درگیری های خونین در تبریز ، دفتر حزب خلق مسلمان به دفتر مقلدین شریعتمداری تبدیل شد

رهبر انقلاب امروز در پیامی خطاب به سازمان های آزادیبخش جهان بر قیام برای آزادی و استقلال تاکید کرده و بیان داشتند :«بپاخيزيد و ملتهاي خود و ملل اسلامي را هشدار دهيد كه زير بار ستم رفتن بدتر و قبيحتر از ستمكاري است.»

امام خمینی امروز همچنین در مصاحبه با مجله تایم فرمودند :«من جداً اعلام ميكنم كه ما ميتوانيم به آساني در برابر تجاوز امريكا بايستيم. امريكا ممكن است ما را شكست دهد ولي انقلاب ما را نه و به همين دليل است كه من به پيروزي خودمان اطمينان دارم. دولت امريكا مفهوم شهادت را نميفهمد. »

رهبر انقلاب امروز اعضای انجمن اسلامی کارکنان وزارت صنایع و معادن را بحضور پذیرفته و تاکید کردند:« امروز اعتصاب حرام است شرعاً. اينهايي كه اعتصاب ميكنند خائن به اسلامند.» امام خمینی در ادامه با اشاره به تبلیغات برخی گروهها و افراد در مورد نظام بی طبقه توحیدی بار دیگر با ارائه تعریف صحیح از نظام توحیدی در اسلام به معنای باطل این مفهوم اشاره کرده و فرمودند : ارتش توحيدي يعني ديگر يك ارتشي كه هيچ نظام نداشته باشد. هيچ نظمي نداشته باشد. هيچ بالا و پايين نداشته باشد. اين معنايش اين است كه ارتش نميخواهيم. رهبر انقلاب اظهار داشتند :« مسئله نظام توحيدي معنايش اين است كه همهشان دنبال حكم خدا باشند. همه توجه به خدا داشته باشند. هر كس هر كاري ميكند براي خدا بكند. اين نظام توحيدي است. آن نظامي كه پايين از بالا اطاعت نميكند، بالا به پايين ظلم ميكند، اين توحيدي نيست، اين نظام شيطاني است نه نظام الهي. »

حبیب الله پیمان امروز گفت : ما اصلا باید به طرف یک جامعه توحیدی بی طبقه حرکت کنیم .  وی ادامه داد : جامعه توحیدی بی طبقه است ، حالا برخی از این اصطلاح راضی باشند یا نباشند و چه آنرا صحیح بدانند و چه آنرا صحیح ندانند اما حقیقت این است که این اصطلاح روشن است .

در پی حوادث دو روز گذشته در قم و تبریز به درخواست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ، دانشجویان پیرو خط امام و حزب جمهوری اسلامی و با تائید شورای انقلاب امروز کشور تعطیل شد و میلیونها نفر در راهپیمایی های گسترده توطئه های ضد انقلاب به سرکردگی آمریکا را محکوم کردند .

موسوی خوئینی ها امروز در جمع میلیونها نفر از مردم تهران که در حمایت از امام خمینی در مقابل لانه جاسوسی و خیابانهای اطراف گردآمده بودند گفت : ملت ایران میداند عوامل توطئه داخل کشور روابط مستقیم با عوامل سیا در خارج دارد …ملت بیدار ایران باید بدانند و میدانند که اینروزها در آستانه انتخاب رئیس جمهوری آمریکا و تمام عوامل داخلی اش تلاش خواهند نمود که در همه جای ایران آشوب بپا کنند.

 به دنبال درگیری های خونین در قم و تبریز با محوریت حزب خلق مسلمان آیت الله شریعتمداری که این حزب با حمایت وی فعالیت های خود را گسترش داده است در بیانیه ای ادامه فعالیت های این حزب را غیرقانونی خواند . در بخشی از بیانیه آیت الله شریعتمداری آمده است : این جانب صریحا اعلام میدارم چنانچه این حزب برخلاف این گفتار بخواهد در آینده به حیات خود ادامه دهد به هیچ وجه مورد تائید من نبوده و نخواهد بود .

 بدنبال انتشار اعلامیه آیت الله شریعتمداری در مورد حزب خلق مسلمان هواداران این حزب اعلام کردند از این پس با نام حزب فعالیت نکرده و دفتر خلق مسلمان به خانه آیت الله شریعتمداری تغییر نام داده و این دفتر خانه دوم معظم له شناخته و بنام دفتر مقلدین ایشان این مکان را حفظ خواهد کرد .

