ادعای دروغ یک رئیس جمهور ؛ بنی صدر : به خوزستان آمده ام و تا پیروز نشویم نمی روم !

ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور : من به خوزستان آمده ام و تا وقتی دشمن در این جبهه شکست نخورد از اینجا نخواهم رفت و تسلیم ارتش عراق نخواهم شد و اگر بالاتر از ارتش عراق هم بیاید تسلیم نمی شدم.

حبیب شطی دبیر کل کنفرانس اسلامی امروز به حضور امام خمینی رسیده و با رهبر انقلاب گفت و گو کرد .
امام خمینی : ما اسلام را می‌خواهیم حفظ کنیم و با بودن این حزب در عراق، اسلام در خطر است، در خطر کفر است.
نماز عید قربان امروز و به امامت حضرت آیت الله خامنه ای در محل دانشگاه تهران برگزار شد .
آیت الله خامنه ای :  ما این جنگ را موضعی نمی دانیم این جنگ جنگ قدرت طلب های بزرگ با اسلام است . جنگ قدرت های مادی با یک جریان سومی که قرار است و می خواهد با برپایی یک انقلاب جهانی همه مستضعفان عالم را به رستگاری برساند و این جنگ به فداکاری نیاز دارد و ما فداکاری خواهیم کرد .
به همه دولت هاییی که بی طرفی اعلام کرده اند به عنوان یک روحانی مسلمان اعلام می کنم که امروز جنگ ما جنگ اسلام با کفر است و آنها باید جانب اسلام را بگیرند این برای آنها که بر مسلمانان حکمرانی می کنند شایسته تر است و آنها باید بدانند که آمریکای جنایتکار صفا و وفایی بیشتر از آن چه با محمد رضای خائن داشت نخواهد داشت .
ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور پیش از ظهر امروز در ادامه سفر خود به خوزستان ضمن پیگیری عملیات نیروهای مسلح وضع جبهه های جنگ را مورد بررسی قرار داد .
رئیس جمهور : من به خوزستان آمده ام و تا وقتی دشمن در این جبهه شکست نخورد از اینجا نخواهم رفت و تسلیم ارتش عراق نخواهم شد و اگر بالاتر از ارتش عراق هم بیاید تسلیم نمی شدم.
روزنامه تایمز مالی در شماره امروز خود با انتشار مقاله ای خاطر نشان کرد مردم عراق اطمینان دارند خلبانان ایرانی نقاط مسکونی عراق را بمباران نمی کنند .
سرهنگ معمر قذافی رهبر لیبی بامداد امروز در مراسم نماز عید قربان طی سخنانی اظهار داشت : کعبه امروز زیر اشغال آمریکا رنج می برد و ما در حالی نماز عید را می خوانیم که هواپیماهای آمریکایی بر فراز شهرهای مقدس عربستان در پرواز هستند اگر این اشغال گری ادامه یابد باید برای آزادی اماکن متبرکه جهاد کرد .

