آغاز حمله سراسری عراق به مرزهای ایران ؛ روز اول جنگ چگونه به پایان رسید ؟!

پس از ماه ها درگیری شبانه روز در مرزهای غربی کشور امروز عراق تهاجم گسترده خود را به ایران اسلامی آغاز کرد .
دهها فروند جنگنده عراقی امروز به پایگاه های هوایی کشور از جمله فرودگاه مهرآباد حمله کردند . همزمان نیروی زمینی این کشور با صدها تانک و چندین لشکر پیاده و مکانیزه تهاجم به مرزهای جنوب و غرب ایران را آغاز کرد .
امام خمینی در پیام مهمی به مناسبت آغاز حمله سراسر عراق به کشورمان خطاب به ارتش عراق تاکید کردند : ارتش عراق باید بداند که این جنگ، جنگ با اسلام است به هواداری کفر و یک همچو جنگی برخلاف رضای خداست و خدای تبارک و تعالی نخواهد بخشید بر آن کسانی که قیام کنند بر ضد اسلام به واسطه همراهی با کفر، که هم خود صدام حسین – به حسب حکم شرعی – کافر است و هم این طرفدار کفّار است.
خبرگزاری رسمی شوروی آمریکا را به تدارک یک حمله مسلحانه به ایران متهم کرد .
 امارات متحده عربی به دلیل آن که مصر به رژیم اشغالگر قدس نفت می فروشد از امروز صادرات نفتی خود را به این کشور قطع کرد .
شاه حسن دوم پادشاه مغرب در یک مصاحبه مطبوعاتی برای جیمی کارتر رئیس جمهور آمریکا در انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور آرزوی موفقیت کرد .
وزارت امورخارجه آمریکا اعلام کرد یک سرباز جوان شوروی که هفته گذشته به سفارت آمریکا در افغانستان پناهنده شده بود پس از مذاکرات صورت گرفته و درخواست خود این سرباز مبنی بر بازگشت به شوروی تحویل مقامات این کشور شد .
حافظ اسد رئیس جمهور سوریه به سازمان آزادیبخش فلسطین اطمینان داد که برای متوقف کردن تجاوز رژیم اشغالگر قدس به جنوب لبنان اقدامات لازم به عمل خواهد آمد .
 وزیرخارجه انگلیس در یک اظهار نظر رسمی ضمن تائید کودتای ترکیه این کودتا را ضامت ثبات در پیمان ناتو اعلام کرد .
صبح امروز مصطفی میرسلیم معاون سیاسی و اجتماعی وزارت کشور و سرپرست شهربانی جمهوری اسلامی در رابطه با شروع سال تحصیلی جدید و برنامه ضد انقلاب برای نا امن کردن محیط تحصیلی و نیز به آشوب کشاندن مدارس اطلاعیه ای صادر کرد .
 آیت الله محمد جواد باهنر عضو شورای انقلاب فرهنگی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت : زمان بازگشایی دانشگاه ها زیاد طول نخواهد کشید .
گروهی از ارامنه تهران در مقابل سفارت ترکیه در تهران اجتماع کرده و در حالیکه علیه آمریکا و ترکیه شعار می دادند پلاکاردهایی مبنی بر محکوم کردن کودتا در ترکیه علیه رئیس کودتا در دست داشتند .
در رابطه با کشف مرکز جاسوسی انگلیس در اصفهان که بیش از ۸۰ سال فعالیت داشته است امروز از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اصفهان طی اطلاعیه ای اسناد دیگری انتشار یافت .
در پی پایان مهلت مسئولان کشوری و لشکری استان آذربایجان غربی به گروه های مسلح غیرقانونی در مهاباد درگیری شدیدی در این شهر آغاز شده که همچنان ادامه دارد .
روابط عمومی دادستانی کل انقلاب اسلامی مرکز در ارتباط با تعویق محاکمه محمد رضا سعادتی اطلاعیه ای صادر و اعلام کرد که نامبرده از فردا محاکمه می شود .
