بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !

هاشمی رفسنجانی پس از جلسه شورای عالی دفاع : به سپاه ماموریت داده شد که مقدمات ایجاد پایگاه هایی برای مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق  و تعلیم آن ها را فراهم کند ولی ما اکیدا توصیه کردیم و تاکید کردیم که هیچ گونه دخالتی در کار آن ها نکنند و بگذارند آن ها خودشان نیروهایشان را جمع کنند و متمرکز شوند . 

آیت الله خامنه ای در دیدار مسئولان سازمان غله کشور :  شما که سربازان جبهه اقتصادی کشور هستید خوب می دانید که اگر دشمن جهانی ما بتواند ما را در جبهه اقتصادی شکست دهد این شکست بس دردناک تر از شکست در جبهه نظامی است ، شکست در جبهه اقتصادی ما را از شکست در جبهه نظامی ناکام تر خواهد کرد و کسی که بتواند سنگری را پر کند باید خدا را شاکر باشد که توانسته کاری اساسی انجام دهد و جامعه و این کشور را قدری پیش ببرد .

بهزاد نبوی وزیر صنایع سنگین و عضو مجاهدین انقلاب  : روزی دشمنان سرسخت سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی لیبرال ها ، منافقین ، بنی صدر ، چپی ها و بالاخره ضد انقلاب چپ و راست بود ولی متاسفانه این روزها حتی از بعضی برادران متعهد و مسلمان و حزب اللهی در رابطه با این سازمان مطالبی را می شنویم که البته همه را حمل بر کم اطلاعی برادران می کنیم .

بی انصافی است که سازمانی با چنین پیشینه ای را عده ای به منافقین یا منافقین آینده تشبیه کرده و حتی گستاخانه اتهام ضد ولایت فقیه و ضد روحانی به آن بزنند سازمانی که شاید اولین سازمانی بود که به شکل رسمی در اساسنامه ، در اعلام موجودیت ، در اعلام مواضع خود اعتقاد قلبی و التزام عملی به ولایت فقیه را مطرح می کند

به حکم دادگاه انقلاب اسلامی شیراز و تائید دادگاه عالی انقلاب اسلامی ایران ۲۲ نفر از اعضای مرکزیت و کادرهای تشکیلاتی سازمان پیکار به جرم داشتن اسلحه و مهمات ، زندگی در خانه های تیمی ، شرکت در درگیری های مسلحانه و … به اعدام محکوم شده و حکم صادره به مرحله اجرا گذاشته شد . 

فرانسیس پیم وزیر امور خارجه انگلیس طی پیامی که توسط نخست وزیر رژیم شاه حسین اردنی برای صدام فرستاد به او قول هرگونه کمک به منظور حفظ و نجات رژیم بعث عراق را داده است .

سپاه مامور تهیه تدارکات و امکانات قانونی برای مجلس اعلای عراق شد

شورای عالی دفاع چهارشنبه شب به ریاست آیت الله خامنه ای رئیس جمهور تشکیل جلسه داد .

در پایان این جلسه آیت الله هاشمی رفسنجانی سخنگوی شورا در مورد نتایج عملیات محرم گفت : یکی از موضوعات مورد بحث در این جلسه نتایج عملیات محرم بود که فرماندهان نیروی زمینی و سپاه پاسداران و رئیس ستاد مشترک گزارش جامعی در این زمینه دادند. نتایج این عملیات بسیار امیدوار کننده است و نتایجی به دست آمده که اعلام آن ها هنوز به دلایل نظامی زود است و به مصلحت نیست و پیش از آن چه در شروع عملیات فکر می کردیم موثر بوده است .

وی ادامه داد : دشمن متوجه این امر شده و حرکات و پاتک های مذبوحانه زیادی که کرده خسارات و تلفات سنگینی را متحمل شده است .

هاشمی گفت : مواضعی که نیروهای ما در منطقه به دست آورده اند به آسانی قابل دفاع هستند و به طور کلی فرماندهان از نتایج عملیات محرم بسیار راضی هستند .

