آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد

فرمانداران شهرستان های سراسر کشور در ادامه گردهمائی شش روزه خود دیروز با  آیت الله خامنه ای رئیس جمهور دیدار کردند .

آیت الله خامنه ای : شما برای مردم سراسر کشور نمودار  جمهوری اسلامی هستید . اگر شما با عطوفت و مهربانی با مردم برخورد کنید و در جهت رفع مشکلات آنها اقدام نمائید ، مردم ، جمهوری اسلامی را خوب و کارآمد احساس می کنند ولی اگر در شما ضعف و قصوری وجود داشته باشد و مردم از شما ناراضی شوند این نارضایتی به جمهوری اسلامی و همه مسئولان آن نیز سرایت خواهد کرد.

  آیت الله صدوقی امام جمعه یزد در رابطه با تهاجم صهیونیست ها به جنوب لبنان اطلاعیه ای منتشر کرد .ماضمن محکوم کردن حکومت جنگل در بلوک امپریالیسم ، خصوصا صهیونیست های خونخوار ، مجددا اعلام می نمائیم که تا قطع کامل ریشه های بیداد و ستم در منطقه و محو همه گونه مظاهر استعمار و ارتجاع از پای نخواهیم نشست.

آیت الله هاشمی رفسنجانی : اگر ما موفق شویم پست های مملکتی را در اختیار جوانان حزب اللهی قرار دهیم کشورمان را بیمه کرده ایم.

آیت الله منتظری در دیدار فرماندهان نظامی گفت :  نجات قدس عزیز از آرمان های قدیمی ما و همه مسلمین جهان بوده و می باشد ، امیدوارم با شروع این حرکت الهی از ایران اسلامی و عبور از راه کربلا ، دیگر مسلمانان خود را برای پیوستن به این قافله عظیم آماده سازند .

روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منطقه ۱۰ طی اطلاعیه ای عملیات هفته گذشته جان برکفان پاسدار خود را در رابطه با مقابله با گروهک های امریکائی ضدانقلاب تشریح کرد .

 منافقین کور دل یک خانواده را به آتش کشیدند و ۴ تن از اعضای آن را به شهادت رساندند . حادثه ساعت هشت و نیم بعد از ظهر پریروز در نزدیکی تقاطع خیابان نواب صفوی و خاکباز رخ داد.

دکتر فیروزآبادی سرپرست جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در آستانه سفر به سوریه و ترکیه گفت : ما در این سفر ابتدا به کشور دوست و برادر سوریه می رویم و در آن جا امکانات ارسال کمک های بیشتر به جنگ زدگان مسلمان و مظلوم جنوب لبنان را از نظر نیروی انسانی پزشکی و امور امدادی بررسی خواهیم کرد .

آیت الله خامنه ای : بدنه خارجی دولت جمهوری اسلامی در رابطه با مردم فرمانداران هستند

فرمانداران شهرستان های سراسر کشور در ادامه گردهمائی شش روزه خود دیروز با  آیت الله خامنه ای رئیس جمهور دیدار کردند .

در این دیدار که چند تن از وزرا نیز حضور داشتند ابتدا معاون برنامه ریزی وزارت کشور طی سخنانی با اشاره به محدوده ی کار فرمانداران گزارشی از گردهمائی فرمانداران سراسر کشور را به اطلاع رئيس جمهوری رساند.

در ادامه آیت الله خامنه ای طی سخنانی اظهار داشتند : شما برای مردم سراسر کشور نمودار  جمهوری اسلامی هستید . اگر شما با عطوفت و مهربانی با مردم برخورد کنید و در جهت رفع مشکلات آنها اقدام نمائید ، مردم ، جمهوری اسلامی را خوب و کارآمد احساس می کنند ولی اگر در شما ضعف و قصوری وجود داشته باشد و مردم از شما ناراضی شوند این نارضایتی به جمهوری اسلامی و همه مسئولان آن نیز سرایت خواهد کرد.

وی خطاب به حاضران گفت : بدنه خارجی دولت جمهوری اسلامی در رابطه با مردم شما هستید و خیر و شر جمهوری اسلامی باشما فهمیده و سنجیده می شود.

