آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند

نماز جمعه امروز تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد .

حبیب الله عسکر اولادی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی مراحل آزمایش های الهی از آغاز پیروزی انقلاب تاکنون را برشمرد و گفت : پس از پیروزی انقلاب و شروع نقشه های دقیق آمریکا در انجام توطئه های مختلف علیه انقلاب ، جوانان عزیز ما برای خنثی کردن این توطئه ها مرکز توطئه آمریکا را اشغال کردند که از این مرحله آزمایش عمومی ما آغاز شد .

آیت الله هاشمی رفسنجانی در اولین خطبه نمازجمعه امروز تهران اظهار داشت :اگر با فرهنگ اسلامی بخواهیم جریانات داخلی کشور را تعریف و تفسیر کنیم باید بگوئیم که به طور کلی در کشور ما و هر جامعه ای سه جریان اصلی وجود دارد که هر یک از آن ها شاخ و بال هایی دارد . در فرهنگ اسلامی این سه جریان ایمان ، کفر و نفاق است .

حضرت آیت الله مشکنی در خطبه های نمازجمعه امروز قم اظهار داشت : همیشه این نکته مرگ بر آمریکا در گوش و بر زبانتان باشد چون تمام این حوادث به وسیله آمریکا طرح ریزی می شود.

آخرین بخش از سلسله برنامه های بحث آزاد ایدئولوژیک در سیمای جمهوری اسلامی ایران بعد از ظهر امروز برگزار شد .

شورای عالی دفاع عصر امروز به ریاست محمد علی رجایی نخست وزیر و با حضور اعضای این شورا برگزار شد .

رجایی : ما جنگ را به عنوان یک شیوه برای تجاوز انتخاب نکردیم بلکه برای دفاع انتخاب کردیم چون دفاع از سرزمین اسلامی و انقلاب اسلامی تکلیف شرعی ما است پس در ماه رمضان به یاری خداوند متعال جدی تر مصمم تر و آماده تر جنگ خواهیم کرد . 

عسکر اولادی : آزمایش عمومی ملت ایران از اشغال لانه جاسوسی آغاز شد

نماز جمعه امروز تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد .

پیش از خطبه های نمازجمعه حبیب الله عسکر اولادی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی مراحل آزمایش های الهی از آغاز پیروزی انقلاب تاکنون را برشمرد و گفت : پس از پیروزی انقلاب و شروع نقشه های دقیق آمریکا در انجام توطئه های مختلف علیه انقلاب ، جوانان عزیز ما برای خنثی کردن این توطئه ها مرکز توطئه آمریکا را اشغال کردند که از این مرحله آزمایش عمومی ما آغاز شد .

وی ادامه داد : با اشغال لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام دشمن سعی کرد با محاصره اقتصادی و به وجود آوردن مشکلات و کمبودها ملت ما را شکست دهد در حالی که امت با رهنمودهای امام و مقاومت های شایسته چنان از زیر بار این آزمایش بیرون آمد که محاصره اقتصادی بیش از آن که به ضرر ما باشد به ضرر دولت های محاصره کننده شد و البته افرادی نیز بودند که در همین آزمایش اولیه رد شدند و تاب تحمل نیاوردند.

عسکر اولادی پس از تشریح مراحل بعدی آزمایش که در همه آن ها ملت ما به رهبری امام پیروز و سربلند در آمد گوشه هایی از زندگی شهید آیت الله دکتر بهشتی را بر شمرد و یاد شهدای فاجعه دلخراش انفجار بمب را گرامی داشت .

پاسخ هاشمی به پیشنهاد خنده دار صدام ؛  جنگ در ماه رمضان حلال است

در ادامه آیت الله هاشمی رفسنجانی در اولین خطبه نمازجمعه امروز تهران اظهار داشت : یکی دو هفته است که بلندگوهای ارتجاع منطقه برای حمایت صدام توطئه ای را مطرح کرده اند صدام و اربابانش احساس کرده اند که در جنگ در شرف شکست هستند . به دنبال بهانه می گردند در سخنرانی ها و اجتماعاتشان می گویند ما پیشنهاد می کنیم که به مناسبت ماه رمضان آتش بس داده شود و باید از این تریبون این توطئه فاش شود و همه متوجه شوند که دشمن چه ذلیل شده و دست به چه کارهایی می زند ما می دانیم که جنگ در ماه ذی القعده با ماه حرام شروع شد و در تمام چهار ماه حرام صدام با ما جنگید آن روز صدام یادش نبود مسلمان است و مردم عراق و ایران مسلمانند و در ماه حرام نباید بجنگند ولی امروز که احساس می کند تمام شگردهایش رو به شکست است به ماه مبارک رمضان متوسل می شود.

