میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم

ما به تمام کشورهای اسلامی اعلان می کنیم که اگر خود نمی خواهند در جنگ مستقیم با اسرائیل غاصب برای نجات لبنان و آزادساختن قدس شرکت جویند ساده ترین و بدیهی ترین حق مسلمین را که همان دادن راه عبور برای انتقال نیروهای رزمنده ما به جبهه های نبرد با صهیونیسم می باشد ادا نمایند.

هنر مندان واقعی اهل تظاهر نیستند  

رئیس جمهورى دیروز در جمع ادبا ، شعرا و هنرمندان شرکت کننده در کنگره ادب و هنر اظهار داشتند هنر و ادب یک اصالت در جامعه است ، قراردادی نیست.

حضرت آیت الله خامنه ای  تاکید کردند :  اگر در جامعه درخشش هنر وجود داشته باشد ، فضای جامعه درخشان می شود.

آیت الله خامنه ای با اشاره به این مطلب که هنرمندان مطرح شده در رژیم گذشته بهترین ها نبودند ، گفتند : دوران گذشته دوره هو چی بازی هنری بود و در واقع این فاجعه ای برای هنر و هنرمندان بود زیرا هنرمندان واقعی اهل تظاهر نیستند. هنرمند طبع ظریفی دارد لذا کسی نیست که به زور خود را تحمیل کند ، ظاهر فریبی در جامعه هنری ،  این چشمه جوشان را خشک می کند.

 رئیس جمهور افزودند : تلاش ما این است که با ایجاد فضایی مناسب در جامعه ،  هنرمندان بی اعتنا به همه ظواهر فریبنده زندگی بتوانند استعداد خود را بروز دهند و در این میدان باز بدرخشند.

آیت الله خامنه ای گفتند :  هنرمند کسی است که تمامی زیبائی ها را آن چنان که هست توصیف کند و فرق است میان هنرمند و گزارشگر. در جامعه زبان هنر می تواند بر مردم زیبائی ها را آنچنان که هست نشان دهد.

رئیس جمهور ادامه دادند : چشم هنر مندان نکاتی را می بیند که غیر هنرمندان نمی بینند و از اینجاست که به اهمیت هنر پی می بریم. حال اگر این را داشته باشیم اما میدان بروز نداشته باشد، ظلم به هنر ، انسانیت و ارزشهای انقلاب اسلامی است.

ایشان ادامه دادند :  می خواهیم هنر در این جامعه باشد زیراهنر مکمل وجود انسان و یک جامعه است ، می خواهیم هنر باشد تا زبان هنر برای گفتن و چشم هنر برای دیدن بسته نباشد و می خواهیم هنر در این جامعه باشد برای اینکه دستاوردهای عظیم و غیرقابل انکار انقلاب اسلامی به این زبان توصیف شود.

انقلابی که میدان هنر راه نیابد رشد نمی کند

ایشان تاکید کردند :  اگر یک انقلاب ، یک فرهنگ ، یک تمدن و یک حقیقت به میدان هنر راه نیابد و از شیوه های هنری برای مطرح شدن بهره گیری نکند ، آن انقلاب فرهنگ و تمدن در جامعه رشد نمی کند .

رئیس جمهور با اشاره به ارزش و اهمیت هنرمندان در صدر اسلام به ویژه در دوران ائمه اطهار گفتند  : باید به ترتیب دهندگان این نشست ها تبریک گفت. البته گام دوم با شما برادران و خواهران است چون قدر این گوهر را می دانید و با آن آشنا هستید . باید حرکت کنید و کنگره های دیگری از جمله شعر خوانی را تشکیل دهید .

آیت الله خامنه ای ضمن تاکید بر ارزش شکوفانشده جوانان گفت: امروز فرهنگ شعر، فرهنگ سکس و رویاهای شاعرانه و مدح و ثنای افراد نیست . ما آن شعری رامی خواهیم که از دل برخاسته و حکایت از یک عشق و جوشش دارد .

هر چه می توانید علیه آمریکا فریاد بکشید

ایشان گفتند :  هر چه می توانید علیه دشمن بزرگ ما آمریکا که در ذره ذره امور مـا مداخله می کند، فریاد بکشید و جلوه های معصومیت و فداکاری و زیبایی جوانان عزیز ما که در میدان های جنگ از جان مایه می گذارند را توصیف کنید .