 اختلافات مذهبی – سیاسی دو گروه در بندرلنگه امروز بالا گرفت و آنها که در اطراف مسجد مصلی اجتماع کرده بودند در پی یک مشاجره خشونت آمیز با هم درگیر شده که این درگیری به کشته شدن ۲۶نفر انجامید .

 رادیو صدای آمریکا اعلام کرد مقامات اداره مهاجرت آمریکا شروع به جستجو برای حدود ۹هزار دانشجوی ایرانی کرده اند که طبق دستور خود را به سرویس های اداره مهاجرت معرفی نکرده و باید اخراج شوند .

حجت الاسلام اکبرهاشمی رفسنجانی سرپرست وزارت کشور که به بوشهر سفر کرده است در اجتماع مردم این منطقه اعلام کرد ۷۰درصد از صنایع کشور دولتی شده و گامهای اساسی نیز در راه از بین بردن تبعیض ها و تفاوت ها در ارتش برداشته شده است .

تحصن های ۲۳روزه برخی از سازمان های اصفهان که خواستار انحلال کمیته های سیزده گانه این شهر بودند در پی اعلام ادغام این کمیته ها در سپاه پاسداران پایان یافت .

 گروهی مهاجم با کمک نیروهای عراقی به ۵نقطه مرزی ایران حمله کردند که در این هجوم ۶مهاجم کشته شدند و یک مهاجم دستگیر شد .

ساعت ۱۱صبح امروز اتومبیل داریوش فروهر در خیابان ویلا تهران مورد هدف قرار گرفت ولی به وی آسیبی نرسید . دبیرخانه حزب ملت ایران با انتشار اطلاعیه ای ترور را تکذیب کرده و مدعی شده است گلوله از سلاح کمری یکی از محافظین و به صورت اتفاقی شلیک شده و منجر به زخمی شدن راننده گشته است.

رادیو مسکو امروز به نقل از روزنامه واشنگتن پست از رشوه مقامات رژیم گذشته به مقامات آمریکایی در طول سالهای متمادی پرده برداشت . روزنامه واشنگتن پست نوشته است : اردشیر زاهدی یکی از اطرافیان شاه سابق بیشتر به تطمیع شخصیت های متنفذ آمریکایی مشغول بوده تا بفعالیت های دیپلماتیک .

زیر بار ستم رفتن بدتر از ستمکاری است

رهبر انقلاب امروز در پیامی خطاب به سازمان های آزادیبخش جهان بر قیام برای آزادی و استقلال تاکید کردند .

در بخشی از پیام امام خمینی آمده است : شما اي جنبشهاي آزاديبخش؛ و اي گروههاي در خط به دست آوردن استقلال و آزادي! بپاخيزيد و ملتهاي خود و ملل اسلامي را هشدار دهيد كه زير بار ستم رفتن بدتر و قبيحتر از ستمكاري است.(۱)

چرا ایرانیان نظر مثبتی به دولت آمریکا ندارند

مصاحبه رهبر انقلاب با خبرنگار مجله تایم امروز در روزنامه ها و رسانه های عمومی منتشر شد.

امام خمینی در این مصاحبه با تبیین علت دشمنی ملت ایران با دولت آمریکا فرمودند : احساسات ايرانيان عليه ملت امريكا نبوده، بلكه دولت امريكاست. ما سالها از بيعدالتي فرياد ميزديم و از اختناق شكايت داشتيم. اما امريكا شاه را بر تخت نشاند يعني در ۱۹۴۱ متفقين او را به جاي رضاخان كه نوكر انگليس بود نشاندند و دولت امريكا در برابر مخالفت مردم ايران پيوسته از او حمايت كرد. شاه همه منابع ما را غارت كرد، شرف ملي ما، سرمايههاي ما، استعدادهاي جوانان ما را بر باد داد، بدين ترتيب ايرانيان نميتوانند نظر خوبي به دولت امريكا داشته باشند.

رهبر انقلاب ادامه دادند : اگر امريكا بخواهد از طريق دخالت نظامي يا محاصره اقتصادي و يا شيوههاي ارعاب، ما را از عدالت محروم كند، هرگز بحران حل نشده و در انديشه مردم باقي خواهد ماند. مردم امريكا نبايد بگذارند كارتر چنين شيوهاي را ادامه دهد، در غير اينصورت ملت ما متدرجاً تصور خواهد كرد كه مردم امريكا هم در سوءنيت كارتر نسبت به ايران سهيمند.

