تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست

نمازجمعه امروز تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد .

سه عقبه بزرگ که مهم ترین رکن پیروزی انقلاب است این سه مرحله یا سه مانع یا سه عقبه به ترتیب عبارتند از شاه زدایی ، آمریکا زدایی و منافق زدایی یا به به تعبیر دیگر استبداد زدایی ، استعمار زدایی وفساد زدایی .

امیدواریم که در آینده نزدیک از این مرحله عظیم که آخرین جریان سیر تکاملی انقلاب است با گذشتن از سد شاه پرستی و آمریکا پرستی با نفاق به مبارزه افتاده و نفاق و فساد را و این غده های چرکین را و این آلودگی ها را که در دامن این جامعه وجود دارد و در خانواده ها نفوذ کرده این را از دامن ملت پاک بکند.

عصر امروز جلسه شورای عالی دفاع به ریاست محمد علی رجایی رئیس جمهور و با حضور سران سیاسی و نظامی کشور تشکیل جلسه داد.

در پایان این جلسه رئیس جمهور ضمن اشاره به برگزاری هفته جنگ که توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد و یادآوری این نکته که این مسئله در جلسه اخیر شورای عالی دفاع مطرح و مورد تصویب قرار گرفت از مردم خواست تا در برگزاری هر چه باشکوه تر این هفته بکوشند.

یک مرکز فرماندهی و تروریستیی و مرکز تدارکات سازمان مجادهدین خلق [منافقین] پس از ۶ ساعت درگیری به دست پاسداران انقلاب افتاد.

۱۶۰ نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه ای خطاب به معمر قذافی رهبر لیبی تجاوز جنگنده های آمریکایی به منطقه ای که لیبی آن را تحت حاکمیت خود می داند محکوم کردند.

 وزیر نفت کشورمان که برای شرکت در کنفرانس وزیران نفت اوپک به ژنو رفته است در یک مصاحبه گفت : سازش عربستان با نفتخواران اوپک را به بن بست کشاند.

از سوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در رابطه با ربوده شدن ناوچه نیروی دریایی کشور مان اطلاعیه ای صادر شد .

دولت جمهوری اسلامی هشدار می دهد که عدم اعلام رسمی اسامی همه دزدان دریایی و ملت های آنان از سوی مقامات رسمی دولت فرانسه این ظن را در اذهان به وجود می آورد که نقشه ای برای فراری دادن این دزدان وجود دارد و یا آن که احتمالا افرادی دیگر از سایر کشورها منجمله فرانسه در این توطئه شرکت داشته اند.

فرستاده ویژه ایران به اسپانیا نیز در یک مصاحبه مطبوعاتی در مادرید اعلام کرد : امتناع فرانسه از استرداد تروریست ها و عاملین ربودن ناوچه تبرزین تائیدی خواهد بود بر این که فرانسه کشوری است که به عنوان پایگاهی برای سرقت های دریایی در آمده است و بسیاری از کشورهای جهان عواقب آن را متحمل خواهند شد.

 با مرگ مایکل دوین دهمین مبارز ایرلندی بر اثر اعتصاب غذا در زندان انگلیس بار دیگر خشونت شهرهای بلفاست و لندن را فرا گرفت.

کرسی پارلمان انگلیس که بابی ساندز آن را احراز کرده بود ولی دولت لندن مانع حضور او در این سمت شده بود از سوی مردم به آخرین مبارز اعتصابی زندان میز تعلق گرفت.

۳۰ مرداد ۱۳۶۰

تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !

نمازجمعه امروز تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد .

آیت الله هاشمی در خطبه اول نماز جمعه ضمن تشریح روند انقلاب اظهار داشت : من معتقدم که انقلاب اسلامی از روزی که شروع شده تا امروز حرکت تکاملی داشته یک روز در جا نزده و یک روز عقب گرد نکرده هر روز با همه مشکلاتی که برای آن تراشیده اند قدمی به جلو گذاشته و به طرف هدفی که رهبر انقلاب و مردم انقلابی داشته اند پیش رفته است .

