جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است

رهبر انقلاب امروز در پیامی به مناسبت ترور ناکام آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشتند : مرحوم مدرس كه به امر رضاخان ترور شد، از بيمارستان پيام داد: «به رضاخان بگوييد من زنده هستم». مدرس حالا هم زنده است. مردان تاريخ تا آخر زنده هستند. بدخواهان بايد بدانند هاشمي زنده است چون نهضت زنده است.

امام خمینی ادامه دادند : امريكا و ديگر ابرقدرتها بدانند ملت ما زنده است. اجتماعات عظيم اين دو ـ سه روز شاهد زنده بودن انقلاب است. اينان با اين تلاشهاي احمقانه نمي‎توانند انقلاب اسلامي ما را ترور كنند؛ نمي‎توانند شخصيت انساني ـ اسلامي مطهري و هاشمي را ترور كنند؛ هر چند ترورها حساب شده و سازمان يافته باشند و از لابه‎لاي آنها جاي پاي ابرقدرتها و جنايتكاران بين‎المللي به چشم بخورد.

نهضت ما هرگز ترور نمی شود

رهبر انقلاب همچنین در دیدار با بانوان و خانواده های فضلای حوزه علمیه قم تاکید کردند : ملت ما هرگز از اين معاني نمي‎ترسد، و نهضت ما هرگز ترور نمي‎شود. ترور اشخاص، ترور نهضت نيست. نهضت ما قائم است ولو اشخاصي مثل مرحوم مطهري و مثل آقاي هاشمي  ـ هم ـ و مثل سايرين نباشند.

آیت الله بهشتی : نباید به سینه کسانی که دیرتر به انقلاب پیوسته اند دست رد بزنیم

آیت الله بهشتی گفت : در این انقلاب روحانیت نقش ویژه ای داشته است و دارد که هنوز هم خود روحانیت باید به سختی مراقب این نقش ویژه و وظیفه ای که در این راه به عهده اش گذاشته شده است باشد .

وی ادامه داد : در لباس روحانیت عناصر ناصالحی رسوخ و رخنه کرده اند که ما این ها را روحانی حساب نمی کنیم و خوشبختانه ملت ما هم اینها را روحانی به حساب نمی آورد . ملت ما در طول تاریخ گذشته مان نشان داده است که به روحانیونی اعتماد و عقیده دارد که اصالت اندیشه اسلامی و اجتماعی و سیاسی آنان را مورد تائید قرار داده باشند بنا بر این بودن معدودی عناصر ناصالح در لباس روحانیت نمی تواند به عنوان خطری جدی تهدید کننده برای این نقش تلقی شود و آن چه مهم است اینکه خود دستگاه روحانیت وظیفه دارد برای تصفیه عناصر ناباب اقدام کند .

آیت الله بهشتی در ادامه با اشاره به دسته ای از روحانیون که هر چند در ابتدای نهضت اسلامی با انقلاب همراه نبودند ولی به تدریج به این انقلاب پیوستند گفت : نباید این گروه را با بهانه این که دیر به انقلاب پیوسته اند رد کرد . من با صراحت اعلام می کنم که بنده و دوستانم به سهم خودمان خواهان آن هستیم که این گروه هایی که به انقلاب پیوسته اند فقط و فقط سعی شان در این باشد که گذشته را جبران نمایند و کوتاهی های قبلی را را جبران کنند و در این مرحله خطیر فعلی که قرار داریم نقش موثرتری را برای به ثمر رسانیدن انقلاب بر عهده بگیرند .

سادات : به شاه پناهندگی می دهم

انورسادات رئیس جمهور مصر گفت مایل است که به شاه سابق ایران در مصر پناهندگی دهد و اضافه کرد واقعا حیف است که محمد رضا پهلوی هنوز پناهگاهی برای خودش نیافته باشد .

سادات در یک مصاحبه تلویزیونی در اقامتگاهش در اسکندریه خاطرنشان ساخت که وی موضوع اعطای پناهندگی شاه سابق را ماه آینده در مجمع ملی مصر مطرح خواهم کرد .

