سفارش اسلحه ۱۳ میلیارد فرانکی صدام از فرانسه ! /مقامات آمریکایی از روحیه بسیار ضعیف صدام اظهار نگرانی کردند

از سوی امام خمینی رهبر انقلاب فرمان بسیار مهمی در رابطه با هیئت های گزینش ، جزوات و کتاب های سوال و جواب ایدئولوژی به ستاد پیگیری تخلفات اداری و قضایی صادر شد .

تمام هیئت هایی را که به نام گزینش در سراسر کشور تشکیل شده‌اند، منحل اعلام می‌نمایم، چه در قوای مسلح یا در وزارتخانه‌ها و ادارات، و چه در مراکز آموزش و پرورش تا برسد به دانشگاه‌ها.

طارق عزیز معاون صدام روز دوشنبه برای یک دیدار رسمی پنج روزه وارد فرانسه شد. منابع آگاه گفتند : در سال ۱۹۸۲ رژیم بغداد معادل ۱۳ میلیارد فرانک سفارش اسلحه به فرانسه داده است.

برای پنجمین روز متوالی شهر طرابلس واقع در شمال لبنان شاهد تبادل آتش توپخانه ، خمپاره و مسلسل بود و این در حالی است که تمامی راه های منتهی به این شهر بسته شده است.

حدود هزار تن از ایرانیان مقیم کویت طی پروازهای متعدد از روز گذشته تا صبح امروز از کویت اخراج و وارد شیراز شدند.

به دنبال تحویل ۹۰ هلیکوپتر توپدار و موشک انداز از سوی آمریکا منابع مطلع عراقی در لندن فاش ساختند که سیاستمداران آمریکا از روحیه بسیار ضعیف صدام در پی شکست های اخیر در جنگ بسیار نگرانند .

با فرمان امام ؛ هیئت های گزینش در سراسر کشور منحل شد

از سوی امام خمینی رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی فرمان بسیار مهمی در رابطه با هیئت های گزینش ، جزوات و کتاب های سوال و جواب ایدئولوژی به ستاد پیگیری تخلفات اداری و قضایی صادر شد .

در بخشی از این پیام آمده است : اخیراً چند کتاب به عنوان سؤالات دینی و ایدئولوژی اسلامی را ملاحظه نمودم و بسیار متأسف شدم از آنچه در این کتاب ها و جزواتی از این قبیل به اسم اسلام، این دین انسان ساز الهی ، برای گزینش عمومی مطرح شده است و آن ها را میزان رد و قبولی افراد قرار داده‌اند. این نوشته‌ها که مشحون از سؤالات غیر مربوط به اسلام و دیانت و احیاناً مستهجن و أسف‌آور است از آنجا که به اسم دیانت اسلام منتشر شده است، از کتب و جزوات انحرافی است که برای حیثیت اسلام و جمهوری اسلامی مضر است، و به وزیر ارشاد توصیه نمودم که امثال این کتب را در اسرع وقت جمع آوری و فروش و خرید و نشر آنها را ممنوع شرعی اعلام نمایند.

در بخش دیگری از این پیام آمده است : شاید بسیاری از افرادی که در تدوین آنها دخالت داشته‌اند دارای حسن نیت بوده‌اند، لکن احتمال نفوذ شیاطین در این نحو مسائل قوی است که برای مشوه نمودن چهره نورانی اسلام یا جمهوری اسلامی به این امر اقدام نموده‌اند.

امام خمینی در ادامه تصریح کردند : تمام هیئت هایی را که به نام گزینش در سراسر کشور تشکیل شده‌اند، منحل اعلام می‌نمایم، چه در قوای مسلح یا در وزارتخانه‌ها و ادارات، و چه در مراکز آموزش و پرورش تا برسد به دانشگاه‌ها، تمام آنها منحل است و ستاد انحلال را اعلام نماید.

ایشان افزودند : ستاد موظف است دراسرع وقت دستور دهد تا هیئت هایی به جای هیئت های منحله، از افراد صالح و متعهد و عاقل و صاحب اخلاق کریمه و فاضل و متوجه به مسائل روز تعیین تا درگزینش افراد صالح، بدون ملاحظه روابط اقدام نمایند، و گزینش زیرنظر آنها. انجام گیرد، و دقت شود تا این افراد، تنگ نظر و تندخو و نیز مسامحه کار و سهل انگار نباشند.

