آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد

نماز جمعه امروز تهران نیز همانند هفته های گذشته با حضور میلیونی مردم در محل دانشگاه تهران و به امامت حضرت آیت الله خامنه ای برگزار شد .

آیت الله خامنه ای در خطبه های نمازجمعه با اشاره به شهادت امام جواد اظهار داشتند : اگر مزدوران و جاسوسان دشمن از خرابکاری و بدکاری و ضربه زدن خود در این موقع ویژه و حساس زمانی دست برندارند باید بدانند که دستور و فرمان نمی خواهد مردم با شدت چنین عوامل و اراذلی را سرکوب خواهند کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی پیش از خطبه های نمازجمعه اظهار داشت : انقلاب از روز اول به اسرائیل اعلام جنگ کرد و جنگ اصلی فردا در مرزهای فلسطین است .

آیت الله محمد باقر حکیم خطاب به ملت ایران گفت : شما ای مومنان ، مجاهدان و مبارزان با خونتان ، دلهایتان و تمام آنچه داشتید زیباترین نقش را در تاریخ اسلام ساختید و اکنون کشورهای دیگر منتظرند راهی را که شما رفتید بروند و همه این ها چیزهایی بود که از جانب خداوند به شما اعطا شد .

آیت الله منتظری امروز در خطبه های نماز جمعه قم گفت : شما ای ملت عراق هرگز راضی نشوید که رژیم کافر بعث برادران و خواهران شما را در شهرهای ایران بمباران کنند.

درس بزرگ امام جواد برای مقابله با قدرت های ریاکار

نماز جمعه امروز تهران نیز همانند هفته های گذشته با حضور میلیونی مردم در محل دانشگاه تهران و به امامت حضرت آیت الله خامنه ای برگزار شد .

آیت الله خامنه ای در خطبه های نمازجمعه با اشاره به شهادت امام جواد اظهار داشتند : درس بزرگ امام جواد آن است که هنگامی که در مقابل قدرت های منافق و ریاکار قرار می گیریم باید همت کنیم که هوشیاری مردم را برای مقابله با این قدرت ها برانگیزیم ، اگر دشمن صریح و آشکار دشمنی بکند و اگر ادعا و ریاکاری نداشته باشد کار او آسان تر است اما وقتی دشمنی مانند مامون عباسی چهره ای از صداقت و طرفداری از اسلام برای خود می آراید شناختن او برای مردم مشکل است .

قدرتمندان عاجز از مقابله با قیام مردم دست به نفاق می زنند

ایشان ادامه دادند : در دوران ما و در همه دوران های تاریخ قدرتمندان همیشه سعی کرده اند وقتی از مقابله رویاروی با مردم عاجز شدند دست به حیله و ریاکاری و نفاق بزنند این چیزی است که شما در وضع رژیم مطرود از بین رفته پهلوی هم میدیدید . فشار مردم که زیاد می شد دم از اسلام و طرفداری از آزادی می زدند ، دولت های بزرگ و استعمارگران عظیم جهانی هم در مقابله با ملت ها همین درس را به خوبی آموخته اند .

آیت الله خامنه ای افزودند : رژیمی را بر سرکار می آوردند تا وقتی آن رژیم ناشناخته است و مردم جبهه واقعی خود را در برابر او بازنکرده اند او را بر سرکار نگه می دارند و تقویت می کنند اما همین که احساس کردند که این رژیم دیگر قابل بقا و دوام نیست و دیگر نمی شود مردم را فریب داد آن وقت در تدارک و تهیه مقدمات بر می آیند تا چهره و سیمای منافقی را بر مردم تحمیل کنند .

بختیار حربه آمریکا برای کند کردن سرعت انقلاب

خطیب جمعه تهران ادامه داد : این تلاشی است که آمریکایی های خونخوار در ایران قبل از پیروزی انقلاب دست به آن زدند ، بعد از آن که حکومت نظامی با آن غلظت ها و شدت ها به نتیجه نرسید گشتند که شاید چهره اسلامی و ملی پیدا کنند اما چون چهره اسلامی نتوانستند بیابند که با آنها کنار بیاید چهره ای را که دم از ملیت می زد یعنی بختیار خائن را به عنوان یک حکومت طرفدار مردم سرکار آوردند شاید از آتش مبارزه و انقلاب اندکی بکاهند . اما هوشیاری انقلابی امام و امت نگذاشت که حتی یک روز بختیار بتواند عملکرد مناسب و دلخواهی برای این نقشه امپریالیست ها انجام بدهد به همین جهت بود که مبارزه با همان شدت بلکه شدیدتر ادامه پیدا کرد تا این که رژیم دست نشانده شاهنشاهی یکباره ساقط شد و حکومت اسلامی و مردم سرکار آمد .

