تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند

نماز جمعه این هفته تهران نیز همانند هفته های گذشته به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی: انقلاب ایران تجربه جدیدی در تاریخ انقلاب ها بود و راهی را انتخاب کرد که در بخشی از تجربه اش شکست خورد و در بخش دیگری میراث عظیمی را برای تاریخ بشر به جای خواهد گذاشت.

ما وقتی پیروز شدیم به جای این که یک حکومت صد در صد زائیده از متن انقلاب را به وجود آوریم دست به ایجاد یک حکومت ائتلافی زدیم … وقتی پیروز شدیم به جای این که همین جهت مردم مسلمان حاکم در انقلاب باشد ترکیبی از عناصر مختلف حاکمیت را به دست گرفت و انقلاب در این تجربه شکست خورد .

هاشمی در بخش دیگری از خطبه اول ضمن تقدیر و تمجید از شهامت یک مادر که پسر ضد انقلابش را به مامورین معرفی کرده گفت : امثال این اشخاص با این ایمان و خلوص که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیاد است و همین طور توده کمک دهنده که از این بابت هم الحمدالله مراجعه کننده زیاد داریم.

اعضای شورای عالی دفاع به همراه رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر امورخارجه صبح دیروز با امام خمینی رهبر انقلاب دیدار و گفت و گو کردند.

به دنبال پخش فیلمی مستند از صدا و سیما که طی آن یک مادر فرزند ضد انقلاب خود را به ماموران معرفی کرده بود بنیاد شهید این مادر را به عنوان مادر نمونه معرفی کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای امام جمعه تهران نیز در پیامی خطاب به امام جمعه اصفهان و نیز خطاب به این بانوی رشید اسلامی تاکید کردند : صحنه ای که دیشب از آن بانوی رشید مسلمان مشاهده کردم مرا به یاد پرشکوه ترین حماسه های صدر اسلام افکند از انقلاب اسلامی با آن عمق فرهنگی و اخلاقی پیدایش و پرورش چنین معجزاتی عجیب نیست.

آیت الله باهنر نخست وزیر در مصاحبه ای اعلام کرد بررسی صلاحیت وزرا از فردا در مجلس شورای اسلامی آغاز می شود.

به منظور تکمیل اعضای شورای عالی قضایی اطلاعیه ای از سوی روابط عمومی دادگستری انتشار یافت.

به حکم دادگاه انقلاب اسلامی مرکز سهراب بایراملو عامل چندین ترور و تخریب و سرقت مفسد و محارب و باغی شناخته شد و محکوم به اعدام گردید.

در پی انتشار گزارشاتی پیرامون احتمال سهمیه بندی برنج در مطبوعات کثیر الانتشار دبیر ستاد بسیج اقتصادی کشور گفت : سهمیه بندی برنج فعلا منتفی است و طرحی در این مورد در ستاد بسیج اقتصادی کشور پیگیری نمی شود.

وزارت امورخارجه طی اطلاعیه ای به طرح تشکیل دولت کوچک فلسطین که متضمن شناسایی دولت اسرائیل است به شدت واکنش نشان داد.

امروز در جهان اسلام  میزان رای امت است و رای امت بر نابودی مستکبرین تعلق گرفته است و ملت مسلمان بپاخواسته و آزاد ما به عنوان جزئی از این امت بزرگ اسلامی مبارزه خود را همچنان برای آزادی قدس و نابودی امپریالیسم و صهیونیسم علیرغم توطئه های رنگارنگ ادامه خواهد داد.

یک عضو سابق ساواک با خوردن قرص سیانور خودکشی کرد.وی که منصور وظیفه خواه نام دارد ۴۰ سال داشت و از انگلیس و آمریکا تقاضای پناهندگی کرده ولی با این تقاضا موافقت نشده بود.