رهبر انقلاب ادامه دادند : چنانچه قبلاً تذکر داده‌ام میزان درگزینش، حال فعلی افراد است، مگر آنکه از گروهک ها و مفسدین باشند، یا حال فعلی آنها مفسده جویی و اخلالگری باشد و اما کسانی که در رژیم سابق به واسطه جو حاکم یا الزام رژیم ستمگر مرتکب بعضی نارواها شده‌اند ولی فعلاً به حال عادی و اخلاق صحیح برگشته‌اند، تندروی های جاهلانه درحق آنها نشود که این ظلم است و مخالف دستور اسلام، و باید ممنوع اعلام شود.

در بند دیگری ازپیام امام آمده است : تجسس از احوال اشخاص در غیر مفسدین و گروه‌های خرابکار مطلقاً ممنوع است، و سؤال از افراد به اینکه چند معصیت نمودی، چنانچه بنا به بعضی گزارشات این نحوه سؤالات می‌شود، مخالف اسلام وتجسس کننده، معصیت کار است. باید در گزینش افراد این نحوه امور خلاف اخلاق اسلامی و خلاف شرع مطهر ممنوع شود.(۱)

صدام ۱۳ میلیارد فرانک اسلحه به فرانسه سفارش داد

طارق عزیز معاون صدام سه شنبه شب به مدت دو ساعت با کلو شی سون وزیر خارجه فرانسه ملاقات کرد . وی پس از این ملاقات گفت : در این ملاقات تمامی زمینه های همکاری های دوجانبه از جمله روابط نظامی مورد بحث قرار گرفته است .

عزیز در گفت و گویی با خبرنگاران گفت : در همه مسائل مورد علاقه دو کشور تفاهم متقابل و عمیق میان فرانسه و عراق وجود دارد . قرار است طارق عزیز با شارل ارنو وزیر دفاع فرانسه نیز ملاقات کند . وی روز پنجشنبه نیز با فرانسوا میتران رئیس جمهور فرانسه دیدار خواهد کرد .

معاون صدام روز دوشنبه برای یک دیدار رسمی پنج روزه وارد فرانسه شد . طارق عزیز گفت و گوهای خود را با شی سون بسیار دوستانه جدی و سازنده توصیف کرد . از سوی دیگر منابع آگاه در پاریس گفتند : در سال ۱۹۸۲ رژیم بغداد معادل ۱۳ میلیارد فرانک سفارش اسلحه به فرانسه داده است.

13941014000826_photol

لیبراسیون چاپ فرانسه در شماره دیروز خود در خبری تحت عنوان «یک وزیر عراقی در جست و جوی اسلحه و اعتبار » نوشت : طارق عزیز در این سفر سعی خواهد کرد که از فرانسه یکی از صادرکنندگان اصلی اسلحه به عراق تسهیلات مالی برای خرید تسهیلات نظامی کسب نماید.

عراق اولین مشتری صنایع تسلیحاتی فرانسه می باشد ، اما از آن جا که شکست این کشور در جنگ با ایران ، رژیم صدام را تهدید می کند برای پاریس عراق در حال حاضر به صورت مشکلی درآمده است که محافل مطلع فرانسوی آن را مشکلی دردآور تلقی می کنند . (۲)

ارتباط طرابلس در شمال لبنان با خارج قطع شد

دیروز برای پنجمین روز متوالی شهر طرابلس واقع در شمال لبنان شاهد تبادل آتش توپخانه ، خمپاره و مسلسل بود و این در حالی است که تمامی راه های منتهی به این شهر بسته شده و اهالی شهر از لحاظ مواد غذایی شدیدا در مضیقه می باشند .

یونایتدپرس از بیروت گزارش داد برخورد بین گروه های درگیر در طرابلس تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۶۱ کشته و ۱۰۹ زخمی بر جای گذاشته است . خبر دیگر این که بعد از ظهر دیروز دو سرباز اسرائیلی به وسیله عناصر مسلح در شهرکی واقع در ۲۵ کیلومتری جنوب بیروت ربوده شدند و جسد یک سرباز دیگر صهیونیستی نزدیک همین شهر پیدا شد .

