حمایت صریح رئیس جمهور فرانسه از صدام ؛ میتران : نمی خواهیم صدام در جنگ با ایران شکست بخورد / میرحسین موسوی :در سرنوشت ملت ایران اظهار نظر رئیس جمهور فرانسه اثری ندارد

سید موسوی موسوی نماینده امام در غرب کشور : بسیج مسلحانه مردم در کردستان علیه ضد انقلاب شروع شده و تعداد زیادی از روستائیان مناطق پاکسازی شده علیه ضد انقلاب بسیج شده اند و به صفوف پیشمرگان مسلمان کرد پیوسته اند .

در پی استقبال بی شائبه امت حزب الله از تشکیل گردان های احتیاط قدس سرهنگ صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ارتش در مصاحبه ای با خبرگزاری جمهوری اسلامی چگونگی تشکیل این گردان ها را تشریح کرد .

سومین سمینار سراسری مسئولین مراکز بنیاد شهید انقلاب اسلامی دیروز با پیام آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان در تهران گشایش یافت .

آیت الله خامنه ای : فرهنگ انقلاب اسلامی به ما آموخته است که خود را برای هدف های بزرگ بخواهیم ، نه آن هدف ها را برای خود ، این درس فراموش نشدنی و شیرین را در زمزمه تکبیر فداکارانه هزاران پیر و جوان دلباخته به اسلام و انقلاب در میدان های نبرد بارها و بارها تکرار شده و در ذهنیت مردم فداکار ما نفوذ و رسوخ یافته است .

همزمان با پیروزی های عظیم لشکریان اسلام حملات کوبنده و دشمن شکن کفر ستیزان اسلام علیه متجاوزین بعثی صهیونیستی عراق ، میتران رئیس جمهور فرانسه در پایان سفر سه روزه خود به مصر طی سخنانی اعتراف کرد که قدرت های غربی نمی خواهند عراق در جنگ با ایران شکست بخورد .

در پی اظهارات فرانسوا میتران رئیس جمهور فرانسه مبنی بر این که تمام قدرت های غربی تلاش می کنند تا توازن بین ایران و عراق در مورد مسئله جنگ حفظ شود میرحسین موسوی نخست وزیر طی گفت و گویی اظهار داشت : در سرنوشت جنگ و اراده محکم ملت ما برای سرکوبی متجاوز اظهار نظر میتران اثری ندارد .

محسن رضایی فرمانده کل سپاه که به منظور ملاقات با آیت الله منتظری به قم سفر کرده بود در یک مصاحبه مطبوعاتی اظهار داشت : برادران سپاهی به رهنمودهای ایشان همانند رهنمودهای امام امت عمل می کنند .

بسیج مسلحانه مردم کردستان علیه ضد انقلاب آغاز شد

سید موسوی موسوی نماینده امام در غرب کشور دیروز در گفت و گویی با خبرگزاری جمهوری اسلامی پیرامون روند عملیات پاکسازی منطقه از وجود عناصر ضد انقلاب گفت : در دو سال گذشته طی عملیات نظامی پیگیر شهرها و بسیاری از محورهای کردستان از وجود ضد انقلابیون پاکسازی شد و در شهرها ثبات و امنیت برقرار گردید و فعالیت هایی در جهت رفاه مردم انجام گرفت.

وی ادامه داد : همان گونه که امام امت فرمودند اکثر محرومین ما در دهکده ها هستند که ضد انقلابیون در دهکده ها آن ها را تحت ستم قرار داده اند  لذا پاکسازی های اخیر در عمق بیشتری متوجه روستاهایی شده که عناصر ضد انقلاب در آن حضور داشته اند .

وی همچنین گفت : اینک که عملیات پاکسازی در روستاها هم به موفقیت هایی انجامیده است و مسئولین منطقه به مردم مسلمان و محروم کردستان در روستاها دست یافته اند با اقبال آن ها مواجه شده اند .

سید موسی موسوی اظهار داشت : باید بگویم که مردم قدرت و حاکمیت جمهوری اسلامی در منطقه کردستان را کاملا احساس می کنند و روند عملیات متوجه پاکسازی کامل کردستان و بستن مرزها و راه های نفوذ ضد انقلابیون و دشمنان انقلاب است.

نماینده امام در غرب کشور سپس تاکید کرد که بسیج مسلحانه مردم در کردستان علیه ضد انقلاب شروع شده و تعداد زیادی از روستائیان مناطق پاکسازی شده علیه ضد انقلاب بسیج شده اند و به صفوف پیشمرگان مسلمان کرد پیوسته اند . (۱)

سرهنگ صیاد شیرازی تشریح کرد ؛ نحوه تشکیل گردان های قدس

در پی استقبال بی شائبه امت حزب الله از تشکیل گردان های احتیاط قدس سرهنگ صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ارتش در مصاحبه ای با خبرگزاری جمهوری اسلامی چگونگی تشکیل این گردان ها را تشریح کرد .