وی ادامه داد : سه عقبه بزرگ که مهم ترین رکن پیروزی انقلاب است این سه مرحله یا سه مانع یا سه عقبه به ترتیب عبارتند از شاه زدایی ، آمریکا زدایی و منافق زدایی یا به به تعبیر دیگر استبداد زدایی ، استعمار زدایی وفساد زدایی .

هاشمی گفت : در تاریخ جدید و معاصر ما هیچ انقلابی نمی تواند در رابطه با حرکت تکاملی خودش بدون برخورد با این سه مانع و بدون مبارزه با این سه مانع حرکت کند چون اگر استبداد نباشد نیاز به انقلاب نیست و اگر استثمار نباشد استبداد امروز رشد نمی کند و اگر فساد داخلی و نفاق نباش زمینه رشد استبداد و استثمار نیست این سه جریانند که ضمن این که از هم جدایند تغذیه کننده یکدیگرند و مقوی یکدیگر و حافظ یکدیگرند و قربانی هر سه توده ها و مردم و منافع ملی مردم هستند و کمتر شما جامعه فاسدی و حکومت فاسدی را امروز در این قرن در این دنیا پیدا می کنید که از این سه جریان منحوس رنج نبرد .

بدون برداشتن شاه نمی شد با آمریکا مبارزه کرد

خطیب جمعه تهران گفت : ما در اولین مرحله ای که مبارزاتمان اوج گرفت شاه را از میان برداشتیم که مظهر استبداد بود بدون برداشتن شاه مبارزه با آمریکا نمی شد صورت بگیرد ، یعنی تمام نیروهای کشور به دست خانواده پهلوی و درباریان به معنای اعم در خدمت حفظ استعمار و بخصوص آمریکا بود . بنا بر این اولین قدم به طور طبیعی در کشور ما این بود که مانع اول و سد اول و سنگر اول دشمن را خراب کنیم و بشکنیم تا به مرحله دوم برسیم .

وی افزود : وقتی که اولین قله فتح شد مراحل شکست آمریکا هم درست شد و اولین پایه شکستن سنگر دوم که آمریکا یا استعمار است هم به دست آمد اما آمریکا چیزی برای خودش تعبیر کرده بود فکر می کرد با رفتن پهلوی هم در ایران می ماند همان طوری که می دانید تا چند ماهی امیدوار بود.

با این جمله که آمریکا در دولت موقت مهره چینی کرده بود موافق نیستم

هاشمی در مورد رابطه دولت موقت و آمریکا نیز گفت : من با این نظر که آمریکا در دولت موقت مهره چینی کرده بود موافق نیستم ولی معتقدم آمریکا فکر می کرد با بودن برخی افراد در دولت موقت منافع او خیلی تهدید نمی شود

وی ادامه داد : واقعیت این است که مسئولان حکومت موقت را در سطح بالا خود ماها مسئولش هستیم و ملت می داند که امام از پاریس شهید مطهری را مامور کردند و اسم ۶ نفر را به ایشان دادند و گفتند که این ۶ نفر بایستند و مطالعه کنند و به اتفاق نظر چهره های دست اول کابینه و حکومت را تعیین کنند و این ماها بودیم که افرادی را که حسن نیت و حسن ظن بهشان داشتیم و آن ها را خائن نمی دانستیم و هنوز هم خیلی هایشان را خائن نمی دانیم انتخاب کردیم . ممکن است اشتباه کرده باشیم و این را می پذیریم و ممکن هم هست که این مسئله ضروری بوده و این هم بحثی است که یک مرتبه دیگر روی آن بایستی بحث شود. این ها مهره آمریکا نبودند اما آمریکا در آن مرحله خیال می کرد که منافعش محفوظ است و فکر می کرد که چندان چیزی عوض نشده و به امید یک حکومت دمکراتیک از نوع غرب بود که روح آمریکا را در خودش تحمل بکند. این نظر شخص من است .

آیت الله هاشمی در تشریح مرحله دوم یعنی آمریکا زدایی گفت : ملت نتوانست آن وضعیت را تحمل کند و به سمت یک حرکت تکاملی رفت و آن حرکت تکاملی این بود که رسید به جریان دوم که تسخیر لانه جاسوسی یکی از نمادهای آن بود.

