آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار روسا ، معاونین و مسئولین گزینش دانشجویان دانشگاه ها اظهار داشت : من از همین حالا و با صراحت اعلام می کنم که ملت ما و بچه های ما بدانند که آموزش های عالی که برای مردم بسیار گران تمام می شوند از این به بعد برای دانشجویان جدید ، سیاست آموزشی کشور ما این است که کسانی را تحت تعلیم قرار بدهد که بتوانند همراه این نظام برای این مردم مفید قرار بگیرند.

آیت الله منتظری اگر احزاب و گروه های شخصی و لو با عناوین اسلامی بخواهند در سپاه عضویت داشته باشند قهرا این ارگان مهم که از متن انقلاب اسلامی جوشیده در مقاطع خاصی به سمت گروه ها و تشکیلات مختلف کشیده می شود در حالی که این حرکت بر خلاف نظر امام و امت است . 

مجمع عمومی سازمان ملل پنجشنبه شب در مورد یک طرح جدید قطعنامه فلسطین که خواستار عقب نشینی کامل و بی قید و شرط اسرائیل از سرزمین های اشغالی است تشکیل جلسه داد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی : در دانشگاه ها کسانی را آموزش می دهیم که متناسب با آرمان های این انقلاب باشند

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار روسا ، معاونین و مسئولین گزینش دانشجویان دانشگاه ها اظهار داشت : سیاست آموزشی کشور این است که تنها کسانی تعلیم ببینند که همراه و همگام با آرمان های این انقلاب باشند .

در دیدار مسئولان گزینش دانشجویان ، ابتدا یکی از مسئولین ، گزارشی از تصمیمات اتخاذ شده در مورد بازگشائی دانشگاه ها و نحوه گزینش در سال آینده را به اطلاع رئیس مجلس رساند و سپس هاشمی رفسنجانی اظهار داشت : بی شک همه ما می دانیم و کمتر کسی است که با اسلام کمی آشنا باشد و نداند که اسلام سخت طرفدار علم است. روزی که دنیا خیلی تاریک بود و به قول معروف قرون ظلمت و قرون وسطی در جهان حاکم بود ، اسلام بهترین ترویج را از علم و تعلیم و تعلم و مدرسه و آموزش و نظایر آن داشته است. این مسئله ای است که ما نیازی نداریم روی آن بحث کنیم.

وی ادامه داد : ما در جمهوری اسلامی تا آن جایی که امکان داشته باشد و فسادی از آن در نیاید ، در همه ابعاد ، علم را در میدان هائی که محدودیت نداریم ، مثل مدارس ابتدائی و تعلیمات عمومی ترویج می دهیم. رسانه های جمعی ما هیچ قید و شرطی برای ورود به مراکز علمی ندارند و طوری حرکت می کنیم که همه مردم بدون استتنا بتوانند از آنها استفاده کنند.

هاشمی اظهار داشت : زمینه هائی هم هست که محدودیم و امکاناتمان کم است ، یعنی ما اگر مثلا متقاضی تحصیل هزار نفر داریم ، برای ۲۰۰ یا صد نفرشان می توانیم امکانات تهیه بکنیم و این منحصر به ما هم نیست . همه دنیا این طور است . یعنی هیچ کشورى هرچند پیشرفته شد، این جوری نیست که بتواند تحصیل با مساعدت ها که در آموزش عالی می شود همه را یک جا فراهم کند. اما تحصیل در این سطحی که ما داریم که دانشجو می آید دانشگاه ، علاوه بر اینکه خرج نمی کند، چیزی هم برای ادامه تحصیل می گیرد و اگر این جوری بخواهیم بچه ها درس بخوانند، معلوم است که امکانات دنیا یا همه کشور های دنیا این جور نیست که همه متقاضیان را جواب مثبت بدهد حال ما کاری هم به دنیا نداریم ،  خودمان را می گوئیم.