رهبر انقلاب ادامه دادند : راه ديگري كه در برابر دولت امريكا وجود دارد اين است كه به اقدامات ناصوابي كه در ايران كرده اعتراف كند. از ديدگاه ما راهحل بحران، تحويل شاه مخلوع به ايران و اقداماتي براي جبران ضايعاتي است كه ديكتاتوري او بر ملت وارد آورده است.

دولت آمریکا از مفهوم شهادت خبری ندارد

امام خمینی در ادامه با اشاره به احتمال حمله نظامی آمریکا اظهار داشتند : من جداً اعلام ميكنم كه ما ميتوانيم به آساني در برابر تجاوز امريكا بايستيم. امريكا ممكن است ما را شكست دهد ولي نه انقلاب ما را و به همين دليل است كه من به پيروزي خودمان اطمينان دارم. دولت امريكا مفهوم شهادت را نميفهمد. ما با چنين روحيهاي است كه همه مشكلات ايران را حل ميكنيم. به شعارهاي مردم نگاه كنيد كه ميگويند، «كارتر نميداند منطق شهادت چيست».(2)

امروز اعتصاب حرام است

رهبر انقلاب امروز اعضای انجمن اسلامی کارکنان وزارت صنایع و معادن را بحضور پذیرفته و بر این نکته که وابستگی اقتصادی منشا تمامی وابستگیها است تاکید کرند .

امام خمینی با اشاره به برخی اعتصاب ها در سطح کشور فرمودند : امروز اعتصاب حرام است شرعاً. اينهايي كه اعتصاب ميكنند خائن به اسلامند. دست بردارند از اين الواطيها. دست بردارند از اين بساط. بازي نخورند اينقدر از اين مردمي كه ميخواهند استفاده از شما ببرند.

امام خمینی در ادامه اظهار داشتند : يك نفر آدم با اسم اسلام و با اسم قرآن و با اسم چه، بدون اينكه اطلاعي از اسلام داشته باشد، بدون اينكه اطلاعي از قرآن داشته باشد، ميرود مردم را وادار ميكند به اعتصابات و فحاشي به علما، فحاشي به مراجع، فحاشي به همه. آخر نميدانند اينها كه اين اسباب اين است كه در خارج گفته بشود مملكتي ثبات ندارد، بايد ثبات به مملكت داد. نميدانند دشمنها احاطه كردند الآن به اين مملكت، و چون آن منافعي كه ميخواهند از مملكت ببرند نميبرند، احاطه كردند كه نگذارند اين مملكت آرامش پيدا كند.

پاسخ قاطع امام به مروجان نظام بی طبقه توحیدی

امام خمینی در ادامه با اشاره به تبلیغات برخی گروهها و افراد در مورد نظام بی طبقه توحیدی بار دیگر با ارائه تعریف صحیح از نظام توحیدی در اسلام به معنای باطل این مفهوم اشاره کرده و فرمودند : [نمی دانند منظور از توحید چیست فقط از یک عده کمونیست این را شنیده اند] ،  ارتش توحيدي يعني ديگر يك ارتشي كه هيچ نظام نداشته باشد. هيچ نظمي نداشته باشد. هيچ بالا و پايين نداشته باشد. اين معنايش اين است كه ارتش نميخواهيم.

رهبر انقلاب افزودند : مسئله نظام توحيدي معنايش اين است كه همهشان دنبال حكم خدا باشند. همه توجه به خدا داشته باشند. هر كس هر كاري ميكند براي خدا بكند. اين نظام توحيدي است.

امام خمینی اظهار داشتند : آن نظامي كه پايين از بالا اطاعت نميكند، بالا به پايين ظلم ميكند، اين توحيدي نيست، اين نظام شيطاني است نه نظام الهي. نظام الهي بايد همه جهاتش محفوظ باشد، لكن همه متوجه به خدا. ارتشش پايين از بالا خدمت بكند، اطاعت بكند. بالا به پايين محبت بكند و ظلم نكند و همه براي خدا باشد. (۳)

پیمان : ما به سمت جامعه بی طبقه توحیدی حرکت میکنیم

حبیب الله پیمان گفت : ما اصلا باید به طرف یک جامعه توحیدی بی طبقه حرکت کنیم .