دیدار دبیر کل کنفرانس اسلامی با امام
حبیب شطی دبیر کل کنفرانس اسلامی امروز به حضور امام خمینی رسیده و با رهبر انقلاب گفت و گو کرد .
دلیل محرز بودن تجاوزگری عراق از منظر امام
اهم بیانات امام خمینی در این دیدار عبارت است از ؛
۱-    الآن جنگ در ایران است و این خود دلیل بر تهاجم آنها بر ماست و اگر ما مهاجم بودیم در عراق بودیم.
دولت های اسلامی بر اساس قرآن با متجاوز برخورد کنند
۲-    دولتها اگر می‌خواهند عملی بکنند و صلح و صفا باشد، باید با آن کسی که مهاجم بوده است و هجوم کرده است به یک مملکت اسلامی – فرضاً – اگر مسلم هم باشد باید دولتهایی که می‌خواهند صلح و صفا برقرار بشود، با او قتال کنند، تا اینکه برگردد به امر خدا.(۱)
کاری که صدام باید بکند
۳-    خسارات مالی ایران را – خسارات جانی قابل جبران نیست – باید جبران کند و قوای خودش را بیرون بکشد و دستش را از مملکت عراق کوتاه کند و حکومت غاصب خودش را کنار بگذارد و ملت عراق را آزاد بگذارد؛ برای اینکه سرنوشت خودشان را به دست بگیرند.
مسئله قیام کفر علیه اسلام است
۴-    مسئله نزاع بین یک حکومت و حکومت نیست، مسئله هجوم یک بعث عراقی غیر مسلم است بر یک حکومت اسلامی و این قیام کفر علیه اسلام است و بر همه مسلمین قتال بر او واجب است. و اگر مسلمین تکلیف خودشان را عمل بکنند ما هرگز بنا نداریم که در ممکلت دیگری دخالتی بکنیم یا هجومی بکنیم.
با بودن حزب بعث در عراق اسلام در خطر کفر است
۵-    ما اسلام را می‌خواهیم حفظ کنیم و با بودن این حزب در عراق، اسلام در خطر است، در خطر کفر است. و شما با کسانی که در این امر وارد هستند، از قبیل دولت ایران، مجلس ایران و رئیس جمهور ایران مذاکره کنید. آنها هم همین معنا را خواهند به شما گفت.
اجازه مشروط امام به دبیر کل کنفرانس اسلامی
در پایان این دیدار حبیب شطی از امام پرسید: آیا اجازه می‌دهند که عده‌ای از رؤسای دولتهای اسلامی در رأس هیأتی جهت بررسی به ایران بیایند و با شما دیدار کنند. امام در پاسخ وی فرمودند:
برای رسیدگی به جنایات صدام، آمدن به ایران مانعی ندارد.(۲)
نماز عید قربان به امامت آیت الله خامنه ای برگزار شد
نماز عید قربان امروز و به امامت حضرت آیت الله خامنه ای در محل دانشگاه تهران برگزار شد .
عیدقربان انگیزه شهادت طلبی در راه خدا را به وجود آورد
آیت الله خامنه ای در خطبه های نماز عید قربان اظهار داشتند : امتحان بزرگ حضرت ابراهیم راه تازه ای در برابر موحدین تاریخ باز کرد و این راه اسماعیل و ابراهیم است که قربانی دادن و قربانی شدن در راه خداوند می باشد و از آن روز که ابراهیم فرزندش اسماعیل را به قربان گاه برد برای پیروان توحید انگیزه شهادت طلبی در راه خدا به وجود آمد .
سلاح برنده شهادت طلبی در برابرآمریکا
ایشان ادامه دادند : ملت ایران از آن روزیکه با آمریکا در افتاد سلاح برنده شهادت طلبی را به کار گرفت و از مرگ نهراسید و آن کسی از مرگ می هراسد که به قیمت جان خود عقیده ای ندارد .
جنگ کنونی جنگ جریان سوم با قدرت های مادی جهان
آیت الله خامنه ای تاکید کرد : آنهایی که جنگ عراق و ایران را با مقیاس ها و معیارهای یک جنگ مرزی دو کشور همسایه می سنجند درست تحلیل نمی کنند عراق به ما تجاوز کرده است اما ما این جنگ را موضعی نمی دانیم این جنگ جنگ قدرت طلب های بزرگ با اسلام است . جنگ قدرت های مادی با یک جریان سومی که قرار است و می خواهد با برپایی یک انقلاب جهانی همه مستضعفان عالم را به رستگاری برساند و این جنگ به فداکاری نیاز دارد و ما فداکاری خواهیم کرد .
اخطار آیت الله خامنه ای به شاه خائن و فاسد اردن
آیت الله خامنه ای در ادامه ضمن تشکر و قدردانی از کشورهای حامی ایران در جنگ از جمله سوریه و الجزایر به کشورهای حامی عراق از جمله اردن اخطار داده و تاکید کردند : فعلا شاه خائن و فاسد اردن را می گوئیم اما هر دولت و حکومتی که در وضع خصمانه در مقابل جمهوری اسلامی ایران قرار بگیرد باید بداند در مقابل موج عظیم انقلاب اسلامی و همه آفاق جامعه های اسلامی قرار گرفت است .
توصیه به بی طرف های جنگ
ایشان ادامه دادند : به همه دولت هاییی که بی طرفی اعلام کرده اند به عنوان یک روحانی مسلمان اعلام می کنم که امروز جنگ ما جنگ اسلام با کفر است و آنها باید جانب اسلام را بگیرند این برای آنها که بر مسلمانان حکمرانی می کنند شایسته تر است و آنها باید بدانند که آمریکای جنایتکار صفا و وفایی بیشتر از آن چه با محمد رضای خائن داشت نخواهد داشت .
از سرنوشت شاه عبرت بگیرید ؛ آمریکا دوست وفاداری نیست
آیت الله خامنه ای افزودند : دولت های اسلامی باید از سرنوشت شاه خائن و میزان وفاداری آمریکا به آن نوکر سرسپرده درس بگیرند . (۳)
ادعای دروغ بنی صدر  ؛ تا پیروزی خوزستان را ترک نمی کنم ! 
ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور پیش از ظهر امروز در ادامه سفر خود به خوزستان ضمن پیگیری عملیات نیروهای مسلح وضع جبهه های جنگ را مورد بررسی قرار داد .
بنی صدر در اجتماع گروهی از فرماندهان و افسران ارتش در یکی از شهرهای خوزستان شرکت کرد و گفت : من به خوزستان آمده ام و تا وقتی دشمن در این جبهه شکست نخورد از اینجا نخواهم رفت و تسلیم ارتش عراق نخواهم شد و اگر بالاتر از ارتش عراق هم بیاید تسلیم نمی شدم.