براساس همین گزارش قبل ازسخنان رئيس جمهوری وزیر ارشاد اسلامی طی سخنان کوتاهی به معرفی حاضران پرداخت .(۴)

نامه سرگشاده سفیر فلسطین به امام خمینی ؛ در امید خود به شما دچار یاس نشدیم

سفیر فلسطین در تهران در نامه ای سرگشاده خطاب به امام خمینی تاکید کرد : در امید خود به شما و به انقلاب اسلامی ، دچار یاس نشدیم ،  همیشه به اخلاص شما نسبت به سرزمین و ملت و مقدسات فلسطینی واقف بوده ایم.

وی ادامه داد :  با اطمینان می دانیم که ملت بزرگ شما این عاشقان شهادت از داخل سرزمین های ایران چشم به جبهه نبرد با دشمن صهیونیستی دوخته است. این را ما از گذشته های دور می دانستیم و به آن ایمان داشتیم و می کوشیدیم که دیگران را نیز به این حقیقت متقاعد سازیم .

سفیر فلسطین ادامه داده است :  موضع گیری تاریخی امروز شما نسبت به ملت فلسطینی – لبنانی خود و انقلاب مسلحانه آن ، مو قفی کاملا عملی و ملموس و به دور از هرگونه تزویر و ریا و سخنرانی ها و بیانیه هاست. درست مانند موقف بزرگ شما در روزی که ملت مسلمان ایران را به سوی پیروزی بزرگ در فجر ۲۲ بهمن رهبری کردید.

خداوند مسلمین را به واسطه شما عزیز گرداند

در ادامه این نامه آمده است : حضرت امام، دنبال کلماتی می گردیم تا با آن از شما و فرزندانتان در رهبری جمهوری اسلامی و ملت بزرگ شما در این جمهوری نوخاسته ، تجلیل کنیم ولی چنین کلماتی که قادر به ادای این مهم باشد ، پیدا نمی کنیم. تنها چیزی که می توانیم بگوئیم این است که خداوند شما را عزیز و اسلام و مسلمین را با وجود شما عزیز بگرداند و با دست شما آنچه را که خطبا و سخنرانان بلیغ و زبانها و قلمها از تحقق آن عاجز بوده اند ، تحقق بخشد و عمر شما را طولانی بگرداند ، تا همراه ملت بزرگ شما ساعت وحدت اسلامی و لحظه آزادی فلسطین و مقدسات آن و نماز خواندن انبوه مسلمانان جهان در قدس شریف را به امامت شما شاهد باشیم.

سفیر فلسطین نوشته است : آقای من ، امام، خداوند اعراب را به وسیله اسلام عزیز گردانید و تردیدی نیست که عربیت مسلمان و بی آلایش و مومن ماندگارتر و جاویدان تر  و تواناتر براتخاذ تصمیمات و برخورد با اوضاع و احوال دشوار است ، بدون اینکه درگمراهی ها و محاسبات ناموفق و سیاه غرق شود.

سفیر فلسطین در تهران در بخش دیگری از نامه خود نوشته است : فرزندان و برادران شما را در اردوگاه های فلسطینی در جنوب لبنان بي دفاع و در داخل فلسطين اشغال شده و در همه جای دیار غربت و همچنین ملت و فرزندان شمارا در جنوب لبنان مقاوم و مجاهد را می بینیم که چشم به شما دوخته اند. شماثی را که در جایگاه زهد و تقو ا و تواضع نشسته اید و دنیای دون را بخاطر آخرت فروخته اید. فرزندان ملت فلسطینی خود و تمامی اعراب و مسلمین در سراسر این گیتی را می بینیم که برای نخستین بار در تاریخ معاصر خود ، شاهدند که در اسلام تصمیم گیری چگونه است و در اسلام این تصمیمات چگونه به اجرا گذاشته می شوند، بدور از جلسات تنفر آور و تصمیمات بیمارگونه و بی خاصیتی که برای وقت تلف  کردن ، منعقد و اتخاذ می شود.

