آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است

فاضل هرندی نماینده مجلس شورای اسلامی عصر دیروز به همراه دانشجویان آزاد شده از زندان های آلمان فدرال با آیت الله خامنه اى رئيس جمهوری کشورمان دیدار کردند.

آیت الله خامنه ای ک حیثیت ابرقدرتی مثل آمریکا در مقابله بـا انقلاب عظیم اسلامی ایران با تصمیم این ملت بر خاک ریخت آنچه او م می خواست نشد و آن چه ملت می خواست انجام گرفت . ما با انقلاب خود و این حرکت عظیم مردم راه نویی در پرتو تعالیم اسلام در دنیا آغاز کردیم .

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) در مصاحبه ای مطبوعاتی اظهار داشت : جنگل های الواتان که یکی از مراکز تدارکاتی دشمن بود و همچون خونین شهر برای صدام و برای ضد انقلابیون اهمیت ویژه ای در تامین تدارکات آنان از رژیم بعث عراق داشت ، در جریان عملیات اخیر به تصرف نیروهای اسلام در آمد که در نتیجه آن بخش عمده خطوط تدارکاتی ضد انقلاب از طریق رژیم تجاوزگر صدام به کلی قطع شد.

رزمندگان پرتوان اسلام روز ۲۸ مهر ماه سال جاری طی یک عملیات موفقیت آمیز در محور پیرانشهر سردشت شش روستای سوستان پائین ، شیواشان، علاعوان، نیزه پائین، دیدبه لینک و نشیوش را از لوث وجود ضد انقلابیون پاکسازی و آزاد کردند.

حسن پادشاه مغرب و پنج تن از وزیران امور خارجه کشورهای عربی روز جمعه از رونالد ریگان ریاست جمهوری آمریکا درخواست کردند که موجب تسریع شناسائی سازمان آزادیبخش فلسطین شود و این سازمان را به عنوان نماینده رسمی مردم فلسطین به رسمیت بشناساند.

کشورهای عربی با درخواستی از سوی آمریکا روبرو شده اند مبنی بر اینکه اولین اقدام برای مذاکره بین اختلافات اعراب و اسرائیل این است که کشورهای عربی حق موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسند!

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در جلسه دیشب خود قطعنامه ای در رابطه با برقراری آتش بس فوری میان ایران و عراق و عقب نشینی نیروهای دو طرف تا مرزهای بین المللی شناخته شده تصویب کرد ، تنها ایران به این قطعنامه رای مخالف داد.

اوضاع جبهه های جنگ تحمیلی، نتایج عملیات مسلم بن عقیل و عملکرد قرارگاه حمزه سیدالشهدا از جمله مسائلی بود که در جلسه پریشب شورای عالی دفاع به ریاست آیت الله خامنه ای ، رئیس جمهوری و رئیس این شورا مورد بررسی قرار گرفت .

آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به شایعه خرید اسلحه از اسرائیل : حال دیگر کیست که نداند اگر در دنیا یک کشوری به شدت ضد امریکائی باشد ، ما هستیم و کیست که نداند اسرائیل کاملا در اختیار آمریکا است. چطور می شود که ما با این مخالفت شدیدی که با اسرائیل و آمریکا داریم و این برای هیچ کس قابل انکار نیست ، او می تواند بیاید و به ما اسلحه بدهد؟

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان طی گفتگوئی در ارتباط با فرار یکی از خلبانان به خارج از کشور اظهار داشت : این گونه افراد ازبقایا و پس مانده های وابسته به رژیم طاغوت هستند که در زمان شاه برخورداراز امتیاز های نامشروع ، بی بند و باری ها و حاتم بخشی های بی مورد از بیت المال بوده اند و اکنون که از این گونه تبعیضات ناروا خبری نیست ، به دامن اربابان سابق خویش پناه می برند.

نماینده صلیب سرخ جهانی در ملاقات با نماینده دائمی جمهوری اسلامی ایران در دفتر اروپائی سازمان ملل متحد در ژنو ضمن اظهار تاسف شدید، یادداشتی مبنی بر به شهادت رسیدن دو نفر از اسرای ایرانی در زندان های عراق و مجروح شدن دوازده نفر دیگر را به وی ارائه داده است .

ملت ایران پیکره ای است که همه جای آن نبض است و مغز و قلب …

فاضل هرندی نماینده مجلس شورای اسلامی عصر دیروز به همراه دانشجویان آزاد شده از زندان های آلمان فدرال با آیت الله خامنه اى رئيس جمهوری کشورمان دیدار کردند.

