حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد

آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : تنها راه مبارزه با اسرائیل ایجاد یک سپاه مشترک است و یک ارتش مشترک از مسلمین برای این که شر اسرائیل را کم کنیم از مسلمین الان موقعش رسیده است.

تشریح دلایل حمله اسرائیل به لبنان از سوی محسن رضایی

نماز وحدت آفرین جمعه  امروز به امامت موقت آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی و با شرکت افشار مختلف مردم شهید پرور تهران در محل دانشگاه تهران و خیابان های اطراف آن برگزار شد.

پیش از آغاز خطبه های نماز جمعه محسن رضائی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در مورد  ادامه جنگ و جنایات صهیونیسم اشغالگر قدس به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز گفت : هم اکنون در دنیا داستان غم انگیز کشتار وحشیانه مسلمانان جنوب لبنان در حال جریان است و پایتخت لبنان چند روزی است که کاملا در محاصره قرار گرفته و حمله و حشیانه صهیونیست ها آن چنان سریع و وسیع صورت گرفت که مردم لبنان فرصت خارج شدن از محل جنگ را پیدا نکردند و حتی تعدادی که به پناهگاههای از پیش ساخته فلسطینی ها پناه برده بودند ، آن چنان با آتش ناپالم و بمب های آتشین سوخته بودند که صورتشان به هیچ وجه قابل تشخیص نبود .

 وی افزود : ابن جنایت که مدتی است شروع شده ، همچنان ادامه دارد ، اما دنیای بشریت و کشورها و دولت ها چرا تاکنون کاری نکرده اند و سازمان های حقوق بشری و بین المللی چرا قادر نیستند به این فاجعه جنایت بار پایان دهند؟ هر کسی که وارد لبنان شود یا به جنوب سوریه برود در مدت کوتاهی جواب خود را خواهد  فهمید. مراکز تمسخر بشریت

 وی با اشاره به عملکرد سازمان حقوق بشر و سازمان ملل متحد گفت : این سازمان ها، سازمان هائی هستند مرکز تمسخر بشریت و مراکزی شده اند که مسلمانان دنیا را به تمسخر گرفته اند.

وی افزود : صهیونیسم اشغالگر قدس ابتدا با چهار لشکر حملات خود را آغاز کرد و بقیه لشکرهایش پشت سر این چهار لشکر شروع به نابود کردن مردم بی گناه و بی دفاع لبنان کردند. به دنبال این حرکت جنایتکارانه ، فیلیپ حبیب و جرج بوش به حرکت در آمدند تا این جنایت و حشیانه را توجیه کنند .

وی افزود: از تمام این مسائل چگونه ممکن است بشری در دنیا پیدا شود و نفهمد که امریکا و سازمان ملل متحد دست به دست اسرائیل در این جنایات شرکت دارند.

نگرشی بر علل حمله اسرائيل

 فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران آن گاه گفت : آمریکا و اسرائیل و اروپا و تمام دنیای غرب با هم تبانی و اتحاد کردند و فاجعه لبنان را به وجود آوردند. اما چرا در شرایط کنونی اسرائیل به لبنان حمله کرد ؟ آیا اسرائیل نمی توانست یک سال دیگر حمله کند ؟ چرا زودتر از این حمله کرد؟ اگر بخواهیم علل حمله اسرائیل به جنوب لبنان را متوجه شویم، باید به انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن بنگریم و از این نگرش ، اصولی را پیدا کنیم که قطعا آن اصول عوامل اساسی حمله اسرائیل به جنوب لبنان است . برای اینکه علل را بهتر درک کنیم، باید ببینیم انقلاب اسلامی چه به سر امریکا وارد کرده؟ وقتی به گذشته بنگریم ، می بینیم که خاورمیانه و منطقه خلیج فارس بین امریکا و روسیه شوروی تقسیم شده بودند و امریکا از طریق پیمانهای نظامی روسیه شوروی را به محاصره در آورده بود و سعی کرد پایگاهش را به تسخیر خود در آورد. اولین پایگاه ، مصر بود و کانال سوئز که اکثر ارتباطات را تشکیل می دهد، به تصرف خود در آورد.

