آیت الله موسوی اردبیلی : استانداران زمانی موفق هستند که در استانشان کسی گرسنه ، بیکار و بی مسکن نباشد

آیت الله خامنه ای رئیس جمهور پس از دیدار با امام خمینی :   ما به رژیم عراق و حامیانش اعلام می کنیم اگر شما با این گونه اعمال می خواهید جمهوری اسلامی ایران را وادار کنید که در مقابله با شما مرعوب شود و در احقاق حقوق حقه خود کوتاه بیاید ، این فکر غلطی است . زیرا این عمل نه تنها ما را از احقاق حقوق مشروعمان باز نخواهد داشت بلکه ما را مصمم تر می کند و بر بدهکاری های شما به این مردم محروم خواهد افزود .

غرضی وزیر نفت : رهبری اوپک بخصوص پس از پیروزی انقلاب اسلامی تقریبا به دست عربستان سعودی افتاد که با تولید روزانه بیش از ۱۱ میلیون بشکه نفت در سال گذشته هر نوع تحمیل را به دیگر اعضای اوپک وارد می ساخت ، جمهوری اسلامی توانست قیمت نفت را از بشکه ای ۱۲ دلار به ۳۷ دلار برساند .

ستاد مرکزی پیگیری فرمان امام : در جلسه ای که اعضای این ستاد داشته اند ضمن تاکید و تصویب مواردی مقرر شد که پس از بررسی تخلف و اثبات آن گذشته از مجازات های قانونی مجرم از جانب محاکم قضایی ، متخلف یا متخلفین تحت هر عنوانی که باشند به امت شهید پرور معرفی خواهند شد . 

حبیب الله عسکر اولادی : ما در امر بازرگانی زیر دو فشار هستیم یکی فشار شرق زده ها که می خواهند همه چیز دولتی شود و دیگر فشار غرب زده ها که می خواهند همه چیز آزاد شود . ولی ما تابع فقه هستیم و تاکنون بیشتر کارهای ما بر اساس ضرورت انجام می شد اما این مسیر در جهت فقهی شدن پیش خواهد رفت . 

آیت الله موسوی اردبیلی خطاب به استانداران : شما وقتی می توانید ادعا کنید که در کارتان کاملا موفق بودید که گفته شود در استان شما هیچ کس بی غذا ، بدون مسکن و بیکار وجود ندارد یا در این راه گام های مثبتی برداشته اید ، ضمن آن که در استان شما ریشه تروریست کنده شده و ضد انقلاب وجود نداشته باشد . 

چند تن از افراد وزارت بازرگانی به جرم گرفتن رشوه ، خرید و فروش کوپن کالاهای اساسی مردم و منحرف کردن توزیع کالا از مسیر عادی خود تحت تعقیب قانونی قرار گرفتند.

در جریان پاکسازی ۲۴ روستای محور سنندج – کامیاران و سه ارتفاع استراتژیک ۲۰ نفر از ضد انقلابیون به هلاکت رسیدند و ۸ تن دیگر دستگیر شدند.

آیت الله خامنه ای : حمله موشکی به دزفول تحریک به ادامه جنگ است

آیت الله خامنه ای رئیس جمهور صبح دیروز به حضور امام خمینی رهبر انقلاب رسیدند و با ایشان دیدار و گفت و گو کردند .

رئیس جمهور در پایان این دیدار در یک گفت و گوی رادیویی اظهار داشتند : در این دیدار پیرامون مسائل سیاست داخلی و خارجی کشور با امام گفت و گو شد .

ایشان افزودند : امام از حمله وحشیانه دشمن به دزفول اظهار تاسف کردند .

رئیس شورای عالی دفاع علت این جنایت ددمنشانه بعثیون متجاوز را عدم توانایی آنان در رویارویی با رزمندگان اسلام درجبهه های نبرد ذکر کردند و گفتند : دشمن با این عمل ناجوانمردانه که تاکنون دهها بار انجام گرفته می خواهد عقده قلبی و خشم درونی خود را تسکین دهد.

رئیس جمهور با اشاره به شهید و زخمی شدن صدها تن از قهرمانان مقاوم دزفولی در جریان حمله وحشیانه دشمن گفتند : فداکاری و مقاومت مردم ما همچنان ما را در این جهت پیش خواهد برد که دشمن را نابود خواهیم کرد .

رئیس شورای عالی دفاع نوید دادند « انشاء الله حرکات و حملات ما به مرحله ای خواهد رسید که دشمن را از امکان ارسال آتش از راه دور هم محروم کنیم و این امکان را به او ندهیم که دیگر شهرهای مرزی ما را حتی از راه دور بتواند تهدید کند »

آیت الله خامنه ای در ادامه گفتند : ما به رژیم عراق و حامیانش اعلام می کنیم اگر شما با این گونه اعمال می خواهید جمهوری اسلامی ایران را وادار کنید که در مقابله با شما مرعوب شود و در احقاق حقوق حقه خود کوتاه بیاید ، این فکر غلطی است . زیرا این عمل نه تنها ما را از احقاق حقوق مشروعمان باز نخواهد داشت بلکه ما را مصمم تر می کند و بر بدهکاری های شما به این مردم محروم خواهد افزود .