در این دیدار ابتدا آقای فاضل هرندی گزارشی از مقاومت ها، ایثارگری ها و تعهدهای اسلامی این برادران عزیز در زندان های آلمان به اطلاع رئیس جمهوری رساند و آنگاه آیت الله خامنه ای با اشاره به حرکات شجاعانه دانشجویان ایرانی آزاد شده از بند گفتند : این رفتار شما دشمنان را در همه سطوح با هویت جمهوری اسلامی و ملت ما آشناکرد. یکی از مسائل ما در دنیا این است که هویت واقعی و حقیقت نظام جمهوری اسلامی ایران برای مخالفینمان روشن نیست و آن چیزی که در نظام ما وجود دارد، چیزی است که گوشه ای از آن را شما با حرکت خود نشان دادید و آن این است که این ملت پیکره ای است که همه جای آن نبض است و می زند و همه جای آن مغز است و می اندیشد و همه جای آن قلب است و می طپد .

چشم انداز آینده

آیت الله خامنه ای با اشاره به همفکر بودن مسئولان دولتی و ملت گفتند : آن چیزی که این توده های عظیم مردم را به حرکت و ادار می کند ، حاکمیت مسئولین نیست بلکه هم فکری این مسئولین با مردم است و در واقع مردم پیرو عقیده و ایمان خود هستند، وقتی تعریف یک نظام اینچنین باشد، این یک پیکره عظیم و مقاومتی است که چشم انداز آینده آن سرشار از امید و پیروزی است .

آیت الله خامنه ای افزودند : صاحب ایمان و نظر بودن تک تک این مردم و تاثیر آن ها در عاقبت و جهت گیری این جامعه چیزی است که برای ما محترم است و هویت اسلامی انقلاب و نظام ما را تعیین می کند و این چیزی است که شما آنرا در آن جا نشان دادید.

ایشان افزودند : حیثیت ابرقدرتی مثل آمریکا در مقابله بـا انقلاب عظیم اسلامی ایران با تصمیم این ملت بر خاک ریخت آنچه او م می خواست نشد و آن چه ملت می خواست انجام گرفت . ما با انقلاب خود و این حرکت عظیم مردم راه نویی در پرتو تعالیم اسلام در دنیا آغاز کردیم .

رئیس جمهور گفتند : این راهی است که بر پیشانی او موفقیت نوشته شده و نور رستگاری در جبهه این انقلاب وجود دارد . دشمنان ما و دشمنان انقلاب ما محکوم به شکست هستند . این شکسست لزومی ندارد که حتما یک شکست نظامی باشد ، در آینده هم در مقابله هایی که با ما دارند ، محکوم به شکست هستند ، ما به این معتقدیم و این بستگی به دو عنصر ایمان و مقاومت دارد . (۱)

ابعاد گسترده عملیات نظامی نیروهای اسلام در مناطق غرب کشور تشریح شد

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) در مصاحبه ای مطبوعاتی اظهار داشت : تشکیل قرارگاه مرکزی حمزه سیدالشهدا (ع) و ارتقاء آگاهی های همه جانبه مردم مسلمان منطقه غرب کشور، نقطه عطفی در حل مسائل مردم مسلمان مناطق کردنشین غرب کشور است.

وی پیرامون ابعاد گسترده عملیات اخیر نیروهای اسلام در منطقه غرب کشور که منجر به پاکسازی بخش وسیعی از مناطق تحت اشغال ضدانقلابیون شد ، اظهار داشت: پس از آغاز حرکت جدید نیروهای تحت فرماندهی قرارگاه مرکزی حمزه سیدالشهدا (ع) در غرب کشور، مراکز عمده فرماندهی ضد انقلابیون در منطقه غرب در معرض حملات پی در پی رزمندگان اسلام مرکب از برادران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و پرسنل ارتش و ژاندارمری جمهوری اسلامی قرار گرفت.

این مقام مسئول در مورد ابعاد گسترده عملیات گفت: در نتیجه عملیات پیابی و هماهنگ نیروهای اسلام در کلیه عملیات غرب کشور، توان رزمی دشمن با تحمل تلفات و ضایعات غیر منتظره به حداقل ممکن کاهش یافته است.

فرمانده قرارگاه مرکز حمزه سیدالشهداع(ع) اظهار داشت: جنگل های الواتان که یکی از مراکز تدارکاتی دشمن بود و همچون خونین شهر برای صدام و برای ضد انقلابیون اهمیت ویژه ای در تامین تدارکات آنان از رژیم بعث عراق داشت ، در جریان عملیات اخیر به تصرف نیروهای اسلام در آمد که در نتیجه آن بخش عمده خطوط تدارکاتی ضد انقلاب از طریق رژیم تجاوزگر صدام به کلی قطع شد.