منابع مطلع در واشنگتن اظهار داشتند : معاون وزارت خارجه آمریکا پیرامون اوضاع ایران و مسائل دیگر با رهبران چندین کشور اروپایی تبادل نظر و گفت و گو کرده است .
حزب دمکرات کردستان عراق از لغو قرارداهای ۱۹۷۵ الجزایر که میان ایران و عراق منعقد شده بود حمایت و آمادگی خود را برای کمک به ارتش صدام در جنگ با ایران اسلامی اعلام کرد .
آغاز تهاجم گسترده عراق به ایران
پس از ماه ها درگیری شبانه روز در مرزهای غربی کشور امروز عراق تهاجم گسترده خود را به ایران اسلامی آغاز کرد .
دهها فروند جنگنده عراقی امروز به پایگاه های هوایی کشور از جمله فرودگاه مهرآباد حمله کردند . همزمان نیروی زمینی این کشور با صدها تانک و چندین لشکر پیاده و مکانیزه تهاجم به مرزهای جنوب و غرب ایران را آغاز کرد .
بر اساس گزارش روزنامه کیهان یکی از کارمندان هواپیمایی گفت که به هنگام مراجعت از فرودگاه به خانه متوجه شدم ۳ فروند هواپیما با فاصله نسبتاً کمی بر فراز فرودگاه در حال پرواز هستند. از آنجایی که حدس می‌زدم هواپیما‌ها خودی باشند چندان توجهی نکردم، تا اینکه صدای انفجار برخاست و آنگاه متوجه شدم که بمب انداخته‌اند.
یک شاهد دیگر درباره نوع هواپیماهای بمباران شده در این حمله گفت که دو هواپیما در این هجوم دچار آسیب شده‌اند که یکی از آن‌ها هواپیمای ۷۰۷ و متعلق به شرکت هواپیمایی بود و دیگری یک فروند هواپیمای سی ۱۳۰ بود. این شاهد همچنین گفت که هواپیماهای  متجاوز دشمن ۳ فروند و از نوع میگ بوده است.
با شنیده شدن صدای انفجار مهرآباد در غرب تهران، مردم این منطقه برای اطلاع از چگونگی واقعه به خیابان‌ها ریختند و با مشاهده بمباران قسمتی از فرودگاه به منظور کمک به سمت آن هجوم آوردند که مامورین انتظامی در حوالی فرودگاه ضمن جلوگیری از حرکت آن‌ها از مردم خواستند که حوالی فرودگاه را ترک کنند و در صورت نیاز به کمک مردم، مقامات مربوطه اطلاعیه صادر خواهند کرد.
بمباران باند فرودگاه اهواز
خبر دیگر این که بعد از ظهر امروز ۶ هواپیمای میگ عراقی باند فرودگاه اهواز را بمباران کردند. این واقعه در حالی اتفاق افتاد که حدود ۶۰۰ نفر در فرودگاه حضور داشتند. بر اثر این حمله قسمتی از باند فرودگاه اهواز ویران شد و چند تن نیز زخمی شدند.(۱)
ساقط شدن چندین میگ عراق
روزنامه جمهوری اسلامی نیز در این رابطه گزارش داد چندین میگ عراقی توسط آتش بارهای ضد هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران سرنگون شدند .
گزارش رسیده از ایلام نیز حاکیست که تنها در این استان ۶ میگ عراقی سرنگون شده است .
۱۲ مجروح و یک شهید حاصل بمباران فرودگاه مهرآباد
در رابطه با تلفات بمباران های امروز دکتر مهاجر مسئول بیمارستان امام خمینی اظهار داشت : تا ساعت ۵/۶ بعد از ظهر شاهد ۱۲ مجروح و یک شهید هستیم . اکثر مجروحین از   کارکنان هواپیمایی بوده اند که در وسط باند مشغول فعالیت بوده اند .
بمباران جاده کرج – اکباتان !