وی در این زمینه گفت : به دنبال فتوای اخیر امام امت مبنی بر تقویت جبهه های نبرد حق علیه باطل و خروش بیش از پیش امت همیشه در صحنه برای حضور در جبهه های جنگ لازم بود مسئولین ارتش و سپاه مردم رزمنده را از میزان نیاز در جبهه ها آگاه می کردند .

فرمانده نیروی زمینی افزود : تاکنون رزمندگانی که داوطلب شرکت در جبهه ها بودند از کیفیت های مختلف رزمی برخوردار بوده و گروهی از این برادران قبلا خدمت سربازی را انجام داده بودند بر این اساس نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تدوین طرحی تصمیم به تشکیل گردان های احتیاط قدس گرفت .

سرهنگ صیاد شیرازی در مورد ویژگی های این گردان گفت : شرکت کنندگان در این گردان ها باید حتما خدمت سربازی را انجام داده و داوطلب حضور در جبهه های نبرد باشند این گردان ها در حدود ۶ ماه در دوره های آموزشی و عملیاتی شرکت خواهند کرد ، مدت خمت در گردان های احتیاط قدس ۶ ماه خواهد بود و ترتیبی اتخاذ شده است که این گردان ها حتی پس از پایان دوره مذکور موجودیت خود را حفظ کنند . حتی پیش بینی های لازم برای آن دسته از افرادی که داوطلب شرکت در گردان ها بوده و فاقد شغل و درآمد هستند صورت گرفته است.

گفتنی است گردان های مزبور به دنبال تصویب اخیر شورای عالی دفاع تشکیل می شود.(۲)

با پیام آیت الله خامنه ای ؛ سومین سمینار سراسری مسئولان بنیاد شهید گشایش یافت

سومین سمینار سراسری مسئولین مراکز بنیاد شهید انقلاب اسلامی دیروز با پیام آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان در تهران گشایش یافت .

در بخشی از پیام آیت الله خامنه ای آمده است : روی دادهای قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نمایشگر این واقعیت است که حرکت شتابنده و سازنده انقلاب و افراشتگی رایت مقدس اسلام زندگی ساز ، در پرتو ایثارگری های شهیدانمان حاصل شده است .عزیزانی که در راه آرمان ها و اصول مقدس ، مرگ سرخ را پذیرا شده اند و با شایستگی ، رمز و راز زندگی جاوید را یافتند .

در ادامه این پیام آمده است : امروز در جامعه ما این حقیقت والا شناخته و پذیرفته شده است که مردن به خاطر آرمان ها و هدف های والایی که در جان آدمی ریشه دوانیده است تحقق بخشیدن به آن آرمان ها که زنده کردن آن ها است ، کسی که بدین گونه و در این راه می میرد در واقع به خویشتن حقیقی خود که همان آرمان او است زندگی می بخشد و به بقای آن دوام و بقا می دهد.

ایشان افزودند : فرهنگ انقلاب اسلامی به ما آموخته است که خود را برای هدف های بزرگ بخواهیم ، نه آن هدف ها را برای خود ، این درس فراموش نشدنی و شیرین را در زمزمه تکبیر فداکارانه هزاران پیر و جوان دلباخته به اسلام و انقلاب در میدان های نبرد بارها و بارها تکرار شده و در ذهنیت مردم فداکار ما نفوذ و رسوخ یافته است .

در بخش دیگری از پیام رئیس جمهور آمده است : کاروان شهیدان همچنان با پرچم افراشته خود در پیشاپیش ما در حرکت است و ما با دیدگان حسرت بار ، مبهوت از این همه شور و اشتیاق بر اثر آنان روانیم . در این انتظار و التهاب که نوبت ما کی فرا خواهد رسید ، آنان که در مقدم این کاروان ، حرکت را آغاز کرده اند بر همه دیگران دارای حقی بزرگ و تغافل ناپذیرند چرا که گشودن راهی دشوار از پیمودن آن با فضیلت تر است .

ایشان ادامه دادند : شهیدان عزیز ما گشایندگان راهی هستند که همه ما پیمودن آن را بر خود هموار کنیم ، حق عظیم آن عزیزان فقط یک حق مادی نیست ، اگر چه حق نیز هست ، حق بزرگ آنان بر ما آن است که فرهنگ شهادت و ارزش مجاهدت در راه خدا برای همه تبیین شود و آن آرمان ها و اصولی که عزیزان ما به خاطر آن خود را فدا کرده اند در زندگی ما به تحقق نزدیک شود ، بدین ترتیب بزرگترین وظیفه بنیاد شهید یک حرکت معنوی است حرکتی که به وسیله آن خون شهیدان پاسداری گردد . (۳)

رئیس جمهور فرانسه : نمی خواهیم صدام شکست بخورد !