معاون دبیر کل کاخ الیزه به فرانسوی هایی که از ایران به کشور خود بازگشته اند دستور داد تا از اظهار نظر در مورد تصمیم فرانسوا میتران مبنی بر بازگشت این عده به فرانسه خودداری کنند.

۲۳ مرداد ۱۳۶۰

آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛ خطای بزرگ اول انقلاب !

نماز جمعه این هفته تهران نیز همانند هفته های گذشته به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه اول نماز جمعه اظهار داشت : انقلاب ایران تجربه جدیدی در تاریخ انقلاب ها بود و راهی را انتخاب کرد که در بخشی از تجربه اش شکست خورد و در بخش دیگری میراث عظیمی را برای تاریخ بشر به جای خواهد گذاشت.

وی ادامه داد : ما وقتی پیروز شدیم به جای این که یک حکومت صد در صد زائیده از متن انقلاب را به وجود آوریم دست به ایجاد یک حکومت ائتلافی زدیم و چون این توده ها بودند که باعث آزادی دیگران از زندان شدند و اگر این ها نبودند مجاهدین ، فدائیان و غیره که در زندان بودند می پوسیدند وقتی پیروز شدیم به جای این که همین جهت حاکم در انقلاب باشد ترکیبی از عناصر مختلف حاکمیت را به دست گرفت و دلیل آن هم این بود که ماه های قبل از پیروزی انقلاب به هم پیوسته بودند و همه به پاریس رفته و دست بیعت با امام داده بودند و معنی این امر هم این بود که از جریانان گذشته شان چشم پوشی کردند و امام هم پدرانه و ما هم یک مقداری خوش بینانه به این حالت نگریستیم.

هاشمی افزود : در ترکیب اول دولت از نهضت آزادی ، جاما ، جبهه ملی ، شاخه های منشعب شده جبهه ملی و همچنین چند نفر با فکر مستقل استفاده شد و در سطح پائین تر مانند معاونین و  غیره عناصر مختلف از جمله منافق ، فدایی ، توده ای ، پیکاری ، جبهه ملی و حتی ساواکی و باقیمانده رژیم قبل جمع شده بودند.

روند تاسیس نهادهای انقلاب در کنار دولت موقت / ضد انقلاب از بدنه نظام اسلامی چگونه حذف شد؟!

خطیب جمعه تهران اظهار داشت : وزیر دادگستری جریان انقلاب را نمی کشید و به همین دلیل دادگاه های انقلاب ایجاد شد مجریان سازنده نمی توانستند بسازند جهاد سازندگی درست شد ، مسئولان امنیت کشور نمی توانستند امنیت را ایجاد کنند کمیته ها و سپاه ایجاد شد و هر جا که نقص مجریان روشن می شد ملت با همان خاصیت انقلابی خودش وارد می شد و آن جا را قبضه می کرد پس مجموعه باز هم خط امام را داشت ولی پشت در و به عنوان ارگان های انقلابی ، طولی نکشید که مشخص شد تجربه ، تجربه موفقی نیست و مردم دیدند که جریان حاکم نمی تواند جریان انقلاب را به دوش بکشد و پس از آن همان طور که می دانید مرحله واسط پیش آمد درگیری ها پیش آمد و حذف ها آسان انجام نمی شد و هر یک از عناصر که کنار گذاشته می شدند مقاومت و کارشکنی می کردند و این جریان حرکت طبیعی توده انقلابی و متن مردم به طرف هماهنگ کردن مسئولیت ها و قبضه کردن جریانات و حذف جریانات باطل را آغاز کرد و همه جا را زیر نفوذ خود گرفت تا آمد به این جا که امروز ما شاهد معرفی کابینه ای هستیم که منبعث از متن توده مردم و خط امام و مسلمانان متعهد است.

