برادران فلسطینی برگردانده شود .
بنی صدر : مسئله فلسطین مسئله ای جهانی است
در ادامه ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور نیز اسرائیل را یک غده سرطانی در میان امت اسلامی خواند که باید هر چه زودتر در جهت رفع آن کوشید . وی اظهار داشت : مسئله فلسطین تنها مختص به ایران و یا اعراب نیست ، مسئله فلسطین مسئله مکتبی ، انسانی و جهانی است .
پیشنهاد بنی صدر برای حل مسئله فلسطین ؛ بگذارید اسرائیل وارد کشورهای اسلامی شود !!
وی در ادامه اظهار داشت : می گویند اگر جنگی رخ دهد اسرائیل همه کشورهای عربی را می گیرد ، چه بهتر از این بگذارید که این صحنه جنگی که به ما تحمیل می شود گسترش یابد ، مستضعفان این سرزمین از پخش شدن قوای اسرائیل در سرزمین های ما هیچ ضرری نمی کنند و ما هیچ ترسی نباید از این مسئله داشته باشیم . (۲)
کشف سلاح و مهمات از خانه جاسوس وابسته به مجاهدین خلق
مقادیر زیادی سلاح و مهمات از منزل یکی از جاسوس های مرتبط با سازمان مجاهدین خلق [منافقین] کشف و ضبط شد .
امروز از منزل عزت کفایتی یکی از اعضای سازمان مجاهدین خلق مقادیر زیادی مواد منفجره ، نارنجک جنگی ، انواع فشنگ ، خشاب کلاشینکف و …کشف و ضبط شد .
بنا به گزارش رسیده عزت کفایتی هم اکنون متواری است و پاسداران و مامورین انتظامی در صدد دستگیری وی هستند .(۳)
پی نوشت
۱-    جمهوری اسلامی ، ۱۸ مرداد ۱۳۵۹ ، صفحه ۹
۲-    اطلاعات ، ۱۸ مرداد ۱۳۵۹ ، صفحه ۱ ، سخن بنی صدر در ضرورت نبرد جهان اسلام با اسرائیل آن هم در بعد نظامی محل اشکال نداشته و یا حداقل در این مجال قصد پرداختن به آن را نداریم ولی این که وی پیشنهاد می دهد نبرد با رژیم صهیونیستی جنگ را به درون کشورهای اسلامی خواهد کشاند و اسرائیل این بار در کل جهان اسلام درگیر خواهد شد و این به نفع ما است ! پیشنهادی است که آن را بایستی در ادامه استراتژی نظامی بنی صدر در چارچوب دادن زمین و گرفتن زمان تحلیل کرد . بنی صدر در طول کمتر از یک سالی که فرماندهی کل قوا را بر عهده داشت با این طرح یعنی دادن زمین و گرفتن زمان از تجهیز سپاه و نیروهای مقاومت مردمی خودداری کرد با این امید که نیروهای عراقی را به داخل مرزهای ایران کشانده و آنها را در خاک ایران زمین گیر سازد بنی صدر در این سخنرانی نیز از آن استراتژی سخن گفته است ، وی به جای آن که بگوید ای جهان اسلام! بیائید بجنگیم تا فلسطین آزاد شود می گوید بیائید همه جهان اسلام را چون فلسطین به اشغال اسرائیل درآوریم با این بهانه که اسرائیل این بار در سراسر جهان اسلام با مقاومت رو برو می شود و این به نفع ما است ! استراتژی جنگی بنی صدر در طول یک ساله اول دفاع مقدس به ضربات جبران ناپذیری بر پیکره ایران اسلامی منتهی شد که اگر این استراتژی در عرصه جهان اسلام نیز عملی می شد شاید امروز دیگر سخنی از جهان اسلام و امت اسلام نبود … در این زمینه در ماه های آینده بیشتر خواهیم نوشت . 
۳-    جمهوری اسلامی ، ۱۸ مرداد ۱۳۵۹ ، صفحه ۲ ، روزنامه جمهوری اسلامی در شماره ۱۸ مرداد ۱۳۵۹ درباره کفایتی نوشت است : کفایتی یکی از اعضای با سابقه و فعال مجاهدین خلق است که تاکنون از سوی کادر رهبری این سازمان به ماموریت های مهمی فرستاده شده است ، پس از اشغال انقلابی سفارت آمریکا و اوج گیری مبارزات دانشجویان انحمن های اسلامی در داخل و خارج کشور و پس از این که طرح پاکسازی و سالم سازی دانشگاه ها از سوی انجمن اسلامی مورد بررسی قرار گرفت کفایتی از سوی کادر مرکزی رهبری سازمان مجاهدین خلق ماموریت یافت تا تحت عنوان مخالفت با سازمان با چهره های سرشناس وارد مذاکره و گفت و گو شده و طرح ترور رهبران این سازمان را مطرح کند . همزمان با این ماموریت هفته نامه مجاهد اعلام کرد که انقلاب فرهنگی توطئه ای برای قتل عام نیروهای مترقی است !
کفایتی در تعقیب این ماموریت با موسوی تبریزی رئیس دادگاه انقلاب تبریز تماس گرفت و سوال هایی در زمینه مسائل جاری کشور و بیشتر در جهت ایجاد اختلافات داخلی و نیز ترور مسعود رجوی و موسی خیابانی مطرح ساخت که نتوانست جواب های دلخواه سازمان را به دست بیاورد ، کفایتی عین همین سوالات را در یک جلسه خصوصی از دکتر آیت پرسید که علیرغم دریافت نکردن پاسخ های دلخواه به فتنه نوار آیت منتهی شد .

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

هشت − دو =

WpCoderX