سادات اضافه کرد ایران روابط خود را با مصر قطع کرده است و من از پارلمان جدید مصر خواهم خواست با دادن پناهندگی به شاه موافقت کند زیرا این یک امر اخلاقی برای مصر است و من از بابت آنانکه ترسیده اند به شاه پناهندگی دهند متاسف و ملولم .

مجاهدین خلق آیت الله طالقانی را نامزد ریاست جمهوری کردند

پس از راهپیمایی هواداران سازمان مجاهدین خلق [منافقین] که در سالگرد کشته شدن بنیانگذاران این سازمان ترتیب داده شده بود مسعود رجوی طی سخنانی اظهار داشت : مجاهدین خلق آیت الله طالقانی را به عنوان نامزد خود برای انتخابات ریاست جمهوری برگزیده است .

رجوی خاطر نشان ساخت اصل اساسی اسلامیت ، روحانیت ، برخورداری از اعتماد کامل شخص امام ، مقبولیت سراسری از هر جهت در تمام کشور ، سوابق روشن مبارزات سیاسی و اسلامی در آیت الله طالقانی وجود دارد .

رجوی اظهار امیدواری کرد : حضرت آیت الله طالقانی علیرغم ضعف مزاجی که دارند تحت رهبری و توجهات امام خمینی این نامزدی را به عنوان یک وظیفه شرعی پذیرا شوند .

وی در پایان اینگونه دعا کرد : خدایا جمهوری اسلامی ما را تحت رهبری امام خمینی و ریاست جمهوری آیت الله طالقانی به سر منزل مقصود برسان .

آیت الله خلخالی رهبر فدائیان اسلام شد

امروز روزنامه ها اعلام کردند که سازمان فدائیان اسلام توسط آیت الله خلخالی و به رهبری وی تجدید سازمان پیدا کرده و فعالیت های خود را از سرگرفته است .

فدائیان اسلام تحت رهبری آیت الله خلخالی امروز اعلام کردند که انتقام ترورهای اخیر را از تبهکارانی که از امپریالیسم و صهیونیسم الهام می گیرند خواهند گرفت .

یزدی : اعدام القانیان ربطی به یهودی بودن وی نداشت

ابراهیم یزدی وزیر امور خارجه گفت هیچ یهودی ایران به خاطر ارتباط با اسرائیل و صهیونیسم محاکمه نخواهد شد .

سرژکلارسفلد  حقوقدان فرانسوی و یکی از مبارزان علیه نهضت ضد یهود اظهار داشت یزدی به وی گفته است که اگر یک یهودی ایرانی عضو دستگاه جنایتکار شاه باشد این ارتباط می تواند وی را در مظان اتهام قرار دهد .

کلارسفلد ادامه داد : یزدی به من گفت که القانیان به خاطر یهودی بودن اعدام نشده است .

این حقوقدان یهودی گفت : یزدی در دیدار ۷۵ دقیقه ای خود با من بر این نکته تاکید کرد که جامعه یهود پیش از سقوط شاه همکاری وسیعی با رژیم داشت ، سیاست شاه تکیه بر حمایت اقلیت ها بوده است و جامعه یهود متاسفانه علیرغم هشدار نیروهای انقلابی با شاه همکاری و همراهی داشته است .

آمریکا : مقامات ایرانی احساسات مردم را کنترل کنند !

وزارت امور خارجه آمریکا تظاهرات ضد آمریکایی مردم تهران را در برابر سفارت این کشور در تهران نکوهش کرده و از همه مقام های رسمی ایران خواست که احساسات برآشفته مردم را آرام کنند .

هزاران تظاهر کننده ایرانی دیروز و پریروز با فریادهای مرگ بر کارتر و شعارهای ضد آمریکایی دیگر نسبت به قطعنامه سنای آمریکا که اعدام های انقلابی ایران را محکوم کرده است به راهپیمایی پرداخته اند.