وی افزود: تصرف جنگلهای الو اتان توسط نیروهای اسلام که ضربه سنگینی به ضد انقلاب وارد آورد، موجودیت آنان را در منطقه به ورطه سقوط کشاند.

وی افزود: آزادسازی ۵۰ کیلومتر از بخش عمده جاده استراتژیک پیرانشهر به سردشت ، توسط رزمندگان اسلام نیز که بعنوان مجرای تنفسی ضد انقلاب در منطقه به شمار می رفت، از نظر استراتژیک از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

فرمانده قرارگاه مرکزی حمزه سیدالشهداء (ع) در غرب کشور افزود: برای پاکسازی بقایای عوامل استکبار جهانی در کلیه محورهای عملیاتی ، از جمله مناطق مهاباد، نقده، میاندوآب، سنندج و سقز، برنامه های گسترده ای علیه ضد انقلاب تدارک دیده شده است.

وی در مورد وضعیت داخلی ضد انقلابیون نیز گفت: پس از موفقیت های رزمندگان اسلام در چند عملیات اخیر تشنج بسیار زیادی در درون تشکیلات آنان مشاهده شده است .

وی افزود : به دنبال حملات گسترده نیروهای اسلام و تصرف مراکز عملیاتی مهم ضد انقلابیون ، دشمن برای جبران تلفات و ضایعات متحمل شده به حیله جدیدی به منظور جذب نیرو متوسل شد، ولی موفق نگردید و همانطور که انتظار می رفت، شکست ضد انقلاب در این حرکت مذبوحانه نیز ثابت کرد که ضد انقلابیون به عنایت خداوند منان هیچ گونه پایگاهی بین مردم مسلمان منطقه کردنشین غرب کشور ندارند و مردم به شدت از آنها که ضد اسلام عمل می کنند، متنفرند.

فرمانده قرارگاه مرکزی حمزه سیدالشهدا (ع) اظهار داشت: این پیروزی را نیروهای اسلام به فال نیک گرفته به امت مسلمان تبریک می گویند.

این فرمانده در بخش مهمی از سخنانش در مورد اقدامات عمرانی منطقه گفت: نیروهای اسلام در ادامه عملیات نظامی خود قصد دارند بمحض ریشه کن کردن ضد انقلاب از منطقه غرب کشور ، بلافاصله فعالیتهای عمرانی گسترده ای را توسط دولت جمهوری اسلامی ایران در منطقه به اجرا بگذارند.(۲)

۹۰ تن از ضد انقلابیون به هلاکت رسیدند

رزمندگان پرتو ان اسلام روز ۲۸ مهر ماه سال جاری طی یک عملیات موفقیت آمیز در محور پیرانشهر سردشت شش روستای سوستان پائین ، شیواشان، علاعوان، نیزه پائین، دیدبه لینک و نشیوش را از لوث وجود ضد انقلابیون پاکسازی و آزاد کردند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی به نقل از فرماندهی مشترک قرارگاه حمزه سیدالشهدا در این عملیات بیش از ۷۰ تن از ضدانقلابیون از جمله یکی از سران آنها به هلاکت رسیده و چندین قبضه سلاح – مقادیر معتنابهی وسایل تخریبی و مواد منفجره و اسناد درون گروهی به دست نیروهای اسلام افتاد.

براساس این گزارش نیروهای اسلام همچنین روز ۲۸ مهر در محور میاندوآب بوکان و مهاباد، روستاهای بصرى ، شکن دریده و ارتفاعات قلات یکی از مقرهای اصلی و تشکیلاتی گروهک های ضد انقلاب را ازلوث و جود اشرار مسلح پاکسازی کردند.

در این عملیات رزمندگان اسلام ضمن به هلاکت رساندن بیش از ۲۰ تن از ضد انقلابیون و منهدم کردن یک دستگاه خودروی نظامی تعدادی از اشرار را مجروح و چندین دستگاه بیسیم و مقادیری اسلحه و مهمات آنان را به غنیمت گرفتند .

پاکسازی منطقه طوری

سپاهیان دلاور اسلام همچنان با اراده ای راسخ و ایمانی کامل به پاکسازی مناطق غرب کشور ادامه می دهند و با درهم کوبیدن و برچیدن مقر ها و مراکز عمده تشکیلاتی و فرماندهی گروهک های ضد انقلاب ضربات مهلکی بر پیکر نیمه جان این خود فروختگان وارد می آورد .

