آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است

نماز جمعه امروز تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد .

هر کس در دنیا با آمریکا مبارزه می کند دست و پای این ابرقدرت را قطع می کند ولی مردم دنیا می دانند ایران در منطقه خاورمیانه به قلب آمریکا زده و قلب این قدرت را نشانه گرفته است .

چنان چه در جبهه های نبرد نمی توانند بگویند چرا سربازان عراقی را می کشید این جا هم نمی توانند ایرادی به اعدام مجاهدین خلق بگیرند ، این ها در واقع عمله صدام هستند .

آیت الله مشکینی در خطبه های نماز جمعه امروز تبریز گفت : کشتن کسانی که علیه حکومت اسلامی قیام کنند عین عدالت است .

حسین موسوی تبریزی دادستان کل انقلاب طی سخنانی گفت :  عاملان به شهدت رسیدن آیت الله قاضی طباطبایی و سوء قصد به آیت الله موسوی اردبیلی و آیت الله ربانی شیرازی و آیت الله خامنه ای دستگیر شده اند و به زودی محاکمه خواهند شد.

  امام خمینی طی نامه ای  خطاب به آیت الله منتظری از وی خواستند که احراز صلاحیت افرادی که برای عضویت در شورای عالی قضایی پیشنهاد شده اند اقدام کند.

چرا هاشمی به کره شمالی رفت ؟!

نماز جمعه امروز تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد .

آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران گفت : بعد از پیروزی انقلاب کره شمالی از ما دعودت کرده بود که برای تحکیم روابط به آن جا برویم علت آن که آن ها اصرار بر این مطلب داشتند این بود که آن ها به خاطر ماهیت ضد آمریکائیشان و درگیری شدیدی که هم اکنون با آمریکا دارند در منطقه خاورمیانه اصیل ترین جریان ضد آمریکایی را ایران می دانند . ایران اسلامی انقلابی به این دلیل اصرار بر همکاری دارند .

وی در باره سفر به مالزی نیز گفت : اما مالزی کشور مسلمان انتخابش به جهت این بود که من سیاست نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی را نقض نکرده باشم کره شمالی ضمن مستقل بودن وابسته به بلوک شرق است مالزی ضمن مستقل بودن عضو آ س آن است که پیمانی است در بلوک غرب.این ها اکثریتشان مسلمانند و آن ها غیر مسلمان . آن ها ماهیت شان ضد آمریکایی است و این ها ماهیت شدیدا ضد مارکسیستی و ما هم ضد آمریکایی هستیم و هم ضد مارکسیست.بنابراین کیفیت انتخاب دو کشور بر اساس سیاست مستقل نه شرقی و نه غربی است .

بود و نبود من در اداره کشور تاثیری ندارد

وی ادامه داد: زمان سفر را به این خاطر انتخاب کردیم که دشمنان می خواستند این گونه القا کنند که به خاطر ترورها ایران ثبات ندارد و من هشت روزی که نبودم به خاطر مشکلات ارتباطی تاثیری در اداره کشور نداشتم و همه ارگان ها کار خودشان را به خوبی انجام دادند و مشخص شد که بود و نبود یک شخصیت تاثیری در ثبات و عدم ثبات ایران ندارد .

دسته بندی مخالفین و موافقین خارجی انقلاب از منظر هاشمی

هاشمی در ادامه کشورها را از لحاظ ارتباط با انقلاب اسلامی به سه دسته طبقه بندی کرده و گفت : چنان چه در داخل کشور مردم نسبت به انقلاب سه دسته اند موافق و مخالف و بی تفاوت در خارج از کشور نیز این گونه است . در داخل کشور کسانی که با انقلاب منافع خود را از دست دادند مانند شخصیت های بالای نظام شاه و یا کسانی که برای سکس و بنی بند و باری و رفاه دلشان می سوزد با انقلاب مخالفند  در خارج نیز از این دسته داریم مانند امپریالیست ها که در راس دولت ها قرار دارند و با انقلاب ایران متضرر شده اند ، دسته دوم مخالفین کسانی هستند که مومن به اندیشه و مرامی هستند مانند مارکسیسم یا لیبرال ها و …و این ها از بعد اندیشه با انقلاب مخالفند در خارج نیز برخی احزاب و گروه ها با انقلاب از این نظر مخالفند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود : یک گروه زیادی از مردم هستند که این ها با ما موافق اند مثل داخل ، این ها طبقه محروم جامعه را تشکیل می دهند ، مستضعفان جهان به این نتیجه رسیده اند که انقلاب اسلامی با تمام مشکلاتی که دارد جهتش جهت حمایت از قشرهای محروم و مستضعف دنیا است . بنابراین محرومانی که این مسئله را فهمیده اند یکپارچه طرفدار ما هستند.

کارگر کارخانه تراکتور سازی کره شمالی به هاشمی چه گفت؟!

هاشمی در ادامه به سفر خود به کره شمالی و استقبال گسترده مردمی از خود در این سفر اشاره کرده و گفت : این استقبال در شرایطی بود که فرهنگ دو کشور هیچ نقطه اشتراکی با هم نداشته و ندارد ، در یک کارخانه تراکتور سازی از یک کارگر پرسیدم آیا شما امام خمینی را می شناسید گفت : مگر می شود رهبر مبارزه با آمریکا را در منطقه خاورمیانه نشناسد .