گفته می شود این تنها فرودگاه ها نبود که مورد حمله قرار گرفته است بلکه به جاده کرج – شهرک اکباتان نیز مورد حمله قرار گرفته و چندین راکت به این جاده اصابت کرده است . (۲)
بمباران تبریز توسط ۸ میگ عراقی
خبر دیگر این که بعد از ظهر امروز هشت فروند میگ عراقی در آسمان تبریز ظاهر شده و برخی از نقاط این شهر را بمباران کرده و همچنین پالایشگاه و نیروگاه برق تبریز را هدف قرار دادند .
سقوط ۳ میگ در همدان
سقوط سه میگ در همدان ، غرق ۴ ناوچه سریع السیر موشک انداز اوزا در آب های بوشهر ، دو بار حمله به دزفول و …از دیگر خبرهای اولین روز جنگ در آخرین روزتابستان است . (۳)
پیام مهم امام به مناسبت آغاز سال تحصیلی و تهاجم گسترده عراق
به مناسبت هجوم گسترده رژیم بعث عراق به میهن اسلامی و همچنین آغاز سال تحصیلی جدید رهبر انقلاب پیام مهمی صادر کردند .
اهم نکات مطرح در این پیام عبارت است از :
هشدار امام به ضد انقلاب
۱-    در یک همچو وقتی که ایران در حال جنگ است با امریکا و این آلت دست امریکا تجاوز کرده است به ایران، شما اگر برای باز شدن مدارس اغتشاش بپا کنید یا شایعه سازی کنید، معلوم می‌شود که شما عمّال امریکا و همدست صدام حسین خبیث هستید. بنابراین، ملت ما باید با آگاهی و با خونسردی به این مسائل توجه کند.
گمان نکنید که دولت و ارتش ایران عاجز است
۲-    گمان نکند ملت ما که دولت ایران و ارتش ایران عاجز از این است که جواب به اینها بدهد. هر وقتی که مقتضی بشود من پیامی به ملت خواهم داد و به صدام حسین و امثال او ثابت خواهم کرد که اینها، این اذناب امریکا قابل ذکر نیستند و ما همیشه بنا داریم … طوری … جواب برخورد آنها داده بشود که به ملت عراق – خدای نخواسته – صدمه‌ای وارد نشود.
از اول تنبه داده بودم که این صدام دیوانه است و خودش را به هلاکت می اندازد
۳-    این صدام حسین، من از اول وقتی که روی کار آمد تنبّه دادم که این دیوانه است، این عقلش درست کار نمی‌کند، و لهذا، با دیوانگی دارد عمل می‌کند و خودش را به هلاکت می‌رساند.
دزدی آمده و سنگی انداخته
۴-    یک دزدی آمده است یک سنگی انداخته و فرار کرده، رفته است سرجایش.
به شایعات ضد انقلاب توجه نکنید
۵-    ممکن است که این اشخاصی که با اسلام مخالفند و با جمهوری اسلامی از اول مخالف بودند، حالا شایع کنند که خود لشکر ایران و ارتش ایران و ژاندارمری ایران دارند خرابکاری می‌کنند تا شما را وادار کنند که با آنها مقابله کنید. خیر، اینطور نیست. ارتش ایران و ژاندارمری ایران وفادارند .
هشدار امام به ارتش عراق ؛ این جنگ جنگ با اسلام است
۶-    ارتش عراق باید بداند که این جنگ، جنگ با اسلام است به هواداری کفر و یک همچو جنگی برخلاف رضای خداست و خدای تبارک و تعالی نخواهد بخشید بر آن کسانی که قیام کنند بر ضد اسلام به واسطه همراهی با کفر، که هم خود صدام حسین – به حسب حکم شرعی – کافر است و هم این طرفدار کفّار است.
ملت عراق مانند مردم ایران صدام را بیرون کنند
۷-    ملت عراق باید بدانند که این جرثومه فساد همان طوری دارد با شما عمل می‌کند که محمدرضا با ایران عمل می‌کرد. ما محمدرضا را بیرون کردیم و شما هم باید این شخص را بیرون بکنید .
