آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !

امام خمینی رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در اجرای هر چه سریع تر پیام تاریخی و ۸ ماده ای اخیرشان پیامی خطاب به اعضای مرکزی ستاد پیگیری این فرمان صادر کردند.

آیت الله منتظری : جلوی دزدی ها و ولخرجی هایی که در زمان گذشته می شد گرفته شده است و حالا استانداران و فرمانداران این زمان با حداقل حقوق در برابر نق زدن ها و مخالفت های مخالفین تلاش می کنند و باید به نعمت برخورداری از انقلاب اسلامی برای این که کارها را روی غلطک بیندازند همه نق زدن ها را به خود بخرند و قصدشان خدا باشد و کار را برای رضای خدا انجام دهند.

آیت الله امامی کاشانی رئیس دیوان عدالت اداری در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت : حدود ۴ هزار شکایت از سوی مردم به این دیوان ارسال شده است .

حزب بعث سوریه در پایان نشست خود با حضور حافظ اسد رئیس جمهور این کشور طی بیانیه ای جنگ ظالمانه صدام علیه انقلاب اسلامی ایران را اجرای توطئه امپریالیسم و صهیونیسم دانست که توسط صدام مزدور برای بی اثر کردن نقش دو ملت ایران و عراق در مواجهه با صهیونیسم ترتیب داده شده است .

همزمان با چهارمین سالروز اشغال افغانستان توسط نیروهای شوروی حکام افغانستان طی ۲۴ ساعت گذشته به منظور مقابله با تشدید حملات چریک های افغانی دست به اقدامات فوق العاده امنیتی و افزایش نیروهای گشتی در خیابان های کابل زدند . 

هاشمی رفسنجانی : دو عامل روحانیت و مردم که محرک انقلاب بوده اند و الان پایه و مایه انقلاب هستند حرکت تکاملی انقلاب را پیش بردند و اکنون اوضاع به حالی رسیده که ما موفق شده ایم همه امیدهای آنان را نقش بر آب ساخته و پابرجاتر از هر زمان به راه خود ادامه دهیم .

ستاد پیگیری فرمان امام تشکیل شد

امام خمینی رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در اجرای هر چه سریع تر پیام تاریخی و ۸ ماده ای اخیرشان پیامی خطاب به اعضای مرکزی ستاد پیگیری این فرمان صادر کردند.

در این پیام آمده است : حضرات آقایان حجج اسلام موسوی اردبیلی رئیس دیوان عالی کشور ، میرحسین موسوی نخست وزیر ، امامی کاشانی رئیس دیوان عدالت اداری ، محقق رئیس بازرسی کل کشور ، ناطق نوری وزیر کشور و آقازاده وزیر مشاور با اکثریت آرا حق دارند متخلف یا متخلفین را پس از تشخیص عزل نمایند . (۱۳)

گفتنی است این ستاد در اجرای فرمان امام ۶ مقام قضایی و اجرایی را به محکمه فراخوانده است.(۱۴)

آیت الله منتظری : استانداران باید با اقشار مختلف مردم بسازند

حجت الاسلام ناطق نوری وزیر کشور به همراه استانداران سراسر کشور و چند تن از معاونین این وزارت خانه عصر دیروز در قم با آیت الله منتظری دیدار کردند .

آیت الله منتظری در این دیدار با اشاره به مشقات اداره استان های کشور خطاب به استانداران گفت : در جمهوری اسلامی کسی که می خواهد استان را اداره کند فکر و عملش باید طوری باشد که بتواند با اقشار مختلفی از مردم بسازد ، آن قدر استوار باشد و با افراد رفت و آمد داشته باشد که بتواند برای ایجاد هماهنگی در استان بین رئیس شهربانی و مسئول جهاد سازندگی و سایر ارگان ها و ادارات رابطه دوستی و نزدیکی ایجاد کند که اگر غیر از این باشد همه کارها با گرفتاری روبرو می شود .

وی با مقایسه استانداران قبل و بعد از انقلاب گفت : جلوی دزدی ها و ولخرجی هایی که در زمان گذشته می شد گرفته شده است و حالا استانداران و فرمانداران این زمان با حداقل حقوق در برابر نق زدن ها و مخالفت های مخالفین تلاش می کنند و باید به نعمت برخورداری از انقلاب اسلامی برای این که کارها را روی غلطک بیندازند همه نق زدن ها را به خود بخرند و قصدشان خدا باشد و کار را برای رضای خدا انجام دهند.