رئیس جمهور ادامه دادند : کسانی که این حرکت را انجام می دهند و دم از صلح می زنند یعنی به زبان ادعای صلح طلبی دارند اما در عمل ما را وادار به ادامه هر چه بیشتر جنگ می کنند ما بین قول و عملشان تناقض است و این کار مسلما تحریک به ادامه جنگ است و یک حرکت جنگ افروزانه است و جنایتی است که حتی در میدان جنگ هم روا نیست . بنا بر این ما در حالی که می بینیم دشمنمان با چنین شیوه هایی علیه مردم مسلمان اقدام می کند ناچار و ناگزیر می شویم و بیشتر هم تشجیع می شویم بر این که جنگ را ادامه دهیم و انشاء الله ادامه خواهیم داد و دشمن را از انجام چنین کارهایی پشیمان خواهیم کرد .

آیت الله خامنه ای در پایان با اشاره به منطق سرکوب و زور متجاوزین عراقی گفتند : دشمن بداند که در این کار ناموفق بوده است و ما را به حقانیت فکرمان بیشتر مومن کرده است و با کسانی که منطق زور و شیوه غیر مردمی دارند چاره ای جز جنگ وجود ندارد . (۱)

غرضی تشریح کرد ؛ نتایج کنفرانس اوپک و وضع مطلوب تولیدات نفتی کشور

وزیر نفت کشورمان پس از بازگشت از کنفرانس اوپک گفت : تولیدات نفت ایران در مراحل استخراج ، اکتشاف ، تولید لوله ، بارگیری و بهره برداری از منابع به حد قبل از انقلاب و در وضع بسیار مطلوبی است ، ایران به لحاظ استخراج و بارگیری مشکلی ندارد و می تواند متناسب با نیاز خود نفت به بازار عرضه کند .

وی درباره تعیین دبیر کل جدید نیز گفت : در زمینه دبیر کل جدید که برای دو سال انتخاب می شود پیشنهادات لازم از سوی ایران داده شد و شش ماه دیگر دبیر کل جدید اوپک که ایران تعیین کرده است کار خود را آغاز خواهد کرد .

وی در ارتباط با سهمیه مقرر شده برای ایران گفت : اوپک در اجلاس اخیر خود سهمیه ۵/۲ میلیون بشکه تولید در روز را برای ایران تائید کرد ، البته باید گفت که اوپک مجموعه فروش و مصرف داخلی را تائید می کند . درخواست ما در اوپک این بود که سهمیه ایران فقط برای صادرات تعیین شود و مصرف داخلی در نظر گرفته نشود و ما تولید ۵/۲ میلیون بشکه در روز را به عنوان صادرات قبول کردیم و نه به عنوان تولید .

وی اضافه کرد : رهبری اوپک بخصوص پس از پیروزی انقلاب اسلامی تقریبا به دست عربستان سعودی افتاد که با تولید روزانه بیش از ۱۱ میلیون بشکه نفت در سال گذشته هر نوع تحمیل را به دیگر اعضای اوپک وارد می ساخت ، جمهوری اسلامی توانست قیمت نفت را از بشکه ای ۱۲ دلار به ۳۷ دلار برساند .

غرضی گفت : در داخل اوپک اعضایی هستند که بر علیه جمهوری اسلامی و منافع مستضعفین در جهان قد علم کرده اند عربستان سعودی قبل از انقلاب روزانه ۶/۵ میلیون بشکه نفت صادر می کرد برای این که کنترل بازار را به دست بگیرد و قیمت نفت را در سال گذشت پائین آورد ، از طرف دیگر زکی یمانی در مصاحبه خود گفته بود ما برای غرب نیم دلار هدیه داریم ، این مسائل دست به دست هم داد و بازار نفتی در کنترل عربستان سعودی در آمد .

وزیر نفت همچنین گفت : خوشبخانه طی دو جلسه اخیر اوپک مواضع سعودی به تدریج تضعیف شد و مجبور گردید تولید خود را از ۱۱ میلیون بشکه به ۵/۵ میلیون بشکه در روز تقلیل دهد . (۲)

نخستین تصمیمات ستاد پیگیری فرمان امام اعلام شد

ستاد مرکزی پیگیری فرمان امام امت دیروز با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد : در جلسه ای که اعضای این ستاد داشته اند ضمن تاکید و تصویب مواردی مقرر شد که پس از بررسی تخلف و اثبات آن گذشته از مجازات های قانونی مجرم از جانب محاکم قضایی ، متخلف یا متخلفین تحت هر عنوانی که باشند به امت شهید پرور معرفی خواهند شد . (۳)

عسکر اولادی : به دنبال فقهی کردن بازرگانی هستیم

در چهارمین روز سمینار استانداران سراسر کشور آیت الله موسوی اردبیلی رئیس دیوان عالی کشور و حبیب الله عسکر اولادی وزیر بازرگانی ضمن سخنرانی در جمع استانداران به سوالات مختلف آنان پاسخ دادند .