صدام کافر است و در پناه کفار زندگی می کند
۸-    ملت عراق هرگز با صدام حسین موافق نیست. یک روز هم موافقت ندارد. ملت عراق با اسلام موافق است. کسی که با اسلام موافق است، کسی که کتاب او «قرآن» است، کسی که کعبه قبله اوست، نمی‌شود با یک آدم کافری که در پناه کفّار دارد زندگی می‌کند و در پناه کارتر و امثال کارتر دارد به حیات خودش ادامه می‌دهد، نمی‌شود با این همراهی بکنید.(۴)
هشدار شوروی به آمریکا در مورد حمله به ایران
خبرگزاری تاس خبرگزاری رسمی شوروی آمریکا را به تدارک یک حمله مسلحانه به ایران متهم کرد .
این خبرگزاری ضمن گزارشی از یمن نوشته است که مانورهای اخیر آمریکا و مصر و فعالیت هایی که در پایگاه های آمریکایی مسیره و دیگو گارسیا دیده می شود نشانه هایی است که این کشور تلاش دارد برای مسلط شدن به منطقه و ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران و نظام های غیر همسور از نیروی نظامی استفاده کند . (۵)
هشدار شوروی به آمریکا در حالی مطرح می شود که دولت عراق امروز با بهره گیری از امکانات نظامی اهدا شده از سوی شوروی از جمله جنگنده های میگ و نیز بهره گیری گسترده از امکانات نظامی و جاسوسی آمریکا و دیگر متحدانش به ایران حمله کرده است .
امارات صادرات نفت خود به مصر را قطع کرد
امارات متحده عربی به دلیل آن که مصر به رژیم اشغالگر قدس نفت می فروشد از امروز صادرات نفتی خود را به این کشور قطع کرد .
خبرگزاری امارات متحده ضمن اعلام این خبر گفت دستور در این خصوص از سوی سلطان بن احمد موله وزیر اقتصاد و تجارت صادر شده است .
به موجب آخرین آمار رسمی مصر در سال ۱۹۷۸ ، ۸/۵ میلیون بشکه نفت خام از امارات متحده عربی وارد کرده است .
واردات برخی از اقلام از جمله مرغ و تخم مرغ از مصر به امارات تحریم شد . (۶)
آرزوی موفقیت شاه حسن برای رئیس جمهور آمریکا
شاه حسن دوم پادشاه مغرب در یک مصاحبه مطبوعاتی برای جیمی کارتر رئیس جمهور آمریکا در انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور آرزوی موفقیت کرد .
وی گفت : من با ریگان نامزد جمهوری خواهان دشمنی ندارم اما برای اینکه آمریکا در خاورمیانه آزادی عمل داشته باشد خواهان پیروزی کارتر در انتخابات آینده هستم .
شاه حسن از سادات نیز تجلیل و از این دیکتاتور به عنوان یک فرد واقعا دموکرات و لیبرال یاد کرد.(۷)
سرباز پناهنده روسی به سفارت آمریکا به شوروی تحویل شد
وزارت امورخارجه آمریکا اعلام کرد یک سرباز جوان شوروی که هفته گذشته به سفارت آمریکا در افغانستان پناهنده شده بود پس از مذاکرات صورت گرفته و درخواست خود این سرباز مبنی بر بازگشت به شوروی تحویل مقامات این کشور شد .
طبق گفته وزارت خارجه آمریکا شوروی قول داده است این سرباز را مجازات نکرده و به او این اجازه را دهد که از ارتش خارج شده و به کارهای خود رسیدگی کند ! (۸)
دیدار عرفات با اسد
حافظ اسد رئیس جمهور سوریه به سازمان آزادیبخش فلسطین اطمینان داد که برای متوقف کردن تجاوز رژیم اشغالگر قدس به جنوب لبنان اقدامات لازم به عمل خواهد آمد .