وی ادامه داد : امروز رئیس جمهور ، دولت ، مجلس ، شورای نگهبان ، شورای عالی قضایی و پست های کلیدی اقدامات و ارگان های انقلابی ما همگی تقریبا هم جهت شدند و یک حرکت سالم و طبیعی و پا برجا و دوام دار ایجاد شد که از این به بعد با خیال راحت ما می توانیم مسئولیت های کشور را  در جای خودش با افراد صالح خودش به انتخاب طبیعی و اصلح ببینیم.

کسی که مدعی است ۹۰ درصد حامی دارد در دستشویی هواپیما فرار می کند؟!

آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه با اشاره به ادعای بنی صدر که در ایران ۹۰ در صد حامی دارد گفت : این فرد که چنین ادعایی دارد از ایرانی که ۹۰ درصد حامی او هستند مجبور می شود در توالت هواپیما مخفی شده و فرار کند!

تقدیر هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد

وی در بخش دیگری از خطبه اول ضمن تقدیر و تمجید از شهامت یک مادر که پسر ضد انقلابش را به مامورین معرفی کرده گفت : امثال این اشخاص با این ایمان و خلوص که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیاد است و همین طور توده کمک دهنده که از این بابت هم الحمدالله مراجعه کننده زیاد داریم.

هاشمی همچنین با اشاره به این که روزانه ۱۰ الی ۲۰ خانه تیمی از منافقین کشف می شود در حالی که سازمان امنیتی وجود ندارد گفت : این ها بعد از دستگیری توبه می کنند و اظهار ندامت و ما می ترسیم که این ها به دروغ توبه کنند و گرنه آن ها را آزاد می کردیم.

اخطار هاشمی به گرانفروش ها و بی انصاف ها ؛ پشت نقاب لیبرالیسم مخفی نشوید

خطیب جمعه تهران در ادامه به گرانفروش ها پرداخت و گفت : بعد از برخورد با منافقین نوبت شما هم فرا می رسد. مسئولان و مجریانی که از این به بعد خوب کار نکنند و چوب لای چرخ اجتماع هماهنگ ما بگذارند قهر و خشم ملت گریبانگیر آن ها خواهد شد. به گرانفروش ها و بی انصاف ها اخطار می کنم گذشت آن زمان که پشت نقاب لیبرالیسم مخفی شوید.(۱)

جلسه شورای عالی دفاع در حضور امام برگزار شد

اعضای شورای عالی دفاع به همراه رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر امورخارجه صبح دیروز با امام خمینی رهبر انقلاب دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار که سران قوا و فرماندهان نظامی نیز حضور داشتند مسائل مربوط به جنگ مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

پیش از این نیز رئیس مجلس شورای اسلامی و آیت الله مهدوی کنی به همراه تنی چند از اعضای شورای نگهبانت به حضور امام خمینی رسیدند و با ایشان گفت و گو کردند.

رئیس مجلس درباره این دیدار گفت : برای دو موضوع به حضور امام رسیدیم ؛ یکی مسائل مربوط به شورای نگهبان و دیگری در رابطه با مجلس شورای اسلامی و مسائلی که مطرح شد مربوط به مصوبات مجلس شورای اسلامی بود.

وی افزود : این دیدار بسیار خوب بود و امام راهنمایی های مفیدی ارائه فرمودند.(۲)

مادر نمونه کشور از سوی بنیاد شهید معرفی شد

به دنبال پخش فیلمی مستند از صدا و سیما که طی آن یک مادر فرزند ضد انقلاب خود را به ماموران معرفی کرده بود بنیاد شهید این مادر را به عنوان مادر نمونه معرفی کرد.

بنیاد شهید در پیامی به عنوان امام خمینی رهبر انقلاب اسلامی ایران ضمن اشاره به پخش فیلم دیدار مادر نمونه و قهرمان ایران که چند شب پیش شجاعانه با فرزند فریب خورده اش وداع کرد اعلام داشت که از رهبری های پیامبرگونه آن امام بزرگ جز این انتظار نمی رود که مادری این چنین در دامن انقلاب شکوهمند اسلامی ایران پرورش یافته و در پاسداری از خون شهیدان و صیانت از اسلام عزیز این چنین عزیزترین ثمره زندگیش را به محاکمه کشد و حتی اعدامش را نیز آرزو کند.