وی ادامه داده است : برای نخستین بار فرزندان شما شاهد عظمت تصمیم گیری که جزء لاینفک عظمت اسلام و عظمت رهبران پرهیزگار و زاهد مسلمین است ، هستند. درود بر شما و بر فرزندان و برادران شما در این رهبری انقلاب جاوید و بر ملت بزرگ شما که در راه تحقق ارزش ها و اصول خود ، چشم به دیار جاودانگی دوخته  است.(۵)

شرط صدام برای اجازه به نیروهای ایرانی برای عبور از خاک عراق

خبرگزاری فرانسه گزارش داد دولت عراق روز جمعه موافقت خود را با عبور نیروهای ایرانی از قلمرو آن کشور برای استقرار در لبنان و سوریه اعلام کرد .

یک سخنگوی رسمی عراق به خبرگزاری این کشور گفته است که عراق حاضر است اقدامات لازم را برای عبور نیروهای ایرانی از قلمرو خود انجام دهد به شرطی که ایران رسما با اعلام آتش بس موافقت نماید زیرا عبور نیروهای خارجی از قلمرو یک کشور مستلزم وجود حالت صلح بین دو کشور مربوطه است .

خبرگزاری فرانسه ادامه داده است : ایران شرایط انعقاد صلح با بغداد را خروج نیروهای عراقی از سرزمین ایران ، پرداخت غرامت جنگی و گشودن راهی برای عبور نیروهای ایرانی به منظور استقرار در جبهه های جنوب لبنان قرار داده است.

گفتنی است خبرگزاری فرانسه به عمد دو شرط دیگر ایران را از قلم انداخته است . شروط دیگر ایران برای آتش بس عبارتند از : شناسایی و محاکمه متجاوز و بازگشت آوارگان عراقی به وطن خود . (۶)

صدام با همدستی آمریکا از صلح دم می زند

در رابطه با بزرگداشت هفتمین روز شهادت بیش از ۴۰ تن از هموطنان ایلامی که هفته گذشته بر اثر بمباران ددمنشانه جنگنده های رژیم بعثی صهیونیستی عراق به شهادت رسیدند  از سوی میرحسین موسوی نخست وزیر پیامی صادر شد .

در بخشی از این پیام با اشاره به شهیدان ۱۵ خرداد ایلام آمده است :  شهیدان شاهدی که در تداوم راه  شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد و برای بیعت با خون های آنان خود نیز مظلومانه به خاک و خون غلطیدند. در ۱۵ خرداد ۴۲ شاه خائن به دستور ارباب جنایتکارش آمریکا مردم مسلمان کشورمان را که برای حمایت از رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی به پا خاسته بودند ، هدف گلوله قرار داد و در ۱۵ خرداد ۶۱ صدام این مزدور دست نشانده آمریکا نیز شما مردم رزمنده را به جرم ایستادگی در برابر امپریالیسم جهانخوار هدف بمباران هوایی قرار داد و عده بی شماری از کودکان و زنان و مردان مطلوم وبی دفاع را به آتش و خون کشاند.

وی افزود : و از شگفتی های روزگار است که این رژیم جنایتکار در توطئه ای از قبل طراحی شده توسط امپریالیسم آمریکا و صهیونیسم غاصب از صلح و آتش بس و عقب نشینی دم می زند تا این که بتواند چند صباح  دیگری به حیات ننگین خود ادامه داد و از مسئولیت کشتار بهترین فرزندان انقلاب اسلامی و فرزندان مردم مسلمان عراق و ضایعات و خسارات وارد شده بر دو کشور اسلامی شانه خالی کند.

نخست وزیر افزوده است : آمریکا و صهیونیسم اشغالگر نیز با وقاحت تمام با اشغال لبنان و حمله به ملت فلسطین  و سرکوبی محرومین لبنان عزیز تلاش کرده و می کنند تا این رژیم را نجات دهند اما چه کسی در جهان اسلام نمی داند که رژیم صهیونیستی بعث عفلقی نوکر آمریکا و هم دست اسرائیل می باشد. اسرائیل غاصب تنها با مشارکت و همدستی رژیم عراق می توانست نیروهای رزمنده و امکانات مادی و نظامی ما را به خود مشغول دارد تا به مبارزه مستقیم با صهیونیسم برنخیزیم ولی توان ملت رزمنده و مسلمان ما برتر از آن است که مقابله با رژیم متجاوز و کافر عراق ما را از مقابله با آمریکا و اسرائیل متجاوز باز دارد.

اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم

موسوی افزوده است : به این منظور ما شرط دیگری را یر شرایط گذشته خود برای خاتمه جنگ با رژیم متجاوز عراق اضافه نموده ایم و آن دادن راهی برای عبور نیروهای زرهی و رزمنده ما به سمت جبهه های نبرد با اسرائیل جنایتکار می باشد و همه مسلمانان در سراسر جهان می دانند که این از حقوق اولیه  یک ملت اسلامی است .

وی افزوده است :  ما به تمام کشورهای اسلامی اعلان می کنیم که اگر خود نمی خواهند در جنگ مستقیم با اسرائیل غاصب برای نجات لبنان و آزادساختن قدس شرکت جویند ساده ترین و بدیهی ترین حق مسلمین را که همان دادن راه عبور برای انتقال نیروهای رزمنده ما به جبهه های نبرد با صهیونیسم می باشد ادا نمایند.

نخست وزیر افزوده است : ما به همه کشورهای اسلامی با صراحت و صداقت اعلام می کنیم که هیچ عاملی برای جلوگیری از شرکت هواپیماهای جنگنده عربستان و دیگر کشورهای عربی نزدیک خاک فلسطین اشعالی برای مقابله با تهاجم وحشیانه صهیونیست ها وجود ندارد. اگر سران کشورهای تولیدکننده نفت بخواهند شیرهای نعت خود را بر روی آمریکا ببندند مانعی در این راه وجود نداشته و در آینده هم وجود نخواهد داشت بهتر است این دولت ها بیش از این برای عوام فریبی خود رسوا نسازند . (۷)

شرط جدید ایران برای آتش بس با عراق از زبان هاشمی

جلسه شورای عالی دفاع عصر پنجشنبه در اقامت گاه امام خمینی با حضور هیئت اعزامی ایران به سوریه و دیگر اعضای شورای عالی دفاع و حجت الاسلام سید احمد خمینی تشکیل شد.

در این نشست نتیجه سفر هیئت سیاسی – نظامی جمهوری اسلامی ایران به سوریه و شرایط جدید ایران برای پایان دادن به جنگ مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در پایان آخرین جلسه شورای عالی دفاع با اشاره به موفقیت سفر هیئت نظامی سیاسی ایران به سوریه ، شرط دیگر ایران برای پایان دادن به جنگ تحمیلی عراق علیه ایران را اعلام کرد.

وی اظهار داشت : چون ما راه به مرزهای اسرائیل نداریم باید از داخل خاک عراق به ما یک راه بدهند تا به سرعت بتوانیم نیروهای زرهی خود را به سوریه منتقل کنیم.

 وی تاکید کرد که این جزو شرایط مهم ما است .  

هاشمی رفسنجانی در پاسخ این سئوال که هیئت نظامی که از سوی جمهوری اسلامی برای هماهنگی با مقامات سوریه به آن کشور رفته بود چه مسائلی را در جلسه شورای عالی دفاع مطرح ساخت و سفر هیئت چه نتایج مثبتی در برداشت؟ گفت : این هیئت ، گزارش خود را به شورا  ارائه داد و بلافاصله خدمت امام رسیدیم و گزارشی را تقدیم ایشان کردیم.

وی افزود : این هیئت در مجموع خیلی موفق و راضی بود ، چون او لا ایران اولین کشور از کشور های اسلامی است که خودش را به صحنه جنگ آن هم در سطح فرماندهان عالی رساند و با همه و جو د و امکانات آمادگی خودش را برای دفاع از لبنان و کشورهای اسلامی اعلام کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود : خوشبختانه دولت سوریه با هیئت خیلی خوب برخورد کرد و از آنها استقبال خوبی نمود و رسانه های گروهی سوریه رسالت هیئت را خیلی خوب منعکس کرده اند و هیئت نیز موفق شد برنامه های آینده جنگ را چه کوتاه مدت چه بلند مدت با سوریه و نیروهای مردمی آنجا هماهنگ کند و طراحی تهیه کنند .

وی افزود: مطلب تاسف باری که هیئت به آن اشاره کرد این است که علیرغم اینکه اسرائیل با نیروی عظیمی به خاک لبنان تجاوز کرده به طوری که حدس میزنند در حدود ۴۰ درصد نیروی نظامی اسرائیل در لبنان بکار گرفته شده و علیرغم اینکه اسرائیل قساوت بی حدی را در آنجا مرتکب می شود و با ۱۰۰ هواپیما منطقه ای را با انواع بمب ها می کوبد و شهرها و روستا ها و اردوگاه ها را می سوزاند و آتش میزند و موجب خسارات و تلفات فراوان شده است ، متاسفانه دنیای اسلام – غیر از ایران که با سرعت خودش را به آنجا رساند – هیچ کدام اقدامی نکردند

هاشمی گفت :  سوریه در جبهه است و بقیه کشور های اسلامی در حد حرف با موضوع برخورد کردند و این خیلی مایه تاسف است .