به گزارش خبرنگاران به نقل از فرماندهی مشترک قرارگاه حمزه سیدالشهدا سربازان اسلام روز ۲۹ مهر ۱۳۶۱ در یک عملیات موفقیت آمیز و هماهنگ منطقه طوری واقع در ۳۰ کیلومتری سنندج را که از مراکز اصلی و از مقر های مهم فرماندهی ضد انقلاب محسوب می شد در هم کوبیده و آن را ازلوث وجود اشرار مسلح غیرقانونی پاک کردند.

اطلاعیه سپاه پاسداران

ستاد مرکزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد رزمندگان اسلام تحت فرماندهی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) مرکز عملیات مشترک ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی ۴۸ ساعت گذشته موفق شدند با هلاکت ۹۰ تن از ضدانقلابیون و وارد کردن خساراتی به وسایل – تجهیزات و خودرو های تدارکاتی آنان ۸ روستای مناطق غرب کشور را از لوث و جود ضدانقلابیون پاکسازی کنند.(۳)

خشنودی بی سابقه مقامات آمریکا از مذاکره با هیئت اتحادیه عرب

به گزارش خبرگزاری یونایتد پرس از واشنگتن « ریگان رئیس جمهوری آمریکا دیروز در کاخ سفید با اعضای کمیته هفت نفره عرب جهت مذاکره پیرامون پیشنهادهای «صلح» برای خاورمیانه ملاقات کرد.

ریاست کميته ویژه اتحادیه عرب را که در جریان کنفرانس سران عرب در فاس تشکیل شد حسن شاه مراکش عهده دار است .

جرج شولتز وزیر امور خارجه آمریکا در کاخ سفید از اعضای این کمیته استقبال کرد.

قرار است رونالد ریگان پس از مذاکره با اعضای این کمیته امشب به طور جداگانه با شاه حسن نیز گفتگوهائی انجام دهد .

خبر دیگر این که حسن پادشاه مغرب و پنج تن از وزیران امور خارجه کشورهای عربی روز جمعه از رونالد ریگان ریاست جمهوری آمریکا درخواست کردند که موجب تسریع شناسائی سازمان آزادیبخش فلسطین شود و این سازمان را به عنوان نماینده رسمی مردم فلسطین به رسمیت بشناساند.

اما کشورهای عربی با درخواستی از سوی آمریکا روبرو شده اند مبنی بر اینکه اولین اقدام برای مذاکره بین اختلافات اعراب و اسرائیل این است که کشورهای عربی حق موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسند!

آمریکا دلگرم شده است !

حسن دوم شماه مغرب روز جمعه در واشنگتن اعلام کرد که حاضر است مذاکراتی را که بین آمریکا و سران عرب آغاز شده در باره چشم اندازهای صلح خاور میانه دنبال کند .

حسن دوم درباره تاریخ مذاکرات آینده با آمریکا توصیحی نداد.

وی که در پایان دیدار یک ساعت و نیمه هیئت نمایندگی اتحادیه عرب با جرج شولتز در یک مصاحبه مطبوعاتی شرکت کرده بود گفت : این مذاکرات تنها گفتگوی اتحادیه عرب با آمریکا نخواهد بود و امیدواریم در مذاکرات آینده نیز همین محیط احترام متقابل حکمفرما باشد !

جرج شولتز نیز به نوبه خود مذاکرات با هیئت اتحادیه عرب را «سازنده» توصیف کرد .

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت که مذاکرات با نمایندگان شش کشور عربستان سعودی، سوریه، اردن، تونس، الجزایر و مراکش مرحله مهمی در جستجوی یک هدف مشترک صلح عادلانه وشرافتمندانه در خاورمیانه به وجود می آورد !

گفتنی است آمریکا از پذیرفتن نماینده سازمان آزادی بخش فلسطین که جزو هیئت هفت نفری بود خودداری کرده است .

رایگان نیز پس از دیدار با هیئت نمایندگی عرب اظهار امیدواری کرد که مذاکرات درباره جنك اسرائیل و اعراب در آینده خیلی نزدیک از سر گرفته شود .

خبر دیگر این که جمله کوتاهی که حسن دوم قبل از ترک کاخ سفید برزبان آورد موجب دلگرمی رهبران آمریکا شده است. شاه مغرب گفت که: قطعنامه های ۲۴۲ و ۳۳۸ شورای امنیت سازمان ملل متحد و همچنین طرح های صلح آمریکا و اعراب چهارچوب مناسبی برای رسیدن به هدف اصلی که برقراری صلح و همزیستی مسالمت آمیز در خاورمیانه است به وجود آورده است .

