آیت الله هاشمی : از من باسوادتر و مومن تر هم هست !

از نخستین ساعات بامداد امروز میلیون ها نفر از مردم مبارز و انقلابی ایران در سراسر کشور با شور و اشتیاق در صفوف منظم پای صندوق های رای رفتند تا دومین رئیس جمهور ایران اسلامی و نمایندگان میان دوره ای مجلس را انتخاب کنند.

امام خمینی رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی نیز ساعت ۹ و ۵۰ دقیقه صبح امروز در حالی که حاج سید احمد خمینی و گروهی از اهالی جماران ایشان را همراهی می کردند در محل صندوق سیار شماره ۱۱۰ رای خویش را به صندوق انداختند.

آیت الله خامنه ای امام جمعه تهران نیز امروز رای خود را برای انتخابات ریاست جمهوری و نمایندگان میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در بیمارستان به صندوق سیار انداختند.

آیت الله خامنه ای : به کسی رای دادم که دیانت و تقوا و کارایی او اطمینان داشتم و این همه را در او تجربه کرده بودم ، آقای رجایی را که من به او رای دادم از سالیان طولانی می شناختم او را در سلول های پر از رنج و شکنجه رژیم خون آشام شاه معدوم دیدم و همیشه قبل از آن و بعد از آن شاهد تلاش او در راه خدا و کوشش او برای حاکمیت الله بوده ام که با رنج و شکنجه و محرومیت در او و برای او توام بوده.

آیت الله هاشمی رفسنجانی خطاب به ضد انقلاب گفت  : این جمهوری مستحکم است رهبرش امام گونه و معصوم گونه حرکت می کند مردمش بیدارند و نیروی نظامی قوی دارد ولی شما جوانان فریب خورده پشتیبان ندارید .

 امثال بنده در حوزه قم صدها نفر هستند که از من بهتر ، با سوادتر و متدین تر هستند ، منتهی شرایط اجتماعی آن ها را معروف نکرده است . حالا شما آیات بهشتی و خامنه ای را ترور کنید ، آن ها می توانند جای ما را بگیرند . شما ضعیف هستید و پشتیبان ندارید و رهبران شما دروغ می گویند . این چه بساطی است که بر سر خودتان آورده اید ؟

جلسه شورای عالی دفاع امشب به ریاست محمد علی رجایی نخست وزیر و با حضور آیات هاشمی رفسنجانی ، موسوی اردبیلی اعضای شورای موقت ریاست جمهوری و تنی چند از فرماندهان نظامی در تهران برگزار شد .

محمد علی رجایی نخست وزیر : از جمله تصمیمات این بود که مجددا یک ستاد خبری متشکل از خبرگزاری پارس ، دفتر مرکزی خبر ، سپاه و ارتش تشکیل شود و اخبار جنگی در آن جا بررسی و پس از تصویب منتشر شود . 

دومین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد

از نخستین ساعات بامداد امروز میلیون ها نفر از مردم مبارز و انقلابی ایران در سراسر کشور با شور و اشتیاق در صفوف منظم پای صندوق های رای رفتند تا دومین رئیس جمهور ایران اسلامی و نمایندگان میان دوره ای مجلس را انتخاب کنند.

آیت الله مهدوی کنی وزیر کشور و سرورالدین معاون سیاسی و اجتماعی وزارت کشور در طول برگزاری انتخابات از چندین حوزه اخذ رای در تهران دیدن کردند و مسائل و مشکلات هر یک از حوزه ها را مورد رسیدگی قرار دادند.

امام خمینی رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی نیز ساعت ۹ و ۵۰ دقیقه صبح امروز در حالی که حاج سید احمد خمینی و گروهی از اهالی جماران ایشان را همراهی می کردند در محل صندوق سیار شماره ۱۱۰ رای خویش را به صندوق انداختند.

آیت الله خامنه ای در انتخابات به چه کسی رای دادند؟!

آیت الله خامنه ای امام جمعه تهران نیز امروز رای خود را برای انتخابات ریاست جمهوری و نمایندگان میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در بیمارستان به صندوق سیار انداختند.