آیت الله منتظری در بخش دیگری از سخنان خود گفت : انشاء الله به برکت ایران اسلامی کشورهای مسلمان نیز از زیر یوغ استعمار بیرون خواهند آمد . (۱۵)

آیت الله امامی کاشانی : ۴ هزار شکایت از سوی مردم به دیوان عدالت اداری رسیده است

آیت الله امامی کاشانی رئیس دیوان عدالت اداری در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت : حدود ۴ هزار شکایت از سوی مردم به این دیوان ارسال شده است .

وی در بخشی از این مصاحبه اظهار داشت : واحد گزینش که مسئول ورود اشخاص است اگر افرادی را اخراج کند خلاف قانون است و در صلاحیت دیوان است و همچنین پاکسازی و بازسازی ها اگر برخلاف قانون عمل کنند در صلاحیت دیوان است ولی سوء استفاده ها ، روابط غلط و اهانت به مردم از جرائم است و قابل طرح در دادگاه عمومی است.

آیت الله امامی کاشانی همچنین در پاسخ به این سوال که بیشترین شکایات از کجا است ؟ گفت : بیشترین شکایت از آموزش و پرورش ، از گزینش آموزش و پرورش و از پاکسازی ها است و از وزارت بازرگانی و صنایع و کما بیش هم از وزارتخانه های دیگر . (۱۶)

سوریه صدام را به عنوان مجری طرح های امپریالیستی صهیونیستی محکوم کرد

در پایان جلسات حزب بعث سوریه که به ریاست حافظ اسد رئیس جمهور این کشور و به مدت ۶ روز ادامه داشت از سوی کمیته مرکزی این حزب در دمشق بیانیه ای انتشار یافت .

در این بیانیه جنگ ظالمانه صدام علیه انقلاب اسلامی ایران اجرای توطئه امپریالیسم و صهیونیسم و توسط صدام مزدور برای بی اثر کردن نقش دو ملت ایران و عراق در مواجهه با صهیونیسم اعلام شده است .

همچنین در بیانیه مذکور از دولت لبنان برای اخراج نیروهای صهیونیستی از این کشور حمایت و با تسلیم اعراب در مقابل قرارداد کمپ دیوید به شدت مخالفت شده است . (۱۷)

وضعیت فوق العاده در کابل برقرار شد

همزمان با چهارمین سالروز اشغال افغانستان توسط نیروهای شوروی حکام افغانستان طی ۲۴ ساعت گذشته به منظور مقابله با تشدید حملات چریک های افغانی دست به اقدامات فوق العاده امنیتی و افزایش نیروهای گشتی در خیابان های کابل زدند . (۱۸)

آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها

سمینار استانداران سراسر کشور با سخنرانی آیت الله هاشمی رفسنجانی و با حضور وزیر کشور به کارخود پایان داد .

در این سمینار آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی با تشریح توطئه های ابرقدرت ها گفت : ۴ سال پیش تحلیل گرهای معمولی و آن هایی که به خدا و مردم متکی نبودند فکر می کردند در آینده کسانی استاندار و جزء مقامات کشور خواهند شد که خیال می کردند استوانه های مبارزه هستند ، از جمله مجموعه لیبرال ها چون مراغه ای و این موضوع که افرادی چون شما استاندار باشند اصلا به ذهنشان خطور نمی کرد .

وی افزود : آن ها غیر از دو اصل همه چیز را در نظر می گرفتند ، یکی مردم و دیگری روحانیت . تمام محاسبه شان این بود که توده عوام را با هر اشاره ای می توان عوض کرد و روحانیت هم که یک گروه ساده و مخلص زحمتکش هستند که در یک مرحله از آن ها استفاده میکنیم و بعد هم سرکار خودشان بر می گردند و یک عده به اصطلاح روشنفکر فرنگ رفته که اعتماد آمریکا را جلب کرده اند ، کشور را اداره می کنند .

وی ادامه داد : آن ها در کارهای خود واقعا برنامه ریزی داشتند و ما واقعا هیچ برنامه ریزی دقیقی نداشتیم ، مردم و روحانیونی که در صحنه بودند به چیزی غیر از انقلاب اسلامی فکر نمی کردند و آرزو داشتند تمام کسانی که آن طور فکر می کردند بمانند و خدمات کنند.

هاشمی با اشاره به این نکته که طرز تفکر ما از روز اول این نبود که چپی ها و یا لیبرال ها را حذف کنیم گفت : ما براین عقیده بودیم کسانی که در گذشته خطوط انحرافی رفته اند بیایند و بعد از اصلاحشان با هم کار کنیم ولی آن ها هرگز این طور فکر نمی کردند .