وی ادامه داد : اول این که ماه رمضان ماه حرام نیست و جنگ در این ماه حلال است و دوم این که ما از اول هم جنگ نمی خواستیم ما از جنگ متنفریم ما دفاع کرده ایم . دنیای اسلام می داند که دفاع مشروط به هیچ شرطی نیست بنابراین این حزب بعث منفور و صدام است که به جنگ و تجاوز متوسل شده است .

هاشمی گفت : ما بارها اعلام کرده ایم که سربازان عراقی خاک ایران را ترک کنند و صدام جنایتکار خسارت های ما را بپردازد و متجاوز محاکمه بشود دنیای اسلام بفهمد که صدام چه بر سر دنیای اسلام آورده ما جنگ نمی خواهیم ولی در خاکمان وقتی سرباز متجاوز هست غیر از دفاع چه می توانیم بکنیم ؟

هاشمی : ما سه جریان بیشتر نداریم ؛ مسلمان ، کافر و منافق

آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه دوم نمازجمعه امروز تهران به مسائل سیاسی روز پرداخته و اظهار داشت : اگر با فرهنگ اسلامی بخواهیم جریانات داخلی کشور را تعریف و تفسیر کنیم باید بگوئیم که به طور کلی در کشور ما و هر جامعه ای سه جریان اصلی وجود دارد که هر یک از آن ها شاخ و بال هایی دارد . در فرهنگ اسلامی این سه جریان ایمان ، کفر و نفاق است .

وی ادامه داد : جریان ایمان اسلام واقعی با اصول و فروعش با اعتقادات و احکامش است ، جریان کفر جریان ضد خدا منکر دین و در حدی منکر اسلام است ، جریان نفاق چیزی است بین این دو یعنی متظاهر به جریان اول با محتوای جریان دوم به نام دین و با حرکت ضد دین .

خطیب این هفته تهران اظهار داشت : این سه جریان شاید همیشه در تاریخ بوده است و در اسلام ، در قرآن و در تاریخ پیامبر این جریان خیلی مشهود است .

وی اضافه کرد : کفر یک طیف وسیعی دارد اما کفر اصطلاحی که در مقابل ایمان قرار گرفته و مورد بحت است ، جهل با علم ، جهل مطلق است . در مقابل ایمان هم همین طیف را دارد و در کنار این هم نفاق هم همه جا هست ، در کشور ما از بعد از انقلاب ما مواجه این سه جریان بوده ایم . ما یک کفر جهانی داریم که با ما مواجهند تمام دنیای مارکسیست که دین و آخرت و معنویت را منکر است جهانی از کفر است که در مقابل ما است و در داخل کشور نیز گروه های مارکسیستی ضد خدا این کفر را تشکیل می دهند.

نفاق در کشور دو جریان اصلی دارد

هاشمی ادامه داد : اما نفاق در ایران دو جریان اصلی وجود دارد که در ماهیت خودش متضادند اما در عمل علیه حرکت اسلامی متحد شده اند یک جریان به اصطلاح چپ گرای مسلمان نما و متظاهر به اسلام به نام مجاهدین خلق و فرقان و گروه هایی از این قبیل هست که مدعی اسلام هستند ولی با خدا و ایمان موافق نبوده و محتوای کفر دارند.

لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند

هاشمی لیبرال ها را نیز منافق نامید و گفت : این نفاق است که لیبرال ها می گویند ما مسلمانیم اما تفاوت این است که اسلام آن ها هم از نظر فکری و عملی فاصله دارد . این دو جریان نفاق کاملا متضادند یکی در اقتصادش مارکسیسم است و یکی سرمایه داری که در دنیا کاملا مقابل هم هستند ولی در ایران موقتا با هم متحدند.

وی افزود : در جریانات سیاسی کشور درد ما این بود و مظلومیت ما این بود که می گفتند اختلاف شخصی و اختلاف سلیقه است دعوای ما با جریان نفاق راست از موقعی شروع شد که قانون اساسی شکل نهایی خود را شروع می کرد و وقتی رسید به ولایت فقیه آن ها دیدند که دیگر نمی توانند در این کشور پایگاه مشروع داشته باشند .