امام جمعه تهران در پاسخ به سوالی که شما به چه کسی رای داده اید و چه خصوصیاتی را برای رای دادن در نظر گرفته اید اظهار داشتند : به کسی رای دادم که دیانت و تقوا و کارایی او اطمینان داشتم و این همه را در او تجربه کرده بودم ، آقای رجایی را که من به او رای دادم از سالیان طولانی می شناختم او را در سلول های پر از رنج و شکنجه رژیم خون آشام شاه معدوم دیدم و همیشه قبل از آن و بعد از آن شاهد تلاش او در راه خدا و کوشش او برای حاکمیت الله بوده ام که با رنج و شکنجه و محرومیت در او و برای او توام بوده.

ایشان افزودند : کارایی او را هم از آغاز انقلاب تا به امروز مشاهده کرده ام ایشان یک سال و نیم وزیر بودند آن هم یک وزیر موفق بعدا هم در حدود ۱۱ ماه در سخت ترین شرایط و بحرانی ترین اوضاع و احوال یعنی شرایط جنگ تحمیلی و محاصره اقتصادی و مخالفت های داخلی با وجود یک رئیس جمهور آن چنانی ، نخست وزیری این مملکت را به عهده داشتند و باز هم موفق بودند . امیدوارم که تجربه ریاست جمهوری ایشان یک تجربه موفق همانند تجربه های گذشته ایشان باشد.(۱)

توصیه آیت الله هاشمی به ضد انقلاب در خطبه های نماز جمعه

خطبه های نمازجمعه امروز تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه اول نمازجمعه امروز تهران گفت : این جمهوری مستحکم است رهبرش امام گونه و معصوم گونه حرکت می کند مردمش بیدارند و نیروی نظامی قوی دارد ولی شما جوانان فریب خورده پشتیبان ندارید .

وی ادامه داد : رهبران شما دروغ می گویند پس به خود آئید زیرا ما نه تنها به خون شما تشنه نیستیم بلکه کشور ما به نیروی جوان شما نیاز دارد .

هاشمی در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه تهران گفت : جامعه ما جامعه ای است که نزدیک یک یا دو قرن گرفتار بلای نفوذ اجانب بود و ریشه نفوذ غرب در این جامعه هنوز وجود دارد از همان روزهای رفتن شاه دشمن خیال می کرد چیزی مثل بختیار می تواند هیجان جامعه را بخواباند و به وضوح می بینید که جامعه ما چگونه خطرها را در مقطع های معینی دفع می کند.

وی افزود : یکی از امیدهای دشمن همیشه این بود که از برون ریشه های موجود سابقه دار انحراف این جامعه استفاده بشود و جامعه را به تباهی ببرد نرسیدن تکنیک و قطعه و مواد و فرار سرمایه و محاصره اقتصادی مجموعه ای است که با تحلیل های دشمنان ، هر جامعه ای را از پای در آورد و این همان کاری بود که در شیلی کردند که در ایران نیز روی این مسئله خیلی حساب شده بود.

امام جمعه موقت تهران یکی دیگر از توطئه ها و بمب های ساعتی پیش بینی شده دشمن را هجوم خارجی نام برد و افزود : این همان هجومی است که جنگ جاری را تشکیل می دهد که صدام و بعث عفلق و ارتجاع منطقه متصدی انفجار این بمب شده و این توطئه شده و این توطئه هم مانند دیگر توطئه ها به جای این که به ضرر انقلاب تمام شود به اعتبار و افتخار ملت در آمد و مایه وحدت و عظمت و افتخار همراهی و همگامی ملت شد .

هاشمی در ادامه به خطر تروریسم و تجزیه کشور اشاره کرده و گفت : بمب دیگر که دشمن رویش خیلی حساب کرده بود بمب تجزیه کشور بود که با کمک نیروهای ارتش و سپاه و مردم این بمب منفجر شد و آخرین بمبی که امروز با آن مواجهیم تروریسم حاد است که آن روزها فکر جنگ داخلی را کرده بودند شاید در هیچ انقلابی این مقدار نیروهای اکثریت بدون تشکیلات نبوده و نیروهای مخالف نیز این همه متشکل نبوده اند .

برای نیروهای مخالف همه چیز آماده بود ولی …

هاشمی گفت : برای نیروهای مخالف همه چیز آماده بود که یک حرکت خونین ایجاد کنند اتفاق هایی که افتاد برای آن ها مسلم شده بود که همین روزها ایران در دست آن ها است و در کنار این شیوه های تبلیغاتی مزورانه که به هیچ چیز پایبند نبود توطئه سند سازی و مخدوش کردن چهره ها به طریقی که بیت امام را کنار خودشان قرار بدهند استفاده کرده تا خودشان را در میان مردم محفوظ بدارند.