 

 


فرار از جنگ حکمش اعدام است و دادگاهی در کار نیست
وی خطاب به نیروهای مسلح گفت : هیچ بهانه ای نخواهم پذیرفت بروید نیروهای خودتان را آماده کنید این نیروها باید بروند و پیروز شوند و هیچ چاره دیگری ندارند ما نمی توانیم انهدام کشورمان را بپذیریم و هر کس از جنگ فرار کند در اسلام حکمش اعدام است و دادگاهی در کار نیست .
هرکس به فکر شکست است استعفا بدهد
رئیس جمهور گفت : هر کس به شکست فکر می کند استعفا بدهد و برود بیرون آنها که به فکر پیروزی هستند بمانند چون باید ایستاد و مقاومت کرد و کشور را حفظ نمود . (۴)
تایمز مالی : مردم عراق به جوانمردی ایرانی ها اطمینان دارند
روزنامه تایمز مالی در شماره امروز خود با انتشار مقاله ای خاطر نشان کرد مردم عراق اطمینان دارند خلبانان ایرانی نقاط مسکونی عراق را بمباران نمی کنند .
این روزنامه نوشت : اخباری که از بغداد می رسد حاکی از این است که در هنگام حمله هوایی جنگنده های نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران به بغداد مردم این شهر آسوده خاطرند و تلاشی در مخفی شدن ندارند به خاطر آنکه مردم عراق به جوانمردی خلبانان ایرانی اطمینان دارند . (۵)
قذافی : برای آزادی خانه خدا باید جهاد کرد
سرهنگ معمر قذافی رهبر لیبی بامداد امروز در مراسم نماز عید قربان طی سخنانی اظهار داشت : کعبه امروز زیر اشغال آمریکا رنج می برد و ما در حالی نماز عید را می خوانیم که هواپیماهای آمریکایی بر فراز شهرهای مقدس عربستان در پرواز هستند و مانع از پخش برنامه های رادیوهای جهان اسلام که مراسم حج را از عرفات گزارش می کردند شدند .
قذافی ادامه داد : اگر این اشغال گری ادامه یابد باید برای آزادی اماکن متبرکه جهاد کرد . (۶)
پی نوشت
۱-    اشاره به آیه ۹ سوره حجرات: «وَ انْ طائِفَتانِ مِنَ المُؤمِنینَ اقْتَتَلُوا فَاصلِحُوا بَینَهُما فَان بَغَت احدیهُما عَلَی الاخری‌ فَقاتِلُوا الَّتی‌ تَبْغی‌ حَتّی‌ تَفی‌ ءَ الی‌ امرِ اللهِ فَان فاءَ تْ فَاصلِحُوا بَینَهُما بِالعَدلِ وَ اقسِطُوا انَّ اللهَ یُحِبُّ المُقسِطینَ» و اگر دو طایفه از اهل ایمان با هم به قتال و دشمنی برخیزند، البته شما مؤمنان بین آنها صلح برقرار دارید، و اگر یک قوم بر دیگری ظلم کرد، با آن طایفه ظالم قتال کنید تا به فرمان خدا باز آید (و ترک ظلم کند) پس هرگاه به حکم حق برگشت با حفظ عدالت میان آنها را صلح دهید و همیشه (با هر دوست و دشمنی) عدالت کنید که خدا بسیار اهل عدل و داد را دوست می‌دارد.
۲-    صحیفه امام ، جلد ۱۳ ، صفحه ۲۸۲
۳-     اطلاعات ، ۲۹ مهر ۱۳۵۹ ، صفحه ۲
۴-     اطلاعات ، ۲۹ مهر ۱۳۵۹ ، صفحه ۱۱ ، اندکی پس از آن که بنی صدر گفت تا پیروزی در خوزستان از این منطقه نخواهم رفت وی عازم تهران شد تا به درگیری های سیاسی خود ادامه دهد او جنگ و دفاع مقدس را رها کرده و وارد درگیری های سیاسی شد و این گونه بود که نه تنها دشمن از خوزستان خارج نشد بلکه خرمشهر نیز به اشغال نیروهای عراقی در آمد ! در این زمینه در روزهای آینده بیشتر خواهیم نوشت …
۵-    اطلاعات ، ۲۹ مهر ۱۳۵۹ ، صفحه ۲
۶-    اطلاعات ، ۲۹ مهر ۱۳۵۹ ، صفحه۱۱

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

1 × پنج =

WpCoderX