مردم عراق از امام جواد درس بگیرند

آیت الله خامنه ای خطاب به مبارزان عراقی نیز اظهار داشتند : انقلابیون عراق باید مراقب باشند که حیله های مامونی بختیاری و آمریکایی در عراق به وجود نیاید ، آن حکومتی در عراق می تواند نماینده مردم باشد می تواند وارث خون های به ناحق ریخته شهدای انقلاب عراق باشد که دقیقا از متن مردم برخاسته و در خط اسلام و قرآن حرکت بکند . مردم عراق باید از امام جواد (ع) درس بگیرند ملت عراق هوشیارانه مراقب باشند انقلابیون عراق در صحنه حاضر باشند اجازه ندهند که آمریکا دست نشانده ای را با ماسک دروغین ملیت و یا با ماسک دروغین اسلامیت بر مردم عراق تحمیل کند .

مزدوران دست از توطئه برندارند مردم آنان را سرکوب کنند

ایشان در بخش دیگری از نمازجمعه امروز ضمن ارائه گزارشی از جبهه های جنگ اظهار داشت : اگر مزدوران و جاسوسان دشمن از خرابکاری و بدکاری و ضربه زدن خود در این موقع ویژه و حساس زمانی دست برندارند باید بدانند که دستور و فرمان نمی خواهد مردم با شدت چنین عوامل و اراذلی را سرکوب خواهند کرد مخصوصا گزارشهایی داشتیم از خرمشهر و بعضی مناطق دیگر در خوزستان که عوامل مزدور و دست نشانده خائن بی وطن و آن کسانیکه یک لحظه حتی دلشان با اسلام و جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی و امام و عناصر فداکار و روحانیت نرم نشده است مشغول تضعیف روحیه و پراکندن خبرهای دروغ هستند ملت باید این عناصر را شناسایی و معرفی کند و انتقام سختی از این گونه افراد بکشد . (۱)

شعاری که واقعیت انقلاب را منعکس می کند

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی پیش از خطبه های نمازجمعه اظهار داشت : این انقلاب که شروع شد از ذهن صاف مردم و روح پاک و بینش عمیق رهبر در همان روزهای پیش از پیروزی شعاری زائید که واقعیت انقلاب را منعکس می کرد و روزهای اول دشمنان داخلی و خارجی خیال می کردند آن حرف یک شعار است و پشتوانه اجرایی ندارد و در دنیا امکان تحقق ندارد .

سردسته های انقلابی وابسته چه می گویند ؟!

وی ادامه داد : شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی در حقیقت برای دنیای امروز و خاصه برای کسانی که روی عوامل مادی حساب می کنند در تاریخ تحقق چنین شعاری اگر انقلاب ما نتواند اولین تجربه اش باشد یک چیز محالی است یعنی ما امروز با سردسته های انقلابی دنیا هم که بحث می کنیم به ما می گویند : شکل و تقسیم قدرت و دنیا طوری است که زندگی کردن در این جهان بدون وابستگی به این یا آن ابرقدرت بدون اتکا به این بلوک یا آن بلوک و بدون تغذیه از این بخش و یا شرقی بودن و یا غربی بودن بدون چنین چیزی نمی گذارند انسان زندگی کند .

غرب استعمارگر احساس خطر کرد

هاشمی ادامه داد : دنیا فکر می کرد وقتی که ما یک ضربه از آمریکا بخوریم دستمان را پیش شوروی دراز می کنیم و هر جا دستی از شرق دراز شود به گرمی می فشاریم و حمایت می گیریم و وابستگی ایجاد می کنیم و دیدند این طوری نشد جنگ شد کودتا شد دعوا شد هجوم شد توطئه شد و دیند همه جا این ملت به راه خود ادامه می دهد ، این است که غرب انحصار طلب تصمیم گرفت جمهوری اسلامی ایران و این راه مستقل جهانی و این دنیای واقعی سوم اگر جدی شود کار خطرناک است .