وی ادامه داد : جامعه توحیدی بی طبقه است ، حالا برخی از این اصطلاح راضی باشند یا نباشند و چه آنرا صحیح بدانند و چه آنرا صحیح ندانند اما حقیقت این است که این اصطلاح روشن است .

وی ادامه داد : حالا البته ما می دانیم می گویند شما مسائل اسلامی را نمی دانید و ما این ادعا را نداریم که اسلام را کاملا میدانیم اما بی طبقه مفهومش این است که طبقات استثمارکننده و استثمارشونده نباشد .

پیمان گفت : قانون اساسی باید راه را برای جامعه بی طبقه توحیدی باز کند . (۴)

تحصن در اصفهان پایان یافت /کمیته های اصفهان در سپاه ادغام شد

تحصن های ۲۳روزه برخی از سازمان های اصفهان که خواستار انحلال کمیته های سیزده گانه این شهر بودند در پی اعلام ادغام این کمیته ها در سپاه پاسداران پایان یافت .

در این راستا دکتر محمد جواد باهنر نماینده امام خمینی و شورای انقلاب که از چندی قبل برای بررسی مسائل اصفهان مامور شده بود با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد : کمیته ها و سپاه پاسداران بزودی ادغام میشوند .

در بخشی از این اطلاعیه آمده است : بمنظور رسیدن به تمرکز و وحدت نیروهای مسلح انقلابی کمیته انقلاب اسلامی اصفهان و شعب آن در سپاه پاسداران ادغام میشود ، این ادغام توسط شورای موقت ادغام متشکل از دو نماینده سپاه ، دو نماینده کمیته و دو نماینده از طرف نمایندگی شورای انقلاب انجام میشود ، در این ادغام از کلیه عناصر مومن واجد شرایط کمیته در سپاه پاسداران استفاده خواهد شد .

گفتنی است آیت الله مهدوی کنی رئیس کمیته های انقلاب سراسر کشور با ادغام کمیته ها با سپاه در استان اصفهان مخالف است . (۵)

اعتراض میلیونی به حوادث تبریز و قم

در پی حوادث دو روز گذشته در قم و تبریز به درخواست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ، دانشجویان پیرو خط امام و حزب جمهوری اسلامی و با تائید شورای انقلاب امروز کشور تعطیل شد و میلیونه نفر در راهپیمایی های گسترده توطئه های ضد انقلاب به سرکردگی آمریکا را محکوم کردند .

در تهران صبح امروز با اعلام تعطیل عمومی میلیونها نفر به سوی لانه جاسوسی حرکت کرده و ضمن پشتیبانی از امام خمینی حوادث قم و تبریز را محکوم کردند .

خوئینی ها : ملت ایران تردید ندارد که آمریکا دشمن شماره یک است

موسوی خوئینی ها امروز در جمع میلیونها نفر از مردم تهران که در حمایت از امام خمینی در مقابل لانه جاسوسی و خیابانهای اطراف گردآمده بودند گفت : ملت ایران تردید ندارد که دشمن شماره یک این ملت آمریکای جنایتکار است ، این شیطان بزرگ سخت ترین ضربه را از این انقلاب خورده است ، این ام الفساد قرن با تمام عوامل تلاش می کند چرح انقلاب را متوقف سازد اما بدست چه کسانی توطئه میکند ؟

توطئه گران کسانی هستند که با شاه موافق بودند

 وی ادامه داد : ملت بیدار ایران میداند که توطئه گران امروز همان کسانی هستند که در تمامی طول عمر حتی برای یک لحظه با سلطنت محمد رضا خان مخالفتی نداشتند ، ملت ایران میداند امروز همان کسانی توطئه می کنند که تا دیروز با قانون اساسی شاهنشاهی موافق بودند . ملت ایران میداند که توطئه گران همان کسانی هستند که قانون اساسی جمهوری اسلامی را به رسمیت نمی شناسند و به آن رای مثبت نداده اند ، ملت ایران تمامی خواستهای پنهانی توطئه گران را می شناسد .

عوامل توطئه با سیا ارتباط مستقیم دارند

وی ادامه داد : ملت ایران میداند عوامل توطئه داخل کشور روابط مستقیم با عوامل سیا در خارج دارد و زمان این توطئه درست با سیاست ضد بشری کارتر آماده شده است .