آیت الله خامنه ای با اشاره به وجود فقر، تبعیض و فرهنگ غلط و نگرش های نامناسب در رژیم گذشته بر رسیدگی هر جه بیشتر به مستضعفان و محرومان کشورمان و برآورده کردن انتظارات آنها تاکید کرد و گفتند : شما دشوارترین کار را به عنوان فرماندار در مبارزه با واقعیت های تلخ و راضی نمودن مردم را برآورده کردن خواسته های آنها در پیش دارید و مردم هم حق دارند که خواسته های خود را بخواهند .

رئیس جمهور اظهار داشتند  :هرچه در توان خود دارید برای مردم صرف کنید . زیرا این توان حقی از حقوق آن هاست بدانید که این احساس موجب می شود که در برخورد با مردم هم آرا و هم درد باشید و برگرد بی اعتنائی نچرخید .

آیت الله خامنه ای ضمن تاکید بر نقش مردم در کلیه امور دولت گفتند : نقش مردم نقشی درجه یک است و حضور آنها در پیشبرد فعالیت های دولت تاثیر بسزائی دارد ، اگر حضور مستمر مردم در صحنه های سیاسی وجود نداشت ، قطعا دولت این موفقیت ها را در میدان های سیاست خارجی و داخلی به دست نمی آورد.

آیت الله خامنه ای در پایان در رابطه با مسائل اجتماعی ، قانون گرائی ،  هماهنگی با نهادها و ارگانهای انقلابی و دولتی ، حضور مستمر در میان مردم ، رفع ابهامات و پاسخ به سئوالات مردم ، ارتباط با معتمدین وائمه جمعه شهرستان ها ، کشف خلاقیت های جوانان ،  رسیدگی به نقاط محروم در شهرها ، نظارت دائمی بر مسئولان و  و زیر دستان حوزه ماموریت فرمانداران توصیه های مهمی بیان کردند . (۱)

تا قطع کامل ریشه های بیداد و ستم آرام نخواهیم نشست

 آیت الله صدوقی امام جمعه یزد در رابطه با تهاجم صهیونیست ها به جنوب لبنان اطلاعیه ای منتشر کرد .

در بخشی از این اطلاعیه آمده است : استکبار جهانی به سرکردگی ابر جنایتکار آمریکا که در رویارویی با انقلاب عظیم اسلامی با شکست مواجه گردید ، جهت اظهار وجود و جبران خسارت سنگینی که از اسلام دیده بود ، به وحشیانه ترین وضعی جنوب سرزمین مقدس و اسلامی لبنان عزیز را به خاک و خون کشید . صدام و حزب منحوس بعث در احتضار سیاسی  نظامی و دیپلماسی خود می روند تا برای همیشه در زباله دان تاریخ مدفون گردند .

در ادامه این پیام آمده است : در میان این بهت و حیرت زدگی ، رژیم اشغالگر قدس به دستور ارباب جنایتکارش وحشیانه ترین حملات خودرا حتی بدون هیچ بهانه سیاسی یا نظامی علیه مردم بی دفاع لبنان آغاز کرد ، تا شاید بتواند خود را در برابر قدرت عظیم انقلاب اسلامی که منطقه را می لرزاند در صحنه سیاسی دنیا نشان دهد. لیکن عمق فاجعه و کشتار وحشتناک این یورش تمام ناظران سیاسی دنیا را وادار به اعتراف کرد که این تلاش مذبوحانه نموداری از یک شکست زیربنایی و عمیق آمریکا است و گسترش انقلاب اسلامی می رود که نه تنها حکام مرتجع کشورهای اسلامی را سرنگون کند ، بلکه جهان را علیه ابر جنایتکاران عصر بشوراند. آیت الله صدوقی افزوده است : اما فریاد مظلومانه مردم ستم کشیده لبنان را شنیدیم و در کمترین فرصت بدان پاسخ داده و آمادگی خودرا جهت کمک به آنها و مبارزه با صهیونیسم بین الملل ، علیرغم جنگ تحمیلی اعلام نمودیم. ماضمن محکوم کردن حکومت جنگل در بلوک امپریالیسم ، خصوصا صهیونیست های خونخوار ، مجددا اعلام می نمائیم که تا قطع کامل ریشه های بیداد و ستم در منطقه و محو همه گونه مظاهر استعمار و ارتجاع از پای نخواهیم نشست. (۲)