هاشمی افزود : رهبر کره شمالی سیاست نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی را به عنوان یک هدیه عظیمی که دین در اختیار جامعه امروز گذاشته می شناسد و معتقد است شما در خاورمیانه با مطرح کردن تز بی طرفی و مخالفت با ابرقدرت ها و تکیه روی خودکفایی و تکیه روی استقلال عظیم ترین ارمغان تاریخ را در این برهه از زمان به بشریت و مخصوصا به منطقه استعمار زده خاورمیانه داده اید .

ایران قلب آمریکا در منطقه را هدف گرفته است

وی ادامه داد : هر کس در دنیا با آمریکا مبارزه می کند دست و پای این ابرقدرت را قطع می کند ولی مردم دنیا می دانند ایران در منطقه خاورمیانه به قلب آمریکا زده و قلب این قدرت را نشانه گرفته است .

خطیب جمعه تهران با اشاره به آموزه مارکس که دین افیون توده ها است گفت : در کره شمالی مارکسیست به ما گفتند انقلاب اسلامی نشان داد که آموزه مارکس اشتباه بوده و از پایه با واقعیت سازگار نیست . انقلاب اسلامی نشان داد که دین نه تنها افیون نیست بلکه بزرگترین محرک توده ها است.

کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است

هاشمی در خطبه دوم با اشاره به اولین سالگرد دفاع مقدس و تاکید بر این نکته که ما طالب جنگ نیستیم ولی ناگزیر به آن هستیم گفت : مردم در ایران از همه چیز اطلاع دارند من به عنوان مسئول چیزی بیشتر از آن که مردم از اخبار و اطلاعات در دسترسشان هست نمی دانم ، در حالی که عراق تلاش دارد آمار دقیق کشته های خود را مخفی کند ما همه آمار و ارقام را به صورت شفاف اعلام می کنیم .

هاشمی در مورد منافقین نیز با اشاره به این که این ها در واقع سربازان صدام هستند گفت : چنان چه در جبهه های نبرد نمی توانند بگویند چرا سربازان عراقی را می کشید این جا هم نمی توانند ایرادی به اعدام مجاهدین خلق بگیرند ، این ها در واقع عمله صدام هستند . (۱)

کشتن کسانی که علیه حکومت اسلامی قیام کنند عین عدالت است

آیت الله مشکینی در خطبه های نماز جمعه امروز تبریز گفت : کشتن کسانی که علیه حکومت اسلامی قیام کنند عین عدالت است .

وی در قسمتی از سخنان خود ضمن اشاره به عدالت علی (ع) اظهار داشت : اگر عده ای منافق علیه انقلاب و امام و حکومت اسلامی قیام کنند باید کیفر ببینند و کشتن و به زنجیر کشیدن آن ها عین عدالت است .

آیت الله مشکینی گفت : امروز ماندن اسلام در این کشور بستگی به حکومت اسلامی دارد و کسی که بخواهد بر علیه حکومت اسلامی قیام کند بر علیه قرآن قیام کرده است .

قبل از خطبه های نماز جمعه حسین موسوی دادستان کل انقلاب طی سخنانی گفت : اگر ملت ایران در برابر طاغوت حاضر شد هزاران شهید بدهد برای دفاع از انقلاب و مملکت خود حاضر است میلیون ها شهید تقدیم کند و دیگر آمریکا و عوامل آن نمی توانند به این کشور بازگردند.

وی سپس خطاب به منافقین گفت : این ملت راهی جز راه علی نخواهد رفت و اگر شخصیتی را هم بتوانید از ما بگیرید هزاران نفر جای آن ها را خواهند گرفت .

موسوی تبریزی اظهار داشت : من به منافقین می گویم در هر کجا و در هر کوچه و خیابان که علیه حکومت اسلامی قیام کردید در همان جا حد شرعی که همان اعدام است در مورد شما اجرا خواهد شد . (۲)

وی همچنین به مردم مژده داد که عاملان به شهدت رسیدن آیت الله قاضی طباطبایی و سوء قصد به آیت الله موسوی اردبیلی و آیت الله ربانی شیرازی و آیت الله خامنه ای دستگیر شده اند و به زودی محاکمه خواهند شد. (۳)

آیت الله منتظری مسئول احراز افراد برای عضویت در شورای عالی قضایی شد

هیئت نظارت بر انتخابات تکمیلی شورای عالی قضایی در نامه ای به حضور امام خمینی رهبر انقلاب برای تکمیل اعضای این شورا از محضر ایشان کسب تکلیف کرد .

امام خمینی در پاسخ به این درخواست طی نامه ای  خطاب به آیت الله منتظری از وی خواستند که احراز صلاحیت افرادی که برای عضویت در شورای عالی قضایی پیشنهاد شده اند اقدام کند.(۴)

پی نوشت

۱-    جمهوری اسلامی ، ۴ مهر ۱۳۶۰ ، صفحه ۴

۲-    جمهوری اسلامی ، ۴ مهر ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۲

۳-    کیهان ، ۴ مهر ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۵

۴-    جمهوری اسلامی ، ۴ مهر ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۲

 

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

1 + 8 =

WpCoderX