خوئینی ها گفت : امروز شما ملت ایران بخوبی مظلومیت علی را در تاریخ احساس میکنید ، علی فریاد میزد قسم بخدا صبر کردم در حالیکه خوار در چشم و استخوان در گلویم بود و امروز علی زمان و علی تاریخ ما صبر میکند در حالیکه استخوان در گلو خار در چشم میخلد .

ملت ایران خواستار انحلال حزب ضد مردمی هستند

خوئینی ها افزود : در کجای دنیا دیده شده است یک ملت سراپا فریاد بزند و یک حزب را ضد خلقی و غیر رسمی اعلام کند و انحلال آنرا خواستار باشد ولی یکدسته مزدور همچنان وقیحانه اعلام موجودیت بکنند . عناصر این حزب چه کسانی هستند و به کجا وابسته اند؟ این حزب از آغاز تکوین یک حزب صددرصد ضد اسلامی، ضد خلقی و متشکل از سرسپردگان عناصر شاهنشاهی بود .

در آستانه انتخابات به دنبال ایجاد آشوب هستند

خوئینی ها افزود : ملت بیدار ایران باید بدانند و میدانند که اینروزها در آستانه انتخاب رئیس جمهوری آمریکا و تمام عوامل داخلی اش تلاش خواهند نمود که در همه جای ایران آشوب بپا کنند که بین احزاب و گروههای سیاسی مختلف تشنج و درگیری پیش بیاید بدانید که هر جا توطئه و درگیری ایجاد شد هوشیارانه بخاطر انقلاب و ملت و خونهای ریخته شده شهدا  و زنان و فرزندان شهدا توطئه ها را در نطفه خفه کنید و نگذارید آمریکا به نیات پلید خود دست پیدا کند . (۶)

حزب خلق مسلمان حق فعالیت ندارد

به دنبال درگیری های خونین در قم و تبریز با محوریت حزب خلق مسلمان آیت الله شریعتمداری که این حزب با حمایت وی فعالیت های خود را گسترش داده است در بیانیه ای این حزب را غیرقانونی خواند .

در بخشی از بیانیه آیت الله شریعتمداری آمده است : بطوری که حزب مزبور در نشریه اخیر خود اعلام کرده است از این پس تمام دفاتر آن تعطیل و هیچ گونه فعالیت سیاسی نداشته و نخواهد داشت و این جانب صریحا اعلام میدارم چنانچه این حزب برخلاف این گفتار بخواهد در آینده به حیات خود ادامه دهد به هیچ وجه مورد تائید من نبوده و نخواهد بود . (۷)

درگیری های خونین در تبریز ، دفتر حزب خلق مسلمان به دفتر مقلدین شریعتمداری تبدیل شد

درگیری های خونین که در سطح شهر تبریز از دیروز و همزمان با قم و با محوریت حزب خلق مسلمان آغاز شده است امروز هم ادامه پیدا کرد و دفتر این حزب در تبریز به دفتر مقلدین آیت الله شریعتمداری تبدیل شد .

امشب در سطح شهر تبریز راهپیمایی هایی انجام شد که منجر به تیراندازی هایی گردید و طی آن گروهی مجروح شدند .

بدنبال انتشار اعلامیه آیت الله شریعتمداری در مورد حزب خلق مسلمان هواداران این حزب اعلام کردند از این پس با نام حزب فعالیت نکرده و دفتر خلق مسلمان به خانه آیت الله شریعتمداری تغییر نام داده و این دفتر خانه دوم معظم له شناخته و بنام دفتر مقلدین ایشان این مکان را حفظ خواهد کرد . (۸)

گفتنی است در شهرستان مراغه و به هنگام تجمع مردم برای محکومیت اقدامات حزب خلق مسلمان در تبریز و قم عده ای با سلاحهای سرد و گرم به مردم حمله کرده و آنها را متفرق ساختند .

در این حمله ۱۶نفر مجروح شدند . (۹)

در درگیری های مسجد سلیمان ۲۰۰نفر مجروح شدند

بدنبال تحصن دیپلمه های بیکار در فرمانداری مسجد سلیمان و اشغال این محل توسط آنان گروهی از مردم مسجد سلیمان به راهپیمایی در خیابان ها پرداختند و ضمن دادن شعارهای ضد امپریالیستی در مقابل ساختمان فرمانداری اقدام دیپلمه ها را محکوم کردند .