رئیس مجلس گفت : به اصطلاح روشنفکران فکر می کردند که با پیروزی انقلاب کار روحانیت تمام شده و دائما می گفتند که چرا امام به قم نمی روند ، فکر می کردند که بعد از این سالی یکی دو بار هیئت دولت به حضور امام می رسد و با ایشان دیدن می کند برای آن ها اصلا قابل قبول نبود که ببینند مردم به خیابان ها ریخته اند و دولت طبق نظر مردم کارهایش را انجام می دهد .

هاشمی با یادآوری این مطلب که آن ها نظرشان این بود که مردم و روحانیت کار خود را انجام داده اند و باید صحنه را ترک کنند گفت : به ما پرخاش می کردند که چرا جلوی مردم را نمی گیرید و دائما به خیابان می آیند ؟!

هاشمی تاکید کرد که دو عامل روحانیت و مردم که محرک انقلاب بوده اند و الان پایه و مایه انقلاب هستند حرکت تکاملی انقلاب را پیش بردند و اکنون اوضاع به حالی رسیده که ما موفق شده ایم همه امیدهای آنان را نقش بر آب ساخته و پابرجاتر از هر زمان به راه خود ادامه دهیم .

رئیس مجلس با اشاره به این مطلب که ابرقدرت ها برای رسیدن به اهدافشان باید در ایران سرمایه گذاری زیادی بنمایند که برایشان گران و بی نتیجه خواهد بود گفت : عراق به بهانه مبارزه با اسرائیل و با چپ نمایی از همه جا هر چه می توانست گرفت و با دوره چهار ساله سربازی خود را به یک دژ نظامی تبدیل کرد و با ارتشی که برای حمله به چند جا در نظر گرفته شده بود و آن همه ذخائر ارزی و آن امکاناتی که فرانسه و شوروی و آمریکا در اختیارش گذاشته و می گذارند به ایران حمله کرد .

هاشمی سپس با تاکید بر این مطلب که ابرقدرت ها فکر می کردند اگر ایران گرفتار جنگ شود همه امکاناتش را صرف آن خواهد کرد و مسائل اقتصادی مردم را خسته کرده و کشور فلج می شود گفت : همه این تحلیل ها مورد قبول محافل بین المللی قرار گرفت ولی دشمنان ما به آن چه ما روی آن حساب می کردیم حتی فکر هم نمی کردند .

هاشمی در پایان ریشه کن شدن تروریسم ، نبودن مزاحمین سیاسی در مجلس و حضور امام جمعه ها در صحنه و همراهی مردم با مسئولین را از پیروزی های انقلاب دانست . (۱۹)

پی نوشت

۱۳- صحیفه امام ، جلد ۱۷ ، صفحه ۱۷۲

۱۴- اطلاعات ، ۵ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۳

۱۵- کیهان ، ۴ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۹

۱۶- کیهان ، ۴ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۳

۱۷- کیهان ، ۴ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۲۰

۱۸- کیهان ، ۴ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۲۰

۱۹- اطلاعات ، ۴ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۲

مطالب مرتبط

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

به مناسبت درگذشت یار دیرین امام و رهبری / مروری به زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – ۱ ؛ هاشمی از آغاز تا پیروزی انقلاب
آیت الله هاشمی رفسنجانی : انصاف نیست پول این مردم را صرف تحصیل افراد ملحد و بی دین کنیم/تنها کسانی حق تحصیل دارند که همراه نظام اسلامی باشند
هاشمی رفسنجانی : انقلاب نباید به سمت مفت خورها منحرف شود
آیت الله هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/ هر امکانی که مبارزین علیه اسرائیل در لبنان بخواهند در اختیارشان می گذاریم
هاشمی رفسنجانی پیشنهاد داد ؛ ضرورت تشکیل یک ارتش مشترک اسلامی برای آزادی بیت المقدس
هاشمی رفسنجانی : وجود شورای نگهبان و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حجت را بر مردم تمام کرده است/از اول گفتیم با اسرائیل در جنگ هستیم
بهزاد نبوی : یک روز لیبرال ها دشمن ما بودند امروز حزب اللهی ها / بی انصافی است به ما منافقین آینده گفته می شود !
هاشمی رفسنجانی : صفات ولایت امر را در آیت الله منتظری می بینیم / امام نمی توانند جانشین خود را معرفی کنند !
هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : اسرائیل ۴۵۰ میلیون دلار به ایران بدهکار است / بیت المقدس با زور آزاد می شود / اسرائیل را باید در تل آویو شکست بدهیم
هاشمی رفسنجانی : مسائل مربوط به سیاست خارجی بدون مشورت با امام انجام نمی شود / در مبارزه با آمریکا خاکریز اول و دوم شاه و لیبرالیسم بودند
آیت الله هاشمی رفسنجانی : دیگر دوران خوش نشینی در تهران به سر آمده است ! / تا ما هستیم از این چیزها خبری نیست!
هاشمی رفسنجانی : سفرای ایران باید از موضع قدرت با دشمن حرف بزنند / جمهوری اسلامی موظف نیست هزینه انتشار نظرات مخالف را پرداخت کند
آیت الله هاشمی تشریح کرد ؛چگونگی خنثی سازی توطئه لیبرال ها / فرنگ رفته هایی که اعتماد آمریکا را جلب کرده بودند می خواستند در ایران مسئولیت بگیرند !
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه تهران : اگر بگذارند جوان ها صیغه کنند کسی آلوده نمی شود / باید منبع شلیک موشک های عراق تصرف شود
هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
هاشمی رفسنجانی : روی کار آمدن لیبرال ها و عوامل آمریکا در برهه ای مردم را نا امید کرد / ایده آل برخی برای حکومت آلمان و سوئیس بود/با تسخیر لانه فساد آمریکا خیال مردم راحت شد
هاشمی رفسنجانی : دانشگاه آزاد مانند حوزه های علمیه خواهد بود!
هاشمی رفسنجانی : ترجیح می دهیم با خود آمریکا بجنگیم تا نوچه هایش