رادیو سوریه در این زمینه گفت که حافظ اسد و عبدالحلیم خدام وزیر امورخارجه سوریه با یاسر عرفات رئیس سازمان آزادی بخش فلسطین و اعضای شورای مرکزی این سازمان درباره تنظیم یک استراتژی واحد کشورهای عرب علیه تلاش های صلح کمپ دیوید که تحت نظارت آمریکا انجام می گیرد ملاقات و گفت و گو کردند .
این ملاقات به دنبال حملات اسرائیل به پایگاه های فلسطینی ها در جنوب لبنان که در هفته اخیر شدت یافت صورت گرفته است . (۹)
انگلیس از کودتا در ترکیه حمایت کرد
وزیرخارجه انگلیس در یک اظهار نظر رسمی ضمن تائید کودتای ترکیه این کودتا را ضامت ثبات در پیمان ناتو اعلام کرد .
وی گفت : اگر کودتای مارکسیستی در ترکیه روی داده بود انگلیس در کمک های خود به این کشور تجدید نظر می کرد ولی امروز چنین مسئله ای مطرح نیست . (۱۰)
جزئیات توطئه ضد انقلاب در زمینه های فرهنگی اقتصادی و سیاسی اعلام شد
صبح امروز مصطفی میرسلیم معاون سیاسی و اجتماعی وزارت کشور و سرپرست شهربانی جمهوری اسلامی در رابطه با شروع سال تحصیلی جدید و برنامه ضد انقلاب برای نا امن کردن محیط تحصیلی و نیز به آشوب کشاندن مدارس اطلاعیه ای صادر کرد .
در بخشی از این اطلاعیه آمده است : در زمینه فرهنگی برنامه شوم ضد انقلاب نا امن کردن محیط تحصیلی و سلب امنیت  و تعطیل و آشوب مدارس و گسترش آن به محیط خارج از مدرسه یعنی کوچه و خیابان و اداره و کارخانه است تا بدین وسیله مانع پیشرفت تحصیلی و تعالی نسل آینده و معماران آتی جامعه اسلامی و ایرانی شوند .
در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است : روش سرخوردگان از انقلاب اسلامی سم پاشی در محیط کار و مدرسه و ظاهر شدن در نقش دلسوزان و ایفای نقش دایه های مهربان تر از مادر است.
میرسلیم در بخش دیگری از اطلاعیه خود ضمن تاکید بر این که دشمن در بعد اقتصادی می خواهد نارضایی ها را گسترش دهد تاکید کرد : در بعد سیاسی نیز شناخت مختصات گروه های سیاسی و کشف منابع اختلاف و بهره برداری از آن در هر فرصت مناسب در راس برنامه های دشمن قرار دارد . (۱۱)
آیت الله باهنر : زمان بازگشایی دانشگاه ها زیاد طول نمی کشد
آیت الله محمد جواد باهنر عضو شورای انقلاب فرهنگی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت : زمان بازگشایی دانشگاه ها زیاد طول نخواهد کشید .
وی اظهار داشت : زمان بازگشایی دانشگاه ها هنوز قطعی نشده است اما زیاد طول نخواهد کشید ما عجله داریم که با سرعت بتوانیم برنامه بعضی از دانشگاه ها را تنظیم کنیم و آنها را بگشائيم .
آیت الله باهنر در مورد کابینه نیز گفت : برای بررسی اعضای کابینه با سرعت مشغول هستیم و ممکن است بعضی از اعضای کابینه تغییر کنند و افرادی در راس کار قرار خواهند گرفت که طبق ضوابط و معیارهایی که امام فرموده اند باشند . (۱۲)
تظاهرات ارامنه تهران علیه کودتا در ترکیه
گروهی از ارامنه تهران در مقابل سفارت ترکیه در تهران اجتماع کرده و در حالیکه علیه آمریکا و ترکیه شعار می دادند پلاکاردهایی مبنی بر محکوم کردن کودتا در ترکیه علیه رئیس کودتا در دست داشتند .
