آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم

نماز سیاسی عبادی این هفته تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد .

آمریکا می خواهد ایران را بی آبرو کند و می گوید : ایران از فرزند نامشروعش اسرائیل اسلحه خریده است بنی صدر هم این جریان را تائید کرده است . این جریان اگر درست باشد مسئول مستقیمش خود او است البته این خبر صحیح نیست باید پرسید سه ماه پیش مسئول خرید اسلحه چه کسی بوده است؟

ما از سال ۴۲ ، آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم بعد از پیروزی انقلاب امام روز قدس را اعلام کردند وزارت خارجه جبهه متحد اسلامی ضد صهیونیستی ایجاد کرد خوشبختانه سازمان الفتح و کشورهای لیبی و سوریه نیز این جریان را تکذیب کردند و این دروغ صدام و حیله آمریکا را باور نکردند.

آیت الله مشکینی در نماز جمعه امروز قم اظهار داشت : دولت به یک دستگاه قوی اطلاعاتی نیاز دارد .

دولت اسلامی باید دستگاه اطلاعاتی قوی داشته و جاسوسی دشمنان اسلام در داخل و خارج کشور را کشف و در مقابل آن بایستد بر مجلس است که چنین طرحی را به تصویب برساند و برای اجرا به دولت ابلاغ کند.

اعترافاتی که هاشمی را خوشحال کرد

نماز سیاسی عبادی این هفته تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد .

هاشمی در مورد ابعاد جهاد و جهاد با مال و جهاد با نفس توضیحاتی داد و گفت : این دو بعد امروز در جامعه ما وجود دارد و جامعه امروز ما جامعه ای مجاهد است و آثار این جهاد را ما می بینیم . مردمی که با جان و مال به خدمت هدفشان آمدند خداوند راه ها را آن ها نشان می دهد و هدایتشان می کند ، چنان چه می بینیم که قله ها یکی پس از دیگری فتح می شود و مشکلات از سر راه برداشته می شوند.

وی ادامه داد : بیرون کردن آمریکا و خانواده پهلوی و انگل هایی که اطراف آن بودند از این کشور و مهمتر از آن به هم زدن بساط نفاق و تروریسم چپ و و راست و شکستن بت های شومی مثل بنی صدر و لیبرال ها که این ها هدایت الهی است که این جامعه را به ترتیب پیش می برد و با تحلیل های غربی ها نمی تواند جور در آید.

هاشمی در مورد اعترافات یکی از مجاهدین خلق [منافقین] که از تلویزیون پخش شد گفت : من اظهارات یکی از آن ها را در تلویزیون دیدم و هم لذت بردم و هم اندوهگین شدم که چطور این نیروها را ما از دست داده ایم و در خدمت تروریسم قرار گرفته اند و خوشحال شدم که وجدان های این بچه ها هنوز تباه نشده است .

اگر رجوی تسلیم اسلام و مردم می شد این همه جوان را گمراه نمی کرد

وی افزود : رجوی وقتی که از زندان در آمد اگر مثل هزاران جوان دیگر می آمد و تسلیم مردم می شد در راه اسلام حرکت می کرد و این همه جوان های مردم را گمراه نمی کرد و این تباهی را به بار نمی آورد ، امروز دردی از این کشور را خودش درمان می کرد ولی به جای راه صحیح و توجه به خدا و توجه به حق این اهداف پست را می گیرد و به این روز می افتد که با دست خود و یارانش این همه بچه های مسلمان این کشور را به گمراهی کشانده و قلب همه ما را می سوزاند و من امیدوارم افرادی مثل آن جوانی که مصاحبه اش را پخش کردند مراکز قضایی ما زودتر تکلیف این چنین بچه ها را روشن کنند و این ها از رحمت الهی برخوردار باشند.

آغوش جامعه برای کسانی که توبه کنند باز است

هاشمی اظهار داشت : مسئولان قضایی باید آزمایش کنند که چه کسانی راست می گویند و آن هایی که صداقت به خرج می دهند بگذارند وارد جامعه شوند. آغوش اجتماع برای آن ها باز است.