عضو شورای عالی دفاع همچنین گفت :  از نظر برنامه هایی که داشتند موفق هستند.

مشکل اصلی اعزام نیرو برای جنگ با اسرائیل

نماینده امام در شورای عالی دفاع در پاسخ این سئوال که چه اقدامی عملی از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با رژیم صهیونیستی پس از سفر هیئت که استقبال مقامات سوری را همراه داشته انجام خواهد گرفت  اظهار داشت : پیداست که ایران به خاطر فاصله ای که با آنجا دارد و راه های رسیدن به آنجا برای ما خیلی مشکل است ما خودمان مستقیما نمی توانیم مسئول جنگ باشیم. ما باید در کنار سوریه یا فلسطینی ها و یا هر کسی که در آن جا می خواهد بجنگد ، به عنوان کمک باشیم.

وی با اشاره به این نکته که دولت سوریه تشخیص داده است که ما بعنوان داو طلب می توانیم آن جا حضور داشته باشیم ، افزود : آنها احساس ضرورت حضور ارتش منظم و کلاسیک ما در آنجا نکرده اند و ما هم از همین شکلی که آنها پیشنهاد کرده اند، استقبال کرده ایم و قرار شد داوطلبان ما به سرعت در آن جا حاضر شوند و در کنار برادران فلسطینی و سوری و لبنانی در جهاد شرکت کنند.

 اعزام اولین گروه داوطلب ایرانی

 هاشمی رفسنجانی در پاسخ به این سئوال که آیا درباره اعزام اولین گروه داوطلبان ایرانی تصمیمی گرفته شده است؟ اظهار داشت : تصمیم در این خصوص گرفته شده و ما داوطلبانی را که از پیش اعلام آمادگی کرده اند اعزام و یکی از مشکلاتی که در سرراه ما و جود دارد نداشتن راه به جبهه رزم با اسرائیل است ، چون حالا از هرجا بخواهیم عبور کنیم چه از هوا چه از زمین باید به ما راه بدهند. عراق که وضعش روشن است و کشورهای جنوب خلیج فارس هم وضعشان روشن است.

وی افزود: به هرحال ما امید داریم با گزینه ای که در شرائط جدیدمان برای صلح با عراق گنجاندیم ، بتوانیم راه خوبی پیدا کنیم.

تغییرات در رهبری عراق و پیشنهاد آتش بس

 رفسنجانی در پاسخ این سئوال که هدف از شایعات ساخته شده رسانه های گروهی امپریالیستی مبنی بر تغییرات در راس کادر رهبری عراق و پیشنهاد آتش بس از سوی حکام عراق چیست؟ اظهار داشت : در عراق وضع مبهمی وجود دارد. اطلاعیه ای به نام شورای فرماندهی عراق داده می شود که تا به حال صدام امضا می کرده است . از طرفی شایعاتی که بیشتر از طرف منابع غربی است پخش شده که صدام هست یا نیست که مبهم است و شاید به همین زودی روشن شود و منابع غربی در همین رابطه آن چه در رادیوی ما به صورت مقاله آزاد یا متنی از رادیو خوانده شده به عنوان نظر دولت گفته اند و ما تا به حال نظرمان را نگفته ایم ، چون وضع داخلی عراق مبهم است و ظاهرا بنظر می رسد که در آنجا فعل و انفعالاتی صورت و صدام در معرکه نیست و يا هست در حقیقت توطئه ای است که با همان جریانی که در اسرائیل به وجود آوردند می خواهند برای نجات حزب بعث عراق با صدام استفاده کنند.

باید متجاوز کیفر و مظلوم به حقش برسد

هاشمی گفت :  نظر شورای عالی دفاع این است که ما همان حرف های قبلی خودمان را یکبار دیگر تکرار می کنیم. ما بیش از عراق صلح می خواهیم. ما ضرورت حضور در جبهه مبارزه با اسرائیل را بیشتر از همه احساس می کنیم و وظیفه دینی می دانیم ، ولی و ضعی راکه عراق به وجود آورده خطر بزرگی می دانیم. این مسئله باید حل شود و باید متجاوز در اینجا به کیفرش و مظلوم به حقش برسد. ما از شرایطمان تنزل نمی کنیم و اگر آنها از خاک مابیرون بروند یک شرط متحقق شده است.