با تسخیر سفارت آمریکا به صورت رسمی به این کشور اعلام جنگ کردیم

رضائی آنگاه افزود : با پیروزی انقلاب اسلامی پایگاه امریکا از بین رفت، ولی با یک ساده اندیشی فکر می کرد که از طریق ارتباط مجدد می تواند در ایران حاکمیت پیدا کند و زمانی امریکا فهمید دولت موقت در ایران کاره ای نیست و ملت و حزب الله همه کاره اند که فرصت هائی را از دست داده بود. این بار امریکا در اواخر دولت موقت تصمیم گرفت با ما مقابله جدی کند. هم زمان با این تصمیم آمریکا ، ناگهان انقلاب اسلامی ، ملت و حکومت ما اعلام جنگ رسمی با امریکا را کرد و سفارت آنها را که لانه جاسوسی آمریکا  بود ، به تصرف خود در آورد و در حقیقت با گرفتن سفارتخانه ، اعلام جنگ رسمی با امریکا کردیم.

وی ادامه داد : در این جنگ رسمی آمریکا با یک قدرت نظامی حمله ای را می خواست به کشور ما ترتیب دهد که هم قدرت خود را نشان دهد و هم گروگان هایش را آزاد کند  ، اما از آن جائی که خداوند همیشه کمبودهای ما را برطرف کرده بودند ، در آنجا هم کرد و تکنولوژی و کلاه سبزهای آمریکا در طبس زمین گیر شده و آبروی آمریکا رفت .

دو حرکت سیاسی و تخریبی آمریکا پس از اشغال لانه جاسوسی

محسن رضائی آنگاه گفت : بارفتن شاه آمریکا عقب نشست . با گرفتن لانه جاسوسی کاری نکرد و قدم بقدم عقب رفت. این بار آمریکا به صورت جدی دو حرکت سیاسی و تخریبی را با هم انجام داد. از نظر سیاسی بنی صدر را به عنوان جمع کننده تمام نیرو های مخالف از چپ و راست وارد صحنه کرد و از نظر تخریبی ، مسئله کردستان و مجاهدین خلق که بنی صدرهم ۱۱ میلیون رای دارد و هم رهبر مخالفین شده است. با این دو حرکت آمریکا امیدوار شده بود که می تواند کاری کند ، اما باز آمریکا شکست خورد. بنی صدر را که ۱۵ سال رویش کار کرده بود از دست داد. آمریکا و غرب به این نتیجه قطعی رسیدند که با ما به یک مقابله اصولی دست بزنند. آنها در این میان رژیم مزدور صدام را جلو انداختند. کشورهائی که سالیان سال با عراق درگیری مرزی داشتند ، به صورت پشتیبان صدام درآمدند و آمریکا با وارد کردن صدام دو کار بزرگ کرد: صدام را از چنگال روسیه شوروی گرفت و به خود وابسته کرد و هنوز روسیه شوروی متوجه این قضیه نشده و از طرف دیگر عراق را وادار به جنگ با ما کرد. اما آمریکا باز دچار ساده اندیشی شد ، زیرا فکر می کرد عراق با وجود بنی صدر و  آن حرکت سیاسی و تخریبی و وجود عدم انسجام در نیروهای مسلح قادر است اهواز ، خرمشهر و آبادان را بگیرد .

محسن رضایی گفت : هدف عراق ، گرفتن اهواز به عنوان مرکز اداره خوزستان و آبادان به عنوان مرکز نفت و واردات و صادرات نفت بود و حتی عراق در تحلیل نظامی خود به فکر گرفتن دزفول هم نبود ، اما چرا ساده اندیش شد و هیچ گاه نتوانست آبادان و اهواز را بگیرد. این به خاطر این بود که آمریکا فکر نمی کرد که مردم و انقلاب ما در آن درجه ای از قدرت هستند .

وی ادامه داد : در این روندی که انقلاب اسلامی داشت ، مرتب منزلت پیدا می کرد و آمریکا عقب تر می رفت. جنگ نتیجه داد و اهداف آمریکا حاصل نشد. وقتی قاطعیت ما در ادامه جنگ ، هیئت ها و کنفرانس ها را که می خواستند حداقل اهداف امریکا را حاصل کنند ، نمرنداد ، از آن تاریخ به بعد جنگ به صورت مرکز اوج گیری انقلاب در آمد. حداقل در ۶  ماه اخیر، جنگ تمام توجهات بشریت را به سمت انقلاب ما جلب کرد. تمام مطبوعات و رادیو های دنیا متوجه ما شد و همه مترصد اخباری از جنگ بودند. به مرور که پیروزی ها اوج می گرفت  ، آبروی نیروهای مخالف ما در دنیا ریخته شد و مسائلی که پیش بینی می کردند با شکست مواجه شد و علیرغم تلاش هایی که داشتند تا پیروزی ما منعکس نشود مجبور شدند اخبار جنگ را در همه جا بگویند و جنگ بصورت بلندگوی بالا بردن و تبلیغ انقلاب اسلامی در آمد .

