آخرین اخبار انتخابات ریاست جمهوری ؛ حمایت جامعه مدرسین از بنی صدر

رهبر انقلاب امروز در دیدار با علمای ارومیه بر وظیفه روحانیون در مبارزه میان اسلام و کفر تاکید کرده و فرمودند : اگر ما از بين ميرفتيم لكن مكتبمان محفوظ ميماند، اشكال نداشت. لكن آنها مقصدشان اين است كه مكتب را بهش صدمه بزنند. امام خمینی اضافه کردند : آن روزي كه حضرت امير ـ سلاماللّه عليه ـ در جنگ خندق بود كه پيغمبراكرم ميفرمايند كه اسلام تمامش با كفر تمام مقابله كرده…امروز هم ما مواجهيم، اينطوري كه در اين برهه از زمان كه هستيم، اسلام مقابل با تمام كفر است.

کورت والدهایم دبیرکل سازمان ملل برای مذاکره در مورد گروگانها صبح فردا وارد تهران خواهد شد و در اولین روز ورود خود به ایران با صادق قطب زاده وزیر امورخارجه دیدار و گفت و گو خواهد کرد . سخنگوی شورای انقلاب در مورد دیدار امام با دبیرکل سازمان ملل نیز گفت : رهبر انقلاب گفته اند والدهایم را بحضور نخواهند پذیرفت .

پادگان بانه در اطلاعیه ای از گروگان گرفته شدن رئیس شهربانی این شهر توسط گروهی ناشناس خبر داد .

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اکثریت آرا از ابوالحسن بنی صدر نامزد انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد .

مهندس بازرگان نخست وزیر سابق  و دبیرکل نهضت آزادی به اظهارات موسوی خوئینی ها پاسخ داد . وی در پاسخ کوتاه خود تاکید کرده است : آیا آمریکا و دشمنان داخلی از سیاست بقول شما گام به گام بیشتر شاد می شوند یا از اینکه سازندگان و دست اندرکاران انقلاب اسلامی ایران در حساسترین روزها بجان یکدیگر بیفتند ؟

در پی وقایع اخیر تبریز و به درخواست علما و شخصیت های محلی این شهر جلسه ای با حضور ۲۰تن از نمایندگان حسن نیت تبریز در منزل آیت الله شربیانی تشکیل شد . بر اساس تصمیمات این جلسه قرار بود گروگان ها از سوی حزب خلق مسلمان آزاد شوند ولی خلق مسلمان از آزادی ۹سپاهی به گروگان گرفته شده خودداری کرد .

 مجله آمریکایی تایم امام خمینی را به عنوان مرد سال ۱۹۷۹معرفی کرد . همین مجله در سرمقاله ای تاکید کرده است : آیت الله خمینی درس بزرگ و مفیدی به آمریکا در سال جاری میلادی آموخته است .

دولت آمریکا اعلام کرد در واکنش به مداخله شوروی در امور افغانستان با گسیل نیرو به پاکستان از این کشور در مقابل شوروی دفاع خواهد کرد .

شکست انقلاب شکست اسلام خواهد بود

رهبر انقلاب امروز در دیدار با علمای ارومیه بر وظیفه روحانیون در مبارزه میان اسلام و کفر تاکید کرده و فرمودند : اينطور نيست كه اگر من شكست بخورم، شما شكست بخوريد، بياورند بگويند زيد شكست خورده. يا اگر من خلاف بكنم، بيايند، بگويند فلاني خلاف كرده، اين جور نيست. از فرد به نوع و از نوع به اصل مقصد ميكشانند.

اگر ما از بین می رفتیم ولی اسلام می ماند اشکال نداشت

امام خمینی ادامه دادند : اگر هم همين قدر بود كه ما از بين ميرفتيم لكن مكتبمان محفوظ ميماند، اشكال نداشت. لكن آنها مقصدشان اين است كه مكتب را بهش صدمه بزنند.

تکلیف اهل علم از همه زمانها بیشتر است /مقابله تمام اسلام با تمام کفر

رهبر انقلاب افزودند :  تكليف اهل علم در اين زمان از همه زمانهايي كه بر اهل علم گذشته بيشتر است. از صدر اسلام تا حالا براي اهل علم اينطور صحنه پيش نيامده. آن روزي كه حضرت امير ـ سلاماللّه عليه ـ در جنگ خندق بود كه پيغمبراكرم ميفرمايند كه اسلام تمامش با كفر تمام مقابله كرده…امروز هم ما مواجهيم، اينطوري كه در اين برهه از زمان كه هستيم، اسلام مقابل با تمام كفر است. نه من و شما مقابليم، من و شما مطرح نيستيم. نه ملت ايران، اين هم مطرح نيست.

در این مقابله همه مسئولند روحانیون بیشتر

امام خمینی ادامه دادند : اسلام الآن مطرح است. يعني مقابله بين اسلام است و كفر. و در اين مقابله مابين اسلام و كفر همه ملت مسئولند، همه مسئولند. لكن روحانيت بيشتر مسئول است.(۱)

امام دبیرکل سازمان ملل را نپذیرفت

کورت والدهایم دبیرکل سازمان ملل برای مذاکره در مورد گروگانها صبح فردا وارد تهران خواهد شد و در اولین روز ورود خود به ایران با صادق قطب زاده وزیر امورخارجه دیدار و گفت و گو خواهد کرد . (۲)

صادق قطب زاده در این زمینه گفت : کورت والدهایم دبیرکل سازمان ملل تقاضا کرده بود تا به ایران بیاید و از مواضع دولت ایران باخبر شود و از آنجایی که ما نیز کشوری عضو سازمان ملل متحد هستیم لذا شورای انقلاب مخالفتی با سفر ایشان به ایران نکرد.