با آغاز درگیری بین دو گروه قسمتی از فرمانداری به آتش کشیده شد ،در پی این درگیری عده ای بشدت مجروح شدند و به بیمارستان شرکت نفت و شیر و خورشید مسجد سلیمان انتقال یافتند .

در این درگیری حدود ۲۰۰نفر زخمی شدند . (۱۰)

درگیری های مذهبی در بندر لنگه ۳۶کشته بر جای گذاشت

اختلافات مذهبی – سیاسی دو گروه در بندرلنگه امروز بالا گرفت و آنها که در اطراف مسجد مصلی اجتماع کرده بودند در پی یک مشاجره خشونت آمیز با هم درگیر شده که این درگیری به کشته شدن ۲۶نفر انجامید .

بر اساس گزارش های رسیده آغاز این درگیری از چند نقطه شهر صورت گرفت و به مرکز شهر کشیده شد .

واقعه خونین بندرلنگه ظهر امروز اتفاق افتاد و در پی آن معاون سیاسی استانداری هرمزگان و یکی از روحانیون بندرعباس برای رسیدگی به اوضاع این منطقه عازم بندرلنگه شدند .

امروز و امشب رادیو  بندرعباس با قطع برنامه های خود مردم را به اهدای خون جهت مجروحان بندرلنگه دعوت کرد .

گفتنی است در درگیری های بندرلنگه تاکنون ۷۵نفر نیز زخمی شده اند . (۱۱)

خبردیگر اینکه بدنبال وقایع امروز بندرلنگه اطلاعیه مشترکی از سوی حجت الاسلام محمد علی خالدی و حجت الاسلام محمد جواد رکنی رهبران مذهبی اهل سنت و شیعه بندرلنگه انتشار یافت و طی آن از مردم بندرلنگه خواسته شد تا به جنگ و برادرکشی پایان دهند . (۱۲)

اخراج ۹هزار دانشجوی ایرانی از آمریکا

رادیو صدای آمریکا اعلام کرد مقامات اداره مهاجرت آمریکا شروع به جستجو برای حدود ۹هزار دانشجوی ایرانی کرده اند که طبق دستور خود را به سرویس های اداره مهاجرت معرفی نکرده و باید اخراج شوند .

در طول ۶هفته مهلت متجاوز از ۵۶هزار دانشجوی ایرانی خود را به اداره مهاجرت معرفی کرده اند که ویزای ۷هزار تن از آنان معتبر نبوده و ممکن است اخراج شوند . (۱۳)

افشای اسنادی از رشوه مقامات شاه سابق به دولتمردان آمریکا

رادیو مسکو امروز به نقل از روزنامه واشنگتن پست از رشوه مقامات رژیم گذشته به مقامات آمریکایی در طول سالهای متمادی پرده برداشت .

روزنامه واشنگتن پست نوشته است : اردشیر زاهدی یکی از اطرافیان شاه سابق بیشتر به تطمیع شخصیت های متنفذ آمریکایی مشغول بوده تا بفعالیت های دیپلماتیک . این شخصیت ها مرتبا پاکتهای پر از دلار ، قالی های ایرانی ، جواهر ، ساعت و قوطی های خاویار و شامپاین گرانقیمت دریافت می کردند . (۱۴)

هاشمی رفسنجانی : چپ ها آزمون خوبی پس نداده اند

حجت الاسلام اکبرهاشمی رفسنجانی سرپرست وزارت کشور که به بوشهر سفر کرده است در اجتماع مردم این منطقه اعلام کرد ۷۰درصد از صنایع کشور دولتی شده و گامهای اساسی نیز در راه از بین بردن تبعیض ها و تفاوت ها در ارتش برداشته شده است .

وی همچنین خاطرنشان ساخت که جناح چپ بخاطر عدم انتخاب موضعی سالم پس از پیروزی انقلاب آزمایش خوبی در این انقلاب نداده است .