نیروهای ایرانی در سوریه چه می کنند ؟!

وی افزود : مسئله دیگری که در جلسه دیشب روی آن بحث شد مسائل نیروهای ما در سوریه بود و همان طور که می دانید رسانه های امپریالیستی سر و صدای زیادی در مورد آن ها به راه انداخته اند که نیروهای ایرانی که در بعلبک هستند در حرکت اخیری که در آن جا شده و پادگان ارتش لبنان را محاصره کرده بودند شرکت داشتند ما از سپاه توضیح خواستیم و به طور رسمی توضیح داده شد که این ادعاها به کلی دروغ است و نیروهای ما در آن جا هیچ گونه دخالتی در کارها نمی کنند و فقط به منظور جنگ با اسرائیل به آن جا اعزام شده اند و چون جنگ عملا متوقف شده آن ها به انتظار حوادث بعدی در آن جا مانده اند و خودشان تمرین ها و آموزش هایی دارند.

هاشمی همچنین پیرامون چگونگی امکاناتی که جمهوری اسلامی ایران در اختیار مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق قرار خواهد داد گفت : امشب تصمیم گرفته شد و به سپاه ماموریت داده شد که مقدمات ایجاد پایگاه هایی برای آن ها و تعلیم آن ها را فراهم کند ولی ما اکیدا توصیه کردیم و تاکید کردیم که هیچ گونه دخالتی در کار آن ها نکنند و بگذارند آن ها خودشان نیروهایشان را جمع کنند و متمرکز شوند و به میل خودشان هر جا که می خواهند عملیات انجام بدهند که ما در کار ملت عراق دخالت نکنیم و سپاه فقط مامور شد که برای آن ها تدارکات و امکانات قانونی فراهم کند . (۱)

کسانی که امروز کار و فعالیت می کنند جزو نمونه های برجسته تاریخ خواهند شد

مسئولان سازمان غله کشور عصر پریروز با آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان دیدار و گفت و گو کردند .

آیت الله خامنه ای در این دیدار با اشاره به اهمیت مسئله غله کشور اظهار داشتند : عمومی ترین مسئله کشور ما مسئله غله است زیرا که نان مهم ترین مسئله کشور است و اگر خللی در کار غله و انبار کردن صحیح و توزیع درست آن به وجود آید این خلل در کار کشور و در میان همه خانواده ها و مردم به وجود خواهد آمد .

ایشان افزودند : یکی از افتخارات ما این است که در طول دوران پس از انقلاب و جنگ هرگز از لحاظ نان کمبودی نداشتیم و توانسته ایم به خوبی اولین مسئله مردم را تامین کنیم که این افتخار در درجه اول به مسئولان سازمان غله کشور بر می گردد .

شکست در جبهه اقتصادی تلخ تر از شکست در جبهه نظامی

آیت الله خامنه ای ضمن تاکید بر این که مسئولیت های سنگین بر عهده مسئولان جمهوری اسلامی ایران می باشد گفتند : شما که سربازان جبهه اقتصادی کشور هستید خوب می دانید که اگر دشمن جهانی ما بتواند ما را در جبهه اقتصادی شکست دهد این شکست بس دردناک تر از شکست در جبهه نظامی است ، شکست در جبهه اقتصادی ما را از شکست در جبهه نظامی ناکام تر خواهد کرد و کسی که بتواند سنگری را پر کند باید خدا را شاکر باشد که توانسته کاری اساسی انجام دهد و جامعه و این کشور را قدری پیش ببرد .

ایشان همچنین تصریح کردند : عده ای که امروز کار و فعالیت می کنند در یک دوره انتقالی مشغول خدمت هستند که اگر خوب کار شود تعیین کننده آینده ساز و تاریخ ساز خواهد بود و کسانی که کار می کنند جزو نمونه های برجسته تاریخ خواهند شد . اگر در این دوره انتقال بد عمل شود ما بیش از کسانی که در شرایط عادی خدای نکرده کم کاری کرده اند دچار لعن و نفرین خواهیم شد . (۲)

روزی لیبرال ها با ما دشمن بودند ولی امروز حزب اللهی ها !