یک کارمند بلندپایه وزارت امور خارجه آمریکا نیز اظهار داشت: اشاره رئیس هیئت نمایندگی اتحادیه عرب به قطعنامه های ۲۴۲ و ۳۳۸ شورای امنیت و اصل قراردادهای کمپ دیوید و همزیستی مسالمت آمیز کشور های خاورمیانه حادثه بسیار دلگرم کننده ای بود.(۴)

ایران به قطعنامه سازمانی ملل درموردخاتمه جنگ رای مخالف داد

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در جلسه دیشب خود قطعنامه ای در رابطه با برقراری آتش بس فوری میان ایران و عراق و عقب نشینی نیروهای دو طرف تا مرزهای بین المللی شناخته شده تصویب کرد ، تنها ایران به این قطعنامه رای مخالف داد.

در این قطعنامه که اکثریت ۱۱۹ رای موافق در برابر پانزده رای ممتنع یک رای مخالف (ایران) به تصویب رسید تصریح شده است که برقراری آتش بس و عقب نشینی نیرو ها به مرزهای بین المللی یک مرحله مقدماتی به منظور حل اختلاف های دو طرف از راه های مسالمت آمیز برپایه اصول عدالت و حقوق بین المللی به وجود می آورد.

نمایندگان پانزده کشور سوریه ، ترکیه ، بنگلادش، بوتان، بولیوی ، کوبا، گرنادا، هند، مالزی، زلاند جدید، نیکاراگوئه، پاکستان، تایلند، زامبیا و زیمبابوه از دادن رای به این قطعنامه خودداری کردند.

در این قطعنامه که از سوی نمایندگان ۱۳ کشور (از جمله عربستان سعودی، بحرین، امارات عربی متحده، اردن، کویت، عمان، قطر، سودان و یمن) تسلیم شده آمده است که جنگ بین ایران و عراق ، ادامه و گسترش اخیر آن که تلفات سنگین جانی و زیان های مالی در منطقه ای که از لحاظ سیاسی و اقتصادی و استراتژیک حایز اهمیت است به بار می آورد صلح و امنیت بین المللی را تهدید می کند.

در قطعنامه تصویب شده از کلیه کشورها خواسته شده است از هر اقدامی که ممکن است به طولانی شدن جنگ کمک کند ، خودداری کنند و از دبیرکل سازمان ملل متحد نیز درخواست می شود که با مشورت و تبادل نظر با طرف های ذیعلاقه برای رسیدن به یک راه حل مسالمت آمیز تلاش کند.

یادآوری می شود: اولاف پالمه که نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد برای میانجیگری در جنگ ایران و عراق بود، پس از رسیدن به نخست وزیری سوئد قبول کرده است که پست نمایندگی ویژه دبیرکل را حفظ کند.

در قطعنامه ، اصولی که براساس آن هیچ کشوری نباید با توسل به زور خاک کشور دیگر را به دست بیاورد یا اشغال کند و سرزمینی که با توسل به زور به دست آمده باشد باید به صاحب اصلی آن بازگردانده شود ، بار دیگر مورد تائید قرار گرفته است .

سعید رجائی خراسانی نماینده ایران اظهار داشت: در قطعنامه ای که به مجمع عمومی تسلیم شده مسئله اصلی که این عراق بوده که جنگ علیه ایران را آغاز کرده درنظر گرفته نشده و ایران را از حق دفاع قانونی خود محروم می کند.

نماینده ایران در باره عقب نشینی نیروهای دو طرف به مرزهای بین المللی شناخته شده اظهار داشت که عراق عملا این مرزها را از بین برده و عقب نشینی به این مرزها بی ارزش و اغوا کننده است.

رجائی خراسانی اضافه کرد: جای شگفتی است که از طولانی شدن جنگ ابراز نگرانی می می شود، در حالی که ما در آستانه پیرو زی کامل هستیم جامعه بین المللی باید در نظر داشته باشد که جنگ قهرمانانه ما بهترین ضامن صلح است .(۵)

به ریاست آیت الله خامنه ای ؛ شورای عالی دفاع تشکیل جلسه داد

اوضاع جبهه های جنگ تحمیلی، نتایج عملیات مسلم بن عقیل و عملکرد قرارگاه حمزه سیدالشهدا از جمله مسائلی بود که در جلسه پریشب شورای عالی دفاع به ریاست آیت الله خامنه ای ، رئیس جمهوری و رئیس این شورا مورد بررسی قرار گرفت .