هاشمی : مجلس خبرگان همیشگی نیست چون کار زیادی ندارد / ای کاش مردم نیازی به رای خبرنگان نداشته باشند!
آیت الله هاشمی رفسنجانی : همه می دانند اگر یک کشور ضد آمریکایی در دنیا باشد آن هم ایران است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از اول آمریکا را دشمن خود می دانستیم / آتش افروز اصلی جنگ آمریکا است
آیت الله هاشمی : غرب استعمار گر و آمریکای انحصار طلب صدام را به جنگ با ایران تشویق کرد
آیت الله هاشمی : کشتن منافقین مثل کشتن سربازان صدام در جبهه ها جایز است
افشاگری بزرگ هاشمی از تهدید آمریکا برای تجزیه ایران / آمریکا برای جدا سازی خوزستان ، آذربایجان و سیستان نقشه راه داشت
امام خمینی : اگر ما گرسنه باشیم بهتر است تا وابسته و مرفه باشیم
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه : سران عرب با دشمنان زبون و در مقابل ما ادای شیر در میاورند / آنان مثل شترمرغ و پفیوزند !
سخنان جالب محمد علی رجایی در مجلس ؛ سخنان مرا یک روستایی هم می فهمد ، سخنان بنی صدر را من هم نمی فهمم ! / مجلس به کابینه رجایی رای اعتماد داد
هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدرت های فرا منطقه ای ؛ خلیج فارس تا زمانی که مصلحت بدانیم امن است !
آیت الله هاشمی در برابر چه اتهام سنگینی از بهزاد نبوی دفاع کرد ؟! / این پرونده مسکوت است !
هاشمی : برای عادی شدن روابط ایران و آمریکا خیلی از مسائل باید حل شود
هاشمی : نزدیکان من اگر خواستار امتیاز شدند گناهکارند !
پیشنهاد آیت الله هاشمی به کشورهای اسلامی ؛ یک ماه با آمریکا قطع رابطه کنید
آیت الله هاشمی : اگر بمیرم راحت هستم چون به هدف رسیده ام ! / تمسخر شعار انتخابات آزاد «نهضت آزادی » از سوی هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی : ما از سال ۴۲ آمریکا ، اسرائیل و شاه را با هم محکوم کردیم
جنجال معامله مخفیانه ریگان با ایران ؛ تصاویر/ ماجرای مک فارلین و رسوائیِ ایران گیت
تحلیل آیت الله هاشمی از سه مرحله انقلاب ، مبارزه با شاه ، آمریکا و منافقین !/جهاد با آمریکا و شاه جدای از جهاد با منافقین و مفسدین داخلی نیست
تقدیر آیت الله هاشمی از مادری که فرزند ضد انقلابش را معرفی کرد ؛ کسانی که بهشت را بر جهنم ترجیح می دهند زیادند
هاشمی : دشمنان اسلام برای شکستن اعتبار مجلس تلاش می کنند