بهزاد نبوی وزیر صنایع سنگین و عضو مجاهدین انقلاب در مصاحبه ای پیرامون مسائل مختلف نظرات خود را اعلام کرد .

وی در باره برخی شایعات پیرامون سازمان مجاهدین انقلاب گفت : من هم از این سخنان و شایعات بسیار متاسف هستم روزی دشمنان سرسخت سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی لیبرال ها ، منافقین ، بنی صدر ، چپی ها و بالاخره ضد انقلاب چپ و راست بود ولی متاسفانه این روزها حتی از بعضی برادران متعهد و مسلمان و حزب اللهی در رابطه با این سازمان مطالبی را می شنویم که البته همه را حمل بر کم اطلاعی برادران می کنیم .

بهزاد نبوی

وی با مظلوم خواندن سازمان مجاهدین انقلاب گفت : آن چه دشمنان در باره این سازمان گفتند و کردند اهمیتی نداشت چه از آن ها انتظاری جز این نمی رفت سازمان در کنار امت حزب الله و سایر نیروهای اصیل مسلمان و خط امامی ضربات سختی بر پیکر آن ها زده و خشم و غضب آن ها را تشدید کرده بود یادم می آید که مجاهدین خلق ، سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی را سازمان سوپر ارتجاعی یا مجاهدین بعد از انقلاب اسلامی و یا فالانژ یا چماقدار و یا بازوی نظامی حزب جمهوری اسلامی معرفی می کردند .

نبوی گفت : همه به یاد دارند که بنی صدر ملعون در اجتماع ۱۷ شهریور سال ۱۳۵۹ در میدان شهدا بدون ذکر نام از ترس حزب الله چقدر به سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی فحش داد . به سازمان لقب کودتاچی داده و بیانیه ده ماده ای که چند روز قبل از آن بر علیه وی توسط سازمان داده شده بود به نقد کشید . حتی بیم آن می رفت که همان روز عده ای را برعلیه سازمان تحریک کرده و وادار به حمله به دفتر سازمان که نزدیک میدان شهدا است بکند .

610904

عضو سازمان مجاهدین انقلاب ادامه داد : لیبرال ها و خصوصا نهضت آزادی می دانید که چه دشمنی هایی با سازمان داشتند آن ها هم در افشای چهره خودشان سرنگونی دولت موقت سازمان را سهیم می دانستند . به این برادران ایثار گر تهمت خوارج می زدند و اتهامات منافقین را تکرار می کردند ، همه آن دشمنی ها از نظر سازمان پذیرفته و قبول شده بود چرا که هر کس یا جریانی در مسیر صحیح و حق حرکت بکند دشمنانی هم خواهد داشت و وقتی با قاطعیت برخورد کند دشمنانش زیادتر و درنده تر و وقیح تر خواهند بود ، جریان یا کسی که دشمن ندارد خط و حرکت و جهت ندارد . برخوردی که با مطهری و بهشتی شهید ، حزب جمهوری اسلامی ، نهادهای انقلابی و …می شد صحت این تحلیل را نشان می  داد .

انتقاد حزب اللهی ها از ما پایمال کردن خون شهدا است !

بهزاد نبوی به مقابله مجاهدین انقلاب با آمریکا ، دشمنان انقلاب از مجاهدین خلق تا خلق مسلمان و نیز دولت موقت اشاره کرد و گفت : انتقاد های حزب اللهی ها از ما در واقع پایمال کردن خون بسیاری از شهدا که جانشان را در این راه گذاشتند و بی ارج کردن تلاش های مشتی برادر حزب اللهی ایثارگر است که در شرایطی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی را پایه گذاری کرده و شروع به فعالیت کردند ضرورت وجود یک چنین سازمانی را همه درک می کردند .

بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود

نبوی در ادامه ضمن بر شمردن خدمات این سازمان که به خاطر خدا [!] انجام شده است گفت : بی انصافی است که سازمانی با چنین پیشینه ای را عده ای به منافقین یا منافقین آینده تشبیه کرده و حتی گستاخانه اتهام ضد ولایت فقیه و ضد روحانی به آن بزنند سازمانی که شاید اولین سازمانی بود که به شکل رسمی در اساسنامه ، در اعلام موجودیت ، در اعلام مواضع خود اعتقاد قلبی و التزام عملی به ولایت فقیه را مطرح می کند و در پیش نویس قانون اساسی تقدیمی به مجلس خبرگان پیشنهاد درج اصل ولایت فقیه در قانون اساسی را کرده و در طول دوران عملکردش حتی یک مورد قابل ذکر از خط اسلام فقاهت و امام خارج نشده است .

در ماجرای بنی صدر و کردستان تندروی هایی داشتیم

وی در ادامه اعتراف کرد « البته سازمان در باره بنی صدر و کردستان تندروی هایی داشته است که خاطر امام را مکدر کرده و سازمان بلافاصله پس از اطلاع خود را تعدیل کرده است»

افشاگری بهزاد نبوی در مورد هم بندان دیروز خود

بهزاد نبوی در باره گروه هایی چون «میثمی» ، «فدائیان اکثریت » و «توده ای ها » نیز گفت : من همه این گروه ها را که نام بردید در نهایت مخالفین جمهوری اسلامی ، حکومت اسلامی بر مبنای ولایت فقیه می دانم . با شناخت قبلی که من از این گروه ها دارم می دانم هر چند که موضع سیاسی شان در حال حاضر به ظاهر در جهت حمایت و طرفداری از جمهوری اسلامی است ولی ماهیت آن طوری است که نمی تواند با نظام جمهوری اسلامی و حکومت اسلامی در دراز مدت توافق داشته باشند .

وی افزود : البته ممکن است امروز بعضی از آن ها مدعی باشند که نظرات گذشته را تغییر داده و یا باید رسما اعلام کنند و سپس قضاوت مجدد بشوند . در رابطه با «نهضت مجاهدین خلق » که منشعب از منافقین است ، تذکر نکاتی ضروری است : من با اعضای این گروه در زندان برخورد داشتم ، شهادت می دهم که اختلاف عمده ای که به گفته خودشان با مجاهدین خلق داشتند این بود که می گفتند مسعود رجوی ها و موسی خیابانی ها ادامه دهندگان راه حنیف نژاد و وارثین بحق مجاهدین خلق اولیه نیستند و هیچ نوع اعتراضی انتقادی به اصول اعتقادی دیدگاه های اولیه سازمان نداشتند ، یعنی جزوه های شناخت ، اقتصاد به زبان ساده ، راه تکامل ، راه انبیا و …که توسط سازمان منافقین تهیه و تدوین شده بود قبول داشتند . فقط در تبیین و توجیه و تفهیم آن ها صحبت هایی داشتند . دیالکتیک را به ظاهر نفی کرده ولی عملا به گونه ای دیگر آن را می پذیرفتند . در زندان و حتی خارج از زندان اعلام می کردند که ما پیروان راستین حنیف نژاد که همان خط امام می باشد هستیم . البته رجوی را منحرف از راه حنیف نژاد دانسته و با وی مخالفت داشتند . ما در بحث هایی که داشتیم به این ها می گفتیم اصل انحراف فکری در همان راه حنیف نژاد است . تفکر التقاطی در سازمان مجاهدین خلق و ورود مارکسیسم از همان زمان پایه گذاری شده است و انتشارات تعلیماتی سازمان که توسط همین اعضای اولیه نوشته شده بیانگر وجود انحراف ریشه ای است که البته آقایان در بحث با من هرگز به وجود انحراف و التقاط در تفکر ابتدایی سازمان اعتراف نکرده و کماکان خود را ادامه دهندگان همان راه دانسته اند حتی تا لحظه آخری که در زندان ها توسط امت مسلمان و انقلابی باز شده و از زندان ها بیرون بیایند خط مشی شان همکاری و نزدیکی کامل با مارکسیست ها بود و بعد از انقلاب چیز جدیدی در زمینه تحول فکری از این ها من ندیدم . منافقین بر اساس یک تحلیل مشخص از جمهوری اسلامی با آن برخورد مسلحانه می کنند و این ها بر اساس تحلیل دیگری از جمهوری اسلامی برخورد سیاسی می کنند . تفکر این گروه به گونه ای است که نمی توانند ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی را با مفهوم مورد نظر امام بپذیرند و طبعا برخوردشان با نظام یک برخورد سیاسی است.