ولایت فقیه اساس زندگی جامعه اسلامی را مشخص می کند

هاشمی گفت : ولایت فقیه عنصری است که اساس زندگی جامعه اسلامی را مشخص می کند و همیشه بوده ، یک نظر در دنیای اسلام این است که حکومت مال خدا است و او به افراد معینی داده است نظر دیگر این است که حکومت انتخابی است یکی از اختلافات ما با آقای بنی صدر و امثال او این بود که در حکومت اسلامی با چه معیاری باید مقررات تامین شود . لفظا همه می گویند اسلام اما با کدام اسلام؟

بنی صدر می گفت فقط من مجتهدم !

خطیب جمعه تهران اظهار داشت:این مورد اختلاف و هم اختلاف مسئله اجتهاد بود که آقای بنی صدر می گفت مصداق اجتهاد من هستم و می گفت اجتهاد این مقدار علم لازم دارد که آن هم در من هست ، این یک جریانی است که عده ای می گویند اسلام باشد اما به رویه خودشان و با معیارهای آن ها ، در این جریان طیف لیبرالیسم کاملا شکل گرفت و نفاق چپ هم به آن ها پیوست. ما شدیم گروه خاصی آن ها شدند همه قدرت ولی تلاش ما این بود که جمهوری از هم نپاشد.

هاشمی گفت : تلاش ها رفت روی مجلس و الحمدالله مسئله نیز برطرف شد و بهترین کاری که در تاریخ ما بعد از ریاست جمهوری آقای بنی صدر شد این بود که مجلس خط امامی شد .

امام جمعه موقت تهران با اشاره به هدف طیف نفاق چپ و راست برای غریب نگه داشتن خط اسلام راستین افزود : سیاست آقای بنی صدر این بود که هر کار خوبی که انجام شد می گفت ما کردیم چون متخصصیم ولی هر کاری که اشتباه بود و بد شد به تقصیر ما بگذارد امام هم گفته بودند کسی تضعیف نشود و از راه قانونی وارد شوید ما هم چیزی نمی گفتیم .

بنی صدر همه کاره بود ولی به ما میگفت انحصار طلب !

وی افزود : عجیب این جا است که آقای بنی صدر رئیس تبلیغات ، رئیس قوه مجریه ، فرمانده کل قوا ، رئیس اقتصاد کشور بود ولی باز به ما می گفت انحصار طلب !

کار ما این بود که کثافت کاری های این ها را توجیه و پنهان کنیم !

وی ادامه داد : در این جریان خط امام ، حزب جمهوری اسلامی تمام جریانات انقلابی مظلوم بود و آن ها تلاششان این بود که این بخش امام را کنار بزنند که البته سیاست این افراد در بعد از انقلاب نیز این بود که تا دردشان می گرفت می گفتند استعفا می دهیم ما هم کارمان این بود که کارهای این ها را توجیه کنیم ، کثافت کاری های این ها را پنهان کنیم ، تا این انقلاب پایدار بماند در جریان این مسائل امام بارها در جلساتی که با ایشان داشتیم اشکالاتشان را مطرح و بازگویی کردند و چندین بار به آن ها حمله کردند . شیوه تبلیغات هم همین طور بود شیوه برخورد با مجلس ، آقای بنی صدر رسما و صریحا به امام گفت که من شورای نگهبان را قبول ندارم .

هاشمی در پایان انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی را حاصل همکاری مشترک کفر و چپ و راست و الحاد جهانی دانست .(۱)

آیت الله مشکینی : همواره شعار مرگ بر آمریکا در ذهن و زبانتان باشد

حضرت آیت الله مشکنی در خطبه های نمازجمعه امروز قم اظهار داشت : همیشه این نکته مرگ بر آمریکا در گوش و بر زبانتان باشد چون تمام این حوادث به وسیله آمریکا طرح ریزی می شود.