این راهپیمایی که بدون مجوز وزارت کشور برگزار شده بود با درخواست مسئولان کمیته مرکزی خاتمه پیدا کرد . (۱۳)
افشای اسناد جدید از مرکز جاسوسی انگلیس در اصفهان
در رابطه با کشف مرکز جاسوسی انگلیس در اصفهان که بیش از ۸۰ سال فعالیت داشته است امروز از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اصفهان طی اطلاعیه ای اسناد دیگری انتشار یافت .
در این اسناد از حقوق و پاداش هایی که سفارت امریکا به عناصر دائره اسقفی می پرداخت ، اطلاع عناصر جاسوسی اسقفی به مکاتبات محرمانه میان بگین و انور سادات ، اطلاع دائره اسقفی از کوچکترین تحولات سیاسی کشورهای آسیایی بخصوص کشورهای اسلامی و نامه دفتر انجمن اخوت بین المللی دانش آموزان پروتستان وابسته به دائره اسقفی در زمان حکومت نظامی دائر بر آرزوی تسلط رژیم سابق بر اوضاع کشور و پیشنهاد اسقف بزرگ اورشلیم درباره واگذاری پست اسقفی آینده ایران به حسن دهقانی و معرفی وی به ملکه الیزابت سخن به میان آمده است . (۱۴)
درگیری با ضد انقلاب در مهاباد به شدت ادامه دارد
در پی پایان مهلت مسئولان کشوری و لشکری استان آذربایجان غربی به گروه های مسلح غیرقانونی در مهاباد درگیری شدیدی در این شهر آغاز شده که همچنان ادامه دارد .
مسئولان کشوری و لشکری آذربایجان غربی تا ساعت ۱۰ بامداد روز شنبه ۲۹ شهریور به گروه های مسلح غیرقانونی در مهاباد مهلت داده بودند که اسلحه و گروگان های تحت اختیار خود را به نزدیک ترین پادگان و پایگاه نظامی تحویل دهند .
حسین طاهری استاندار آذربایجان غربی ضمن اعلام این خبر گفت : درگیری در نقاط مختلف شهر و به ویژه در نقاطی که در دست گروه های مسلح غیرقانونی است با نیروهای مسلح جمهوری اسلامی آغاز شده و ادامه دارد .
هنوز اوضاع در مهاباد کاملا مشخص نیست و از تعداد تلفات یا زخمی های طرفین هیچ گزارشی نشده است . (۱۵)
صبح امروز همچنین مهندس هاشمی معاون سیاسی استانداری آذربایجان غربی  اظهار داشت : درگیری میان نیروهای نظامی و پاسداران از یک سو و گروه های مسلح غیرقانونی از سوی دیگر در مهاباد به شدت ادامه دارد .
وی افزود : شهرمهاباد به طور کلی در محاصره نیروهای نظامی است و در جریان درگیری های دیروز این شهر یک پاسدار شهید شد و ۲ نفر دیگر نیز مجروح گردیدند .
مهندس هاشمی همچنین گفت : در جبرئیل آباد از توابیع ارومیه دیشب درگیری به وجود آمد و طی آن خساراتی به شهر وارد شد . (۱۶)
محاکمه سعادتی از فردا آغاز می شود
روابط عمومی دادستانی کل انقلاب اسلامی مرکز در ارتباط با تعویق محاکمه محمد رضا سعادتی اطلاعیه ای صادر و اعلام کرد که نامبرده از فردا محاکمه می شود .
در بخشی از این اطلاعیه آمده است : در دادسرای انقلاب برای محاکمه محمد رضا سعادتی که قرار بود در روز شنبه ۲۹ شهریور انجام شود از قبل تسهیلاتی برای ورود افراد از جمله ۲۱ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران با معرفی نماینده آن سازمان و خانواده متهم حتی اقوام درجه دو و دوستان خانواده متهم و همچنین خبرنگار روزنامه مجاهد فراهم کرده بود ولی عده زیادی از خانم ها که در این رابطه اطلاع یافته و در خارج از جلسه دادگاه اجتماع کرده بودند دست به اغتشاش زدند .