وی گفت: من مخصوصا به جناح چپ که همه جا هستند و دارند مبارزه میکنند نصیحت می کنم که رویهمرفته آزمایش خوبی در انقلاب ما نداده اند و بعد از پیروزی انقلاب موضع سالمی انتخاب نکرده اند ، انها باید بدانند که اگر این انقلاب شکست بخورد بیشتر از مردم مسلمان خود آنها تحت فشار قرار میگیرند و هر رژیمی که روی کار بیاید مجبور است که مسلمانها را مراعات کند ولی کارشکنی چپ ها را تحمل نخواهد کرد و اجازه نخواهد داد گروهی دست به تخریب زده و اداران را تعطیل کنند و…(۱۵)

کشته شدن ۶مهاجم در حمله به نقاط مرزی

گروهی مهاجم با کمک نیروهای عراقی به ۵نقطه مرزی ایران حمله کردند که در این هجوم ۶مهاجم کشته شدند و یک مهاجم دستگیر شد .

مسئول سپاه پاسداران مستقر در قصر شیرین در این زمینه گفت : افراد مسلح ابتدا به مقر سپاه حمله کردند ولی نتوانستند آسیبی به این مرکز برسانند ، در این حمله چند نفر از آنان مجروح شدند ، مهاجمین از تاریکی شب استفاده و فرار کردند .

وی ادامه داد : بعد از چند ساعت مهاجمین دوباره به به منبع آب قصر شیرین حمله کردند که بلافاصله توسط پاسداران این حمله دفع شد و مهاجمین متواری شدند .

حمله به مقر سپاه در ناحیه مرزی باباهادی نیز از جمله حوادثی بود که همزمان با هجمه های پیش گفته صورت گرفت ، این درگیری حدود سه ساعت طول کشید که در طی آن ۶نفر از مهاجمین کشته شدند و یک نفر نیز دستگیر به قصر شیرین اعزام شد . (۱۶)

حادثه برای داریوش فروهر در مقابل لانه جاسوسی/ حزب ملت : ترور نبود  

ساعت ۱۱صبح امروز اتومبیل داریوش فروهر در خیابان ویلا تهران مورد هدف قرار گرفت ولی به وی آسیبی نرسید .

در این حادثه راننده فروهر مجروح شد ، کسی که بسوی خودروی فروهر تیراندازی کرد متواری شده است. (۱۷)

گفتنی است دبیرخانه حزب ملت ایران با انتشار اطلاعیه ای ترور را تکذیب کرده و مدعی شده است گلوله از سلاح کمری یکی از محافظین و به صورت اتفاقی شلیک شده و منجر به زخمی شدن راننده گشته است.(۱۸)

پی نوشت

 1. صحیفه امام ، جلد ۱۲، صفحه ۳۲
 2. صحیفه امام ، جلد ۱۲، صفحه ۳۴
 3. صحیفه امام ، جلد۱۲، صفحه ۴۱
 4. کیهان ، ۱۵دی۱۳۵۸، صفحه ۱۰
 5. کیهان ، ۱۵دی۱۳۵۸، صفحه ۴
 6. جمهوری اسلامی ، ۱۶دی ۱۳۵۸، صفحه ۱۲
 7. کیهان، ۱۵دی۱۳۵۸، صفحه ۲
 8. اطلاعات ، ۱۶دی ۱۳۵۸، صفحه ۱۰
 9. اطلاعات ، ۱۶دی۱۳۵۸، صفحه ۱۱
 10. اطلاعات ، ۱۶دی۱۳۵۸، صفحه ۱۰
 11. اطلاعات ، ۱۶دی۱۳۵۸، صفحه۱۱
 12. اطلاعات ، ۱۶دی ۱۳۵۸، صفحه ۱۱
 13. کیهان ، ۱۶دی۱۳۵۸، صفحه ۱۲
 14. کیهان ، ۱۵دی۱۳۵۸، صفحه ۱۲
 15. کیهان ، ۱۵دی۱۳۵۸، صفحه ۱۲
 16. کیهان ، ۱۵دی ۱۳۵۸، صفحه ۳
 17. کیهان ، ۱۵دی۱۳۵۸، صفحه ۲
 18. اطلاعات ، ۱۶دی ۱۳۵۸، صفحه  11

مطالب مرتبط

آیت الله خامنه ای در دیدار با مسئولان دوایر سیاسی ایدئولوژیک ژاندارمری : بازسازی یکی از اصول اصلی انقلاب / در کل کادرهای نظامی نیاز به بازسازی را احساس می کنم
خبر بنی صدر از پیروزی های گسترده در جبهه ها ؛ عملیاتی که ناکام ماند !
درگیری های خونین در تبریز ، دفتر حزب خلق مسلمان به دفتر مقلدین شریعتمداری تبدیل شد

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

16 + نه =

WpCoderX