شکنجه گر معروف ساواک به هلاکت رسید

حسینی شکنجه گر معروف ساواک امشب در بیمارستان شهربانی درگذشت .

نماز آیت الله گلپایگانی بر پیکر استاد شهید

ساعت ۱۴ و ۲۰ دقیقه بعد از ظهر امروز کاروان حامل پیکر آیت الله شهید مطهری وارد قم شد.

ساعت ها قبل از رسیدن کاروان به شهر مذهبی قم هزاران تن از مردم این شهر و کسانی که از شهرهای مختلف کشور خود را به قم رسانده بودند در مسیر کاروان اجتماع کرده بودند .

کاروان حامل پیکر شهید مطهری در حالی که دهها هزار نفر آنرا از تهران تا قم همراهی کرده بودند در میان بانک الله اکبر و لا اله الا الله به قم وارد شد و به علت ازدحام بیش از حد مردم پس از ۳ ساعت به حرم مطهر رسید .

در حرم مطهر حضرت معصومه (س) آیت الله گلپایگانی بر پیکر شهید مطهری نماز گذاردند و در نهایت پیکر این شهید در بالای سر حرم مطهر به خاک سپرده شد . [۱]

حسینی شکنجه گر معروف ساواک درگذشت

حسینی شکنجه گر معروف ساواک امشب در بیمارستان شهربانی درگذشت .

be74697938d2066d23330cad18784a48

وی که نام اصلی اش محمد علی شعبانی بود و به حسینی شهرت داشت روز چهارشنبه ۲۴ اسفند سال گذشته هنگامی که پاسداران انقلاب او را مقابل خانه اش محاصره کرده بودند و قصد دستگیری او را داشتند با اسلحه کمری اقدام به خودکشی کرد ولی بلافاصله توسط پاسداران به بیمارستان منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت ولی معالجات فایده ای نبخشید و سرانجام طی یک دوره نقاهت در بیمارستان سرانجام امشب درگذشت . [۲]

 


[۱] اطلاعات ، ۱۵ اردیبهشت ۱۳۵۸ ، صفحه ۲

 

[۲] اطلاعات ، ۱۵ اردیبهشت ۱۳۵۸ ، صفحه ۱۱ ، محمدعلی شعبانی معروف به دكتر حسينی بازجو و شكنجه‌گر؛ به سال ۱۳۰۲ در گلپايگان به دنيا آمد. پس از ناتمام ماندن تحصيلات در مقطع ابتدايی، به ارتش وارد و با درجه گروهباني در ركن ۲ مشغول خدمت شد. پس از تأسيس ساواك در سال ۱۳۳۶، براي ادامه خدمت به ساواك منتقل و در اداره سوم مشغول به كار شد.
برای مدتی مدير داخلی بازداشتگاه اوين بود و خود در شكنجه و بازجويی زندانيان و متهمين سياسی شركت مي‌جست. در پی بوجود آمدن كميته مشترك ضد خرابكاري ساواك و شهربانی در سال ۱۳۵۱، به آنجا منتقل شد. وي دوره‌های آموزشی «توجيه و حفاظت»، «شوك الكتريكی» و «آپولو» را در ساواك طی نموده و در كميته مشترك ضد خرابكاری به كار بست. حسينی به خاطر جديت و پشتكار فراوان در امر شكنجه زندانيان، موفق به دريافت نشان‌ها و مدالهاي مختلف گرديد.
وی شخصی نام آشنا برای زندانيان سياسی به نام محمدعلی شعبانی كه داراي تحصيلات چهارم ابتدائي بوده و نام مستعار «دكتر حسيني» را يدك مي‌كشيد، متخصص‌ترين فرد براي زدن كابل بوده است. وی زندانی را روی دستگاه مخصوص شكنجه «آپولو» می نشاند و كف دست و ساق پای زندانی را زير گيره‌های آن پرس نموده و كلاه آهنی مخصوصی كه تا گردن زندانی را می پوشاند روی سر او قرار مي‌داد. آنگاه شروع به زدن كابل می نمود. سر كابل‌ها افشان بود و موقع اصابت به كف پا، نوك آن روی پا برمی گشت و موجب كنده شدن گوشت‌های آن مي‌شد. گاهگاهی هم با شيئی چوبی يا فلزی ضربه‌ای به كلاه وارد می كردند كه صدای بسيار وحشتناكی در آن ايجاد شده و در گوش زندانی می پيچيد كه فوق‌العاده آزار دهنده بود و شكنجه‌ای بود مضاعف بر ساير شكنجه‌ها. پس از پيروزي انقلاب اسلامی، در تاريخ ۲۴ اسفند ۱۳۵۷ هنگامی كه منزلش محاصره بود با اسلحه كمری اقدام به خودكشی نمود كه بلافاصله به بيمارستان منتقل و سرانجام در ۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۸ درگذشت.

 

6 نظرات

  1. حقش نبود این طوری بمیره باید تکه تکه می کردینش یا ۱۰۰ بار این کار رو باهاش می کردین

  2. قدرت الله هشمتی

    خدا رحمتش کند…

  3. خدا بهشت برین را نصیب ایشان کنند ان شاالله تعالی

    • روح الله امین آبادی

      البته اگر اعتقادی به بهشت و جهنم داشت ! ولی یک پیشنهاد به شما : دعا کنید و آرزو که خداوند شما را با آن بنده  خدا محشور گرداند و البته نیازی به دعا شاید نباشد چون هر کس هر چه را دوست بدارد با او محشور می شود و شما حتما با آن شکنجه گر ساواک محشور خواهید شد و به آرزویتان خواهید رسید …نگران نباشید !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

یک × 1 =

WpCoderX