در ادامه این اطلاعیه آمده است :همان طور که از چند روز قبل نیز در سطح شهر برای به تعطیل کشانیدن دادگاه شروع به جوسازی کرده بودند در روز دادگاه نیز به تمام مقامات از جمله دادستانی و برادران پاسدار فحاشی کرده و به تحریک این عده پرداختند.
در این اطلاعیه تصریح شده است : عاملین اصلی و شناخته شده این تحریکات منصوره شادمانی یکی از اعضای سازمان مجاهدین خلق [منافقین] ، ناهید جلال زاده همسر سعادتی و جبهه کبیری دختر منصوره شادمانی بودند .
در این اطلاعیه همچنین آمده است : دادگاه به دلیل عدم حضور موسی خیابانی مسئول مستقیم سعادتی که قبلا حضور ایشان در دادگاه از طرف دادسرا تاکید شده بود تشکیل نشد و در جلسه آتی برای رعایت مسائل امنیتی و جلوگیری از هر گونه درگیری دادگاه تصمیم گرفته است این جلسه بدون حضور تماشاچی و صرفا با حضور خبرنگاران جراید و رادیو و تلویزیون برگزار شود و هیچ کس برای شرکت در دادگاه به عنوان تماشاچی مراجعه نکند . (۱۷)
مذاکرات محرمانه آمریکا و انگلیس درباره ایران
واردن کریستوفر معاون وزارت خارجه آمریکا با مارگارت تاچر نخست وزیر انگلیس ملاقات و مذاکره کرد .
منابع مطلع در واشنگتن اظهار داشتند : معاون وزارت خارجه آمریکا پیرامون اوضاع ایران و مسائل دیگر با رهبران چندین کشور اروپایی تبادل نظر و گفت و گو کرده است . (۱۸)
پشتیبانی حزب دمکراتیک کردستان عراق از صدام
حزب دمکرات کردستان عراق از لغو قرارداهای ۱۹۷۵ الجزایر که میان ایران و عراق منعقد شده بود حمایت کرد .
این حزب اعلام آمادگی کرده است که تمام وسائل و امکانات خود را برای جنگ با ایران در اختیار مقامات عراقی قرار دهد . (۱۹)
پی نوشت
۱-    روزنامه کیهان ، ۱ مهر ۱۳۵۹ ، صفحه ۱
۲-     جمهوری اسلامی ، ۱ مهر ۱۳۵۹ ، صفحه ۲
۳-     جمهوری اسلامی ، ۱ مهر ۱۳۵۹ ، صفحه ۴
۴-    صحیفه امام ، جلد ۱۳ ، صفحه ۲۲۱
۵-    اطلاعات ، ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ ، صفحه ۲۰
۶-    اطلاعات ، ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ ، صفحه ۲۰
۷-    اطلاعات ، ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ ، صفحه ۲۰
۸-    اطلاعات ، ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ ، صفحه ۲۰
۹-    اطلاعات ، ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ ، صفحه ۲۰
۱۰-    اطلاعات ، ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ ، صفحه ۲۰
۱۱-    اطلاعات ، ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ ، صفحه ۱۹
۱۲-    اطلاعات ، ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ ، صفحه ۱۷
۱۳-    اطلاعات ، ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ ، صفحه ۱۷
۱۴-    اطلاعات ، ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ ، صفحه ۴
۱۵-    اطلاعات ، ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ ، صفحه ۱۹
۱۶-    اطلاعات ، ۳۱ شهریور۱۳۵۹ ، صفحه ۲
۱۷-    اطلاعات ، ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ ، صفحه ۲
۱۸-    اطلاعات ، ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ ، صفحه ۱۳
۱۹-    اطلاعات ، ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ ، صفحه ۱۳

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

6 − 4 =

WpCoderX