ثابت خواهیم کرد چگونه پد آمریکا و اسرائیل را در می آوریم

وی ادامه داد :  این جنگ هم مثل سایر قضایای گذشته انقلاب باعث اوج گیری انقلاب و خوار شدن امریکا گردید.  امریکا و اروپا به یک تجزیه و تحلیل دقیق از انقلاب اسلامی پرداخنند و دیدند از زمان شاه تاجنگ رو به عقب رفته اند و به این نتیجه رسیدند که مسئله ایران جدی است و از هرگونه ساده اندیشی باید خود داری کنند و آمدند از جای دوری برای مقابله با ما شروع کردند. در اوج پیروزی خرمشهر، آمریکا صدای خود را در لبنان بلند کرد که من هنوز در منطقه قدرت دارم که انشاء الله ملت ما ثابت خواهد کرد که چگونه پدر امریکا و اسراثیل را درخو اهد آورد.

اساسی ترين علت حمله اسرائيل به لبنان از منظر رضایی

فرمانده کل سپاه ادامه داد :  اساسی ترین علت حمله اسرائیل به لبنان این بو د که آمریکا دوباره قدرت از دست رفته مقابله با انقلاب اسلامی را در منطقه زنده کند و از حمله اسرائیل معلوم بود که شتاب زده عمل کرده است. و چون از پیروزی خرمشهر غافلگیر شده بود ، شتابزده حمله خود را شروع کرد دنیا به جای این که بگوید در لبنان چقدر کشته و آواره شده اند ، می گوید سلاح های امریکائی قوی تر از سلاح های شوروی است . جنگ اسرائیل شده بلندگوی امریکا برای اینکه بگوید من هنوز زنده هستم.

وحشت از آمریکا یکی از عوامل اصلی زیر سلطه رفتن است

رضائی آن گاه افزود : مگرنه اینکه دولت موقت در زمان گرفتن لانه جاسوسی گفت : گرفتن لانه جاسوسی یعنی اعلام جنگ رسمی با امریکا ، اما و حشت از امریکا یکی از عوامل اصلی زیر سلطه رفتن است و یکی از هدف های کنفرانسها که می خواستند شرایطی را به ما تحمیل کنند این بود که از رعب جنگ استفاده کنند.هر سلطه و وابستگی دو ریشه دارد : رعب و وحشت و حقوق گرفتن . شاید در کشورهای منطقه کشورهای کمی هستند که حقوق می گیرند ولی اکثرا به دلیل رعب و وحشت وابسته به آمریکا شده اند . این که امام تاکید دارند که اگر قادر به ارسال نیرو نیستید سلاح نفت را در دست بگیرید شکستن رعب و وحشت است . (۷)

آیت الله هاشمی : حزب اللهی ها صاحب این انقلابند

پس از اظهارات محسن رضایی فرمانده کل سپاه آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه نماز جمعه با قدردانی از حزب الله گفت : برادران و خواهران حزب الله ثابت کردند که برخلاف تبلیغاتی که علیهش کرده اند انضباط پذیرترین جریان های کشور است .

وی ادامه داد : من یک دنیا از این ها تشکر می کنم که این ها ما را سرافراز کردند که این نیروی عظیم که حافظ انقلاب ما بود و در حساس ترین نقاط موقعی که لیبرال ها طغیان کرده بودند و منافقین طغیان کرده بودند این ها انقلاب را نجات دادند و حق دارند و خودشان صاحب این انقلابند و این قدر با انضباطند .

روزی می رسد که بابی حجاب های دریده برخورد کنیم

هاشمی در ادامه با اشاره به این که باید با زبان نرم با بی حجاب ها سخن گفت اظهار داشت : مردم در همه جا باید مواظب باشند با برخورد صحیح ، جلوی این جریان فاسدی که سوغات غرب است ، توضیح بدهند به آن ها بگوئید ، این بی حجابی غیر از عرضه کردن مجانی چیزهایی که خریدارش فقط انسان های فاسد هستند در خیابان ها به آن ها ، چیزی نیست این ها را روشن بکنند ، توضیح بدهید این طور حرکت بکنید .  البته یک روزی به جایی هم می رسد که افراد دریده ای پیدا بشوند که هیچ چیزی آن ها را قانع نمی کند البته آن جا اسلام هم پیش بینی کرده و با حکم اسلام با آن ها رفتار می کنیم .

