آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد

شورای عالی دفاع  دیشب به ریاست آیت الله سید علی خامنه ای رئیس جمهور و حضور اکثریت اعضا برگزار شد .

هاشمی رفسنجانی پس از پایان این جلسه که نزدیک به دو ساعت به طول انجامید در مورد تصمیم شورای عالی دفاع در زمینه تجاوز اخیر رژیم اشغالگر قدس به جنوب لبنان و اشغال بخشی از سرزمین های این کشور اظهار داشت : در این جلسه شورای عالی دفاع محور اصلی مذاکرات را جنگ تحمیلی عراق علیه ایران تشکیل داد و  بیشتر برنامه ها و حرکت های آینده ایران در مقابله با رژیم صهیونیستی عراق مورد بحث و بررسی قرار  گرفت و همان طور که ما از قبل منتظر بودیم که با فرماندهی آمریکا حرکت تازه ای در منطقه صورت بگیرد و با سخنانی که وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت و پیرو آن کابینه اسرائیل اعلام نمود که در چهار چوب سیاست آمریکا در منطقه عمل خواهد کرد او نیز با حرکت اخیر مصر، سعودی ، عمان و اردن ، انتظار این عمل از سوی اشغالگران قدس را داشتیم.

هاشمی گفت :  همه این ها مربوط به پیروزی رزمندگان اسلام در خرمشهر می شود و در این رابطه تصمیماتی اتخاذ شد که در صورت ضرورت ما هر گونه اقدامی را در حمایت از کشورهای اسلامی بخصوص جنوب لبنان و حمایت از سوریه در صورتی که وارد جنگ با اسرائیل شود به عمل خواهیم آورد .

بر اساس همین گزارش هاشمی گفت : هیئت نظامی سیاسی ایران جهت هماهنگ کردن نیروهای جمهوری اسلامی ایران با نیروهائی که در جنگ فعالیت دارند عازم سوریه شده است.

نماینده امام در شورای عالی دفاع در مورد ترکیب نیروهای اعزام شونده به جنوب لبنان نیز گفت : ما هیچ نوع محدودیتی قائل نیستیم و از آنجا که دشمن اصلی اسرائیل است داوطلب بسیار زیاد است. ارتش و سپاه پاسداران نیز میل زیادی برای نبرد با اشغال گران قدس دارند و ما منتظر هستیم که ببینیم چه مقدار به حضور نیروهای مادر منطقه نیاز است. به هر اندازه ای که نیاز باشد ما اعزام خواهیم کرد .

هاشمی رفسنجانی در ادامه اظهارات خود  در مورد متن پیام احمد سکوتوره  رئيس کنفرانس کشورهای اسلامی که توسط هیئت صلح اسلامی تسلیم رئیس جمهور شده است نیز گفت: آقای سکوتوره طی نامه ای که امروز به دست آقای خامنه ای رسید از ایشان جهت مسافرت به ریاض دعوت کرده است. هرچند که مفهوم این دعوت روشن نبود ، طبعا ما نمی توانستیم چنین چیزی را بپذیریم. قرار شده است که در جواب این نامه بر شرایط عادلانه گذشته اما برای دستیابی به صلح تاکید شود. ما فکر می کنیم که نیازی به زحمت کشیدن و رفتن به اینجا و آنجا نباشد .

نماینده امام در شورای عالی دفاع سپس در مورد اقدامات آینده رزمندگان اسلام برای مقابله با ددمنشی های صدام گفت : اقدامات ما همچون گذشته اقدامات نظامی است و ما مردم عراق را مردم خودمان می دانیم و حاضر نیستیم حتی از بینی کسی خون جاری شود. ما حاضر به خراب کردن حتی یک خانه از مردم عراق نیستیم هر چند همچون گذشته در فرصت مناسب و هرجا که لازم باشد جواب صدام را خواهیم داد.

هاشمی همچنین در ادامه تحولات منطقه را مربوط به پیروزی رزمندگان اسلام و فتح  خرمشهر دانست.

پ ن 

جمهوری اسلامی ، ۱۹ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

2 + 19 =

WpCoderX