در پایان این جلسه که با شرکت آیت الله هاشمی رفسنجانی نماینده امام در شورای عالی دفاع ، مهندس موسوی نخست وزیر، تیمسار سرتیپ ظهیرنژاد رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران ، سرهنگ سلیمی وزیر دفاع ، محسن رضائی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با حضور حجت الاسلام سیداحمد خمینی، دکتر ولایتی وزیر امور خارجه ، سرهنگ صیاد شیرازی و ناخدا افضلی فرماندهان نیروهای زمینی و دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، شمخانی ، قائم مقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و کمال خرازی مسئول تبلیغات جنگ تشکیل شد ، هاشمی رفسنجانی پیرامون مسائل مطروحه در این جلسه گفت : در بخشی از جلسه طولانی (پریشب) گزارشی از اوضاع جبهه ها و آمار نهایی نتایج عملیات مسلم بن عقیل و اخبار مربوط به حرکات و فعالیت های قرارگاه حمزه در آذربایجان غربی و کردستان به جلسه ارائه شد که بسیار جالب بود .

رابطه ضد انقلاب با عراق در حال قطع کامل است

وی افزود: یکی از کارهای بسیار مهم انجام شده در غرب این است که رابطه ضد انقلاب در کردستان با عراق تقریبا دارد قطع می شود و خطوط مواصلاتی و راه های گرفتن امکانات و فرارشان به دست نیروهای ما می افتد و باقیمانده شان در مناطق مختلف کردستان و آذربایجان غربی در محاصره قرار می گیرند. از نقاط مهمی که نیروهای ما گرفته اند میرآباد است. جایی که فرانسوی ها آمده بودند و با ضدانقلاب مصاحبه کرده بودند و تلویزیون های اروپایی خیلی سرو صدا راه انداختند و از این منطقه به عنوان منطقه آزاد شده کردها نام بردند روی هم رفته بچه های ارتش و سپاه در کردستان ضربات محکمی به ضدانقلاب می زنند و به سرعت هم موفق می شوند .

وی ادامه داد : مسئله جالب ، خوشحالی مردم کردستان است. هر روستایی که آزاد می شود مردمش احساس آزادی واقعی می کنند و ما هم موفق میشویم که امکانات را به آنها برسانیم.

نماینده امام در شورای عالی دفاع، آنگاه در مورد نتایج عملیات مسلم بن عقیل علاوه بر آزادسازی ۱۵۰ کیلومتر مربع از نقاط سوق الجیشی و ارتفاعات مهم درخاک خودمان ، پیشروی به عمق دو کیلومتر و به دست آوردن مساحتی حدود ۳۰ کیلومتر مربع در داخل خاک عراق را از جمله نتایج این عملیات خواند و اظهار داشت: در این عملیات ارتفاعاتی را که برای عملیات بعدی لازم داشتیم ، بازپس گرفتیم و رزمندگان ما موفق شدند نیروهای عراق را در دشت وسیعی متفرق کنند و دیگر دفاع برای آن ها بسیار مشکل است، چون ما از ارتفاعات حمله می کنیم و آنها در دشت گرفتارند.

وی افزود: اطلاعات دقیقی که از عوامل نفوذیمان و از اسرای عراقی گرفته ایم، حاکیست که ۴ هزار نفر از نیروهای دشمن یا اسیر و یا کشته و مجروح و متواری شده اند و دو پاسگاه دوله شریف و کنه سنگ را در خاک عراق گرفته ایم .

هاشمی گفت : عراق مجبور شده به خاطر گسترش نیروهایش جبهه های جدیدی را در آن جا باز کند . قبلا نیروی کمی در ارتفاعات داشت و حالا نیروهایش را در دشت باز کرده و نیروی زیادی را از اطراف در آنجا جمع کرده است .

آمار ضایعات و تلفات دشمن

هاشمی رفسنجانی سپس آمار خسارات وارده بر نیروهای بعثی عراق درنتیجه عملیات مسلم بن عقیل را بدین شرح ذکر کرد: انهدام ۷۹ دستگاه تانک و نفربر ، منجمله چند تانک پیشرفته تی – ۷۲ و ۲۰ خودرو ، ۳ دستگاه بولدوزر و لودردو قبضه کاتیوشا ، خمسه خمسه و ۸ انبار مهمات.