از سوی دیگر حافظ اسد رئیس جمهور سوریه دیروز پیشنهاد کمک خود را به منظور خاتمه بخشیدن به درگیری های ۵ روزه لبنان که میان گروه های طرفدار و مخالف سوریه صورت گرفته است ارائه داد.(۳)

دولت کویت هزار ایرانی مقیم این کشور را اخراج کرد

حدود هزار تن از ایرانیان مقیم کویت طی پروازهای متعدد از روز گذشته تا صبح امروز از کویت اخراج و وارد شیراز شدند. آخرین هواپیماهای حامل ۶۰۰ تن از ایرانیان رانده شده از کویت مقارن ساعت ۵/۱ بامداد امروز در فرودگاه شیراز بر زمین نشست و این عده بلافاصله توسط مقامات محلی در نزدیکی تخت جمشید اسکان یافتند.(۴)

مقامات آمریکایی از روحیه بسیار ضعیف صدام اظهار نگرانی کردند

بحران اقتصادی رژیم بعثی حاکم در بغداد در پی بازگشایی بازارهای ارزی کشورهای سرمایه داری غرب پس از تعطیلات سال جدید میلادی ارزش دینار عراق در این بازارها را تحت فشار قرار داده است . بر اساس گزارشاتی که در مطبوعات اقتصادی چاپ لندن درج گردیده رژیم صدام نتوانسته است به تعهدات مالی خود در قبال قراردادهایی که با شرکت های غربی امضا کرده است عمل کند .

شهرداری بغداد که طرف قرارداد شرکت های بزرگ ساختمانی از جمله شرکت های ساختمانی انگلیس است به این شرکت ها اطلاع داده است که قادر به ادامه پرداخت هزینه های ساختمانی طرح های در دست اقدام در بغداد نیست .

13941014000825_photol

چند شرکت کویتی نیز بر اساس همین گزارشات به علت عدم توانایی رژیم صدام به بازپرداخت بدهی های دولت عراق به این شرکت ها با مشکلات شدید مالی مواجه گردیده اند .

در همین حال به دنبال تحویل ۹۰ هلیکوپتر توپدار و موشک انداز از سوی آمریکا به ارتش صدام و آشکار شدن کمک های نظامی اقتصادی آمریکا به صدام در جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران منابع مطلع عراقی در لندن فاش ساختند که سیاستمداران آمریکا از روحیه بسیار ضعیف صدام در پی شکست های اخیر در جنگ بسیار نگرانند .

از همین رو به گفته این منابع مقامات آمریکا برای تقویت روحیه صدام به او قول داده اند که آمریکا تلاش های خود برای حفظ صدام در راس رژیم بعثی حاکم در عراق برای جلوگیری از روی کارآمدن یک نظام اسلامی در این کشور ادامه خواهد داد . (۵)

خبر دیگر در این زمینه آن که در پی دیدار سیاستمداران آمریکایی با صدام در بغداد ، اعلام شد که به زودی برقراری روابط رسمی ما بین بغداد و واشنگتن اعلام خواهد شد . (۶)

پی نوشت :

۱- صحیفه امام ، جلد ۱۷ ، صفحه ۲۱۹

۲- اطلاعات ، ۱۵ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۶

۳- کیهان ، ۱۵ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۶

۴- کیهان ، ۱۵ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۲

۵- جمهوری اسلامی ، ۱۵ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۳

۶- جمهوری اسلامی ، ۱۵ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۳

پژوهشگر: سید روح الله امین آبادی

مطالب مرتبط

درگیری های خونین در تبریز ، دفتر حزب خلق مسلمان به دفتر مقلدین شریعتمداری تبدیل شد

خبر بنی صدر از پیروزی های گسترده در جبهه ها ؛ عملیاتی که ناکام ماند !

آیت الله خامنه ای در دیدار با مسئولان دوایر سیاسی ایدئولوژیک ژاندارمری : بازسازی یکی از اصول اصلی انقلاب / در کل کادرهای نظامی نیاز به بازسازی را احساس می کنم

سفارش اسلحه ۱۳ میلیارد فرانکی صدام از فرانسه ! /مقامات آمریکایی از روحیه بسیار ضعیف صدام اظهار نگرانی کردند

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

11 + 17 =

WpCoderX