وی ادامه داد : بعد می رسیم به داستان ریاست جمهوری آقای بنی صدر و حوادث بعد از آن که جریان سوم می باشد در مرحله دوم ما آمریکا زدایی داشتیم اما منافق زدایی هم از همان موقع شروع می شود آن طور که در مرحله اول شاه زدایی داشتیم اما آمریکا زدایی هم در مرحله اول بود و این سه جریان از هم جدا نیستند.

هاشمی گفت : اما منافق زدایی یا به تعبیر دوم فساد زدایی که اگر گفتیم استبداد و استعمار و فساد یا شاه و آمریکا و منافق ، این جریان که امروز درگیر با آن هستیم و مرحله مهم و اساسی و شاید نهایی درگیری های اصولی ما باشد این مرحله از روزهای اول پیروزی و قبل از پیروزی برای ناظران محرز بود چیز کمی هم نیست و به هر سه جریان مربوط است دشمن در مبارزه با انقلاب اسلامی روی همه این ها حساب کرده بود.

برخورد منافقین با هاشمی در زندان چگونه بود؟!

خطیب جمعه تهران با بیان خاطراتی از دوران زندان و تعامل با منافقین گفت : این ها این قدر مغرور بودند و خودشان را دست بالا می دانستند که در زندان هر کس با آن ها نبود هیچ به حساب نمی آمد ، حتی بزرگترین شخصیت های کشور ، کسانی که در زندان بودند این ها را می دانند ، یک بچه مسلمانی که وارد می شد در زندان اگر همان روز اول با منافقین همکاری نمی کرد یا با فدائی ها همکاری نمی کرد او را یک مارک ساواکی یا بریده یا از این قبیل بهش می زدند و در زندان کاری می کردند که زندگی برایش دشوار باشد مناصبی که در زندان بود اصلا به او واگذار نمی کردند مثلا در زندان یکی مسئول قندان بود ، یکی مسئول صابون بود ، یکی مسئول برنامه حمام بود و یکی مسئول …این ها را از بین افراد خودشان تقسیم می کردند و محال بود یکی از این کارها به دست یک آدم مسلمان بدهند و حاکم بر آن جا بودند و دادن یکی از این منصب ها دلیل بود که این آقایان محبت دارند به این طرف و حتی سلام نمی کردند و جواب سلام این جور آدمی را نمی دادند ، واقعا بنده خودم مکرر در صحن زندان برخورد می کردم با یک نفر که جزء آن ها بود جلوی ما که می رسید جواب سلام من را نمی داد و رد می شد . تهمت زدن و چیزهایی از این قبیل و این ها فکر می کردند که همه چیز دست آن ها است . اصلا احتمال نمی دادند که در این جامعه نیروی دیگری هم باشد که بتواند علیه این ها کاری بکند.

وی افزود : وقتی که گروه ما آیت الله طالقانی ، آیت الله منتظری ، آیت الله ربانی ، بنده ، آقای مهدوی کنی ، آقای لاهوتی ، آقای انواری یک جمعی از کسانی که به هر حال جامعه رویشان حساب می کرد وارد شده بودیم در آن جا نظر دادیم که ما سر سفره کمونیست ها نمی نشینیم و این ها نجس هستند و گفتیم که ما ایدئولوژی مجاهدین را محکوم می کنیم به همین دلیل این ها یک جریان در زندان راه انداخته بودند که این گونه افراد را هم محکوم کنند که این ها یا ساواکیند یا بریده اند این جور برخوردها بود ، همین رئیس جمهور امروزمان آقای رجایی این گونه مصیبت ها را مدت طولانی از دست این ها کشید و بسیاری از وزرایی که حالا جزو وزرای شما هستند .

طرح آمریکا برای تجهیز منافقین !