اصل وجود اسرائیل مایه حرف است و باید از بین برود

هاشمی با اشاره به مسئله حمله اسرائیل به لبنان نیز گفت : اصل وجود اسرائیل مایه حرف است مسئله این نیست که اسرائیل به لبنان تجاوز کرده است ، وجود اسرائیل ولو در هزار متر مربع زمین در منطقه مایه بلا است و این بدبختی ها را دارد و باید این سرطان به قول امام از پیکر منطقه بیرون برود . مسئله این است .

هاشمی ادامه داد : ما معتقدیم که اسرائیل به عنوان یک آلت دست در اختیار آمریکا است در منطقه نه آمریکای تنها ، در اختیار ناتو است و کمی هم در اختیار شرق ، بله از آن ها هم استفاده می کنند مجموعه این ها این را به عنوان وسیله گذاشته اند این جا که هر حرکتی می خواهند در منطقه بوجود بیاورند به وسیله این آلت دست به وجود بیاورند .

هاشمی با اشاره به سابقه و خوی تجاوز گری صهیونیست ها گفت : اگر ملت ها نخواهند دولت ها غلط می کنند که این قدر پر رو باشند و این قدر مدعی و این قدر پر مدعا بنشینند توی کاخ هاشان و شخصیت های آمریکایی بیایند آن جا و آن جا میز قمار و شراب باشد و در لبنان آتش و خون بر سر مردم بریزد .

رئیس مجلس ادامه داد : چیزی که امروز در لبنان گذشته است این قدر تلخ است که اگر یک کفتار هم بفهمد عمق مصیبت را و آرام بنشیند برایش زشت است تا چه رسد به انسان و آن هم مدعی آزادی و حقوق بشر.

هاشمی با تشریح جنایات اسرائیل در منطقه گفت : این ها نمی دانم چطور توی چشم مردم نگاه می کنند ؟ این روزنامه نگارها را من نمی دانم فردا با چه آبرویی می آیند با یکی دیگر می خواهند مصاحبه کنند ؟ این قلم ها چرا شکسته ؟ این زبان ها چرا بسته شده ؟ این دهان ها چرا خفه شده ؟ این سیاستمدارها چرا این قدر بی انصافند ، چرا این قدر بی وجدانند ؟ دنیا چرا این قدر تاجر خون است ؟

صهیونیست ها از کفتار پست ترند

هاشمی صهیونیست ها را از کفتار پست تر دانست و گفت : واقعا این ها از کفتار ، از گرگ و از هر حیوان پستی که شما بتوانید مجسم کنید بدتر و پست ترند ، این ها سادیسم دارند این ها اصلا نشسته اند آن جا انتقام پیروزی ایران را که نتوانستند این جا در باره ما کاری بکنند از شیعیان لبنان و فلسطینی های محروم و آواره بگیرند ، این ها جنایتکار های تاریخند .

حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد

هاشمی با حمله شدید به آل سعود گفت : کاخ نشین های دنیای عرب ، مدعیان اسلام این ها تازه نوکر آن ها هستند ، این دیگر چقدر پستی است ، خادم الحرمین ، در کنار کعبه مقدسه بنشیند و نوکر پول بده نه پول بگیر نوکر پول بده آمریکا باشد و این جنایت بیخ گوشش درست بشود و آن هم از آن جا بگوید که : ملک خالد برای ما دق کرد . حالا خدا کند که دق کرده باشد . یعنی این قدر شعور داشته باشد که دق کرده باشد . شاید منظورش این بوده که کشته اندش ، اگر باشد خودش یک معنایی است .

عرب ها نمی توانند چاه های نفت خودشان را منفجر کنند

هاشمی پیشنهاد داد عرب ها چاه های نفت خود را منفجر کنند و در این زمینه اظهار داشت : خوب زورتان نمی رسد کارشناس ندارید ، چند تا بمب توی لوله هاتان منفجر کنید یک هفته تا تعمیر بشود نفت نرود ، اگر نفت نرود نه اسرائیل می ماند و نه آمریکا می تواند این جنایت را بکند . شماها نه اراده دارید ، نه احساس دارید ، نه وجدان دارید ، دنبال چه می گردید ؟

هاشمی با حمله شدید به ملت های عربی از آن ها خواست قیام کنند و حکام خود را از کاخ ها بیرون کنند.