خطیب موقت جمعه تهران گفت : زمینه کاملا مساعد بود که آقایان حمام خون راه بیندازند ولی غرور آفرین و اعجاب انگیز و دشمن کش است که آدم ببیند با وجود همه شرائط جمع شده جنگ ، مسائل اقتصادی ، عزل رئیس جمهوری ، همه نیروها دست به دست هم بدهند و مثلا یک تظاهرات درست کنند ولی یک ساعت هم نتوانند بیرون بیایند.

از من باسواد تر و مومن تر هم هست !

هاشمی خطاب به جوانان فریب خورده نیز گفت : به فرض که شما موفق شدید چند چهره را نابود کنید آیا این مردم ، این سپاه ، این جهاد ، دانش آموزان خوب اجازه خواهند داد که شما حکومت کنید؟ آن روزی که ارتش و پلیس و ساواک بود این مردم دست خالی بیرون ریختند ، حالا مردم مسلح اند و پاسدارها در هر کوچه ای هستند . شما می خواهید بر کی حکومت کنید؟ به فرض محال راه را برای دوران بعد از ۲۸ مرداد باز کنید که البته نمی شود ولی برای چه؟شما با کی طرفید و با کشتن چه کسی می خواهید پیروز شوید؟

هاشمی افزود : امثال بنده در حوزه قم صدها نفر هستند که از من بهتر ، با سوادتر و متدین تر هستند ، منتهی شرایط اجتماعی آن ها را معروف نکرده است . حالا شما آیات بهشتی و خامنه ای را ترور کنید ، آن ها می توانند جای ما را بگیرند . شما ضعیف هستید و پشتیبان ندارید و رهبران شما دروغ می گویند . این چه بساطی است که بر سر خودتان آورده اید ؟

منافقین مارقین زمان / آمریکا ریشه مسئله لبنان و تجاوزات اسرائیل

هاشمی در خطبه دوم با اشاره به سه جریان ناکثین ، مارقین و قاسطین در حکومت امیرالمومنین گفت : در شرایط کنونی نیز مارقین زما ما همان منافقین هستند .

وی سپس با اشاره به مسئله لبنان و تجاوزات اسرائیل از دنیای اسلام خواست که به ریشه این مسئله توجه کنند که ریشه آن همان آمریکا است و به سادگی از کنار آن نگذرند. (۲)

برای انعکاس خبرهای جنگ ستاد خبری هماهنگ تشکیل می شود

جلسه شورای عالی دفاع امشب به ریاست محمد علی رجایی نخست وزیر و با حضور آیات هاشمی رفسنجانی ، موسوی اردبیلی اعضای شورای موقت ریاست جمهوری ، تیمسار فلاحی جانشین رئیس ستاد مشترک ارتش ، سرهنگ نامجو نماینده امام در شورای عالی دفاع ، سرهنگ فکوری وزیر دفاع و فرمانده نیروی هوایی ، کلاهدوز قائم مقام سپاه پاسداران ، مهندس موسوی وزیر امور خارجه و کمال خرازی سرپرست ستاد تبلیغات جنگ در تهران تشکیل شد .

پس از پایان این جلسه محمد علی رجایی نخست وزیر در باره تصمیمات اتخاذ شده گفت : درباره تعیین تکلیف نیروهای نامنظم شهید دکتر چمران تصمیماتی اتخاذ شد و قرار شد تا پایان جنگ در تابعیت ارتش باقی بمانند و از نظر کاری به همان شکلی که تاکنون عمل می کردند باز هم عمل کنند.

رجایی همچنین گفت : از جمله تصمیمات این بود که مجددا یک ستاد خبری متشکل از خبرگزاری پارس ، دفتر مرکزی خبر ، سپاه و ارتش تشکیل شود و اخبار جنگی در آن جا بررسی و پس از تصویب منتشر شود . (۳)

پی نوشت

  1. اطلاعات ، ۳ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۲
  2.  اطلاعات ، ۳ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۴
  3.  اطلاعات ، ۳ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۲

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

5 + 11 =

WpCoderX