همزمان با پیروزی های عظیم لشکریان اسلام حملات کوبنده و دشمن شکن کفر ستیزان اسلام علیه متجاوزین بعثی صهیونیستی عراق ، میتران رئیس جمهور فرانسه در پایان سفر سه روزه خود به مصر طی سخنانی اعتراف کرد که قدرت های غربی نمی خواهند عراق در جنگ با ایران شکست بخورد .

میتران همچنین خواستار ایجاد توازن قدرت میان ایران و عراق شد و گفت : تلاش قدرت های غربی باید بمنظور حفظ این توازن قوا باشد ، زیرا ما نمی خواهیم عراق در این جنگ شکست بخورد.

وی برای تحقق این به اصطلاح توازن قدرت که در حقیقت جلوگیری از سقوط حتمی صدام علیرغم کمک های ابرقدرت های شرقی و غربی است خواستار تلاش های صلح جویانه هرچه بیشتر از سوی قدرت های غربی شد .

میتران که در سخنان خود خطاب به خبرنگاران سعی در جلوه دادن این جنگ به عنوان یک جنگ قومی و بر اساس رقابت های تاریخی ایران و عراق داشت با پیروزی های اخیر ایران آن را خطر بزرگ برای ثبات منطقه خواند.(۴)

میرحسین موسوی : در سرنوشت ملت ایران اظهار نظر رئیس جمهور فرانسه اثری ندارد

در پی اظهارات فرانسوا میتران رئیس جمهور فرانسه مبنی بر این که تمام قدرت های غربی تلاش می کنند تا توازن بین ایران و عراق در مورد مسئله جنگ حفظ شود میرحسین موسوی نخست وزیر طی گفت و گویی اظهار داشت : در سرنوشت جنگ و اراده محکم ملت ما برای سرکوبی متجاوز اظهار نظر میتران اثری ندارد .

وی گفت : قدرت های غربی و همچنین شرقی که خواهان حفظ رژیم صدام هستند ، پس از پیروزی های درخشان اخیر رزمندگان اسلام در جبهه ها به وحشت افتاده و اینک مسئله توازن را مطرح کرده اند چرا که از هم پاشیده شدن نظام بعث عفلقی برای منافع ابرقدرت ها در این نقطه ضربه مهلکی است .

نخست وزیر افزود : جالب این جا است که وزیر امور خارجه فرانسه در مسافرت اخیر خود به کشورهای خلیج فارس گفته بود حاضر است به امنیت تنگه هرمز و کشورهای ساحل خلیج فارس کمک کند در همان موقع ما اعلام کردیم که امنیت این کشورها را تنها ملت هایشان می توانند حفظ کنند و سیاست ما در خلیج فارس و منطقه مقابله با نفوذ قدرت های استکباری است.

نخست وزیر گفت : ما فکر می کنیم سرنوشت منطقه باید به دست ملت های منطقه تعیین شود ، این اظهار نظر میتران یک نوع دخالت آشکار در سرنوشت ملت ها و اوضاع داخلی این کشورها است و یقینا اثری در سرنوشت جنگ و اراده محکم ملت ما در سرکوبی متجاوز نخواهد داشت.(۵)

محسن رضایی ادعاهای اخیر صدام را تکذیب کرد ؛ نقاط آزاد شده همچنان در اختیار ایران است

محسن رضایی فرمانده کل سپاه که به منظور ملاقات با آیت الله منتظری به قم سفر کرده بود در یک مصاحبه مطبوعاتی در مورد ادعای رژیم بعث عراق مبنی بر باز پس گرفتن نقاط آزاد شده توسط سپاه اسلام در عملیات محرم در داخل خاک عراق ضمن تکذیب آن گفت : این مطلب را عراق چندمین بار است که مطرح می کند و هر موقع که می خواهد پاتک کند اول اعلامیه می دهد که ما نقاط آزاد شده را باز پس گرفته ایم بعد حمله می کند .

وی گفت : عراق از ابتدا اعلامیه می داد که ما مواضع خود را پس گرفته ایم حتی یک بار بوق های تبلیغاتی آمریکا و اروپا و دیگر کشورها با قطع برنامه های خود مدعی شدند از وقتی که صدام شخصا وارد عمل شده عراق مواضع از دست رفته را بازپس گرفته و مرتبا مدعی تلفات نیروهای ما می شوند و این گونه مسائل را زیاد مطرح می کنند اما ما مواضعمان کاملا محکم و رزمندگان اسلام استوار در سنگرهای خود به دفاع از سرزمین های آزاد شده در داخل خاک عراق مشغولند.(۶)

پی نوشت

۱-  کیهان ، ۷ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۳

۲- کیهان ، ۷ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۳

۳-اطلاعات ، ۷ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۲

۴- اطلاعات ، ۷ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۶

۵- جمهوری اسلامی ، ۷ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲

۶- اطلاعات ، ۷ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۴

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

سه × 5 =

WpCoderX