باید جامعه در تمامی شئون خود الهی باشد

بهزاد نبوی در مورد حزب توده و اکثریت نیز گفت : در مورد این دو گروه ماهیت آن ها مشخص است هر دو مارکسیت هستند و واضح است که نمی توانند در نهایت هوادار حکومت اسلامی باشند ما می گوئیم جامعه را به جایی می بریم که احکام الهی در تمام شئون حاکم باشد طبیعی است که این دو سازمان با ماهیت مارکسیستی که دارند نمی توانند با نظام جمهوری اسلامی حداقل در دراز مدت همراه باشند.

بهزاد نبوی در مورد اکثریت نیز گفت : درباره اکثریت باید بگویم که در زمان شاه با آن رژیم مبارزه کرده ولی به اعتقاد ما هر که با رژیم شاه مبارزه کرد حقانیت و تقدس ندارد اگر چرچیل ، روزولت و استالین با هیتلر مبارزه می کنند استعمارگران انگلیس و روسیه با آمریکا درگیر می شوند دلیل بر حقانیت آن ها نیست خودشان هم مستکبر هستند مبنا این است که با چه هدف و با چه انگیزه و نیتی مبارزه کرده اند . هر که با طاغوتی برای استقرار یک نظام طاغوتی دیگر نظیر نظام مارکسیستی جنگید حقانیت ندارد . (۳)

۲۲ نفر از اعضای مهم سازمان پیکار اعدام شدند

به حکم دادگاه انقلاب اسلامی شیراز و تائید دادگاه عالی انقلاب اسلامی ایران ۲۲ نفر از اعضای مرکزیت و کادرهای تشکیلاتی سازمان پیکار به جرم داشتن اسلحه و مهمات ، زندگی در خانه های تیمی ، شرکت در درگیری های مسلحانه ، عضویت در هسته و گروه ۵ نفری ، مسئولیت بخش تدارکات و امنیت و مسئولیت توزیع اعلامیه های سازمان و عضو گیری برای سازمان و …به اعدام محکوم شده و حکم صادره به مرحله اجرا گذاشته شد . (۴)

گزارش مطبوعات غربی از تلاش های انگلیس برای حفظ رژیم صدام

به گزارش واحد مرکزی خبر از لندن فرانسیس پیم وزیر امور خارجه انگلیس طی پیامی که توسط نخست وزیر رژیم شاه حسین اردنی برای صدام فرستاد به او قول هرگونه کمک به منظور حفظ و نجات رژیم بعث عراق را داده است .

به دنبال افزایش رفت و امدهای وزرای امور خارجه و نمایندگان ویژه دول فرانسه ، انگلیس و آمریکا  به کشور های عربی خاورمیانه برای هماهنگی برنامه های ضد انقلاب اسلامی در منطقه ، در لندن فاش شد که در پی پیروزی های چشم گیر رزمندگان اسلام طی عملیات محرم ، بخصوص در ۴۸ ساعت بعد از شروع عملیات ، علاوه بر به هلاکت رسیدن هزاران مزدور بعثی و انهدام واحدهای مهم زرهی ارتش صدام ، بنا به نوشته روزنامه گاردین چاپ لندن حداقل ۴ هزار سرباز عراقی نیز مواضع خود را رها کرده و از مقابل رزمندگان اسلام گریخته اند .

