از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح

با شناسایی مهاجمانی که به هاشمی رفسنجانی سوء قصد کرده اند با توجه به این که اعضای گروه فرقان پیش از این شناسایی شده اند دستگیری مهاجمان که به احتمال قریب به یقین در دو ترور گذشته نیز دست داشته اند بیش از پیش امکان پذیر شد .

یکی از مهاجمان که از سوی هاشمی رفسنجانی و همسرش شناسایی شده با یکی از اعضای گروه فرقان که در ارتباط با ترور آیت الله مطهری و قره نی بازداشت شده و فعلا زندانی است پیش از دستگیری وی ارتباط داشته است .

دولت آمریکا نیز هرگونه رابطه خود را با حادثه سوء قصد به هاشمی رفسنجانی صریحا تکذیب کرد .

حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح

روزنامه ها امروز اعلام کردند تلاش یک گروه برای ورود به خانه آیت الله مفتح با هوشیاری محافظان وی ناکام مانده است .

آیت الله مفتح در این زمینه گفت : چهارشنبه قبل یک گروه مسلح پس از عبور از دیوار منزل قصد ورود به خانه را داشتند و حتی قسمتی از در منزل را هم شکستند ، پاسداران محافظ که متوجه این عمل شدند به تعقیب مهاجمان پرداختند ولی آنان موفق به فرار شدند .

شهربانی اعلام کرده است گمان نمی کند مهاجمین از گروه فرقان باشند چون آنها از در وارد می شوند نه از دیوار !

وزارت خارجه افشا کرد ؛ قراردادهای محرمانه رژیم سابق با اسرائیل

وزارت خارجه طی بخشنامه ای به کلیه وزارت خانه ها و سازمان های دولتی که در زمان رژیم سابق با اسرائیل قراردادهای فنی ، اقتصادی و نظامی محرمانه بسته اند خواست که نوع این قراردادها و موافقت نامه ها را به اداره هشتم وزارت خارجه اعلام کنند .

رئیس کل ستاد ارتش : یگان های ارتش در سراسر کشور پخش می شوند

سرلشکر فربد رئیس ستاد ارتش گفت : هیچ لزومی ندارد که تراکم ارتش ما در یک نقطه خاص باشد که وابسته به یک تعهد سیاسی خاص است ، ما ارتش غیر متعهد هستیم ، ارتش ما باید در سطح کشور به طور متناسبی تقسیم شود ، ارتش در هر استان ممکن است یک تیپ یا یک لشکر داشته باشد .

خلع سلاح عمومی در خرمشهر اجرا نشده است

اعضای کانون فرهنگی- نظامی و پاسداران انقلاب اسلامی خرمشهر از صبح دیروز در مسجد جامع این شهر دست به تحصن زدند و طی اطلاعیه ای یادآور شدند تا قبل از دستگیری مسببین حمله به کانون مذکور و ستاد پاسداران خرمشهر تحصن یک هفته ای آنان ادامه می یابد و در پایان این مدت اعتصاب غذا خواهند کرد .

تحصن کنندگان در نامه های جداگانه ای به امام خمینی و مهندس بازرگان اعلام کردند که مردم خرمشهر برای اعتراض به یورش های مذکور در فرمانداری متحصن شدند ولی خواست های آنان دایر بر خلع سلاح عمومی و انحلال کلیه کانون ها و تشکیلات خرمشهر بلااقدام ماند.

این گروه اعلام کردند با انحلال کانون خود موافقت کرده اند مشروط بر این که سایر کانون ها و سازمان های خرمشهر نیز منحل شود و در قاموس آنان مسئله عرب و عجم جایی ندارد .

سادات : در خاورمیانه جنگ دیگری روی نمی دهد

انور سادات رئیس جمهور مصر ۲۴ ساعت پس از تخلیه شهر العریش از نیروهای اسرائیلی با یک هواپیمای سی -۱۳۰ وارد مرکز صحرای سینا شد و طی سخنانی اظهار داشت : دیگر جنگی در خاورمیانه روی نخواهد داد زیر مصر از جنگ خارج شده است و بدون مصر اعراب در هر شرایطی قادر به جنگ با اسرائیل نخواهند بود لذا آتش جنگی را روشن نخواهند کرد .

کاردار ایران : چرا هیچ گاه از جنایات شاه خشمگین نشدید ؟

کاردار سفارت ایران در  آمریکا طی نامه ای به سناتور جاویتس خاطر نشان کرد : چرا هیچ گاه از جنایات شاه سابق خشمگین نشدید ؟

در بخشی از نامه علی اصغر آگاه کاردار سفارت ایران در آمریکا آمده است : مردم ایران از روابط شما و خانواده شما با شاه سابق آگاه هستند ، این روابط از یک سو سکوت کامل شما را در خلال سال های اختناق ، شکنجه و کشتار ملت ایران به وسیله شاه سابق و از سوی دیگر شتاب شما را برای انتقاد از انقلاب اسلامی ما بر اساس اطلاعات کذب و برداشت های نادرست مطبوعات آمریکا توجیه می کند .

 

اطلاعات ، ۶ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۲

اطلاعات ، ۶ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۱

اطلاعات ، ۶ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۱

اطلاعات ، ۶ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۲

اطلاعات ، ۶ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۲

اطلاعات ، ۶ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۱۲

اطلاعات ، ۶ خرداد ۱۳۵۸ ، صفحه ۱۲

 

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

19 − 16 =

WpCoderX