تشکیل سپاه مشترک تنها راه مبارزه با اسرائیل

رئیس مجلس در رابطه با نحوه مبارزه با اسرائیل نیز گفت : تنها راه مبارزه با اسرائیل ایجاد یک سپاه مشترک است و یک ارتش مشترک از مسلمین برای این که شر اسرائیل را کم کنیم از مسلمین الان موقعش رسیده است.

هاشمی با بیان این که اسرائیل در دام افتاده است گفت : الان موقع مبارزه جدی با اسرائیل است ، دنبا بداند ، شما ایرانی ها بدانید ، اسرائیل نمی تواند یک جنگ طولانی را تحمل کند . اسرائیل از خودش حدود دو میلیون خورده ای آدم دارد یک مقداری هم عرب ها هستند که دشمن آن ها هستند ، آن دو میلیون و خورده ای هم عده زیادی شاید نصفشان مال هند و شرقی هستند …اسرائیل آنقدر وابسته است که اگر اطرافش را ببندیم در مدت کوتاهی خفه می شود . بازارش از بیرون از خودش است ، منبع انرژیش هم بیرون از خودش است . نیروی انسانی هم حساب دارد . این نیروی انسانیش هم اگر بیایند به میدان جنگ همه چیزش تعطیل می شود . برای ما مقدور است که اسرائیل را در همین حالت دو سال نگه داریم و بیشتر …من از بقیه کشورهای عربی حرف نمی زنم ، کشورهای پایداری که مدعی پایداری هستند حالا دارند نشان می دهند که می توانند باشند ما ها بیائیم با هم یک ارتش مشترک درست بکنیم و توی همین لبنان اسرائیل را منهدم بکنیم .

بچه های سپاه ما که برای جنگ با اسرائیل رفته اند بر نمی گردند

رئیس مجلس ادامه داد : کاری که به سر عراق در دزفول ، در غرب رود کارون آوردیم ، همین کار را در لبنان که هم زمین هایش آسان تر است و بهتر می شود جنگید ، آنجا برای جنگیدن بچه های سپاه ما جان می دهد ، بچه های سپاه ما در بیابان های اهواز که می خواستند بجنگند روی زمین صاف می رفتند آنها هم با اسلحه این ها را درو می کردند. اما آن جا این طور نیست ، این ها هریکیشان توی یک تپه که بایستد ، جلوی یک ستون نظامی اسرائیل را می بندد . بچه هایی که روی زمین صاف و ریگزار با کوله پشتی و در آفتاب ۴۵-۵۰ درجه  این طور توانستند پنج لشگر عراق را در غرب رود کارون آن طور خرد کنند ، این لشگرهای پیاده اسرائیل که به مراتب آز عراقیها بدترند .بچه های سپاه ما حالا رفته اند ، و برگشت هم ندارند. ما هم اگر به آنها بگوئیم برگردند، آنها برنمی گردند. تا آن جائی که ما با آنها موافقت کنیم ، می مانند ولی اگر مخالفت کنیم می گویند ماروی وظیفه اسلامی می جنگیم، بچه هائی هستند که رفته اند بجنگند .

هاشمی در پاسخ به این احتمال که ممکن است آمریکا وارد جنگ بشود نیز گفت : اتفاقا بگذارید آمریکا بیاید من یک جای دیگر هم گفته ام آمریکا به ویتنام رفت چه کرد ؟ بچه های سپاه و ارتش و بسیج ما ایمانشان هزار بار از ویت کنگ ها بیشتر است . مطمئن باشید نشان دادند که ایمانشان بیشتر است . منطقه هم مناسب تر است در کنار جنگی که می کنیم یک حق دیگری برای ما پیش می آید که این حق مهم است .

هاشمی در پاسخ به این شبهه که لبنان به ما چه ؟ گفت : ما امروز جنگمان را اصلا به خاطر اسرائیل داریم و اگر این جنگ را هم تمام کنیم و اسرائیل بماند دوباره جنگ خواهیم داشت و تا در منطقه اسرائیل به این صورت باشد ما نمی توانیم فارغ البال باشیم از جنگی که ممکن است پیش بیاید .

پی نوشت

  1. کیهان ، ۲۹ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۴
  2. جمهوری اسلامی ، ۲۹ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

5 × سه =

WpCoderX