سخنگوی شورای انقلاب در مورد دیدار امام با دبیرکل سازمان ملل نیز گفت : رهبر انقلاب گفته اند والدهایم را بحضور نخواهند پذیرفت . (۳)

رئیس شهربانی بانه گروگان گرفته شد

پادگان بانه در اطلاعیه ای از گروگان گرفته شدن رئیس شهربانی این شهر توسط گروهی ناشناس خبر داد و تاکید کرد در صورت عدم آزادی وی ارتش به شدت به آتش افروزان پاسخ خواهد داد . (۴)

آخرین اخبار از انتخابات ریاست جمهوری/حمایت جامعه مدرسین از بنی صدر

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اکثریت آرا از ابوالحسن بنی صدر نامزد انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد .

ستاد فرماندهی فدائیان اسلام نیز با انتشار بیانیه ای از بنی صدر حمایت کرد .

بنی صدر13

این تشکل تاکید کرده است بر اساس مشورت با آیت الله خلخالی و بر این اساس که معتقد هستند بنی صدر در خط امام است به وی رای خواهند داد .

محسن پزشکپور رهبر حزب پان ایرانیست نیز گفت : ما در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدایی نداریم ولی منتظر اعلام رسمی اسامی نامزدها هستیم . (۵)

جواب نهضت آزادی به خوئینی ها

امروز مهندس بازرگان نخست وزیر سابق  و دبیرکل نهضت آزادی به اظهارات موسوی خوئینی ها پاسخ داد .

بازرگان در پاسخ به خوئینی ها نوشته است : حقایق و واقعیات طوری است که دوستان نهضت و اینجانب می توانیم راسا به اظهارات شما پاسخ دهیم ولی بنا به مصلحت مملکت و انقلاب از حق دفاع مشروع صرفنظر میکنیم .

وی ادامه داد : آیا آمریکا و دشمنان داخلی از سیاست بقول شما گام به گام بیشتر شاد می شوند یا از اینکه سازندگان و دست اندرکاران انقلاب اسلامی ایران در حساسترین روزها بجان یکدیگر بیفتند ؟(۶)

مذاکره برای آزادی گروگانها در تبریز به نتیجه نرسید

در پی وقایع اخیر تبریز و به درخواست علما و شخصیت های محلی این شهر جلسه ای با حضور ۲۰تن از نمایندگان حسن نیت تبریز در منزل آیت الله شربیانی تشکیل شد .

در این جلسه پس از اظهارات نمایندگان سپاه پاسداران و نیز اعضای مسلح کمیته حزب خلق مسلمان پیرامون واقعه چند روز گذشته تبریز بیانیه ای  با درخواست آیت الله شربیانی تهیه شد که بر اساس آن گروگان ها باید از سوی حزب خلق مسلمان آزاد شده و سپاه نیز اعضای دستگیر شده این حزب را آزاد کند و اسلحه های غنیمت گرفته شده نیز به کمیته خلق مسلمان عودت داده شود !

با وجود انتشار این بیانیه اعضای حزب جمهوری خلق مسلمان با بیان اینکه مردم باید در مورد گروگانها تصمیم بگیرند از آزادی ۹سپاهی به گروگان گرفته شده خودداری کردند . (۷)

امام خمینی مرد سال مجله تایم شد

مجله آمریکایی تایم امام خمینی را به عنوان مرد سال ۱۹۷۹معرفی کرد .

مجله تایم که در پایان هر سال میلادی یک مرد سال معرفی میکند امام خمینی را به عنوان پدید آورنده بزرگترین و عظیم ترین تحول به عنوان مرد سال معرفی کرده است .

همین مجله در سرمقاله ای تاکید کرده است : آیت الله خمینی درس بزرگ و مفیدی به آمریکا در سال جاری میلادی آموخته است . (۸)

آمریکا برای مقابله با شوروی به پاکستان نیرو می فرستد

دولت آمریکا اعلام کرد در واکنش به مداخله شوروی در امور افغانستان با گسیل نیرو به پاکستان از این کشور در مقابل شوروی دفاع خواهد کرد . (۹)

پی نوشت

  1. صحیفه امام ، جلد ۱۱، صفحه ۴۹۶
  2. اطلاعات ، ۱۰دی۱۳۵۸، صفحه ۳
  3. اطلاعات ، ۱۰دی۱۳۵۸، صفحه ۱
  4. اطلاعات ، ۱۰دی۱۳۵۸، صفحه ۳
  5. اطلاعات ، ۱۰دی ۱۳۵۸، صفحه ۲
  6. اطلاعات ، ۱۰دی۱۳۵۸، صقحه ۳
  7. اطلاعات ، ۱۰دی۱۳۵۸، صفحه ۲
  8. اطلاعات ، ۱۰دی۱۳۵۸، صفحه ۱۲
  9. اطلاعات ، ۱۰دی۱۳۵۸، صفحه ۱۲

پاسخ دهید

ایمیل شما به صورت خصوصی می باشد و نمایش داده می شود. Required fields are marked *

*

1 × یک =

WpCoderX