آیت الله مشکنی با اشاره به تشابه میان حادثه هفت تیر با جنگ احد و شهادت حضرت حمزه و نیز روز عاشورا و شهادت امام حسین و ۷۲ تن از یاران با وفای آن حضرت اظهار داشت : ای مزدوران اجانب می دانید چه حادثه ای آفریدید؟ همان جمله را من می گویم که زینب (س) در کوچه های کوفه خطاب به مردم گفتند ؛ ای مردم می دانید چه گلی از پیامبر را پاره کردید ؟ می دانید چه کردید؟ وای بر شما که ننگ این حادثه در تاریخ از بین نخواهد رفت و گسترده تر خواهد شد و جهانیان بر شما لعنت خواهند فرستاد ، این حادثه حادثه کوچکی نبود و ملت ایران آن را فراموش نخواهد کرد که در زمان ریاست جمهوری آن خائن [بنی صدر] شعار مرگ بر آمریکا از بین رفته بود.

خطیب جمعه قم اضافه کرد : ای ملت هشیار باشید که همیشه این نکته در گوش و بر زبانتان باشد چون تمام این حوادث به وسیله آمریکا طرح ریزی می شود ای فرزندان مسلمین به دامن مسلمین برگردید . دیدید که رفتید و نصیب گرگ ها شدید و چه جنایتی انجام دادید . وای به حال شما که تا آخر این ننگ را به نام خود ثبت کردید .

آیت الله مشکینی افزود : من یک طلبه قمی می گویم وظیفه شرعی است که پدر برود به دستگاه قضایی بگوید فرزند من منحرف است بگیرید و اعدامش کنید ، فرزند برود از پدر گزارش دهد و خواهر برود از برادر گزارش دهد امروز باید همه ملت سازمان اطلاعاتی کشور خود باشند چون همه ملت و دولت یکی است و الا مجرم هستید . (۲)

با کنار کشیدن مارکسیست ها بحث ایدئولوژیک در صدا و سیما خاتمه یافت

آخرین بخش از سلسله برنامه های بحث آزاد ایدئولوژیک در سیمای جمهوری اسلامی ایران بعد از ظهر امروز برگزار شد .

سیمای جمهوری اسلامی ایران امروز پس از پخش هفتمین قسمت از بحث آزاد ایدئولوژیک یادآور شد که این آخرین برنامه از بحث آزاد بوده است .

مجری برنامه علت تعطیل شدن برنامه های بحث آزاد در زمینه های ایدئولوژیک را ناشی از عدم توافق مارکسیست های شرکت کننده در این برنامه در ادامه بحث های جهان بینی الهی – جهان بینی مادی اعلام کرد .(۳)

در ماه رمضان جدی تر ، مصمم تر و آماده تر خواهیم جنگید

شورای عالی دفاع عصر امروز به ریاست محمد علی رجایی نخست وزیر و با حضور اعضای این شورا برگزار شد .

رجایی پس از این جلسه در گفت و گویی اظهار داشت : مهمترین مسئله که ای که در جلسه مطرح شد پیشنهاد مضحکی بود که صدام کافر به وسیله اولاف پالمه به جمهوری اسلامی ایران ارائه کرده است .

وی ادامه داد : همان طوری که می دانید صدام پیشنهاد کرده چون ماه رمضان است در جبهه های جنگ آتش بس اعلام شود .

نخست وزیر ادامه داد : مردم قهرمان ما به خاطر دارند که همین صدام کافر جنگ را به این بهانه آغاز کرد که این ها مجوسند و خارج از دین هستند و گفت ای سپاه مسلمان عراق بریزید و این ها را بکشید که دیدید کشتند ، تجاوز کردند و هتک حیثیت کردند و وحشیانه ترین کارهایی را که در تاریخ شنیده بودیم توسط صدام در این جنگ به طور چشمگیر مشاهده کردیم . حالا آمده اند به همان دولت به اصطلاح خودشان مجوس می گویند ماه رمضان است و بیائید دیگر جنگ نکنیم!

رجایی همچنین گفت : ما جنگ را به عنوان یک شیوه برای تجاوز انتخاب نکردیم بلکه برای دفاع انتخاب کردیم چون دفاع از سرزمین اسلامی و انقلاب اسلامی تکلیف شرعی ما است پس در ماه رمضان به یاری خداوند متعال جدی تر مصمم تر و آماده تر جنگ خواهیم کرد . (۴)

پی نوشت

  1. اطلاعات ، ۱۳ تیر ۱۳۶۰ ، صفحه ۹
  2. اطلاعات ، ۱۳ تیر ۱۳۶۰ ، صفحه ۴
  3. اطلاعات ، ۱۳ تیر ۱۳۶۰ ، صفحه ۲
  4. اطلاعات ، ۱۳ تیر ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۲

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

بیست + نوزده =

WpCoderX