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند
هاشمی : اگر خودمان را کمتر از دیگران دیدیم انقلابی هستیم!
هر کس اندک فاصله ای با امام و انقلاب دارد در صدد القای خط آمریکا است
هاشمی رفسنجانی : تقویت برنامه موشکلی تکلیف ما است
عکس / گریه هاشمی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری
آخرین حرف هاشمی ؛ مسلمانان باید تکلیف خود را با کفر که یک سر آن آمریکا است مشخص کنند
خطاب هاشمی به سفیر شوروی ؛ پا جای پای آمریکاگذاشته اید
آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : زنان باید روسری ، لباس آستین بلند و جوراب کلفت پوشیده و شلوار پایشان باشد ! / دست ها از مچ به پائین و صورت اشکالی ندارد دیده شود !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : منافقین دیروز محاربان امروز هستند / منافق زمانی که رو در روی انقلاب قرار گرفت محارب است
آیت الله هاشمی رفسنجانی : لیبرال هایی که می گویند مسلمانیم منافقند و دروغ می گویند
هاشمی : دشمن ما چند نفر منافق نیست بلکه امپریالیسم بین المللی است
آیت الله هاشمی : اکثریت مجلس در یک خط باشد بهتر است !
حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد
شعار مرگ بر بنی صدر در حضور هاشمی ؛ رئیس مجلس : تا استقرار کامل جمهوری اسلامی در صحنه بمانید
توافق آیت الله هاشمی با فرستاده قذافی ؛ ارتش آزادیبخش اسلامی تشکیل می شود !
آیت الله هاشمی : پست های کشور باید در اختیار حزب اللهی ها قرار گیرد
آیت الله هاشمی : نباید از جنگ با آمریکا ترسید / تجربه نشان داده هر کس مقاومت کرد پیروز شد
میرحسین موسوی : اگر کشورهای اسلامی نمی خواهند راه را باز کنند ما به جنگ اسرائیل برویم
میرحسین موسوی : منافع آمریکا در سراسر کشورهای اسلامی مورد حمله قرار می گیرد/ در هیئت دولت بودجه مبارزه مسلحانه با اسرائیل تصویب شد
گام به گام با برکناری اولین رئیس جمهور – ۲ / هاشمی رفسنجانی : ترجیح دارد بنی صدر رئیس جمهور بماند !
آیت الله هاشمی : در پاسخ به اسرائیل هیچ محدودیتی نداریم / هیئت نظامی سیاسی ایران برای هماهنگی با نیروهای رزمنده عازم سوریه شد
هاشمی ۶۱: سیاست ما در دانشگاه ها ایجاد محدودیت است /هاشمی ۹۵ : مخالف انقلاب فرهنگی بودم/کدام را باور کنیم؟!
آیت الله منتظری : پاسداران باید عامل صدور انقلاب به کشورهای دیگر باشند
از ضاربین هاشمی رفسنجانی اطلاعات وسیعی به دست آمد / حمله گروه مسلح به خانه آیت الله مفتح
حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی:آقای هاشمی! شما با تعطیلی دانشگاه‌ها مخالف بودید؟/ جلسه منزل قلهک را فراموش کرده‌اید
جمله دقیق امام پس از ترور هاشمی چه بود ؟ ؛ هاشمي زنده است چون نهضت زنده است
هاشمی رفسنجانی ترور شد ؛ هاشمی در تجمع ضد آمریکایی میدان ۱۷ شهریور چه گفت ؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی : خسارات جنگ را به حساب صدام و در لیست طلب خود قرار داده ایم
سخنان هاشمی دانشگاه را به هم ریخت
هاشمی ضمن حمایت از توقیف روزنامه نهضت آزادی ؛ به مشروعیت و صداقت قوه قضائیه ایمان دارم / نباید شانتاژ بکنیم
تفاوت شهید بهشتی و هاشمی در برخورد با نظر امام / شهید بهشتی : نظر امام درباره جلال الدین فارسی کاملا صحیح است / هاشمی : هر چند امام گفت ولی من قبول ندارم !
آیت الله هاشمی رفسنجانی : آمریکا حرفی ندارد نوکرش باشیم به او فحش هم بدهیم ! / برای بستن دست اسرائیل باید دست آمریکا را بست
هاشمی رفسنجانی : از عراق طلبکاریم و برای گرفتن حقوقمان وارد خاک این کشور می شویم
خطبه خواندنی هاشمی رفسنجانی در مورد وضعیت جنسی زنان در غرب/ زن را بصورت مانکن در ویترین می‏گذارند برای نمایش لباس زیر+ فیلم و صوت
موسوی : ملت ایران می خواهد سیطره آمریکا در منطقه را از بین ببرد / بعد از جنگ مبارزه با اسرائیل جنبه استراتژیک می یابد !

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

1 × 2 =

WpCoderX