تلفات وارده بر نیروهای نظامی عراق نیز طبق اعلام هاشمی رفسنجانی انهدام ۸۰ درصد از تیپ ۴۲۱ از لشگر ۱۲ و انهدام دو گردان از تیپ ۱۴ مامور در لشگر ۹ و یک کردان دیگر از همین تیپ ، از دست دادن ۷۰ درصد از دو گردان تیپ ۴۱۸ و انهدام کامل گردانهای ۱ و ۲ تیپ ۱۹ از لشکر ۷ که پس از بازسازی یکی از این گردان ها و انجام یک پانک توسط آن از هم پاشیده شد ، انهدام سه گردان کوماندو از تیپ ۷ و انهدام ۷۰ درصد از گردان ۱۵۵ تیپ ۳، کشته و اسیر و زخمی شدن ۲۰ درصد از افراد دو گردان تیپ ۳۹ و متواری شدن بفیه افراد آنها، انهدام ۵۰ درصد از گردان ۱۷ کوماندویی تیپ ۵۹ و انهدام کامل یک گروهان کوماندو از لشگر۸ بوده است .

وی پس از برشمردن غنائم به دست آمده نیز گفت : روی هم رفته در این عملیات ، تلفات ما بسیار کم بوده و برای دشمن این خسارات را داشته است.

سازمان ملل و توطئه های دیگر

هاشمی رفسنجانی در این مورد که در پیش نویس قطعنامه ای که به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه شد ، از مسئله ای به نام ابراز تمایل عراق به همکاری در اجرای قطعنامه های سازمان ملل استقبال شده است ، گفت : ما از اینکه سازمان ملل هم آلت دست گروه متجاوز دنیا شده و کاملا در جهت تحقق اهداف استعماری ملعبه شده است، متاسفیم و اینگونه حرکتها سوء ظن شدیدی را به وجود می آورد .

وی افزود: دو سال بود که نیروهای صدام عفلقی در خاک ما بودند و هنوز هم حدود ۷۰۰ – ۸۰۰ کیلومتر از نقاط حساس مناطق غربی ما را در اشغال دارند و آنها در آنجا از اقدام مثبت عراق در عقب نشینی از خاک ایران تشکر می کنند. دو سال است که نفت شهر ما دردست عراقی ها است و نفت آنجا را می برند، عفلقی های بغداد در خاک ما هستند و این همه جنایت کرده اند، نه کسی در سازمان ملل قطعنامه ای را پیشنهاد کرد ونه مسئله ای مطرح شد، حالاکه ما در آستانه اخراج نهائی عراق قرار گرفته ایم و برای وارد آوردن فشار جهت گرفتن حقمان امکان بیشتری پیدا کرده ایم، این آقایان هیاهو به راه می اندازند.

هاشمی همچنین گفت : متاسفانه این اقدامات در مواقعی انجام می شوند که بعضی از هیئت ها میخواهند بیایند و ماسوء ظنمان نسبت به این هیئت ها هم زیاد می شود و فکر میکنیم که اینها همه یک ریشه دارد. این ها هیاهو راه می اندازند. اسرائیل چیزی می گوید، غربی ها یک چیز می گویند و هیئت ها می آیند و خیال می کنند که با جوی که درست می کنند، ما را در شرایط سختی قرار می دهند و ما تحت فشار ، مسائلی را که مایل نیستیم می پذیریم، ولی این مسائل مقاومت ما را افزایش می دهد و نیروهای رزمنده ما که این خبرها را می شنوند، فشارشان بر ما بیشتر می شود که اجازه بگیرند و زودتر کار را تمام کنند و اینقدر به دشمن امکان توطئه ندهند .

سخنگوی شورای عالی دفاع ادامه داد : به هرحال ما لااقل مایل بودیم سازمان ملل این نیمه جانی را که دارد بیخود از دست ندهد و همین که بارها آزمایش کردند و فهمیدند که هم دنیا دست آن ها را می خواند و هم اثری ندارد، بگذارند جریان به طور طبیعی انجام شود و حقوق مظلومین پرداخت و ظالم هم تنبیه شود.

ادعای خرید اسلحه از رژیم صهیونیستی

هاشمی رفسنجانی آنگاه در مورد تکرار ادعای پوچ خرید اسلحه از رژیم صهیونیستی توسط ایران که این بار سفیر اسرائیل در آمریکا آن را مجددا مطرح کرده است گفت : قضایای اخیر در مورد اخراج اسرائیلی ها از بعضی مجامع بین المللی و حمایت شدید ما از این امر و حمایت مالی ما، اسرائیلی ها را عصبانی کرده و دارند به ما جواب می دهند. اما در این مسئله جدی هستیم و فکرمی کنیم در مقابل این تهدیدهائی که امریکائی ها کردند که از سازمان بیرون می روند، یا کمکشان را قطع می کنند، ما و چند کشور مسلمان دارای نفت و دارای امکانات ارزی می توانیم به آسانی آنرا جبران کنیم.