آمریکای انحصار طلب و غرب استعمارگر …

هاشمی ادامه داد : آمریکای انحصار طلب و غرب استعمارگر سرانجام صدام جنایتکار را برای هجوم به جمهوری اسلامی ایران تحریک کرد و همه امکانات عظیم دولت عراق و کمک های مادی و معنوی غرب و دست نشاندگان آنها در اختیار وی قرار گرفت و برنامه ریزی شد که این طور عمل شود و جنگ همان گونه که آمریکا و ایادی خود فروخته اش می خواستند عمل شد .

خطی که به طرف مردم باز شد / به سراغ افراد ناشناخته و فراری رفتیم

وی اظهار داشت : نقطه دیگری که در بطن این جمهوری اسلامی به طور طبیعی جوشید و دنیای متجاوز را وحشت زده کرد این بود که جمهوری اسلامی ما به جای اینکه خط باز کند به طرف دولت ها و قدرت ها دارد راه باز می کند به طرف مردم . ما به جای این که دولت ها را دعوت کنیم که در تهران کنگره و کنفرانس تشکیل دهند نهضت های اسلامی را دعوت کردیم ، به جای این که شخصیت های دهن پرکن را بیاوریم و از اسمشان صحنه تبلیغات بسازیم رفتیم سراغ افراد فراری ، افراد بی نام و گروه هایی که در کشور خودشان مخفی زندگی می کنند با صورت های بسته آوردیم و نشاندیم و از این ها کنگره درست کردیم .

شکست انقلاب یعنی احساس امنیت اسرائیل / اعلام جنگ هاشمی به اسرائیل

هاشمی با برشمردن توطئه های گوناگون ضد انقلاب و شرق و غرب از ابتدای پیروزی انقلاب گفت : ریشه های جنگ این بود ، برای نابود کردن انقلاب انقلابی که دارد می رود تا کاخ آمال استعمارگران را خراب کند ملت ها را بیدار کند حقوق ملت ها را بگیرد نوع حکومت ارتجاعی و تحمیلی را از منطقه اسلامی ریشه کن کند و ملت ها را در مقیاس دشمن اصلی قرار دهد صف بندی علیه اسرائیل را قوی کند و پایه زور گفتن و تجاوز را از منطقه بکند و حقوق منطقه را به آنها برگرداند باید این جمهوری برداشته شود.

رئیس مجلس ادامه داد : با شکست انقلاب مردم مایوس می شوند چون اسرائیل بار دیگر امنیت پیدا می کند ، انقلاب از روز اول به اسرائیل اعلام جنگ کرد و جنگ اصلی فردا در مرزهای فلسطین است و با شکست انقلاب اسرائیل بار دیگر تامین خاطر پیدا خواهد کرد .

آیت الله حکیم : کشورها می خواهند راهی که شما رفتید را طی کنند

پس از سخنان هاشمی آیت الله حکیم طی سخنانی اظهار داشت : اکنون من در مقابل توده هایی ایستاده ام که قلب های آنان بیش از گوش آنها آمادگی شنیدن دارد .

وی ادامه داد : اکنون تانک های عراق گلوله ها و هواپیماهایش و بمب هایش را بر سر ملت شما می ریزد و شما ای مومنان ، مجاهدان و مبارزان با خونتان ، دلهایتان و تمام آنچه داشتید زیباترین نقش را در تاریخ اسلام ساختید و اکنون کشورهای دیگر منتظرند راهی را که شما رفتید بروند و همه این ها چیزهایی بود که از جانب خداوند به شما اعطا شد .

آیت الله حکیم گفت : اکنون جهان اسلام شما را در نقش رهبری می داند اکنون شما موقعیت رهبری و زعامت را بر عهده دارید . (۲)

آیت الله منتظری : ملت عراق صدام را ساقط کنند

آیت الله منتظری امروز در خطبه های نماز جمعه قم گفت : شما ای ملت عراق هرگز راضی نشوید که رژیم کافر بعث برادران و خواهران شما را در شهرهای ایران بمباران کنند.

وی ادامه داد : شما باید قیام کنید و به پیروی از رهبر انقلاب امام خمینی حکومت کفر صدام را سرنگون ساخته و سرنوشت خود را خودتان تعیین کنید نه آمریکا و شوروی . (۳)

پی نوشت

  • اطلاعات ، ۱۸ مهر ۱۳۵۹ ، صفحه ۱۰
  • جمهوری اسلامی ، ۱۹ مهر ۱۳۵۹ ، صفحه ۷
  • اطلاعات ، ۱۸ مهر ۱۳۵۹ ، صفحه ۹

 

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

9 + پنج =

WpCoderX