فرانسیس پیم وزیر خارجه انگلیس که در زمان اجرای عملیات محرم توسط رزمندگان اسلام ، در امان پایتخت اردن مشغول یک دیدار رسمی از آن کشور بود در جلسه ای با مقامات بلند پایه اردنی شرکت کرد در این جلسه تصمیم گرفته شد که نخست وزیر اردن به همراه یک هیئت عالیرتبه به بغداد سفر کرده و پیام محرمانه وزیر خارجه انگلیس را تسلیم صدام کند .

نشریه انگلیسی زبان الدعوه کرونیکل چاپ لندن در شماره ۳۱ خود در باره نقش فعال و نفوذ انگلیس در عراق و حمایت این کشور از رژیم صدام می نویسد : مقامات مهم انگلیسی از جمله لرد جرج براون مرتبا بین بغداد و لندن رفت و آمد می کنند . لرد براون کسی است که ۵ سال قبل نیز به محض شروه قیام ها و تظاهرات مردم در شهر نجف فورا به بغداد اعزام شد و دو سال بعد از آن نیز قبل از این که صدام قدرت را در عراق به دست گیرد در بغداد حضور داشت .

به نوشته این نشریه قبل از شروع حمله نظامی رژیم صدام به جمهوری اسلامی ایران لرد براون از جمله اشخاصی بود که به بغداد رفت . پس از حمله مجاهدین انقلاب اسلامی عراق به سفارت انگلیس در بغداد در سال ۱۳۵۹ [۱۹۸۰ میلادی] دولت انگلیس ارتباط خود با رژیم صدام را از طریق دست نشانده دیگر خود در منطقه یعنی از طریق رژیم شاه حسین اردنی گسترش داد .

این نشریه انگلیسی می افزاید : هنوز معلوم نیست در متن پیام فرانسیس پیم که توسط نخست وزیر اردن تسلیم صدام گردیده دقیقا چه نوشته شده است اما گفته می شود در این پیام علاوه بر اطمینان دادن به صدام مبنی بر افزایش تدارکات و پشتیبانی های نظامی با استفاده از پایگاه های هوایی اردن ، طرح هایی نیز برای تغییر صورت ظاهری رژیم بعثی حاکم در بغداد بدون این که به ساختمان اصلی تشکیلات حکومت بعثی ها در عراق لطمه وارد شود وجود داشته است . (۵)