پست های مملکتی در اختیار حزب اللهی ها باشد کشور بیمه می شود

آیت الله هاشمی رفسنجانی در جمع فرمانداران با تاکید بر حمایت همه جانبه مردم از جمهوری اسلامی گفت : اگر حمایت و همراهی توده مردم نبود اما در جنگ با متجاوزین بعثی پیروز نمی شدیم و قادر نبودیم از زیر بار فشار شورش های داخلی سریلند و فاتح بیرون آییم و اکنون نیز آن چه که موجب هزیمت دشمنان اسلام چه در داخل و چه در خارج از کشور می شود حضور همیشگی مردم در صحنه است و بر ماست که سعی کنیم همان طور که اسلام خواسته است این حالت را حفظ کنیم و نباید اجازه داده شود که حکام ، والیان و مسئولان به طبقه ای زورگو و جدای از مردم مبدل شوند .

وی ادامه داد :  اگر شما احساس کردید که از مردم فاصله می گیرید بدانید که این یک انحراف است.

وی همچنین گفت : امروز به واسطه انقلاب اسلامی و شیوه رهبری آن مارکسیسم از حرکت بازمانده و شعارهای مارکسیستی دیگر از رونق افتاده است و اکنون اسم ما در لبنان بلند است و آمریکا و اروپا روی ما حساب می کنند به طوری که در کنفرانس های بین المللی دیده ایم که در موقع سخنرانی نماینده جمهوری اسلامی نمایندگان تمامی کشورها با دقت و حوصله به سخنان وی گوشی می دهند و این ناشی از حرکت و ماهیت انقلاب اسلامی است که توجه جهانیان را به خود جلب کرده است و من همه موفقیت ها را در مردمی و اسلامی بودن انقلاب و رهبری خردمندانه امام می بینم و شما مسئولیت عظیمی را در حفظ و تقویت روحیه اسلامی مردم دارید.

وی در جمع گروهی از دانش آموزان نیز گفت : از مهم ترین کارهای کشور تعلیم و تربیت است و هیج سمتی از تعلیم و تربیت که کار انبیا و اولیا و ائمه طاهرین است مقدس تر نیست و ارشاد مهمترین کاری است که از آسمان به زمین آمده است و اکنون میدان فعالیت برای زنان در این پست بسیار وسیع است و شما وظیفه بسیار سنگین و مهمی را به عهده دارید و اگر نیت شما ترویج اسلام و هدایت فرزندان این مردم باشد اجرتان کمتر از اجر کسانی که در جبهه می جنگند نیست.

 رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش گفت : زیربنای انقلاب ما ایمان و اسلام و تداوم آن روحیه اسلامی مردم است و اگر این روحیه از مردم گرفته شود انقلاب به سرعت سقوط می کند و در مبارزه با دشمنان و رفع مشکلات این روحیه است که حضور می یابد و انقلاب را به پیش می برد و این خود سرمایه ای است که شما باید آن را تکامل داده و حفظ کنید و اگر ما موفق شویم پست های مملکتی را در اختیار جوانان حزب اللهی قرار دهیم کشورمان را بیمه کرده ایم.(۳)

آیت الله منتظری : نجات قدس از آرمان های قدیمی ما بوده است

آیت الله منتظری در دیدار فرماندهان نظامی گفت :  نجات قدس عزیز از آرمان های قدیمی ما و همه مسلمین جهان بوده و می باشد ، امیدوارم با شروع این حرکت الهی از ایران اسلامی و عبور از راه کربلا ، دیگر مسلمانان خود را برای پیوستن به این قافله عظیم آماده سازند .

وی افزود : امروز دفاع از اسلام و مسلمین در برابر خطر صهیونیسم عامل کفر و الحاد جهانی بر هر فرد مسلمان واجب و لازم است و ملت ما با تمام توان و نیرو و با اتکا به خداوند متعال و نیروی ایمان رزمندگان اسلام آماده است به همراه توده های میلیونی جهان اسلام در جبهه های جنگ با صهیونیسم حضور یافته و قدس عزیز را آزاد سازد .

آیت الله منتظری همچنین گفت : دولت های کشورهای اسلامی به حکم اسلام و قرآن موظف هستند تمام امکانات نظامی اقتصادی خود را برای این حرکت عظیم توده های مسلمان در اختیار رزمندگان و داوطلبین جنگ با اسرائیل قرار دهند زیرا مسئله اسلام و نجات مسجد الاقصی و مشاهد مشرفه مسلمین  از چنگال رژیم اشغالگر قدس و اجب است و ملت های مسلمان باید از دولت های خود بخواهند در این وظیفه الهی و اسلامی همراه آنان همگام گردند . (۴)

تعدادی از منافقین و اعضای گروهک های ضد انقلاب دستگیر و یا کشته شدند

روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منطقه ۱۰ طی اطلاعیه ای عملیات هفته گذشته جان برکفان پاسدار خود را در رابطه با مقابله با گروهک های امریکائی ضدانقلاب تشریح کرد .