در این سمینار حبیب الله عسکر اولادی وزیر بازرگانی در زمینه بازرگانی دولتی گفت : کالاهایی که بالاترین حجم ارزی را داشته و مورد نیاز اغلب مردم باشند و همچنین دارای بار وابستگی اقتصادی به بیگانگان و یا بار سیاسی و یا برنامه ریزی داشته باشند دولتی خواهد بود .

وی خطاب به استانداران اظهار داشت : باید توجه کنید که در اجرای سیاست نه شرقی نه غربی در امر بازرگانی فقه اسلامی را در نظر  بگیرید و ما نیز به دنبال فقهی کردن بازرگانی هستیم .

عسکر اولادی همچنین گفت : ما در امر بازرگانی زیر دو فشار هستیم یکی فشار شرق زده ها که می خواهند همه چیز دولتی شود و دیگر فشار غرب زده ها که می خواهند همه چیز آزاد شود . ولی ما تابع فقه هستیم و تاکنون بیشتر کارهای ما بر اساس ضرورت انجام می شد اما این مسیر در جهت فقهی شدن پیش خواهد رفت . (۴)

آیت الله موسوی اردبیلی : استانداران زمانی موفق هستند که در استانشان کسی گرسنه ، بیکار و بی مسکن نباشد

در این سمینار آیت الله موسوی اردبیلی نیز خطاب به استانداران گفت : شما وقتی می توانید ادعا کنید که در کارتان کاملا موفق بودید که گفته شود در استان شما هیچ کس بی غذا ، بدون مسکن و بیکار وجود ندارد یا در این راه گام های مثبتی برداشته اید ، ضمن آن که در استان شما ریشه تروریست کنده شده و ضد انقلاب وجود نداشته باشد . (۵)

چند عضو وزارت بازرگانی به جرم رشوه خواری و تخلفات دیگر تحت تعقیب قرار گرفتند

چند تن از افراد وزارت بازرگانی به جرم گرفتن رشوه ، خرید و فروش کوپن کالاهای اساسی مردم و منحرف کردن توزیع کالا از مسیر عادی خود تحت تعقیب قانونی قرار گرفتند.

احمد برهانی معاون دادستان انقلاب اسلامی ویژه امور صنفی تهران با اعلام این خبر افزود : با هیچ دلیل قانونی و شرعی برای ما قابل قبول نیست که جوانان ما در جبهه های جنگ نقشه بکشند که چگونه به دشمن شبیخون بزنند و جان خود را کف دست بگیرند و کشته شوند و آن وقت یک عده سرمایه دار زالو صفت نقشه بکشند که چطور مردم را غارت کنند .

وی همچنین اظهار داشت : رسانه های گروهی برای شناساندن تروریست های اقتصادی کمترین تبلیغات را در مهم ترین مسئله جامعه دارند ، در موقعی که مسئله منافقین مطرح بود چطور تبلیغات گسترده ای وجود داشت و چطور افشاگری هایی در رسانه های گروهی انجام شد و باید می شد اما در مورد تروریست های اقتصادی که در جامعه از منافق ترین و ضد انقلاب ترین افراد هستند تبلیغات گسترده و چشمگیری تاکنون در رسانه های گروهی به عمل نیامده است . (۶)

۲۴ روستای محور سنندج – کامیاران و ۳ ارتفاع استراتژیک پاکسازی شد

در جریان پاکسازی ۲۴ روستای محور سنندج – کامیاران و سه ارتفاع استراتژیک ۲۰ نفر از ضد انقلابیون به هلاکت رسیدند و ۸ تن دیگر دستگیر شدند.

در این عملیات همچنین مقادیری سلاح و مهمات به دست رزمندگان اسلام افتاد .

در این رابطه اطلاعیه ای از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منتشر و اعلام شد : در عملیات پیروزمندانه رزمندگان اسلام موفق شدند ۲۴ روستا واقع در محور سنندج – کامیاران را به همراه ارتفاع کانی شیخه ، سنگ سیاه و سراج الدین پاکسازی کرده و ۲۰ تن از اشرار را به هلاکت رسانند.(۷)

پی نوشت ها

۱- جمهوری اسلامی ، ۱ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲

۲- کیهان ، ۱ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۸

۳-  کیهان ، ۱ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۳

۴- جمهوری اسلامی ، ۱ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۹

۵- کیهان ، ۱ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۵

۶- کیهان ، ۱ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۲

۷- جمهوری اسلامی ، ۱ دی ۱۳۶۱ ، صفحه ۲

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

3 × 3 =

WpCoderX