 وی افزود : شرایط دیگر ما یکی پرداخت خسارت است و حتما خسارت خود را می گیریم. دیگری کیفر دادن مجرم است که حاضریم این را به عهده کمیسیون بین المللی یا دادگاه بین الملل یا اسلامی بگذاریم تا مجرم را که غیر از حزب بعث کسی نیست ، کیفر بدهند و دیگری بازگشتن آوارگان عراقی به میهنشان است.

شرایط تازه ایران

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود : حالا یک شرط دیگری ما اضافه کردیم و آن این است که چون ما راه به مرزهای اسرائیل نداریم باید از داخل خاك عراق به ما يك راه بدهند تا به سرعت بتوانیم نیروهای زرهی خودمان را به سور یه منتقل کنیم واین جزو شرایط مهم ما است . چون ما معرکه را بعد از پایان عراق در اسرائیل می بینیم که این راه را به عنوان ضرورت لازم داریم و دولت های اسلامی هم باید به ما کمک کنند تا این راه را بدست آوریم.

خسارت ایران را ندهند با زور می گیریم

وی در پاسخ این سئوال که میزان خسارات وارده به ایران چه مبلغ است و رزمندگان اسلامی ما چه اقداماتی برای گرفتن این خسارات انجام خواهند داد ؟ گفت : میزان خسارات دقیقا معلوم نیست و ما چنین حسابی نکرده ایم تنها از قول ناظران و کسانی که طبیعت این جنگ ها را  می دانند و  تلفات هواپیماها ، تانک ها ، ابزار جنك، خرابی شهرها و جاده ها ، کارخانه ها و بندرها ، روستاها و بسته شدن بسیاری از کارخانه ها و مسائل دیگر را می دانند پس از محاسبه رقمی که آقای رئيس جمهور نیز بیان داشتند که معادل ۱۵۰ میلیارد دلار می باشد و طبیعی است وقتی قرار پرداخت آن شد بایستی کمیسیون مورد قبول طرفین تعیین و آن کمیسیون به مقدار خسارت رسیدگی و آن را تعیین کند وصول این به همان شکلی است که آنها را به زور بیرون کردیم و اگر ندهند بازور خواهیم گرفت و داشتن یا نداشتن پول آن مطلبی است که ترتیبی داده می شود که بتوانند پرداخت کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد امکان برگزاری کنفرانس سران کشورهای غیر متعهد در بغداد که در پیش نویس اجلاس وزرای آن آمده بود نیز گفت : هیچ مناسب نیست در کشور متجاوزی که حکومت متجاوزان باقی باشد کنفرانس غیر متعهدهائی که خود یکی از شرایط عضویت را عدم تجاوز به کشور غیرمتعهد دیگری می دانند تشکیل شود ، و سپس این متجاوز رئیس این جناح نیز شود ما با این مخالف هستیم ، و اقدامات ما در این مورد سیاسی است چون جایی نیست که ما متوسل به زور شویم ولی به نظر ما بغداد ظرفیت لازم امنیتی را نخواهد داشت و جای امنی برای تشکیل کنفرانس نیست. مگر اینکه حکومت عراق تغییر کند . حکومت صالحی ایجاد که در این صورت ما نیز در آن شرکت خواهیم .

حتی اگر عراق عقب نشینی کند جنگ ادامه خواهد یافت

نماینده امام در شورای عالی دفاع در پاسخ این سوال که « اگر صدام پس از آتش بس به طور یکجانبه نیروهای خود را از سرزمین های اسلامی مان خارج کند موضع جمهوری اسلامی چه خواهد بود ؟ » گفت : در این صورت یکی از شرایط ما که خروج بی قید و شرط نیروهای متجاوز بود تامین شده است ولی ما به کار خود ادامه می دهیم تا شرایط دیگرمان تامین شود یعنی راهی جهت رفتن به قدس و بازگشت آوارگان عراقی و تشکیل کمیسیون برای کیفر متجاوز و پرداخت غرامت . (۸)

سرهنگ صیاد شیرازی : سپاه و ارتش مشترکا با اسرائیل خواهند جنگید

هیات بلند پایه نظامی – سیاسی جمهوری اسلامی که با مقامات عالیرتبه سوریه جهت اتخاذ یک استراتژی مشترک نظامی برای مقابله با رژیم اشغالگر قدس به سوریه رفته بود عصر پنجشنبه به تهران بازگشت .