وزارت امورخارجه آمریکا در ادامه از این که دولت ایران از سفارت آمریکا به نحو موثری حفاظت نموده تقدیر و تشکر کرد .

تصویب آئین نامه تزکیه در محیط دانشگاه ها

روسای دانشگاه‌ها در پایان جلسه دو روزه شورای روسای دانشگاه‌ها آیین نامه تزکیه در محیط دانشگاه‌ها را تصویب کرد و قرار شد که این طرح در هیات دولت مطرح شود و سپس نسبت به اجرای آن اقدام شود.

بر اساس متن مصوبه شورای مرکزی دانشگاه‌ها که قرار است بعد از طرح در هیات وزیران در مراکز آموزش عالی به مرحله اجرا گذاشته شود افراد و گروه های زیر از دانشگاه ها اخراج خواهند شد ؛

    اعضا یا حقوق بگیران ساواک و وابستگان به دربار و اعضای سیا و فراماسونری –
     کسانی که از بهمن ماه ۱۳۴۱ دارای مشاغل سیاسی از قبیل نخست وزیری، معاونت وزارت، سفارت، استانداری، نمایندگی مجلسین، مدیریت عامل سازمان‌های مهم یا شهرداری تهران یا مدیران بانک‌ها بوده اند .
     اعضای کادر رهبری یا فعالین مهم حزب رستاخیز –
    افرادی که دلائل کافی مبنی بر رویه ضد دانشجویی آنان در دست بوده و در تعقیب و گرفتاری و مجازات دانشجویان مشارکت مستقیم داشته‌اند

دانشجویان یهودی : جاکوب جاویتس رشوه خوار است

گروهی از دانشجویان ایرانی یهودی در بیانیه ای قطعنامه سنای آمریکا را محکوم ساخته و جاکوب جاویتس را رشوه خوار بین المللی نامیدند .

در بخشی از این بیانیه همچنین آمده است : امپریالیسم جهانی خصوصا آمریکا دشمن واقعی استقلال و آزادی ایران است .

دانشجویان یهودی همچنین نوحه سرایی سنای آمریکا را به خاطر جنایتکارانی که به سزای اعمال ننگین خود رسده اند نوعی دخالت بی شرمانه در امور داخلی ایران دانسته و آنرا محکوم کردند .

پی نوشت ها

صحیفه امام ، جلد ۷ ، صفحه ۴۹۵

صحیفه امام ، جلد ۷ ، صفحه ۵۰۳

اطلاعات ، ۵ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۲

اطلاعات ، ۵ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۸

اطلاعات ، ۵ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۸

اطلاعات ، ۵ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۸

اطلاعات ، ۵ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۸ ، دو روز بعد از این که کلارسفلد مذاکرات خود را با یزدی منتشر ساخت وزارت خارجه با انتشار بیانیه ای بخشی از سخنان وی را تکذیب کرد ! در بیانیه وزارت خارجه آمده است : به وکیل فرانسوی اطمینان داده شده اعدام القانیان نه به خاطر یهودی بودن وی بلکه به دلیل آن صورت گرفته است که وی جزو نظام جنایتکار شاه بوده ، جاسوسی میکرده و مفسد فی الارض شناخته شده است . در این ملاقات اسنادی از جنایات رژیم گذشته ارائه شده و توضیح داده شد که بسیاری از شکنجه گران ساواک در اسرائیل توسط موساد تعلیم دیده بودند و بنابراین اسرائیل شریک جنایات رژیم شاه می باشد  . وزارت خارجه همچنین با تکذیب خبر رویترز که در برخی مطبوعات منتشر شد تاکید کرده است اینکه یزدی به نماینده کلیمیان گفته است یهویان ایران قبل از آنکه شاه از سلطنت خلع شود با شاه همکاری می کرده اند تکذیب می شود . رک اطلاعات ، ۷ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۷

اطلاعات ، ۵ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۸

اطلاعات ، ۵ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۷

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

یک + 16 =

WpCoderX