پی نوشت

۱- کیهان ، ۴ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۳

۲- کیهان ، ۴ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۳

۳- اطلاعات ، ۴ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۳ و ۱۵ ، سخنان بهزاد نبوی را از ابعاد گوناگونی می توان به بررسی نشست ابعادی که تاکنون و بارها به بهانه های مختلفی چون بررسی نظرات گذشته وی و مقایسه آن با امروز به آن پرداخته شده است ، بهزاد نبوی نه در دهه ۷۰ ، ۸۰ و ۹۰ شمسی که در اوایل دهه ۶۰ به مواردی که امروز بدان متهم است و به این اتهامات افتخار می کند از سوی متدینین جامعه متهم بوده و پاسخی برای آن ها نداشته است . ولایت گریزی از سوی کسی که مدعی ولایت بوده است و می گفت « ما در سازمان مجاهدین انقلاب بر اساس نظرات ولایت فقیه و خط امام عمل می کنیم » آن روزها برای کارشناسان و فعالان عرصه سیاست عیان بود و این مسائل در آن ایام به کرات گفته می شد ولی چون بهزاد نبوی مسئولیت داشت و رسانه در اختیار او بود وی به جای پاسخ گویی به مسائلی که پیرامون تشکل مجاهدین انقلاب پاسخ دهد منتقدین را به زیر پا گذاشتن خون شهدا متهم می کرده است ! شهید لاجوردی که رحمت الهی بر او باد در همان دهه ۶۰ مجاهدین انقلاب را منافقین آینده می خواند هشداری که بهزاد نبوی در مصاحبه آذر ماه ۶۱ بدان اشاره کرده و آن را گستاخانه خوانده بود  با شهادت لاجوردی وصیت نامه آن شهید آگاه منتشر شد ،  وی این وصیتنامه را در زمان حضورش در جبهه های دفاع مقدس در سال ۶۴ نگاشته بود و تا آن روز آن را همچنان به قوت خود باقی می دانست . در بخشی از این وصیت نامه آمده بود « خدایا تو شاهدی چندین بار با عناوین مختلف خطر منافقین انقلاب را (همانها که التقاط به گونه منافقین خلق سراسر وجودشان را و همه ذهن و باورشان را گرفته و همانا ریاکارانه برای رسیدن به مقصودشان دستمال ابریشمی بسیار بزرگ به بزرگی مجمع الاضداد به دست گرفته اند، هم رجایی و باهنر را می کشند هم به سوگشان می نشینند، هم با منافقین خلق پیوند تشکیلاتی وسپس… برقرار می کنند، هم آنان را دستگیر می کنند و هم برای آزادیشان و اعطای مقام و مسئولیت بدانان تلاش می کنند و از افشای ماهیت کثیف آنان سخت بیمناک می شوند، هم در مبارزه علیه آنان (و در حقیقت برای جلب رضایت مسئولین و نجات بنیادی آنان خود را در صف منافق کشان می زنند و هم در حوزه های علمیه به فقه و فقاهت روی می آورند تا مسیر فقه را عوض کنند.) به مسئولین گوشزد کرده ام، گفته ام که خطر اینان به مراتب زیادتر از خطر منافقین خلق است چرا که علاوه بر همه شیوه های منافقانه منافقین، سالوسانه در صف حزب اللهیان قرار گرفته، صفوف مقدم را غاصبانه به تصرف خود درآورده اند به گونه ای که عملاً عقل و اراده منفصل برخی تصمیم گیرندگان قرار گرفتند.»

با انتشار وصیت‌نامه شهید لاجوردی  که اثر بسیار جدی در میان موافقان و مخالفان این شهید  داشت ، آیت الله یزدی خطیب جمعه آن هفته تهران ، مطالعه این وصیتنامه الهی و هشدار آمیز  را پند آموز خواند. در پی این تأکید خطیب جمعه ، نشریه عصرما ارگان سازمان مجاهدین انقلاب که مخاطب وصیتنامه را خود تلقی کرده بود ، در قالب نامه وارده نقدی تند بر آن منتشر ساخت. بعدها سعید حجاریان در مصاحبه معروفش با باقی در این باره چنین گفت: بچه ها از زندان با لاجوردی اختلاف داشتند… ما در عصر ما وصیتنامه لاجوردی را نقد کردیم (با اینکه تازه شهید شده بود) تحت عنوان دشمن شناسی وارونه! رک علت کینه مجاهدین‌انقلاب از لاجوردی پس از ۳۰ سال ، رجا نیوز ، ۱ شهریور ۱۳۹۰ آری شهید لاجوردی مجاهدین انقلاب را می شناخت و تمایزی میان آنان و منافقین خلق قائل نبود . بهزاد نبوی در مصاحبه آذر ماه ۶۱ خود از اعتقاد سازمان به ولایت فقیه سخن می گوید و این که اگر برخی سازمان ها و گروهک ها مثل منافقین راه کار نظامی را علیه جمهوری اسلامی برگزیده اند گروه های دیگری چون توده ، میثمی ها و …راهکار سیاسی را پیشه کرده اند و امروز نیز حکم امثال بهزاد نبوی ها همان است که او در آن برهه گفته بود ، اگر گروهک هایی مثل منافقین راهکار نظامی را علیه جمهوری اسلامی برگزیده بودند و امروز کاری از دستشان بر نمی آید امثال بهزاد نبوی برای مقابله با جمهوری اسلامی راه و روش سیاسی را اختیار کرده اند و منافقانه می خواهند در مسندهای نظام نفوذ کنند نفوذی که چشمان بیدار جمهوری اسلامی اجازه آن را نمی دهد .

۴- اطلاعات ، ۴ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۵

۵-  اطلاعات ، ۴ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۶

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

هفده + یازده =

WpCoderX