حضرت آیت الله خامنه ای امام جمعه تهران نیز در پیامی خطاب به امام جمعه اصفهان و نیز خطاب به این بانوی رشید اسلامی تاکید کردند : صحنه ای که دیشب از آن بانوی رشید مسلمان مشاهده کردم مرا به یاد پرشکوه ترین حماسه های صدر اسلام افکند از انقلاب اسلامی با آن عمق فرهنگی و اخلاقی پیدایش و پرورش چنین معجزاتی عجیب نیست.(۳)

۲۴ مرداد ۱۳۶۰

بررسی صلاحیت وزرا از فردا در مجلس آغاز می شود

آیت الله باهنر نخست وزیر در مصاحبه ای اعلام کرد بررسی صلاحیت وزرا از فردا در مجلس شورای اسلامی آغاز می شود.

وی گفت : فردا مسئله در مجلس مطرح می شود و طبق قانون مجلس می تواند در دو نوبت ۵ ساعته در این زمینه بحث و بررسی کند. بنابراین اگر بخواهد همه وقت خود را مجلس در مورد اعضای کابینه بحث کند دو روز به طول خواهد انجامید.

سوال شد که آیا امکان تعویض وزرای تعیین شده خواهد بود نخست وزیر پاسخ داد : از طرف ما پیشنهاد جدیدی نخواهد بود مگر این که مجلس در مورد بعضی از وزرا نظر دیگری داشته باشد و ما مجبور شویم که شخص دیگری را تعیین و معرفی کنیم ، فعلا منتظر رای مجلس هستیم.(۴)

انتخابات شورای عالی قضایی برگزار می شود

به منظور تکمیل اعضای شورای عالی قضایی اطلاعیه ای از سوی روابط عمومی دادگستری انتشار یافت.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است : در اجرای ماده ۳ لایحه قانونی راجع به انتخاب ۳ نفر از قضات کشور برای عضویت در شورای عالی قضایی ، این شورا اقدام به تشکیل هیئت نظارت بر انتخابات جهت تکمیل اعضای شورای عالی قضایی نموده است.

بر اساس این اطلاعیه اعضای هیئت نظارت عبارتند از ؛ آیت الله محمد علی صدوقی نماینده امام ، حسین مهرپور محمد آبادی نماینده شورای عالی قضایی ، جهانگیر حسن خانی نماینده دیوان عالی کشور.(۵)

عضو مهم شاخه نظامی منافقین اعدام شد

به حکم دادگاه انقلاب اسلامی مرکز سهراب بایراملو عامل چندین ترور و تخریب و سرقت مفسد و محارب و باغی شناخته شد و محکوم به اعدام گردید.

حکم صادره در محوطه زندان اوین اجرا و نامبرده تیرباران شد.

بر اساس اطلاعیه روابط عمومی دادستانی نامبرده که یکی از عناصر بسیار فعال و در راس یکی از شاخه های نظامی سازمان منافقین بوده عامل ترور سه تن از برادران پاسدار در پارک وی و حمله به پایگاه سپاه پاسداران خردمند نیز می باشد.(۶)

طرح سهمیه بندی برنج منتفی شد

در پی انتشار گزارشاتی پیرامون احتمال سهمیه بندی برنج در مطبوعات کثیر الانتشار دبیر ستاد بسیج اقتصادی کشور گفت : سهمیه بندی برنج فعلا منتفی است و طرحی در این مورد در ستاد بسیج اقتصادی کشور پیگیری نمی شود.

وی ادامه داد : در ضمن طرح دفترچه های سهمیه خانوار نیز به قوت خود باقی است و به جای کارت دفترچه برای توزیع کالاهای اساسی و سهمیه بندی شده در اختیار مردم قرار می گیرد.(۷)

واکنش شدید وزارت خارجه به طرح تشکیل دولت کوچک فلسطین !