رئیس مجلس گفت : کسی نمی تواند بگوید که اگر متناسب با مقتضیات نظام مورد قبول اکثریت مردم سیاست تعلیمات عالی را ما تنظیم کردیم ، ما کار بدی کرده ایم ، البته اگر غیر متناسب عمل کنیم ، کار بدی کرده ایم ، بنا بر این مسئله کلی را می خواهیم پیاده کنیم ، پس چه بکنیم ؟ یعنی گزینش دانشجو برای آینده و دانشجویان جدید و بخش دیگر برای دانشجویانی که قبلا در دانشگاه ها بودند که این دو بخش با هم تفاوت دارند . در مورد اساتید و سایر برنامه ها هم همچنین.

تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند

هاشمی رفسنجانی سپس افزود : من از همین حالا و با صراحت اعلام می کنم که ملت ما و بچه های ما بدانند که آموزش های عالی که برای مردم بسیار گران تمام می شوند از این به بعد برای دانشجویان جدید ، سیاست آموزشی کشور ما این است که کسانی را تحت تعلیم قرار بدهد که بتوانند همراه این نظام برای این مردم مفید قرار بگیرند.

هاشمی گفت : امروز ما نفتی که از زمین در می آوریم می دانیم که تا آقایان فارغ التحصیل می شوند، در طول شش هفت سال ، این نفت از جیب این مردم درمی آید و تا پایان این دوره چند برابر می شود . یعنی لااقل دو سه برابر  و مالیاتی که از این مردم می گیریم، امنیتی که برای این جامعه درست کردیم ، به قیمت خون بچه هایی که دارای ارزش  والا هستند که خون هایشان را روی ریگ های داغ خوزستان می ریزند تا این کشور امن باشد و بچه ها به درستی درس بخوانند . به این قیمت دانشگاه ها را نگه می داریم تا در این اماکن درس خوانده بشود ، بنا بر این  ما بایستی آدم هایی را در این دانشگاه ها آموزش بدهیم که متناسب با آرمانهای این انقلاب باشند و بتوانند در آینده به آن عمل بکنند . این حرفی نیست که نشود آنرا اثبات کرد و ادعایی نیست که کسی بتواند بگوید ظالمانه است .

وی افزود : مازحمت بکشیم متخصص را با دهها میلیون خرج بسازیم و بعد از اینکه تحصیلاتش تمام شد، به محض اینکه احساس کرد که برایش تفریحگاه خوبی وجود ندارد و اجازه نمی دهند که به همراه خانمش به دریا برود بگویند که ما مثلا به سوئیس می رویم تا بتوانیم به دریا نیز راه داشته باشیم. با این توصیف آن طور آدم را چرا باید تعلیم داد . وقتی که بچه دیگری وجود دارد که استعدادش مثل اوست و هر بلایی هم که در کشورش به ضرش بیاید ، باز هم می ماند و به مردمش خدمت می کند و وقتی که خوب یاد گرفت  نمی رود برای آمریکا و یا کانادا سد بسازد ، بلکه در همین جا سد می سازد که هم منطق ، هم خدا و هم تمامی قضاوت های منصفانه ، آن را قبول دارد.

انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم

وی گفت : این مردمی که می بینید در جبهه ها نماز شب می خوانند و با یاد امام زمان می جنگند ، انصاف نیست که پول آن ها را خرج بکنیم تا یک ملحد و ضد خدا را به علم مجهز بکنیم که این علم خودش را حاضر نباشد به نفع این ها به کار ببندد ، بنابراین، در آینده سیاست آموزش عالی ما محدودیت هست ، روشن است. البته در آینده هم ما هیچ وقت دشمن خود را نمی آوریم که به علم مجهزش بکنیم . مگر آدم های بی تفاوت و معمولی که می شود به آن ها آموزش داد. با توجه به این که برای آنها هم همیشه محدودیت وجود دارد . هیچ وقت به آن صورت نیست که ما بدون کنکور بتوانیم آدم هائی را به دانشگاه ها راه بدهیم ، بنابراین در آینده ما در آزمایشمان ،  آزمایش ایدئولوژی هم داریم . آدمهای سالم را انتخاب می کنیم و خرجشان می کنیم که مطمئنا این آدم ها به درد مردم خواهند خورد که ممکن است چندتائی هم از دست در برود که امیدواریم اگر هم این افراد از آزمایش هم قبول شدند ، وارد دانشگاه شدند ، در این محل خودشان را اصلاح کنند که اگر هم نشدند بعدا شناخته می شوند بنا بر این آینده ما روشن است .(۱)