پاسخ هاشمی به شایعه خرید اسلحه از اسرائیل

خطیب جمعه تهران در ادامه با اشاره به شایعه خرید اسلحه توسط ایران از اسرائیل اظهار داشت : این حرف از آن دروغ های شاخدار و وصله های نچسب و از ادعاهای دور از واقعیت است . طبق اطلاعی که داریم یک دلال عراقی با دادن ۲۰۰ یا ۳۰۰ دلار به یک دلال خبر و دزدهای حرفه ای تبلیغاتی از او می خواهد خبری درست کند که ایران ۱۵ یا ۱۷ میلیون پوند انگلیسی با واسطه از اسرائیل اسلحه خریده است . این خبر از عراق به غرب رفته و در آن جا تبلیغات و مصاحبه هایی روی آن شروع می شود و تلویزیون ای بی سی نیم ساعت از وقت نیمه شب خود را به این موضوع اختصاص می دهد و طی دو هفته گذشته ایران خبرسازترین کشور جهان بوده و تیتر بیشتر روزنامه ها را به خود اختصاص می دهد.

وی ادامه داد : آمریکا می خواهد ایران را بی آبرو کند و می گوید : ایران از فرزند نامشروعش اسرائیل اسلحه خریده است بنی صدر هم این جریان را تائید کرده است . این جریان اگر درست باشد مسئول مستقیمش خود او است البته این خبر صحیح نیست باید پرسید سه ماه پیش مسئول خرید اسلحه چه کسی بوده است؟ این کارها برای این است که این حرف ها و خبرها به کشورهای عرب برسد و حرف صدام که می گفت جنگ فارس – عرب و جنگ شیعه و سنی است درست درآید که خوشبختانه این وصله هم نچسبید.

ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم

هاشمی گفت : ما از سال ۴۲ ، آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم بعد از پیروزی انقلاب امام روز قدس را اعلام کردند وزارت خارجه جبهه متحد اسلامی ضد صهیونیستی ایجاد کرد خوشبختانه سازمان الفتح و کشورهای لیبی و سوریه نیز این جریان را تکذیب کردند و این دروغ صدام و حیله آمریکا را باور نکردند.(۱)

آیت الله مشکینی : دولت به یک دستگاه قوی اطلاعاتی نیاز دارد

آیت الله مشکینی در نماز جمعه امروز قم اظهار داشت : دولت به یک دستگاه قوی اطلاعاتی نیاز دارد .

وی گفت : خداوند از این که مومنین به یکدیگر گمان بد برند و به تجسس در امور خصوصی هم بپردازند سخت هشدار داده است ولی از طرفی دیگر آزادی و امنیت برای توطئه و فساد را نیز سلب نموده و به هوشیاری در این مورد تاکید می کند.

آیت الله مشکینی در ادامه سخنان خود گفت : وقتی امکان سرایت فساد به اجتماع وجود دارد غیبت کردن و شناساندن فاسدی که چهره ظاهر فریب به خود گرفته واجب می شود ، تجسس در اموری که در حریم خانه ها انجام می شود و ربطی به جامعه ندارد کاری است ناشایست ولی اگر احتمال داده شود که با استفاده از محیط امن خانه برای کشتن انسان های بیگناه نقشه کشیده می شود و یا تجهیزات کشتار فراهم می آید طبیعتا اگر کسی بداند و با اطلاع دادن به مسئولین سعی در جلوگیری از گناه نکند خود در گناه شریک است.

وی همچنین افزود : دستور اخیر امام در این مورد از مصادیق واجب تجسس است و اگر مدتی این کار ادامه یابد و همانند کاری که مردم الان بر عهده گرفته اند و توطئه گران را رسوا کنند اجتماع از آلودگی ها مبرا خواهد شد.

آیت الله مشکینی گفت : دولت اسلامی باید دستگاه اطلاعاتی قوی داشته و جاسوسی دشمنان اسلام در داخل و خارج کشور را کشف و در مقابل آن بایستد بر مجلس است که چنین طرحی را به تصویب برساند و برای اجرا به دولت ابلاغ کند.(۲)

پی نوشت

۱-اطلاعات ، ۷ شهریور ۱۳۶۰ ، صفحه ۴

۲-اطلاعات ، ۷ شهریور ۱۳۶۰ ، صفحه ۴

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

شانزده + 1 =

WpCoderX