هاشمی با اشاره به اینکه این گونه کمک های ما کسر ناچیزی از غارتگری های سابق آمریکا در ایران است گفت: ما می توانیم این کمک ها را بدهیم و این فتح بزرگ را به دست آوریم و شر آمریکا را از این مجامع بین المللی کوتاه کنیم.

همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است

وی افزود: حال دیگر کیست که نداند اگر در دنیا یک کشوری به شدت ضد امریکائی باشد ، ما هستیم و کیست که نداند اسرائیل کاملا در اختیار آمریکا است. چطور می شود که ما با این مخالفت شدیدی که با اسرائیل و آمریکا داریم و این برای هیچ کس قابل انکار نیست ، او می تواند بیاید و به ما اسلحه بدهد؟ این راتا به حال مکررا گفته اند و هرو قت هم لازم ببینند دو باره فریاد می کنند ، مسئله مسخره است و احتیاج به دفاع ندارد. آنها احساس کردند ماجدی هستیم و موجی در دنیا راه انداختند برای اینکه ما را مشغول کنند . همان حرف های کهنه و قدیمی شان را تکرار می کنند و شاید فردا منافقین و لیبرال ها و سلطنت طلبها هم در رایو هایشان این را علم کنند، ولی ملت ما رشد دارد و می فهمد و ما احتیاج به دفاع در مقابل این حرفها نداریم .

واکنش وزارت خارجه به فرار یک خلبان وابسته

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان طی گفتگوئی در ارتباط با فرار یکی از خلبانان به خارج از کشور اظهار داشت : این گونه افراد ازبقایا و پس مانده های وابسته به رژیم طاغوت هستند که در زمان شاه برخورداراز امتیاز های نامشروع ، بی بند و باری ها و حاتم بخشی های بی مورد از بیت المال بوده اند و اکنون که از این گونه تبعیضات ناروا خبری نیست ، به دامن اربابان سابق خویش پناه می برند.

وی همچنین گفت : خلبانان ما از شجاعترین و فداکارترین خلبانان جهان بوده و صادقانه مشغول خدمت به میهن اسلامیشان هستند ، مخصوصا در مراسم حج امسال که فعالیت های خلبانان ایرانی از سطح استاندارد بین المللی نیز فراتر رفت و این نشانه تعهد و علاقمندی آنها به انقلاب اسلامی است و این گونه حرکات فردی معدودی فاسد نخواهد توانست خدشه ای به اعتبار دیگر خلبانان متعهد ما وارد آورد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین گفت : فرار این فرد و یا فرار معزی، خلبان مخصوص شاه که بنی صدر و رجوی را از کشور خارج کرد و پیوستن آنان به منافقین ، نشانگر پیوندی است معنی دار بین عناصر فاسد و بی بند و بار و وابسته به رژیم آمریکائی شاه مدفون با گروهی تروریست و جانی که دستشان به خون صدها کودک و جوان و پیرمرد و پیرزن آغشته است و بمب گذاری در محل های پر رفت و آمد و ترور مردم عادی ، عملیات به اصطلاح نظامی آن ها را تشکیل می دهد .

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین افزود: اینگونه حرکات بیانگر تجمع همه عناصر ضدانقلاب اسلامی در زیر چترامپریالیسم آمریکا است . (۶)

خبر نماینده صلیب سرخ از شهادت دو اسیر ایرانی به دست رژیم بعث

نماینده صلیب سرخ جهانی در ملاقات با نماینده دائمی جمهوری اسلامی ایران در دفتر اروپائی سازمان ملل متحد در ژنو ضمن اظهار تاسف شدید، یادداشتی مبنی بر به شهادت رسیدن دو نفر از اسرای ایرانی در زندان های عراق و مجروح شدن دوازده نفر دیگر را به وی ارائه داده است .

نماینده صلیب سرخ همچنین در این دیدار اظهار داشته است که صلیب سرخ جهانی رسما مشغول تحقیقاتی در این زمینه است . (۷)

پی نوشت

  • جمهوری اسلامی ، ۱ آبان ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲
  • اطلاعات ، ۱ آبان ۱۳۶۱ ، صفحه ۲
  • اطلاعات ، ۱ آبان ۱۳۶۱ ، صفحه ۲
  • اطلاعات ، ۱ آبان ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۱
  • اطلاعات ، ۱ آبان ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۱
  • کیهان ، ۱ آبان ۱۳۶۱ ، صفحه ۳
  • کیهان ، ۱ آبان ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۹

 

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

14 + 6 =

WpCoderX