سرهنث سلیمی وزیر دفاع و عضو این هیئت در مورد نتایج سفر هیئت اعزامی به سوریه گفت : هیئت در اولین مرحله ماموريت خود با حافظ اسد رئیس جمهوری سوریه ملاقات و گفت و گو کرد . در این دیدار که عبدالحلیم خدام وزیر امور خارجه و چند تن از مقامات بلندپایه نظامی سوریه نیز حضور داشتند هدف ماموریت هیئت به اطلاع رئيس جمورى سوریه رسید و قرار شد در این زمینه بررسی های دقیق به عمل آید و در این رابطه هیئت های ایرانی جلسات مشورتی متعددی با مقامات ستاد ارتش سوریه تشکیل داد که در نهایت صمیمیت و هماهنگی به توافق رسیدیم و نتایج این بررسی ها به استحضار ریاست جمهوری سوریه رسید که با استقبال و موافقت آقای حافظ اسد روبرو شد .

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران افزود : هیئت ایرانی در دیدار با رئیس جمهور سوریه اعلام داشت که ما وظیفه و تکلیف شرعی خود می دانیم که از حریم اسلام و مسلمین در هر نقطه جهان دفاع کنیم .

سرهنك صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی و عضو دیگر هیئت اعزامی نیز در پاسخ به این سوال که آمادگی اعزام نیرو برای نبرد رویا روی باصهیونیست ها را دارد یانه ؟ گفت : هییئت در این سفر موفق شد از  نزدیك توطئه گسترده امپریالیسم آمریکا را که توسط مزدور بین المللی خود یعنی اسرائیل غاصب به اجرا در آمده است در جنوب لبنان مشاهده کند .

وی افزود: ما در حالی که هنوز با قوای صدام متجاوز درگیر هستیم بر خلاف رژیم بعثی صهیونیستی عراق بدون هیچ شرطی عملا برای مبارزه با دشمن اصلی اسلام و مسلمین آماده عزیمت به جبهه های قدس هستیم و به یاری خداوند پیروزی از آن ما خواهد بود .

وی با اشاره به جنگ تحمیلی عراق علیه ایران تاکید کرد : ما بر آنیم که جنك حق عليه باطل با نتیجه پیش بینی شده به پایان برسد و رزمندگان اسلام به پیروزی نهایی دست یابند .

سرهنگ صیاد شیرازی همچنین اظهار داشت : در نبرد با اشغالگران قدس ارتش و سپاه همچون همیشه مشترکا و یکپارچه وارد عمل خواهند شد و در این رابطه از نیروهای داوطلب نیز استفاده خواهد شد.

ملت ایران شعارهایش را پس از عمل مطرح می کند

محسن رضایی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در پاسخ به این سئوال که نظر شما در مورد اظهارات یک مقام آمریکایی که گفته است «ایران نباید وارد جنگ علیه اسرائیل شود» چیست؟ گفت : اسرائیل در صدد است که سرزمین های مسلمانان را تا رود فرات اشغال کند و ما ملتی هستیم که شعارهایمان را پس از عمل مطرح می کنیم و دنیا به چشم خواهد دید که چگونه رزمندگان اسلام ضربات پی در پی و مرگبار خود را بر اشغالگران قدس وارد می آورند .

 فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان از مردم مسلمان و انقلابی ایران خواست همچون گذشته در صحنه دفاع از اسلام حضور پیدا کنند و برای دستیابی به پیروزی نهایی که به خواست خداوند بزرگ نزدیک است وارد صحنه پیکار با دشمنان اسلام شوند .(۹)

پی نوشت

۴-    کیهان ، ۲۲ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۳
۵-    اطلاعات ، ۲۲ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۲
۶-    اطلاعات ، ۲۲ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۲
۷-    جمهوری اسلامی ، ۲۲ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲
۸-    جمهوری اسلامی ، ۲۲ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۱
۹-    اطلاعات ، ۲۲ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۳

 

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

یازده + شانزده =

WpCoderX