بر اساس این اطلاعیه «طی یک درگیری خیابانی بین برادران واحدگشت سپاه و یکی از منافقین برادران موفق شدند منافق مزبور رابه هلاکت برسانند. در ضمن از اتومبیل وی مقداری اسناد و مدارک درون گروهی و مهمات به دست آمده است.»

همچنین با شناسایی و تعقیب برادران سپاه پاسداران ۲ تن از منافقین فراری که سوار بر یک اتومبیل پیکان بودند دستگیر شده و از آن ها تعدادی اسلحه کمری و نارنجک و کپسول سیانور و اسناد و مدارک درون گروهی به دست آمد .

خبر دیگر آن که طی یک پیگیری اطلاعاتی و با یاری امت حزب الله یکی دیگر از لانه های تیمی مربوط به منافقین توسط برادران سپاه پاسداران کشف و طی آن ۵  نفر از اعضای جنایت کار این خانه تیمی دستگیر و یا به هلاکت رسیدند .

همچنین بیش از ۱۰ تن از منافقین و عوامل گروهگ چریک های فدایی اقلیت مورد شناسایی قرار گرفتند که چند تن از آنان معدوم و چند نفر دیگر نیز دستگیر شدند. از این افراد مقادیری اسلحه ، نارنجک و کپسول سیانور و اسناد و مدارک درون گروهی بدست آمده است.

بعضی از این عوامل در درگیری های خیابانی و حمله به مقرهای نهادهای انقلابی شرکت داشته اند. (۵)

منافقین اعضای یک خانواده را به آتش کشیدند !

خبر دیگر آن که منافقین کور دل یک خانواده را به آتش کشیدند و ۴ تن از اعضای آن را به شهادت رساندند . حادثه ساعت هشت و نیم بعد از ظهر پریروز در نزدیکی تقاطع خیابان نواب صفوی و خاکباز رخ داد.(۶)

سرپرست هلال احمر آخرین وضعیت تبادل خانواده اسرای جنگی را تشریح کرد

دکتر فیروزآبادی سرپرست جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در آستانه سفر به سوریه و ترکیه گفت : ما در این سفر ابتدا به کشور دوست و برادر سوریه می رویم و در آن جا امکانات ارسال کمک های بیشتر به جنگ زدگان مسلمان و مظلوم جنوب لبنان را از نظر نیروی انسانی پزشکی و امور امدادی بررسی خواهیم کرد .

دکتر فیروز آبادی افزود : ما بلافاصله پس از پیشنهاد نخست وزیر ستاد نظارت بر پذیرش و  اعزام خانواده اسرای جنگی  را تشکیل دادیم و پیش نویس موافقت نامه بین جمهوری اسلامی ایران و کمیته بین المللی صلیب سرخ مفاد آن را به اطلاع دولت عراق رساندیم آن ها هم پس از مطالعه یک شرط برای قبول این طرح عنوان کردند و آن محدود کردن تعداد افراد خانواده های عراقی بود . ایران ۴ عضو از هر خانواده پیشنهاد کرده بود ولی آنها اصرار داشتند از این تعداد کمتر باشد ، ما نیز با وجود این که به خاطر مسائل اسلامی و انسانی مایل بودیم که تعداد بیشتری از خانواده های اسرا به جمهوری اسلامی بیایند ولی بخاطر این که مانع کارشکنی رژیم عراق در این زمینه بشویم این شرط را پذیرفتیم این مهم هرچه زودتر انجام گیرد. (۷)

پی نوشت

  1. کیهان ، ۲۴ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۲
  2. اطلاعات ، ۲۴ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۲
  3. کیهان ، ۲۴ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۳
  4. اطلاعات ، ۲۴ خرداد ۱۳۶۱، صفحه ۴
  5. اطلاعات ، ۲۴ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۴
  6. اطلاعات ، ۲۴ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۵
  7. اطلاعات ، ۲۴ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۶

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

5 × دو =

WpCoderX