هاشمی تاکید کرد : آمریکا از اول حساب کرد وقتی که انقلاب پیروز شد اگر یادتان باشد یک طرح شیطنت آمیزی پادگان ها را یک روز روی مردم باز کردند و می دانستند اسلحه پادگان ها را این ها گروه های سازمان یافته می برند ماها نمی بریم چون این ها سازمان یافته و شاید در برنامه بودند ریختند و هر چه می خواستند از آن لوازمی که داشتند از پادگان ها بردند . این از نظر من به عنوان ناظر مطلع و کسی که سیاست روز را کمی می فهمد توطئه بود.

وی ادامه داد : ساده نیست بنده با محاسبات معمولی می توانم بفهمم که سازمانی مثل مجاهدین خلق یا پیکار با این مخارج گزافی که امروز دارند نمی توانند روی پای خودشان بایستند ، بنده که عضو حزب جمهوری اسلامی هستم و می بینم یک حزبی با آن وسعت با این همه امکانات چقدر نیاز به پول دارد و همیشه ما ده میلیون ، ده میلیون مقروض هستیم در صورتی که خانه تیمی نداریم ، اسلحه نداریم ، ماشین مخفی نداریم ، حقوق بگیر آن طوری نداریم روی دوش همین افراد می گردد مجاهدین خلق که تا امروز دویست ، سیصد تا خانه تیمی از آن ها گرفته اند و بسیاری از این ها مثل آن دختر خانمی که در مصاحبه تلویزیونی دیدید حقوق بگیر بودند ، با این همه نشریه ، با این همه ماشین ، با این همه وسائل ، با این همه موتور ، این ها را از کجا می آورند؟ چه کسی  پول می دهد؟ این رقم کوچکی نیست این یک دولت کوچکی بود از کجا می آورند این ها ؟

هاشمی در ادامه با اشاره به اظهارات خدمه هواپیمایی که بنی صدر و رجوی با آن به فرانسه گریختند گفت : بر اساس اظهارات این افراد زمانی که در رادار هواپیما دیده می شود که یک هواپیمای شوروی نزدیک می شود رجوی می گوید نگران نباشید اگر از شوروی باشد بگوئید با من صحبت کنند !

بنی صدر هم گول این ها را خورد !

خطیب جمعه تهران درباره رابطه بنی صدر با منافقین نیز گفت : بنی صدر هم گول این ها را خورد و گرنه بنی صدر شخصا شهامت مبارزه مسلحانه و جدی را ندارد او همان تیپ سخنگویی است مبارزه اش که وارد عمل بشود ما که بنی صدر را می شناسیم او در این مرحله نیست و به قول خودش خانمش ترغیب کرده بود که مبارزه کنید ، این جریان موجود پیکاری ها که دیدید برای خودشان رادیو فرستنده درست کرده بودند و مجاهدین که یکی از پادگان هایشان را دیدید چه جور بود دشمن این ها را درست کرده بود و فکر کرده بود روزی که لازم است جمهوری اسلامی را تبدیل به حمام خون می کند.

وی ادامه داد : ملت ایران هنوز در مرحله ای که با آمریکا می جنگد و چند لشکر عراق را در خاک خودش دارد و در جنگ وسیع دریایی ، هوایی و زمینی و حتی دور از مرزهایمان در آب های اسپانیا هم مشغول نبردیم این ها مصلحت دیدند که این کار را شروع بکنند و ضربه را حالا بزنند اما نتوانستند ضربه بزنند از فضای موجود انقلابی علیه آن ها استفاده شد و ملت ، ملتی که در حال رزم است و بیدار و هوشیار است کار خودش را کرد و به این وضع این ها را انداخت که حالا دارید می بینید و این افتخار عظیمی است برای جمهوری اسلامی.

هاشمی افزود : امیدواریم که در آینده نزدیک از این مرحله عظیم که آخرین جریان سیر تکاملی انقلاب است با گذشتن از سد شاه پرستی و آمریکا پرستی با نفاق به مبارزه افتاده و نفاق و فساد را و این غده های چرکین را و این آلودگی ها را که در دامن این جامعه وجود دارد و در خانواده ها نفوذ کرده این را از دامن ملت پاک بکند.

جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست

هاشمی در ادامه با اشاره به حدیثی در باب جهاد اکبر گفت : جهاد با آمریکا و جهاد با شاه امروز جدای از جهاد با منافق و فساد داخلی نیست و همین جا من از روح حدیث شریف استفاده می کنم و امیدوارم که توجه بکنید جهاد با دشمن داخلی بدون جهاد در داخل وجود خودمان هم نمی شود یعنی اگر خودمان آلوده باشیم خودمان دچار انحراف باشیم اگر خودمان دچار خودخواهی باشیم اگر خودمان مصالح خلق را فدای مصالح شخص خودمان بکنیم و اگر خودمان تقوای یک مسلمان انقلابی را نداشته باشیم صلاحیت جهاد با دشمن را نداریم در درون خودمان دشمن خودمان را اول مقهور کنیم و بعد از مقهور کردن دشمن داخل وجود خودمان و ایجاد ملکه تقوا و پرهیزگاری می توانیم این گونه عمل کنیم.

خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع صادرات نفت و موضع عربستان در این زمینه اشاره کرده و گفت : ایران می گوید ما از ۳۶ دلار پائین تر نمی فروشیم و عربستان می گوید ما از ۳۴ دلار بالاتر نمی بریم یعنی چه ؟ تهدید می کند که اگر شما نپذیرید ممکن است از سی دلار هم کمتر بفروشیم من به عنوان یک مسلمان شرمسارم و متاسفم که اطراف قبله مسلمان ها و پایگاه عظیم و خاستگاه عظیم اسلام در دست مسئولانی باشد که با مصالح مسلمان ها این طوری برخورد می کنند و برای حفظ منافع غرب تا این حد پشت به مردم می کنند و پشت به ملت های مظلوم می کنند.(۱)

سپاه هفته جنگ برگزار می کند

عصر امروز جلسه شورای عالی دفاع به ریاست محمد علی رجایی رئیس جمهور و با حضور سران سیاسی و نظامی کشور تشکیل جلسه داد.

در پایان این جلسه رئیس جمهور ضمن اشاره به برگزاری هفته جنگ که توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد و یادآوری این نکته که این مسئله در جلسه اخیر شورای عالی دفاع مطرح و مورد تصویب قرار گرفت از مردم خواست تا در برگزاری هر چه باشکوه تر این هفته بکوشند.

رجایی افزود : هفته جنگ از ۲۸ شهریور تا سوم مهر ماه برگزار خواهد شد . (۲)

۳۱ مرداد ۱۳۶۰

۶ ساعت درگیری مسلحانه پاسداران انقلاب با منافقین

یک مرکز فرماندهی و تروریستیی و مرکز تدارکات سازمان مجادهدین خلق [منافقین] پس از ۶ ساعت درگیری به دست پاسداران انقلاب افتاد.

در این عملیات ۱۶ تن از اعضای فعال شاخه نظامی کادر مرکزی و سازمان دهنده خانه های تیمی سازمان منافقین دستگیر و سه تن دیگر نیز کشته شدند.

همچنین در این درگیری دو تن از پاسداران به شهادت رسیده و ۷ پاسدار دیگر نیز مجروح شدند.

با کشف این مرکز فرماندهی و تروریستی مقادیر زیادی اسلحه های سبک و نیمه سبک و مهمات و نارنجک و اسناد و مدارک درون گروهی که تعدادی از این اسناد توسط گروهک ها در خانه تیمی به آتش کشیده شده بود و تعدادی از اسناد و مدارکی که در رابطه با ترور شخصیت های کشوری بود کشف و ضبط گردید . (۳)

نمایندگان مجلس حمله آمریکا به لیبی را محکوم کردند

۱۶۰ نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه ای خطاب به معمر قذافی رهبر لیبی تجاوز جنگنده های آمریکایی به منطقه ای که لیبی آن را تحت حاکمیت خود می داند محکوم کردند. (۴)

غرضی : سازش عربستان با نفت خواران اوپک را به بن بست کشاند

وزیر نفت کشورمان که برای شرکت در کنفرانس وزیران نفت اوپک به ژنو رفته است در یک مصاحبه گفت : سازش عربستان با نفتخواران اوپک را به بن بست کشاند.