وزارت امورخارجه طی اطلاعیه ای به طرح تشکیل دولت کوچک فلسطین که متضمن شناسایی دولت اسرائیل است به شدت واکنش نشان داد.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است : زمزمه هایی تازه از سوی حامیان نهان و آشکار قرار داد کمپ دیوید در سطح منطقه بلنده شده است تا به موجودیت غیرقانونی رژیم اشغالگر قدس مشروعیت ببخشد و به قیمت تشکیل یک کشور فلسطین حقیر و دست نشانده در این پیشنهاد به صورت تلویحی درخواست شده است که کشورهای مسلمان منطقه اسرائیل غاصب را به رسمیت بشناسند!

در ادامه این اطلاعیه نیز تصریح شده است : دولت جمهوری اسلامی ایران اعلام می دارد که همزیستی مسالمت آمیز با گرگ که طبیعتا همزیستی مسالمت آمیز با امپریالیسم آمریکا را نیز در بردارد به معنای توصیه به همزیستی مسالمت آمیز بین گرگ و میش است و این طرح در حقیقت گامی به جلو از سوی امپریالیسم و پیروزی تازه ای برای صهیونیسم جنایتکار در منطقه است و مسلما این ضربه از سوی مسلمانان جهان بی پاسخ نخواهد ماند.

در این اطلاعیه آمده است : ما بارها اعلام کرده ایم که مسئله قدس و فلسطین مسئله امت است نه ملت ، و نیز ما بار ها اعلام کرده ایم که کلید حل مشکل حضور صهیونیسم در منطقه در دست یک میلیارد مسلمان جهان است و نه در دست حکمرانان وابسته به امپریالیسم و سازشکاران .

در بخش پایانی این بیانیه آمده است : امروز در جهان اسلام  میزان رای امت است و رای امت بر نابودی مستکبرین تعلق گرفته است و ملت مسلمان بپاخواسته و آزاد ما به عنوان جزئی از این امت بزرگ اسلامی مبارزه خود را همچنان برای آزادی قدس و نابودی امپریالیسم و صهیونیسم علیرغم توطئه های رنگارنگ ادامه خواهد داد.(۸)

عضو برجسته ساواک در انگلیس خودکشی کرد

یک عضو سابق ساواک با خوردن قرص سیانور خودکشی کرد.

وی که منصور وظیفه خواه نام دارد ۴۰ سال داشت و از انگلیس و آمریکا تقاضای پناهندگی کرده ولی با این تقاضا موافقت نشده بود.

وی به هنگام خودکشی منتظر جواب درخواست خود از مقامات دولت انگلیس بود.

وظیفه خواه بر اساس اسناد موجود به صورت مداوم به شکنجه زندانیان می پرداخت و پس از انقلاب توانسته بود از ایران فرار کند.(۹)

فرانسوی های بازگشته از ایران حق اظهار نظر ندارند!

معاون دبیر کل کاخ الیزه به فرانسوی هایی که از ایران به کشور خود بازگشته اند دستور داد تا از اظهار نظر در مورد تصمیم فرانسوا میتران مبنی بر بازگشت این عده به فرانسه خودداری کنند.(۱۰)

پی نوشت

  1.  اطلاعات ، ۲۴ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۴
  2.  اطلاعات ، ۲۴ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۶
  3.  اطلاعات ، ۲۴ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۴
  4. اطلاعات ، ۲۴ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۲
  5. اطلاعات ، ۲۴ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۶
  6. اطلاعات ، ۲۴ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۴
  7. اطلاعات ، ۲۴ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۱
  8. اطلاعات ، ۲۴ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۲
  9. اطلاعات ، ۲۴ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۴
  10. اطلاعات ، ۲۴ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۴

 

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

9 − دو =

WpCoderX