آیت الله منتظری: ورود احزاب و گروه ها در سپاه خلاف نظر امام است

حجت الاسلام قمی دادستان کل دادگاه انقلاب اسلامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اتفاق دادستان های مراکز دهگانه سپاه سراسر کشور در قم با آیت الله منتظری دیدار و گفت و گو کرد .

در این دیدار آیت الله منتظری اظهار داشت : از آن جایی که سپاه مولود ارزشمند انقلاب اسلامی است لذا قداست خاصی داشته و دارد و طبعا توقع و انتظار مردم از آن زیاد است و از این رو مسئولین مربوطه باید سعی و توجه کنند از پیدایش افکار و اخلاق غیر اسلامی در سپاه جلوگیری نمایند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به تاکیدات مکرر امام خمینی رهبر انقلاب مبنی بر قطع روابط گروهی و حزبی پرسنل سپاه افزود : اگر احزاب و گروه های شخصی و لو با عناوین اسلامی بخواهند در سپاه عضویت داشته باشند قهرا این ارگان مهم که از متن انقلاب اسلامی جوشیده در مقاطع خاصی به سمت گروه ها و تشکیلات مختلف کشیده می شود در حالی که این حرکت بر خلاف نظر امام و امت است . (۲)

مجمع عمومی سازمان ملل خواستار تشکیل کشور مستقل فلسطینی شد

مجمع عمومی سازمان ملل پنجشنبه شب در مورد یک طرح جدید قطعنامه فلسطین که خواستار عقب نشینی کامل و بی قید و شرط اسرائیل از سرزمین های اشغالی است تشکیل جلسه داد.

در این طرح پیش بینی شده که با عقب نشینی نیروهای اسرائیلی سرزمین های اشغالی برای مدتی به طور موقت در اختیار فلسطینیان قرار گیرد تا حق خود مختاری خود را به اجرا بگذارند .

این طرح مورد تائید ۱۱ کشور جنبش غیر متعهدها که یک کشور عربی تونس نیز جزء آن ها است می باشد و با سفارش چندین ساله کمیته سازمان ملل برای حقوق فلسطینیان برنامه ریزی شده است .

در طرح جدید که پنجشنبه شب معرفی شد حقوق مشروع فلسطینیان با در نظر گرفتن حق خودمختاری و برقراری یک دولت مستقل در فلسطین تامین شده است از طرف دیگر دعوت فوری برای مذاکرات در جهت یک صلح عادلانه و مداوم با شرکت تمام گروه های مربوط از جمله سازمان آزادیبخش فلسطین در طرح منظور گردیده است . (۳)