مهندس غرضی اظهار داشت : ایران در کنفرانس آینده ابوظبی به هیچ وجه قیمت نفت را کاهش نخواهد داد و با این کاهش موافقت نخواهد کرد .

وی ادامه داد : علاوه بر ژاپنی ها چند خریدار دیگر نیز خواستند که ما قیمت نفت خود را کاهش دهیم ولی ملت ما اجازه نمی دهد نفت خود را حتی یک سنت کمتر از ۳۶ دلار بفروشیم .

غرضی همچنین گفت : وقایع اجلاس ژنو نشان داد مقاومت باعث انزوا نمی شود بلکه همه به فکر این خواهند افتاد که از منافع خود دفاع کنند ما با انقلاب خودمان قیمت پس افتاده نفت را از ۱۲ دلار به ۳۶ دلار رساندیم و این قیمت را برای تمام کشورهای جهان سوم حفظ خواهیم کرد.(۵)

هشدار ایران برای استرداد دزدان دریایی به فرانسه

از سوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در رابطه با ربوده شدن ناوچه نیروی دریایی کشور مان اطلاعیه ای صادر شد .

در بخشی از این اطلاعیه آمده است : به دنبال اعلام نظر رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران در مورد دزدان دریایی ، وزارت امور خارجه یک بار دیگر اعلام می دارد که مجرمین باید از سوی دولت فرانسه به دولت ایران تحویل داده شوند.

وزارت خارجه ادامه داده است : هر نوع مماشاتی در این زمینه از سوی دولت فرانسه باعث تشویق دزدان دریایی در سراسر جهان شده و باعث خواهد شد در افکار عمومی ملت های جهان دولت فرانسه شریک آمریکا و مراکش در این توطئه خطرناک شناخته شود.

در این اطلاعیه همچنین می خوانیم : دولت جمهوری اسلامی هشدار می دهد که عدم اعلام رسمی اسامی همه دزدان دریایی و ملت های آنان از سوی مقامات رسمی دولت فرانسه این ظن را در اذهان به وجود می آورد که نقشه ای برای فراری دادن این دزدان وجود دارد و یا آن که احتمالا افرادی دیگر از سایر کشورها منجمله فرانسه در این توطئه شرکت داشته اند.

فرستاده ویژه ایران به اسپانیا نیز در یک مصاحبه مطبوعاتی در مادرید اعلام کرد : امتناع فرانسه از استرداد تروریست ها و عاملین ربودن ناوچه تبرزین تائیدی خواهد بود بر این که فرانسه کشوری است که به عنوان پایگاهی برای سرقت های دریایی در آمده است و بسیاری از کشورهای جهان عواقب آن را متحمل خواهند شد.(۶)

دهمین چریک ایرلندی در زندان انگلیسی ها درگذشت

با مرگ مایکل دوین دهمین مبارز ایرلندی بر اثر اعتصاب غذا در زندان انگلیس بار دیگر خشونت شهرهای بلفاست و لندن را فرا گرفت.

در منطقه کاتولیک نشین بلفاست یک سرباز انگلیسی بر اثر اصابت گلوله زخمی شد.

از سوی دیگر کرسی پارلمان انگلیس که بابی ساندز آن را احراز کرده بود ولی دولت لندن مانع حضور او در این سمت شده بود از سوی مردم به آخرین مبارز اعتصابی زندان میز تعلق گرفت.

دولت لندن گفته است که به اوون کارون نیز اجازه تصدی این سمت را نخواهد داد !(۷)

پی نوشت

 1- جمهوری اسلامی ، ۳۱ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۱

۲- اطلاعات ، ۳۱ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۲

۳- اطلاعات ، ۳۱ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۲

۴- اطلاعات ، ۳۱ مرداد ۱۳۶۰، صفحه ۴

۵- اطلاعات ، ۳۱ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۴

۶- اطلاعات ، ۳۱ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۲۰

۷- اطلاعات ، ۳۱ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۲۰

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

13 − نه =

WpCoderX