پی نوشت

۱- اطلاعات ، ۱۳ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۲ ، سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی مبنی بر این که بودجه بیت المال در دانشگاه ها تنها باید صرف تعلیم و آموزش کسانی شود که همراه و همگام با جمهوری اسلامی و آرمان ها آن باشند سخن حقی است که امروز از سوی امت حزب الله مطرح می شود و از سوی هاشمی و جبهه ای که او در آن قرار دارد مورد مخالفت قرار می گیرد ، دانشگاه آزاد اسلامی که از سوی هاشمی رفسنجانی تاسیس شده و تا به امروز به کار خود ادامه داده است فارغ از مسائل مالی آن در بعد فرهنگی و نیز همراهی با انقلاب چه کرده است ؟ در این مختصر تنها به یک نمونه اشاره می کنیم و نتیجه را به عهده شخص آیت الله هاشمی و خوانندگان گرامی می گذاریم ، اواخر سال ۱۳۹۲  بود که سید طه هاشمی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد، "عبدالحسین هراتی" را به عنوان سرپرست اداره کل اسناد و مدارک دانشگاه آزاد منصوب کرد. انتصاب هراتی به عنوان سرپرست اداره کل اسناد و مدارک دانشگاه آزاد درحالی صورت گرفت که که آشنایی مختصری با سوابق و مواضع‌ وی علیه نظام جمهوری اسلامی، هیچ توجیهی برای اعطای مسئولیت به او در درون کشور باقی نمی گذارد. وی یکی از عناصر فعال ضد انقلاب خارج از کشور در فتنه ۸۸ به حساب می آید که بیانیه ها و نامه های فراوانی را علیه نظام جمهوری اسلامی و رهبران آن امضا کرده است و حتی ابایی از پیوستن به کمپین‌هایی که در خارج از کشور و به منظور متهم کردن نظام جمهوری اسلامی به خشونت و جنایت علیه بشریت تشکیل شده است ندارد؛ به عنوان نمونه وی یکی از امضاکنندگان کمپینی است که در مهرماه سال ۸۸ در نیویورک با عنوان «کمپین مبارزه با جنایت علیه بشریت» تشکیل شد.

او همیچنین در برخی نامه‌ها و بیانیه‌هایش که در رسانه‌های ضد انقلاب منتشر شده است  اتهاماتی را علیه نظام جمهوری اسلامی و رهبران آن وارد کرده است که مرور و بررسی قسمت‌هایی از ادعاهایش ، میزان دشمنی وی را با جمهوری اسلامی نشان می‌دهد. کسی که در نامه ها و سخنانش از هیچ توهینی نسبت به حضرت امام خمینی (ره) خودداری نمی کند . با این وجود نامبرده در دانشگاه آزاد مسئولیت می گیرد . با انتشار سوابق نامبرده هراتی از این سمت برکنار می شود ولی چندی بعد در زمره یاران هاشمی رفسنجانی و در دیدار های وی با هیئت های خارجی حضور می یابد که نشان از نفوذ وی در ارگان حساسی چون مجمع تشخیص مصلحت نظام داشته است . حال با ذکر تنها یک مصداق سوال از هاشمی آن است که « چه کسی مجوز آن را داده است که از بودجه بیت المال برای پروار کردن ضد انقلاب و نفوذ دادن آنان به ارگان های حساس جمهوری اسلامی استفاده و بهره برداری شود؟»

۲کیهان ، ۱۳ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۲ ، سخن حق آیت الله منتظری که از فرمایشات امام امت استخراج شده بود از سوی خود وی از مدت ها پیش نقض شده و دست افرادی چون سید مهدی هاشمی با سوء استفاده از اعتمادی که مردم ، ارگان ها و نهادهای انقلابی چون سپاه به آیت الله منتظری داشتند در این نهادها باز گذاشته شده بود . در روزهای گذشته بارها و به تناسب اظهارات آیت الله منتظری درباره ضرورت همکاری و همراهی سپاه با سید مهدی هاشمی ذیل «نهضت های آزادیبخش » مطالبی ذکر شد و در این مختصر تنها به این بسنده می کنیم که آیا نفوذ دادن فردی چون سید مهدی هاشمی که در طول عمر خود چه در رژیم طاغوت و در همکاری با ساواک و چه بعد از انقلاب و از طریق ایجاد تفرقه میان انقلابیون منطقه جنایات بی شماری مرتکب شده بود نافی آن خواسته امام نبوده است ؟

۳کیهان ، ۱۳ آذر ۱۳۶۱ ، صفحه ۲۰

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

پنج − 5 =

WpCoderX